Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    arkdşlar gözum gbi bakdığım motorumu satyrum mt uylerine özel fyt 2750 yeni lastik ruzgar camı, f1 kornası, koruma demiri mevcut ve cizik dahi yokk gelin görun karar verin.. 544 776 7887 - 536 890 7887 ve 5557744888 den ulaşablrsnzz.. http://www.sahibinden.com/son_firsat...XQQdisplayitem
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş iyi güzelde bu şekilde motorun asırı ısınır silindir kısmını açık bıraksaydın keşke sora motorun asırı ısnır ve kıtlenebilir
    motorun ısınpta kilitleneceğini sanmıyorum. hem havalar soğuk hemde okadar ısınıp motor sarana kadar baya bi uzun yol yapmak lazım. havalar ısınınca zaten ordan çıkar seyyar bişey zaten. gerçekten çok güzel bir çözüm. eline sağlık

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    kışın zaten çok gitmiyorum. motor ısınacak kadar gezersem ben donarım bırrr dediğiniz konuyu da düşüneceğim en azından bir iki delik falan...
    4

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    arkadaşlar innovanın enjeksyonlusuda çıktı çıkacak.sizin pabucunuz dama atılır gibime geliyo...

Motosikleti
    Alıntı motordelisi_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar innovanın enjeksyonlusuda çıktı çıkacak.sizin pabucunuz dama atılır gibime geliyo...
    dama çıkar yine giyerim o papucu bea
    cup model kadar beni yoran başka bir model yoktur.
    50 km gidiş geliş tam iki gün sırt ağrısı var mı peki YBRde? yok
    4

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dama çıkar yine giyerim o papucu bea
    cup model kadar beni yoran başka bir model yoktur.
    50 km gidiş geliş tam iki gün sırt ağrısı var mı peki YBRde? yok
    debriyaj'ın zevki başka motorda olmaz diymi ali.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    iyide innova'yla ybr aynı sınıf motorlar değil sanırsam

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide innova'yla ybr aynı sınıf motorlar değil sanırsam
    maksat muhalefet olsun

son zamanlarda motorumu daha çok sevmeye başladım(240.000 km duyunca)

benim gibi gözü yükseklerde olmayan,yakıtını ve masrafını hesap edenler için ybr 10 üzerinden 9 numara motordur.

sanırsam çok hesaplı yada düşeş bir motor bulmadığım sürece bu motor bende kalacak
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    10 üzerinden 9'u az söylemişsin çoşkun abi 10 üzerinden 10 numara makina ben ne zaman ölürsem ybr'de benle birlikte ölür..240.000 km'den bahsediliyor..bunu duydum hiç satmam artık..

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Senin gibi düşünen pek çok arkadaş damlarda geziyor.

enjeksiyonlu innova al, conta servislerinde mutlu ol.
    Ybr'ye herkes binemez zaten.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bu ara uzun zaman oldu resim eklemeyeli..bu'da benim ybr..

Motosikleti
    Comet
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 üzerinden 9'u az söylemişsin çoşkun abi 10 üzerinden 10 numara makina ben ne zaman ölürsem ybr'de benle birlikte ölür..240.000 km'den bahsediliyor..bunu duydum hiç satmam artık..
    kusuru yok mu var,mesela selesi,aynası 1 puanıda bunlara kırdım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj'ın zevki başka motorda olmaz diymi ali.
    elbette.
    YBR konusunda konuşmadan önce lütfen bir kez deneyiniz.
    reklam gibi oldu yav
    4

Arkadaşlar hepinize hayırlı haftalar,

Motorumun aküsünün iyi olmasına rağmen ilk çalıştırmada cırcır diye ses geliyor ve motor çalışmıyor ve sonuçta ayak marşı ile çalıştırıyorum. Muhtemelen arızanın marş motorunda veya rölesinde olduğunu tahmin ediyorum. Fakat motor üzerinde yerini bir türlü bulamadım. Fazlada kurcalamak istemedim. Servisede gitme şansım yok. Malum Ankara'da havalar soğudu motoru eve çıkarttım kullanmıyorum. Bahara kadar yavaş yavaş bakımı kendim yapayım dedim.
    Kullanma ve bakım kılavuzundada bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi bulamadım.
    Marş motorunu sökmüş ve marş rölesini değiştirmiş işi bilen arkadaşların bu konuda yardımlarını bekliyorum.
    Saygılarımla,

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Akü şarj etmiyor olabilir .Kutup başlarına bakınız alternatif olarak.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Yamaha YBR-125

Merhabalar;
    YBR-125'im henüz 850 km.de ve rodajda. Gördüğüm maksimum devir 6000, maksimum hız 75 km. Hafta 1-2 saat ancak kullanıyorum. Geçtiğimiz haftasonu gene böyle bir tur sonrası ekzos çıkışında, tam motor hizasında, resimde kırmızı daire ile işaretlediğim yerde yanmaya bağlı bir sararma gördüm. Hava sıcaklığı taş çatlasın 18 derece idi. Sizce bu normal mi?
    Dönüşte benzin aldım ama 95 oktan diye söylemedim. Acaba 98 doldurmuşsa ondan gerçekleşebilir mi?
    Saygılar

Not: Kolayda fotoğraf makinesi bulamadığım için resim netten alınmadır. Özürler.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı motkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar;
    YBR-125'im henüz 850 km.de ve rodajda. Gördüğüm maksimum devir 6000, maksimum hız 75 km. Hafta 1-2 saat ancak kullanıyorum. Geçtiğimiz haftasonu gene böyle bir tur sonrası ekzos çıkışında, tam motor hizasında, resimde kırmızı daire ile işaretlediğim yerde yanmaya bağlı bir sararma gördüm. Hava sıcaklığı taş çatlasın 18 derece idi. Sizce bu normal mi?
    Dönüşte benzin aldım ama 95 oktan diye söylemedim. Acaba 98 doldurmuşsa ondan gerçekleşebilir mi?
    Saygılar

Not: Kolayda fotoğraf makinesi bulamadığım için resim netten alınmadır. Özürler.
    valla genelde o kızarıklığın yüksek devirde kullanımdan kaynaklandığı söylenir,benim egsozda da var ama servise sorduğumda alakasının olmadığı bazılarında olduğu bazılarında olmadığı söylendi

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize hayırlı haftalar,

Motorumun aküsünün iyi olmasına rağmen ilk çalıştırmada cırcır diye ses geliyor ve motor çalışmıyor ve sonuçta ayak marşı ile çalıştırıyorum. Muhtemelen arızanın marş motorunda veya rölesinde olduğunu tahmin ediyorum. Fakat motor üzerinde yerini bir türlü bulamadım. Fazlada kurcalamak istemedim. Servisede gitme şansım yok. Malum Ankara'da havalar soğudu motoru eve çıkarttım kullanmıyorum. Bahara kadar yavaş yavaş bakımı kendim yapayım dedim.
    Kullanma ve bakım kılavuzundada bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi bulamadım.
    Marş motorunu sökmüş ve marş rölesini değiştirmiş işi bilen arkadaşların bu konuda yardımlarını bekliyorum.
    Saygılarımla,
    ilk çalıştırma ? motor çalışmıyor biraz çelişkili yazmışsın tam anlıyamadım ama sorun akünün zayıf olmasından dolayı olabilir. uzun süre kullanmadıysan akün zayıflamıştır. muhtemelen göstergeelr ve N ışıkları da sönük yanıyordur ? akünü imkanın varsa ölçmeni tavsiy ederim. eğer ayak marşıyla çalıştırdıktan bindikten sonra ertesi gün de aynısını yaparsa marş motoruna da bakılmalı erken kapamışsın sezonu

Alıntı motkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar;
    Saygılar

motkun, sana tavsiyem eğer yağmurda ya da yerler ıslak iken motora bineceksen, çamurluklarına ön ve arkaya tozluk taktırman. böylece ekzozuna ya da motorun blok kısmındaki diğer parçalarına su suçramamış olur. motorunun tipini bozmayacak şekilde 2 tane küçük delik açtırarak yaptırabilirsin ben taktırdım hatta ayaklarıma bile su gelmiyor artık.

Motosikleti
    Yamaha YBR-125
    Sevgili digiboy, sıcakken motora su geldiği için mi oldu diyorsun, tam anlayamadım. Eğer öyleyse hava gerçekten o gün bir parça yağışlı idi.

Motosikleti
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk çalıştırma ? motor çalışmıyor biraz çelişkili yazmışsın tam anlıyamadım ama sorun akünün zayıf olmasından dolayı olabilir. uzun süre kullanmadıysan akün zayıflamıştır. muhtemelen göstergeelr ve N ışıkları da sönük yanıyordur ? akünü imkanın varsa ölçmeni tavsiy ederim. eğer ayak marşıyla çalıştırdıktan bindikten sonra ertesi gün de aynısını yaparsa marş motoruna da bakılmalı erken kapamışsın sezonu

motkun, sana tavsiyem eğer yağmurda ya da yerler ıslak iken motora bineceksen, çamurluklarına ön ve arkaya tozluk taktırman. böylece ekzozuna ya da motorun blok kısmındaki diğer parçalarına su suçramamış olur. motorunun tipini bozmayacak şekilde 2 tane küçük delik açtırarak yaptırabilirsin ben taktırdım hatta ayaklarıma bile su gelmiyor artık.
    ben bir fotoğraf koymuştum çamur sıçramaları için sen nasıl yağtın bir fotoğraf ekleme imkanın varsa görseydik. fikir çalardık
    4

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler