Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hoca motor mu sorun çikardi yoksa fotograf makinen mi anlayamadim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı polantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar arkadaşlar,
    Geçen hafta gidip bir tane sıfır Ybr 125 aldım.Yaz geldi abi keyifle biniyorum rodaj evresinde şu anda daha 1 haftalık.İnternette tubeless lastik araştırıyordum.Malum aybaşı geliyor değiştiririm diye düşünüyordum.Bir ara Beldeyamanın sitesine girdim.Birde gördüm ki yeni Ybr 125 City reklamı var inceledim ve eski ybr'de olan bütün eksiklikler giderilmiş.Lastikler ve jantalr değişmiş,emniyet anahtarları yasalara uygun yan ayaklık takılmış,ve diğer değişiklikler.Benim için dış görünüşteki değişikler ilgilendirmiyor.Yalnız şu an halen satışta bulunan ve benimde almış olduğum Ybr 125 modeline alan herkes Tubeless lastik taktırıyor bu da alan kişiye ortalama 100-200 ytl gibi bir maliyet getiriyor.Hemen Beldeyama'yı aradım ürünün piyasaya sürülüp sürülmediğini öğrenmek için karşıma çıkan yetkili kişi önümüzdeki haftalarda bayilere verileceğini fiyatının biraz fazla olacağını ama 4000 ytl'yi aşmayacağını söyledi.Bende kendisine bu motoru neden sezon açılırken tanıtımını yapmadıklarını bu satış politikasının bu sezon başından beri "0 km. "Ybr alan herkesi mağdur ettiğini,elinizdeki stokları tüketetip sezon ortasında piyasaya sürmelerinin yanlış olduğunu söyledim.En azından yeni model sürerken eski modelde de Cygnus Rs modelinde olduğu gibi ciddi bir indirime gitseydiniz dedim.Yetkili kişi bana bahaneler uydurdu bu motorun bayan kullanıcılara da hitap ediceğini fiyatının daha fazla olacağını,şu an satılanlar için kampanya yapıldığı gibi pek sağlam tabanı olmıyan açıklamalar yaptı.Çok uzatmayıp konuşmayı sonlardırdım.Arkadaşlar Ybr 125 2001 yılından beri 40000 den fazla satmış bu gün site de reklamında öyle yazmışlardı.Bu motorları alan kişiler bende dahil, yeniş başlayanlar ekonomik gücü belli olan ya da çok fazla motor kullanan kişiler ve Beldeyama bu satış politikasıyla en çok para kazandığı kitleyi kaybedicek gibi geliyor.Lütfen şu anda satılan Ybr 125 alıcak arkadaşlar tekrar düşünün derim.Ben bu satış politikasını kınıyorum şahsen.Ve bugün itibari ile 2 syfalık bir şikayet yazısını Koç Holdinge yolladım.Bu arada bugün sitede ki reklam kalkmış bulunuyor.Söyliyceklerim bunlar.Ybr 125 kullanıcı adına söylediğim genellemeler için özür dilerim.Herkese kazasız güzel sürüşler.Saygılarımla.
    öncelikle geçmiş olsun
    sorasında "bastırın arkadaşlar telefonlara sarılın indirin City'den önceki grenajsız ybr'nin fiyatını diorum" :D

city ybr benim için bişi ifade etmior dediğim gibi değişiklikler sadece görünüşten ibaret ki hoşuma da gitmedi

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin bu konuda biraz garipliği var ; yola ilk çıktığında 90 ları ancak görebilirken,bir kere 100 yaptınmı bir dahaki hızlanmalarda tekrar 100 ü daha rahat bulabiliyorsun.
    Yeniçerinin dediklerine aynen katılıyorum.Devamlı son gaz gezilemiyeceği ve bunun motoruna zarar vereceğini de düşünürsek 80 ortalama bir sürat gezilerde daha iyi olacaktır.
    Ayrıca bu hız denemelerini sakın aldığın zamanki lastiklerle yapma.Çok tehlikeli.Yenisini takarsan daha iyi olur:
    tamam hayati abi çok saol

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin sıkılmadan gideceği hız bana göre 80 km bilemedin 90,sonra motor yırtınmaya başlıyor...kardeşim 70 80 lede yol bitmiyoo yav
    abi bende onu istiyom işte. bari 90'a çıksa onun üzerinden saat hesabı yaparız

Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorda yakıt tüketimi şöyle
    1 depo = 260 max 265 km
    sizce normalmidir?
    bence fazla. 1depoyla en az 300 km yapabileceğimi sölediler.

Normal buji :CR 7 HSA
    İrridium buji :CR 7 HIX
    abi benim motora da takalımmı iyisinden böyle buji? performans artışı olurmu ? yakıtı etkilermi?

yedek sürekli açık durumda..
    depoyu fullüyorum 33 küsür bişi. yaptıgı yine aynı 260 daha gitmiyo.
    hesaplarıma göre
    10ytl=80
    20ytl=160
    full = 260 battım gibi bişi
    bende 20 ytl ile 188 km yaptım.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    YBR 125 100Km de 2.8 ila 3.2 litre yakar..Fazla yakarsa sorun var demektir..Ben sürekli test ederim..

Motosikleti
    YBR 125
    Uzun yolda 70-80 km hız aralığında 2.3 lt, yolculu 2.5 lt ölçtüm.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    ybr kasa değiştiriyormuş bilgisi olan varmı

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    motorla turladdım park ettim 15 dk sonra tekrar çalıştırdım motorun gösterge çalışmıyor devir çalışıyordu ama nedendir arkadaşlar sigortayı çıkardım taktım hala hız göstergesi çalışmıyor nedendir bilginiz varmı?
    ANKARA MT

mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    motorla turladdım park ettim 15 dk sonra tekrar çalıştırdım motorun gösterge çalışmıyor devir çalışıyordu ama nedendir arkadaşlar sigortayı çıkardım taktım hala hız göstergesi çalışmıyor nedendir bilginiz varmı?
    MERHABA ARKADAŞIM.

Hız göstergesi hareketi ön tekerden alır. Tekerin sol tarafında bir firen teli dibi
    göbeğe vidalıdır onu bir kontrol et.

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Ya senin Motoru en kısa sürede servise göster sen başka çıkarı yok burdaki vericegimiz bir iki bilgi seni tatmin etmez servise göster motorun hava ayarı sibop ayarlarını yapıcam sibop çok sıkı olabilir ve ya çok gevşek...
    fazla yakmasından bahsediyorum tabi
    devir saati problemi bendede vardı ımotorun ön kafayı sök akımları kontrol et olmadı motorun benzin deposunun altındaki beynin kablosunu sok ve oksit varmı diye bir bak braz mazot fln temzle...
    [CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

Motosikleti
    bi geziden foto

şimdi servise gidiyorum sanırım bu ön gösterge kablosu gevşedi onla alakalı
    ANKARA MT

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    servise ön gösterge kablosu falan deme kendin halletmeye çalış adamlar direk sana saat arızalı kablo degişicek der..
    :D:D şaka bi yana adamlar kökten çözüyo ya kabloyu bi sık mık falan bi bak ama yakıt için servise git... Come .. :D
    [CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Sinan; CR 7 HSA zaten ybr nin standart bujisi.Tabii ki üstündeki eskidi ise yenisinin faydası olur.İrridium için denemdiğimden birşey söyleyemeyeceğim.Ama deneyenler daha randımanlı olduğunu söylüyorlar...

Motosikleti
    Alıntı omerdusmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise ön gösterge kablosu falan deme kendin halletmeye çalış adamlar direk sana saat arızalı kablo degişicek der..
    :D:D şaka bi yana adamlar kökten çözüyo ya kabloyu bi sık mık falan bi bak ama yakıt için servise git... Come .. :D
    kardeş sagolasın servise giderken bi bakıyım dedim motorun öntekerden göstergeye baglı olan kabloyu cıkardım içindeki mil tel kopmuş
    97 oktan almıtşım bi hız denemesi yapmıştım dünden ondan olabilir diye düşünüyorum tşkler ne kadardır bu tel bilgisi olan varmı
    ANKARA MT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kardeş sagolasın servise giderken bi bakıyım dedim motorun öntekerden göstergeye baglı olan kabloyu cıkardım içindeki mil tel kopmuş
    97 oktan almıtşım bi hız denemesi yapmıştım dünden ondan olabilir diye düşünüyorum tşkler ne kadardır bu tel bilgisi olan varmı
    telin fiyatı serviste 10 ytl idi 3 ay önce
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    bu ybr city baya bi moralimi bozduu,tam alacagim bayii ile anlastim nerdeyse birde aksam geldim siteye girdimki,oda ne arkadasin biri fotoyu lak diye koymus buraya,ben simdi ne yapacagim,bu city 2 haftaya kadar bayilere verilecekmis acaba beklesemmii,acaba city olanmi iyi oluyor yoksa normalimi.kafam baya bi karısık anlayacagınız,en iyisi bekleyip görmek egerki böyle birsey varsa,ozaman bakariz artik napalım,yine beklemeye alindim bekliyorumkendinize iyi bakiniz,Allah'a emanet olun,kazasiz belasız keyifli sürüşler diliyorum arkadaslar...

Alıntı weiss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön siperlik,yeni arka farlar,R1 tipi arka sinyaller,yan sehpa,(muşhirli),yeni beş kollu jant ve tubeless lastik,yeni grafikler,daha büyük ön disk,ve daha büyük fren kaliperi.renkli gösterge paneli,halojen güçlü far,vs.
    yenilikler bunlar,fiyat da yaklaşık 125 ytl artacak.slm,
    sen nerden gördün arkadas bu yazdıklarını resim koyarmısın bizde görelim.gösterge falan renkli demissin yanii.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Sinan; CR 7 HSA zaten ybr nin standart bujisi.Tabii ki üstündeki eskidi ise yenisinin faydası olur.İrridium için denemdiğimden birşey söyleyemeyeceğim.Ama deneyenler daha randımanlı olduğunu söylüyorlar...
    tamam hayati abi. ben ufuk'la bi ara gezmeye gelcem oraya. ordan alır taktırırız olur demi?

arkadaşlar iridyum buji'yi kullanan varmı aranızda ? motorun sesi filan değişyormu yakıtı nasıl etkiler ?

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hayati abi. ben ufuk'la bi ara gezmeye gelcem oraya. ordan alır taktırırız olur demi?

arkadaşlar iridyum buji'yi kullanan varmı aranızda ? motorun sesi filan değişyormu yakıtı nasıl etkiler ?
    motorun sesi degişmez ben kullanmadım kullanan bir arkadasım söyledi yakıtı nasıl etkiler ateşlemeyi hızlı güsel yapar daha hızlı ateşler boşa sallamaz ordan tasarruf yapar
    ama normalde yakıtla bi alakası yok yane bujinin fiyatı da 30 ytl fln
    ama bujiyi degiştigin zaman kendi çapında belli bi filtre temizlemeleri yaparsın
    yagını castrol atarsın hava filtresini benzin filtresini temizlersin bujiyi takarsın karburatoru temizlersin Sonra
    Tamamı ile farkli bi motora binersin...

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben kullandım.Çok önemli bir değişim yok.Bence değmez.Bu tarz bujiler daha çok büyük hacimli motorlarda yararlı oluyor.

Motosikleti
    arkadaşlar size tavisyem her 400 500 kmde bujiyi zıpara ile temizleyin bakım acısından önemlidir.
    ANKARA MT

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    bu ybr city baya bi moralimi bozduu,tam alacagim bayii ile anlastim nerdeyse birde aksam geldim siteye girdimki,oda ne arkadasin biri fotoyu lak diye koymus buraya,ben simdi ne yapacagim,bu city 2 haftaya kadar bayilere verilecekmis acaba beklesemmii,acaba city olanmi iyi oluyor yoksa normalimi.kafam baya bi karısık anlayacagınız,en iyisi bekleyip görmek egerki böyle birsey varsa,ozaman bakariz artik napalım,yine beklemeye alindim bekliyorumkendinize iyi bakiniz,Allah'a emanet olun,kazasiz belasız keyifli sürüşler diliyorum arkadaslar...

Alıntı:
    weiss´isimli üyeden Alıntı
    Ön siperlik,yeni arka farlar,R1 tipi arka sinyaller,yan sehpa,(muşhirli),yeni beş kollu jant ve tubeless lastik,yeni grafikler,daha büyük ön disk,ve daha büyük fren kaliperi.renkli gösterge paneli,halojen güçlü far,vs.
    yenilikler bunlar,fiyat da yaklaşık 125 ytl artacak.slm,

sen nerden gördün arkadas bu yazdıklarını resim koyarmısın bizde görelim.gösterge falan renkli demissin yanii.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler