Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İstersen sen yapma mahvedersin motosikletini yada bir bilenle sök.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı bulut4535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu hafta sonu motorun tüm rulmanlarını değiştireceğim.
    Bu konuda bilgisi olan ve dikkat edilmesi gerken konu varmı.
    Birde blok iki parça olduğundan aradaki sızdırmazlık için ne yapılıyor ybr125 için.
    Motor açılırken ilk söküm nerelerden başlanır ve hangi işlemler uygulanır.
    Lütfen bu konuda tecrübeli veya bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.
    Kafa karıştırıcı mesajlarda atmayalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:08 AM ----------

Tek tavsiyem, tork anahtarın yoksa bu işe hiç girme.

KonyaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motor soğukken çalıştırıyorum rolantide çalışıyo boşta gaz veriyorum stop ediyo yine jigleyi açınca stop ediyo.
    Motor rolantide 3 dk falan bekliyo ondan sonra gazı alıyo diğer türlü sürekli stop ediyo.

Vede dikkatimi çekti motor sıcakkede jigleyi açtım bikere yine stop etti jigleyi her açtığımda stop ediyo nedendir acaba?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    motor ısınana kadar ani gaz vermelerde stop ediyor herkesde olan bir sey merak etme her zaman ısıtmak gerekiyor jigle ile 2-3 dakka sonrasında yoldada ısınıyor ve tam kıvama geliyor
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr küçük motor tork anahtarı bu kadar sorun çıkarmasa gerek değilmi
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr küçük motor tork anahtarı bu kadar sorun çıkarmasa gerek değilmi
    motor motordur büyügü kücügü olurmu ybr de ciddi olan hızlara 100 110 km2lere cıkabiliyor bence ciddiye alınmalı.tork degerleri motordaki en önemli unsurdur yoksa civatalarınız kırılabilir yada cıkabilir yada cevresındenki çeliği catlatabilir...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

merhaba dostlar bu ayın sonu veya önümüzdeki ayın ortası itibari ile ortalama 2007 2008 bi ybr almayı düşünüyorum renk olarak tercihim siyah kırmızı vede mavi (başka renk kaldımı bilimiyorum ) maksimum km si 14 veya 15 bin civarında temiz görüntüsü bozuk olmayan kazasız bi evlat istiyorum acaba çok şeymi istiyorum ????

en fazla verebileceğim fiyat 1800-2000 arası ilgilenenler veya tavsiyesi olanlar lütfen bana ulaşsın msn vermek hakkında kuralları bilimyorun o yüzden msn yazıyorum eğer problem oluyorsa adminlerden ricam kaldırsınlar ben_leventim@hotmail.com burdan bana ulaşabilirsiniz istanbul veya kocaeli civarı olucak dün bi motorcuya gittim bana tvs apache önerdi vede bu dedi geleceğin motoru olucak tabiki ben japonla kıyaslıyamadım zaten ilk motorum olucak......

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abartiyolar onlarda şimdi ama bisisklete motor takıp 4 bin lirayada satılmazki iyiki bi kalite tuttudunuzkardesim
    3.760 olmuş
    BaŞkAsInIN izİnDe YürÜyEn, İz BıRaKaMaZ...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı KonyaLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor soğukken çalıştırıyorum rolantide çalışıyo boşta gaz veriyorum stop ediyo yine jigleyi açınca stop ediyo.
    Motor rolantide 3 dk falan bekliyo ondan sonra gazı alıyo diğer türlü sürekli stop ediyo.

Vede dikkatimi çekti motor sıcakkede jigleyi açtım bikere yine stop etti jigleyi her açtığımda stop ediyo nedendir acaba?
    bizim motorlarin bi özelligi var sogukken motor gaz yemez gaz kolu öyle hassas öyle hassasdirki birak çevirmeyi dokunsan stop eder bide jikleyi çekerken hafif gazi vererek jikleyi çek anladin dimi rölentideyken makina jikleyi çekersen düzensiz benzin geldiginmden stop ediyo ama ayni anda hafifi hafif gaz vererek jikleyi kaldiriirsan sorun olmaz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı levent_taka6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar bu ayın sonu veya önümüzdeki ayın ortası itibari ile ortalama 2007 2008 bi ybr almayı düşünüyorum renk olarak tercihim siyah kırmızı vede mavi (başka renk kaldımı bilimiyorum ) maksimum km si 14 veya 15 bin civarında temiz görüntüsü bozuk olmayan kazasız bi evlat istiyorum acaba çok şeymi istiyorum ????

en fazla verebileceğim fiyat 1800-2000 arası ilgilenenler veya tavsiyesi olanlar lütfen bana ulaşsın msn vermek hakkında kuralları bilimyorun o yüzden msn yazıyorum eğer problem oluyorsa adminlerden ricam kaldırsınlar ben_leventim@hotmail.com burdan bana ulaşabilirsiniz istanbul veya kocaeli civarı olucak dün bi motorcuya gittim bana tvs apache önerdi vede bu dedi geleceğin motoru olucak tabiki ben japonla kıyaslıyamadım zaten ilk motorum olucak......
    Alıntı levent_taka6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba çok şeymi istiyorum ????
    Evet maalesef

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet maalesef
    bence istekleri gayet normal ama fiyat araliginda bi kasma var beste güfte oturmuyo bi zorlama var

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen sen yapma mahvedersin motosikletini yada bir bilenle sök.
    yok mahvedeceğimden değil mesleğim gereği hertürlü yaparım ama ip uçları almak lazım.

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tork anahtarı neki. benim diyen yamaha servisinde olmayan tamir, bakım ve test aletlerim var. o yönden sıkıntım yok yıllardır zaten bu aletler milyarlar döktüm...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 PM ----------

Birde blok iki parça olduğundan aradaki sızdırmazlık için ne yapılıyor ybr125 için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:08 AM ----------

...........elbet sitemizde bir motosiklet tamircisi veya servis elemeanı vardır. veya bu işlemi yapmış arkadaşlar vardır. sadece onlardan ip uçları dikkat edilmesi gerken püf noktaları istiyorum. teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:12 PM ----------

hatta zzr600 model motosikletimin debriyaj sisteminde ve rulmanında arıza vardı uzun süredir parça bekliyordum sağolsun hollandalı bir arkadaşın aracılığı ile getirttik şimdi motosikletim harika. yerinde durmuyor velet canı hep uzamak istiyor.
    bugün zz600(hasta) yazısınıda kaldırdım.
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    bence istekleri gayet normal ama fiyat araliginda bi kasma var beste güfte oturmuyo bi zorlama var
    Yau her genc kızın isteği zati

Tabiiki istekler normal de fiyat aralıgı fantazi biraz ama çıkmadık candan umut kesilmezmiş
    yok mahvedeceğimden değil mesleğim gereği hertürlü yaparım ama ip uçları almak lazım.
    Meslek ne kü usta ? Motoru dağıtacaksan servis el kitabı var . bir kaç sayfa önce verilmişti ..
    Ben de motorla ilgilenmeyi çok severim ama takımlarım bayağı eksik.. Şİmdi onları tamamlamaya çalışıyorum ,lokma takımı buldum 15 e indi adam

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yau her genc kızın isteği zati

Tabiiki istekler normal de fiyat aralıgı fantazi biraz ama çıkmadık candan umut kesilmezmiş

Meslek ne kü usta ? Motoru dağıtacaksan servis el kitabı var . bir kaç sayfa önce verilmişti ..
    Ben de motorla ilgilenmeyi çok severim ama takımlarım bayağı eksik.. Şİmdi onları tamamlamaya çalışıyorum ,lokma takımı buldum 15 e indi adam
    baya eksik ( hiç yok)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:31 PM ----------

tork anahtarı neki. benim diyen yamaha servisinde olmayan tamir, bakım ve test aletlerim var. o yönden sıkıntım yok yıllardır zaten bu aletler milyarlar döktüm...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 PM ----------

...........elbet sitemizde bir motosiklet tamircisi veya servis elemeanı vardır. veya bu işlemi yapmış arkadaşlar vardır. sadece onlardan ip uçları dikkat edilmesi gerken püf noktaları istiyorum. teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:12 PM ----------

hatta zzr600 model motosikletimin debriyaj sisteminde ve rulmanında arıza vardı uzun süredir parça bekliyordum sağolsun hollandalı bir arkadaşın aracılığı ile getirttik şimdi motosikletim harika. yerinde durmuyor velet canı hep uzamak istiyor.
    bugün zz600(hasta) yazısınıda kaldırdım.
    Valla abicim ekendine güveniyosan tabiki degiştir cok güzel olur motorun kaç bindeydi bu arada.... görünürde 4 adet rulmanmi oluyo şimdi Ben derimki söktügünüz her parcanin sökülüş aşamasinda tek tek resimleyin hani olurda bu nerden çikti diye demeyin sonra Gerci sürekli söküyorum demişsin bunuda kolaylıkla sökersin diye düşünüyorum ybrnin basit bi motor yapsii var cok teferuatli sayılmaz

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Ben de motorla ilgilenmeyi çok severim ama takımlarım bayağı eksik.. Şİmdi onları tamamlamaya çalışıyorum ,lokma takımı buldum 15 e indi adam [/QUOTE]

MESLEK YAZIYOR MAKİNA TEKNİKERİYİM. ESPİRİ GÜZEL BİR ARA HATIRLAT ALET TAKIMLARINDA EN GEREKLİ NELER SANA LİSTE ÇIKARAYIMM

baya eksik ( hiç yok)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:31 PM ----------

Valla abicim ekendine güveniyosan tabiki degiştir cok güzel olur motorun kaç bindeydi bu arada.... görünürde 4 adet rulmanmi oluyo şimdi Ben derimki söktügünüz her parcanin sökülüş aşamasinda tek tek resimleyin hani olurda bu nerden çikti diye demeyin sonra Gerci sürekli söküyorum demişsin bunuda kolaylıkla sökersin diye düşünüyorum ybrnin basit bi motor yapsii var cok teferuatli sayılmaz
    110151 YANİ 10151 GÖRÜNÜYOR. YOK DEMEM AMA SENİN GİBİ ARKADAŞLARA TECRÜBE OLSUN DİYE BİR TARİFLİ SLAYT HAZIRLARIM.,
    YBR NİN MOTOR KISMI AÇILIRKEN HİÇ GÖRMEDİM ZZR NİN BİR KEZ DAHA DEBRİYAJ SİSTEMİ DEĞİŞİRKEN SEYRETTİM SADECE VE İKİNCİSİNDE EMİN OLUN DAHA İYİ OLDU..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:00 PM ----------

...............

Motosikleti
    2000 ford
    abi 10 bindeki makinaninda rulmanlarimidegişirmiş yazık günah caninmı sıkılıyo

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    abi 10 bindeki makinaninda rulmanlarimidegişirmiş yazık günah caninmı sıkılıyo
    mesajı iyi okuuuu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 PM ----------

110151 yani 10151 görünüyor

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Yaklaşık 160 lira civarı zam gelmiş ybr ye buda normal...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı m.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 160 lira civarı zam gelmiş ybr ye buda normal...
    3.350 liraydı city modeli şimdi 3.760 gayme olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 AM ----------

mesajı iyi okuuuu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 PM ----------

110151 yani 10151 görünüyor
    mesaj alinmiştir abicimkaç model bu cengaver res,mlerini isteriz

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Zam zam üstüne diyorsunuz yani.???
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler