Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise 1000 km de götüreceğim zaten o zaman sorarım ilk gün bir iki makina yapınca boş lambası bende debriyajı yavaş bırakmaya başladım olur olmaz stop ettirip rezil olmak var dikkat etmek lazım
    hayırlı uğurlu olsun...göstergeler çok şık Allah için...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ışık yanıp yanmamış sorun değil yani boşa alırken bariz belli oluyor vitesin boşa geçtiği anlıyosun yani...1. vitesteyken hafif dokunduğunda boşluğa oturuyor ona dikkat edersen sorun olmaz

hocam acemilik işte ben bir hafta daha binsem o ışığa bakmam bidaha ama şu anda alışkın değişim ışıklarda durduğumda motoru hangi konumda bıraktığımı unutabiliyorum elimi çekince duruyo ben genede baktırıcam ona sonuçda çalışması gerekir sıfır motor alıyoruz

mete han abi tşk ederim saolasın.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    anaa bozuk çıktı bu ybrler vites müşürlerinde sorun olabilir bi servise gösterin ayarsızlık vardır...
    ben bas bas bagırıyorum burda kimse duıymuyor beni bunlar bozuk die bakalım daha ne sorunlar cıkıcak 1 sene ssonra bakmak laızm bu topiğe.. millet ybr nin sabahları çalışmamsından şikayetçi ula bnm çinli bile en soguk zamanlarda dahi tek marşta jiklesiz alıyo hani en iyi motor en kaliteli motordu buya haydaaaaa noldu şimdi ybr iyice gözümden düştü
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bas bas bagırıyorum burda kimse duıymuyor beni bunlar bozuk die bakalım daha ne sorunlar cıkıcak 1 sene ssonra bakmak laızm bu topiğe.. millet ybr nin sabahları çalışmamsından şikayetçi ula bnm çinli bile en soguk zamanlarda dahi tek marşta jiklesiz alıyo hani en iyi motor en kaliteli motordu buya haydaaaaa noldu şimdi ybr iyice gözümden düştü
    yok yok abi hakkını yeme taş gibi motor sabah jigleyle çalışıyo diye motoru kötüliyemeyizbunun sebebi otomatik jigle yok...ama o jigleyi gidona bi yere okysalar kimse bundan şikayet etmezdi sanki buji değiştirir gibi jigleyi çekiyosun her sabah o sıkıntı

Motosikleti
    oke biliyorumbende ybr kullandım almaktan falan vazgeçmiştim sunu sölim yemin edebilirim motor 1 haftadır fln çalışmıyomus ben çalıştırım dedim en az 10 dk ugraştım varmı böle bişi ya ula kaliteli on numara motor sabah çalışmıccak inann ben yakarım o motoru o kadar diyorum çinlilere laf ediyoz kötü diyoz ama ybr falanda faso fiso yani bakma sen sadece adı var bide aporası

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    sabahları jiklesiz çalışırmı bilmem ama bu yeni karbratörler hoşuma gitti birsürü kablo giriyor içine kontajı açınca cikcikcikdye bi ses duyuluyor enjeksiyon lambası yanıyor o sönünce marş basıyosunuz sorun çıkartcağını sanmıyorum açıkcası.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    sabahları jiklesiz çalışırmı bilmem ama bu yeni karbratörler hoşuma gitti birsürü kablo giriyor içine kontajı açınca cikcikcikdye bi ses duyuluyor enjeksiyon lambası yanıyor o sönünce marş basıyosunuz sorun çıkartcağını sanmıyorum açıkcası.
    karburatorun içine kuşmu koymuşlar acaba valla bilmiyorum ama bence jiglesiz çalışır hele bu havalarda çalışır gibi görünüyor kendi ısıtıyo heralde öle ışık yanıp sonra marşa basıyosan...dizel araba gibi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yok yok abi hakkını yeme taş gibi motor sabah jigleyle çalışıyo diye motoru kötüliyemeyizbunun sebebi otomatik jigle yok...ama o jigleyi gidona bi yere okysalar kimse bundan şikayet etmezdi sanki buji değiştirir gibi jigleyi çekiyosun her sabah o sıkıntı
    makinanın kıçını başını düzelteceklerine o kahrolası jigleyi gidona koymayı akıl etselerdi keşke...benide soğuttular ybrden...halbuki ilk favorim ybrdir...sonra cbf ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makinanın kıçını başını düzelteceklerine o kahrolası jigleyi gidona koymayı akıl etselerdi keşke...benide soğuttular ybrden...halbuki ilk favorim ybrdir...sonra cbf ...

keşke bi eksiği o olsa abi

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben jiglenin karbürötür üstünde olmasını tercih ediyorum. Gün içinde bakımlı bir ybr kışın ve sabahları jigle istiyor. gidonda koca bir kol ve ekstra bir kablo olmasından böyle olması daha iyidir. Yinede istenirse basit bir herhangi bir jigle kolu ile gidona bir hat çekilebilir. Maliyeti 10 tl yi geçmez. Bu sebeple ybr yi satmış olmana inanamıyorum
    Saygılar Sevgiler abicim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Ybr nin bujisi cr6hsa serviste cr7hsa taktılar cr6hsa ve cr7hsa arasında ne gibi bir fark var bilen var mı arkadaşlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr nin bujisi cr6hsa serviste cr7hsa taktılar cr6hsa ve cr7hsa arasında ne gibi bir fark var bilen var mı arkadaşlar

cr7hsa daha yüksek sıcaklıklar çalışmaya göre dizayn edilmiş. Tüm ustalar nedense cr7hsa takıyor ama yamaha ybr için Daha düşük sıcaklıklarda çalışan cr6hsa yı tavsiye ediyor. Ben cr6hsa kullanıyorum.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cr7hsa daha yüksek sıcaklıklar çalışmaya göre dizayn edilmiş. Tüm ustalar nedense cr7hsa takıyor ama yamaha ybr için daha düşük sıcaklıklarda çalışan cr6hsa yı tavsiye ediyor. Ben cr6hsa kullanıyorum.
    ok o zaman bende cr6hsa taktırayım
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    2005 modelden sonra kırmızı Ybr yok Bordo renk Ybr vadrdır

Motosikleti
    Ybr 125
    dün YBR mi aldım artık bende aranızdayım
    Hayırlı olsun. Ybr hız motoru değildir. Standart hızı 80-90 arası olan Ekonomi sınıfı dayanıklı bir araçtır. Ybr ye bu gözle bakman sana daha çok avantaj sağlayacaktır.

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Ybr hız motoru değildir. Standart hızı 80-90 arası olan Ekonomi sınıfı dayanıklı bir araçtır. Ybr ye bu gözle bakman sana daha çok avantaj sağlayacaktır.
    çok sağolun benim hızla pek işim olmaz zaten şehir içinde binecegim için hızlı bi motor düşünmedim ble amacım işe gidip gelmek yakıtı çok güzel söylediğiniz gibi daha test etmedim ne kadar yakıyor edicem benim düşüncem çok kaliteli motor olduğu yönünde severek binerseniz hiç sorun çıkartmaz akü dahil üzerindeki parçaların çoğu made in japan

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Panel üzerinde arıza göstergesi varmış...yeni ybr nin..Ama beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim..2010 modelini inceledim yakından bayide çok şekilsiz geldi bana doğrusunu isterseniz..ybr 2010 alırmıyım param olsa da zor..cbf 150 alırım diye düşünüyorum.. Ya da 2009 ybr 2.el olarak..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    abi bende görünüşüne hastayım mesela motorun bu konu tartışılmaz herkezin kendi kararı zaten seven olur sevmeyende ama her gören ybr250 ye benzemiş nerdeyse çokda güzel olmuş dyolar pazar günü cbf150 ile yanyana geldik inceledik ben gine ybr dedim

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi bende görünüşüne hastayım mesela motorun bu konu tartışılmaz herkezin kendi kararı zaten seven olur sevmeyende ama her gören ybr250 ye benzemiş nerdeyse çokda güzel olmuş dyolar pazar günü cbf150 ile yanyana geldik inceledik ben gine ybr dedim
    evet yeni ybr eski ybreye oranla daha şık bir görünüşe sahip ön taraf ybr 250 nin kopyası ama ufak,arka taraf ise yine bildik ybre ince kalmış....ama eski ybrden güzel yiğidi öldür hakkını yeme

Motosikleti
    Ybr 125
    çok sağolun benim hızla pek işim olmaz zaten şehir içinde binecegim için hızlı bi motor düşünmedim ble amacım işe gidip gelmek yakıtı çok güzel söylediğiniz gibi daha test etmedim ne kadar yakıyor edicem benim düşüncem çok kaliteli motor olduğu yönünde severek binerseniz hiç sorun çıkartmaz akü dahil üzerindeki parçaların çoğu made in japan
    Made in japan olduğuna eminmisin. Benim bildiğim japonya ybr üretimi yapılmıyor şuan. Ya china(prc) yada hindistan yamaha fabrikalarında üretiliyor. Biraz motorun sağını solunu ararsan Made in china veya Prc yazısını bulabilirsin. Ama Yamahanın bir ürünü olduğuna göre nerede üretildiğinin fazla bir önemi yok. Hepsine aynı standart kaliteyi uygulayacaklarını düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler