Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda bende aldım bir ybr 125 2006 model kırmızı bu arada slm ismim mehmet kayserideyim aranızakabul ederseniz tabii
    hayırlı olsun

profilde yamaha bayii olduğunuz yazıyor,keşke sıfır alaydınız.yada kayseri MT den ferhatta 2009 model vardı onunlada bir görüşseydiniz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese günaydın,benim ufak bir sorum olucak.
    Motorun parçalarını kendim topladım,km saatini değiştirdim ve saatin ampulünün kırılmış olduğunu farkettim.
    Bu ampulu nerden bulabilirim,dün bi kaç motorcuya gittim yok dediler.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın,benim ufak bir sorum olucak.
    Motorun parçalarını kendim topladım,km saatini değiştirdim ve saatin ampulünün kırılmış olduğunu farkettim.
    Bu ampulu nerden bulabilirim,dün bi kaç motorcuya gittim yok dediler.
    oto elektrikçilerinin hepsinde bulabilirsin.hemde rengarenk
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

herkese selamlar bir sorum olacaktı motorum 1000 km bakımına girecek.Yağ olarak castrol power1 4t 15w-40 aldım uygunmudur? Yoksa kalın mı bu yağ 10 -40 10-50 mi almalıyım?

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    bugün devir göstergesindeki ampulün yanmadığını farkettim oto aksesuarları satan biyere sordum ledliler 2 lira normal olanlar 50krş olunca normal olanlardan aldım orjinalde 1.7w fakat ben 5w aldım çünkü yoktu hız göstergesinde 2 devir göstergesinde 1tane vardı ben 2 tane aldım aklıma bi fikir geldi sarı yanan ampulün üstünü maviye boyadım ve beyaz ışık alıyorum elim değmişken hepsinide boyadım benzin göstergesinin ampulünü bulamayan arkadaşlara tavsiye ederim
    81VATAN__54MEKÂN

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oto elektrikçilerinin hepsinde bulabilirsin.hemde rengarenk
    Yardımınız için teşekkür ederim.
    Yarın vakit bulursam gidip alıyım.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı swis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar bir sorum olacaktı motorum 1000 km bakımına girecek.Yağ olarak castrol power1 4t 15w-40 aldım uygunmudur? Yoksa kalın mı bu yağ 10 -40 10-50 mi almalıyım?
    en ideali 10w-40 4T olmalı .

Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün devir göstergesindeki ampulün yanmadığını farkettim oto aksesuarları satan biyere sordum ledliler 2 lira normal olanlar 50krş olunca normal olanlardan aldım orjinalde 1.7w fakat ben 5w aldım çünkü yoktu hız göstergesinde 2 devir göstergesinde 1tane vardı ben 2 tane aldım aklıma bi fikir geldi sarı yanan ampulün üstünü maviye boyadım ve beyaz ışık alıyorum elim değmişken hepsinide boyadım benzin göstergesinin ampulünü bulamayan arkadaşlara tavsiye ederim
    Bende km saatini yeni taktım.
    Ama ampulun olmadığını farkettim galiba devre tamamlanmadığı için yanmıyo ışıklar.
    Orjinalinden biraz daha değişik ''Mil ve Km'' olarak gösteriyor.
    Çok janjanlı gözüküyo.

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en ideali 10w-40 4T olmalı .
    Peki izmirin sıcağında 10 40 yeterlimidir

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5w daha fazla ısınıp plastik parçaların zamanla erimesine yol açabilir.

Ybr mi satalı 1 hafta oldu,1 haftadır sağı solu tırmalıyoruz ama kafamıza göre bir motor bulamadık.

Ybr sini satıpta 250cc'ye geçmeyi düşünen varsa uyarayım.250cc sınıfında parça fiyatları çok fahiş...

cbf250 nin debriyaj tası ve eksantirik değişim ücretine bir tane eli ayağı düzgün ybr alabilirsiniz

Ben ibreyi yine 125cc ye çevirdim

ilk tercihim yine ybr

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    babaçi bu sefer bir de cbf150 dene bence...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaçi bu sefer bir de cbf150 dene bence...
    metehanın bindiği motora binmem ben

Savaş düşünmüyor değilim,bir müddet daha araştırmaya devam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 ----------

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coşkun abi check up nasıl oluyor? Ümraniyedeki yıldız ticarettede yapılır mı ?
    check up dediğim öyle makinayla bilgisayarla yapılan bişi değil

binip geziyor,her yerini elliyor,frenlere asılıyor falan filan.

yıldız ticarette mustafa ve isa usta var yardımcı olurlar.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Gençler, 14 dişli yerine 15 taksak çok fark ediyor mu..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    YBR 125 & sj 125-23 (inş)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 19 yaşında bir öğrenciyim.bu yaşıma kadar hep arabalara ilgi duymuşumdur.ama geçen gün arkadaşımın YBR sine binme fırsatım oldu ve içimde deli bir ateş koptu.motorun özgürlüğünü anladım ve almaya karar verdim..yalnız motor hakkında çok fazla bir bilgim yok..Gözümü F5 sj 150-23 çarptı forumda ki bütün sayfaları okudum ve vaz geçtim.YBR 125 almaya karar verdim..şu an antalyada yaşıyorum ama eylülde istanbula gidecem.Acaba istanbulda motor kullanmak sorun olur mu? yada motor bilgisi az bir öğrenci için hangisi daha uygundur? F5 mi YBR 125 mi yada bir de 2. el bi YBR tavsiye eder misiniz..Yardmlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..Forumunuz çok faydalı gerçekten motor bilgisi ve sevgisi aşıladı

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Eagle32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 19 yaşında bir öğrenciyim.bu yaşıma kadar hep arabalara ilgi duymuşumdur.ama geçen gün arkadaşımın YBR sine binme fırsatım oldu ve içimde deli bir ateş koptu.motorun özgürlüğünü anladım ve almaya karar verdim..yalnız motor hakkında çok fazla bir bilgim yok..Gözümü F5 sj 150-23 çarptı forumda ki bütün sayfaları okudum ve vaz geçtim.YBR 125 almaya karar verdim..şu an antalyada yaşıyorum ama eylülde istanbula gidecem.Acaba istanbulda motor kullanmak sorun olur mu? yada motor bilgisi az bir öğrenci için hangisi daha uygundur? F5 mi YBR 125 mi yada bir de 2. el bi YBR tavsiye eder misiniz..Yardmlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..Forumunuz çok faydalı gerçekten motor bilgisi ve sevgisi aşıladı
    Boşver yol yakınken bırak bu sevdayı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:49 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vardır deneyen tecrübelerini paylaşacak yk mu..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Boşver yol yakınken bırak bu sevdayı...

Çok heves ettim ama gerçekten istanbulda kullanması zor olur mu istanbulda motor kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 7000 devirde 90 km/h gidersin.2 kişide biraz fark eder.Yani anlayacağın devir düşüyor hız artıyor.
    HONDA

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı swis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki izmirin sıcağında 10 40 yeterlimidir
    Yamaha.servisleri.ısrarla.10.40.kullanın.diyor.ser vis.kitapçığıda.öyle.....mantık.çok.sıcaklarda.yağ ın.ince.kalacağını.söylüyor.ama.motosıkletin.çok.k m.yapmadıysa.sıcaklardada.10.40.yeterli.olacaktır. Bunu.yamaha.söylüyorsa.elbette.bizden.daha.iyi.bil iyorlardır.

(Biraz.önce.laptopun.ayırma.tuşu.arıza.yaptı.o.yüz den.kelimeleri.noktalarla.ayırıyorum.)

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

profilde yamaha bayii olduğunuz yazıyor,keşke sıfır alaydınız.yada kayseri MT den ferhatta 2009 model vardı onunlada bir görüşseydiniz
    teşekkürler ferhatı tanıyorum ben sattım zaten ferhata motoru sıfır almayı daha doğrusu kırmızı bi tana ayarlamıştım kendime ama bu aldığım motoru çok hesaplı aldım o yüzden sıfırdan vaz geçtim en kısa sürede inş fotoları göndereceğim
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Motosikleti
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler