Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gn önce mondial marka motosikletimi çaldırınca başka bir motor almaya karar verdim ve 1 hafta önce 2012 ybr aldım ve alarm taktım fakat mp 3 çok dinieyince akü bitti ve tekrar şarz da etmedi bunu üzerine far anahtarı ve selektör düğmesi montajı yaptım bununla alakalı video linktedir.Çok basit bunların montajı ama eğer isteyen olursa ayrıntılıda anlatırım.
    https://www.youtube.com/watch?v=dXS27H_Ymzo
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Merhabalar arkadaslar motorumu 12 binde bakima sokmustum debraj balatam gitmek uzereydi artik onceki sahibinden oturu 14 binde yag degisir oteki yagda 16 binde balata degistiririm diyordum fakat tahmin ettigim gibi olmasi artik iyice zor gecmesi ve ayirmamasi bagirmasi cileden cikardi yagi internetten almistigim geldigi gibi biraktim motoru

Debraj balatasi 80 tl
    İscilik 60 tl
    Yag 40 tl

Yag motul kullandim yamaha da yapildi bakimlari suanda 14.000 de hizlanmasi devirlenmesi mukemmel oldu

Ama anlamadigim 2.3.4.5 te asiri zorlaniyor bagiriyordu sanki baska bisey vardi benzin dedim artik en son belliki bi aksilik var yolda giderken bitti neyseki yedege aldim shell e gittim nitro koydum katkili ve enjektor temizlici var icinde 15 km kullandim fisek gibi oldu sanirim en son aldigim benzin kotuydu hos onuda shell den almistim

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gn önce mondial marka motosikletimi çaldırınca başka bir motor almaya karar verdim ve 1 hafta önce 2012 ybr aldım ve alarm taktım fakat mp 3 çok dinieyince akü bitti ve tekrar şarz da etmedi bunu üzerine far anahtarı ve selektör düğmesi montajı yaptım bununla alakalı video linktedir.Çok basit bunların montajı ama eğer isteyen olursa ayrıntılıda anlatırım.
    https://www.youtube.com/watch?v=dXS27H_Ymzo
    Far anahtarı montajını anlatır mısınız bir de elcik korumaları nasıl taktız varsa linki ? Teşekkürler güzel olmuş.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    Far bağlantısında 3 farklı giriş var hangisine sürekli enerji geliyorsa bendeki yeşil renkli olandı onu bağlantı yakınından kesip araya anahtardan gelen kablolara ekliyoruz kullandığım anahtarı ben Afyon dan aldım 20 tl ye aşağıdaki linktekine benziyordu fakat bendeki aynı zamanda selektör anahtarıda olabiliyor
    http://www.sanalpazar.com/motorsikle...FbQW0wod6YsLMw
    Elcikler benden önceki sahibi takmış ve onlarıda çakarlarla aynı anahtara bağlamış beraber yanıyorlar.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Merhabalar,

Yan çanta taktırmak istiyorum. Givi'nin şu modeli var aklımda (http://www.giviturkiye.com/givi-e22n-yan-canta-takim) ama İstanbul'da uygun demir nereden alırım, kime taktırabilirim diye araştırdığımda hiç bir şey bulamadım. Aradığım yerler de takmadıklarını söylüyorlar.

Trafikte kullananlar görüyorum bazen, ilk fırsatta soracağım ama bu sıra denk gelmedi.

Duyan bilen varsa haber yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba; 2300 sayfa okudum genellikle geyik muhabbeti bu kadar sorunsuz bir motorda tabiki sadece muhabbet ediliyor.2.el aldığım ybr de farkettim ki kontak anahtarı küçük anahtarlarla açılıyor bunuda youtube de izlediğim hırsızlık videolarında farkettim adamlar 3-5 anhtarla geliyor birisi mutlaka uyuyor sahibi gibi çalıltırıp gidiyorlar.Diğer motorum çalınınca videolara baktım nasıl çalıyorlar diye ve ilk çnce alarm taktım sonra da yeni kontak seti aldım ve bunu yarın montaj edeceğim tavsiyem kontaklarınızı mutlaka kontrol edin biraz deforme olmuşsa değiştirin.Aidığım set ve linki şu:
    http://urun.n11.com/yedek-parca/yama...set-P154871515
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizce 2006 ybr mi, yoksa 2016 esd mi ? hangisini tercih ederdiniz ? eskisinin malzeme ve işçiliği bana daha kaliteli geliyor

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce 2006 ybr mi, yoksa 2016 esd mi ? hangisini tercih ederdiniz ? eskisinin malzeme ve işçiliği bana daha kaliteli geliyor
    esd kasayı kullanmadım ama benim 2008i gayet kaliteli buluyorum.
    2006 nın görünüşü her ne kadar güzel olsa da imkan var ise yenisini almak daha mantıklı. bazı antin kuntin parçaları eski kasanın farklı ve iyi parça bulmak zorlaşıyor. orijinal parçalar aşırı pahalı olunca bir çok parçası zamanla yan sanayi oluyor ve motor dandikleşiyor.
    tabi kenarda köşede kalmış passız, orijinal 30 binde tertemiz bir 2006 denk getirirsen alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

2006 nın görünüşü her ne kadar güzel olsa da imkan var ise yenisini almak daha mantıklı. bazı antin kuntin parçaları eski kasanın farklı ve iyi parça bulmak zorlaşıyor. orijinal parçalar aşırı pahalı olunca bir çok parçası zamanla yan sanayi oluyor ve motor dandikleşiyor.
    tabi kenarda köşede kalmış passız, orijinal 30 binde tertemiz bir 2006 denk getirirsen alınır.
    levend84 ve DKN bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Dostum ybr için yedek parça ihtiyacında bizimmotor dan bulabilirsin,ben crypton için oradan alıyorum.baştan telefondan stok durumunu öğren, yardımcı oluyorlar.

link aşağıda.

https://www.bizimmotor.com/yamaha-yb...edek-parcalari
    crxforever bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ybr için yedek parça ihtiyacında bizimmotor dan bulabilirsin,ben crypton için oradan alıyorum.baştan telefondan stok durumunu öğren, yardımcı oluyorlar.

link aşağıda.

https://www.bizimmotor.com/yamaha-yb...edek-parcalari
    teşekkür ederim. internette pek alışveriş yapmasam da artık bu yolu seçmek gerekli. istanbulda parçalar ya çok dandik ya da orijinal alınca aşırı pahalı. parça kalitesi nasıl bu sitenin ?
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. internette pek alışveriş yapmasam da artık bu yolu seçmek gerekli. istanbulda parçalar ya çok dandik ya da orijinal alınca aşırı pahalı. parça kalitesi nasıl bu sitenin ?
    debriyaj balatası aldım,conta aldım cryptona 20tl 8bin km oldu maşaallah sıkıntısız.orjinalı 100tl idi oda 15-20 bin gidiyor ee şimdi 8bin oldu sıyırma kaçırma yok bi 8bin daha gider.zaten debriyaj kaçırırsa yağın renginden anlarsın aklında olsun yağ 500km de simsiyah olur.
    crxforever bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Eskisi daha kaliteli. Esd kasada debriyaj sıkıntısı var mesela kalkışta titreme yapıyor. Ama esd kasanın karbüratörü şahane çok az yakıyor motor. Tasarım olarakta esd bence daha iyi
    DKN bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 Nisanda 2014 model Esd kasa gelirgelmez sıfır almıştım. 38.000km oldu daha motorun üstünde gelen zincir-dişli setini ve debriyaj balatalarını kullanıyorum, 'değiştir beni' de demiyor hala. Ön fren balatası ilk defa 30.000km'de, arka kampana ise ilk defa 35.000km'de ikisi de orjinalleri ile değişti.(Onlar da bittiğinden değil de motor bakıma girmişken serviste usta değiştirelim dedi, ben de ekstra işçilik vermeyeyim diye hazır serviste bakımdayken değiştirmiştim, muhtemelen kullanılırdı daha) Şehir içinde girip çıkmadığı yer yok, şehirler arası yollara da otobüsden ucuza gidip geliyorum, çok az yakıyor. Velhasıl kelam, Esd kasa da çok kaliteli. Rodajı kitapçığına uygun yapın ama.
    HUN, kovboy03 ve crxforever bunu beğendiler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ilk-sahibinden-432268408/detay/

Motosikletim satılıktır.küçük bir pazarlık payım mevcuttur. 15.500 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Yakın bir zamanda uzun yol yaptım motorumla.Size şu kadar soyleyim yağını ve zincirini yağlayın bu motor kolay kolay yolda bırakmaz.hız olarak 100 km'yi geçmemeye özen gösterin.birşey olmaz diyenleriniz olacaktır 125 cc ve 9 beygir aletin fazla zorlanması iyi bir durum değil özellikle uzun surelerde.
    beni şaşırtan bir noktası oldu motorun 360 km boyunca 90 ve 100 hızları arasında seyrettim fakat fazla bir yakıt tüketimi ile karşılaştım 1 depo benzin bitti 360 km.yedek dahil 1 lt benzinim kalmıştı.

genel olarak 2.5 litre arasında geziyorum yakıt tüketiminde.

kaliteli bir çift lastik mevsim şartlarına uygun yağ ve zincirinizi yağlı tutun bu motosiklet yeterli olacaktır.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100km/h hızı geçin, bir şey olmaz. Motorda devir kesici var, 100km/h ile giderken 8.000rpm gösteriyor ki devir kesiciye girmesine 2.500rpm var daha. Zaten isteseniz de Ybr 125 ile uzun süre 100'ün üzerinde gidemezsiniz. İlla bi yukarı eğimli yol çıkar önünüze, rüzgar eser falan 100 civarına dönersiniz yine. İyi yağ kullanın ama. Yağ önemli.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    90-100 degilde 80-90 araliginda giderseniz, ortalama 2 - 2.2 lt yaktigini tecrube edebilirsiniz uzun yolda... 80i gecmezseniz 2'nin altina iniyor otobanda ama o zaman guvenli olmuyor ve iyice daraliyorsunuz yolda.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Dün depoyu doldurdum ağzına kadar, 525 km de 60tl benzin aldı, 465km de yedeğe geçti, yani 100km de 2.3lt yakmış oluyor, 300km si şehir dışı, ort hız 80, geri kalanı şehir içi.
    kovboy03 ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Ybr de ille topcase kullanmak şart mı ruhsatı falan koyucak küçükte olsa yer yok mu

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    merhabalar. 5900-6000tl arası 3800 kmde 2015 model ybr125 alacağım fiyat normalmidir? sıfır nekadardır? teşekkürler

Motosikleti
    twobros o paraya alaınabilir bence 7500 lira sıfırı 500 de plaka masrafı 8000 tl ye gelir.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...er/ybr125.aspx

Motorumun far vs anahtarları sıkılmıyor sürekli biraz gevşek kalıyordu.Bende iç lastikle altını kapladım öyle sıktım şimdi çok güzel oldu aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler