Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Allah akıl fikir versin o ustaya.Ya kardeşim bilmiyorsan niye tamircilik yapıyorsun.3 kuruş para kazanıcaksın bari doğru düzgün yap şu işini.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne ustalar var değinmeden geçemeyeceğin.. hakan arkadaşımızın motoru park halinde iken vurup kaçmışlardı..kırılan parçaların yanı sıra bir takım bakım yapıldı motora... bakım yanı sıra lastikler değişti... şimdi buraya kadar herşey normal çarpıp kaçan şrfsz haricinde...

motora bakım yapan lastik takan kafa granajını takan usta bozması...
    ön far granajını öyle nasıl taktın.. park ampülünü kabloların içine salarak kabloların tutusacağını hiçmi düşünmedin.. fren müşürünü neden yerine takmadın ortalığa bıraktın.. hakan fren lambası kullanmıyormu.. arka park lambası yanmıyor.. ampülü düzgün takmak zor bişeymi... ve dahada kötüsü arka teker mil burçlarının hangisi sağ hangisi sol bilmiyorsan kapat git dükkanının.. teker sol tarafa çok yakın sağ tarafa çok uzak motor kazalı gibi gidiyor ve çekiyordu.. sebebi ise bu işini bilmeyen usta.....

allahım sen bizleri düzgün ustalara düşürmek nasip eyle... işinin hakkını veren ustalara düşmeyi nasip eyle...

hakan burdan dükkanın ismini ve yerini bilsem yazacaktım ama bilemiyorum.. sen okursan yaz ne oluır....

bu arada park ampülü dışarda salllandığından kafa granajını içten eritmiş.. belki biraz daha uzun kullanılsa motoru yakacaktı.. çünkü kablolarlar iç içe idi...

bu arada kendimi seviyorum.. çünkü böyle ustalardan kendimi ve çevremi kurtarıyorum...
    iyiki motoru seviyorum iyiki yıllarım ototamirhanesinde geçmiş...
    Bu işleri bildiğin ve anladığın için ne mutlu sana

bizde seni tanıdğımız için ne mutlu bize

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    olur mu kardeş bu ustalar kadar adi kişiler yok yani işini, düzgün yapmayanlar için diyom mesela amcamın 250 mct si var gaz çubuğu kırılmış önceden 20tl almışlar yapmak için gene kırılmış ben 1,50tl ye hallettim sadece çubuk aldım onuda bisikletçiden şimdi düzgünce çalışıyor hep kazık yapıyorlar bide en iyisi yapabiliyorsan kendin yapacaksın saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işleri bildiğin ve anladığın için ne mutlu sana

bizde seni tanıdğımız için ne mutlu bize
    eyvallah sağolasın.. bende sizlerle mutluyum.. gözdağında sen gittikten sonra yaptım bu arızaları ama zoruma giden bu arızalar yüzünden hakan zarar görebilirdi ve hakan çook iyi bir insan... ben olsam o ustayla çoktan kavga etmiştim.. biraz sinirliyim ama hakan çook sakin... allah her bayana hakan gibi koca nasip etsin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBF 150
    eyvallah sağolasın.. bende sizlerle mutluyum.. gözdağında sen gittikten sonra yaptım bu arızaları ama zoruma giden bu arızalar yüzünden hakan zarar görebilirdi ve hakan çook iyi bir insan... ben olsam o ustayla çoktan kavga etmiştim.. biraz sinirliyim ama hakan çook sakin... allah her bayana hakan gibi koca nasip etsin...
    Sende sağolasın ramço

Her ne olursa olsun her zaman bir şeyin en kötü tarafını düşünmek lazım ben Ybr yi bayiden alırken nerdeyse her noktasını kontrol ettim acaba eksik veya yanlış bir şey varmı veya bir çizik vuruntu ve yanındaki diğer sıfır Ybr lere baktım kıyasladım herkes kendinden sorumludur ilk önce bu yüzdendirki hep dikkatli olmamız lazım %100 güven olmayacak hangi usta olursa olsun keşke biraz bilgim olsa bu konularda diyorum çünkü servisden çıktığım da hala bir eksik varmı diye düşünüyorum tabi birazda fazla titiz olmamdan kaynaklanıyor

Motosikleti
    Sende sağolasın ramço

Her ne olursa olsun her zaman bir şeyin en kötü tarafını düşünmek lazım ben Ybr yi bayiden alırken nerdeyse her noktasını kontrol ettim acaba eksik veya yanlış bir şey varmı veya bir çizik vuruntu ve yanındaki diğer sıfır Ybr lere baktım kıyasladım herkes kendinden sorumludur ilk önce bu yüzdendirki hep dikkatli olmamız lazım %100 güven olmayacak hangi usta olursa olsun keşke biraz bilgim olsa bu konularda diyorum çünkü servisden çıktığım da hala bir eksik varmı diye düşünüyorum tabi birazda fazla titiz olmamdan kaynaklanıyor
    ağa sen titizsin.. motoruna kız gibi bakıyorsun.. senden motor alacak olsam 100 fazla vererek alırım.. no sorun no arıza şeklinde sıfır gibi motor oluyor.. her zaman motoru itina ile temizlemek te bi marifet.. ben çok pasaklı bir motorcuyum kabul ediyoprum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBF 150
    ağa sen titizsin.. motoruna kız gibi bakıyorsun.. senden motor alacak olsam 100 fazla vererek alırım.. no sorun no arıza şeklinde sıfır gibi motor oluyor.. her zaman motoru itina ile temizlemek te bi marifet.. ben çok pasaklı bir motorcuyum kabul ediyoprum...
    Zaman bol olunca ben temizlerim o kadar titizimki hastalık derecesi işe motorla gitmeye bile kıyamıyorum

Motosikleti
    Zaman bol olunca ben temizlerim o kadar titizimki hastalık derecesi işe motorla gitmeye bile kıyamıyorum
    ağa sizin şirketin ordan geçerken çil çil yanıyor mubarek... maşallah ... maşalllah maşallah...

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    ramço bende o pasaklı motorculardanım
    Usta insanlık olarak çok iyi biri para göz filan değildir.Ama atlamış bazı şeyleri.Her zaman gece binmedigim için o zamandan bellimi arka park yanmıyor bilmiyorum.
    Ama ön park onun tam oturturamamasından dolayı düştügü kesin.Dediğin gibi yangın bile çıkartabilirdi.Arka teker olayı tam bir rezaletti.
    Arka çamurlukta kırılmıştı onuda degiştirmiştik.Ben çamurluk lastik hizasının bozuk oldugunu farkettim orda söyledim.Çamurluktan dolayıdır filan diye düşündük [orjinal camurluk olmasına rağmen].mil burçlarının hiç aklımıza gelmedi..Ben ne anlarım zaten Sağlık olsun şuan motor el bırakınca çok rahat düz gidiyor.Yanlış anlamayın el bırakarak gezmiyorum motor sağa sola cekmıyor demek istedim

mil burçlarının doğru yerlere takınca hız farkedilir oranda değişti.Ramçoya demiştim Aye'nin buluşmasına giderken otabanda bastım bastım 120-125 i [135 gördügüm yerlerde] geçmedi diye...

Ramço sağolsun halleti 10 dk da.Tek sıkıntım devir saati şuanda.Kafayı yedi durduk yedi.Önce 5 bin deviri geçmemeye başladı.sonra stop edince 2 bin devirde kalmaya başladı vs vs.Gideceğim okul yatılı oldugu için çok sorun etmiyorum.Bi kaç bin km anca binerim bu yaz artık.

Buda ramçonun benim motorla uğraşırkenki resmi

Uploaded with ImageShack.us
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

Motosikleti
    çok yakışıklı çıkmışım yaw......

Motosikleti
    2010 125 ybr
    Alıntı şahan ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sayfanızı uzun süredir takip ediyordum motorlar hakkında bilgi almak için ve nihayetinde sizin ybr 125 hakkındaki güzel yorumlarınızdan esinlenerek geçen ay sıfır ybr 125 factor aldım...bu benim ilk motorum ve aslında motordanda fazla anlamıyorum.motorumu çok sevdim ama bazı sorunlar kafamı karıştırıyor.mesela ilk alırken 1 litre benzinle ortalama 50 km yapabileceğimi söylemişlerdi ama imkanı yok en fazla 30 km yapıyor.servise söyledim ilk bakımdan sonra düzelecegini söyledi ama ilk bakımı yaptık ve daha sonra iki kez depoyu fulledim ve ikisindede yedek depo dahil 360 km de kaldı..birde ilk aldığımda motor altımdan kaçar gibiydi şimdi ise 1 ve 2. viteste bagırıyor zorlandığını hissediyorum ..acaba neden böyle yapıyor yardımcı olursanız sevinirim ...saygılarımla
    arkadaşlar kimse birşey söylemeyecekmi????? sizde motoru gösterdiğim servis gibi susacakmısınız yoksa

Motosikleti
    ybr 125
    rodaj zamani normalden fazla yakar yakiti.ilerde dahada azalacaktir yakit.fakat 1 litreyle 50 km gidecegini dusunmuyorm.kullanim sekline gore 2.4-3 litre (100 kmde)arasinda yakit yakarsin.
    Kafani takma dogru secimi yapmissin rodaji duzgun yapmaya bak sonra bin binebildigin kadar..
    parcalar alisiyordur motorda yavaslama olmaz.benim debriyaj balatasini degistirdigimde tekere gidiyodu simdik normal mesela
    ybr gitmem demez ne kadar yol olursa olsun.sen yorulursun o yorulmaz

Ramco herzaman oylesin

Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD 2010
    s.a bende motorumu yeni aldım daha 20 km de.rodajını nasıl yapmam lazım.çok korkuorum yanlş kullanırımda ilerde 100 ü geçmez die.şuan için nasıl sürmemi önerirsinz.

Motosikleti
    bence 1 litre ile o kadar yol yapamazsın.....

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı akifgonulcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a bende motorumu yeni aldım daha 20 km de.rodajını nasıl yapmam lazım.çok korkuorum yanlş kullanırımda ilerde 100 ü geçmez die.şuan için nasıl sürmemi önerirsinz.
    sitede o kadar dcok rodaj la ilgili konu ve mesajalr varki hiç sormana bile gerek yok ! ayrıca ybr zaten 100 zor geçer merak etme 100 en iyisi.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı akifgonulcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle bin.Forumda rodaj hakkında birçok yazı var aratırsan bilgi sahibi olursun.125 cc den çok fazla birşey beklememek lazım.İbren doğru olduktan sonra 100 km hız bile 125 cc için iyi bir hız..Merak etme o dediğin 100 km hızla 120-130 yaptığını sanan ibresi bozukları her türlü geçersin
    Ayrıyetten rodajı tamamladıgında 110 km hıza düzde çıkabilirsin[rüzgar faktörüde önemli tabi.]..

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    biraz resim atayım dedim

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ugur yanakları ne zaman boyadın deli olmuş yakışıRRRR kıskananlar çatlasın
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    ybr 125
    Maşallah Ugur nazar değmesin.Bence yanaklar yakışmamış aga.Ben sadelikten yanayım biraz eski kafalardanım galiba

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    teşekkür ederim bende sadelikten yanayım bundan ötesine gitmem,ama ybr'ye beyaz yanaklar her zaman yakışır,takınca farkı göreceksiniz. Yarında egzos kapaklarını mor rengine boyayıp resim atarım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler