Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 1000 bakımını yaptırdım. yetkili servis 15w50 elf koydu yağ olarak. motorun sesi güzelleşti ve vites geçişleri kolaylaştı. rolantisinde vs de sorun yok. nasıl bir marka ki bu elf? servisteki usta castrol ün o kadar da iyi olmadığını söyledi.
    Güle güle kullan hocam. Ne kadar tuttu yağ değişimi ? Başka herhangi bir işlem yapıldı mı acep?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz Yok
    merhabalar,
    öncelikle ben şu an motorsuzum, motor hakkında hiçbir bilgim yok, sadece fikrim var
    nasip olursa ilk motor olarak ybr125 almak istiyorum.
    fakat kafamda sorular var, bu motor ilk motosiklet olarak uygunmudur? daha önce hiç vitesli bir motosiklet kullanmadım.
    bu motorların parçasını kolay bulabilirmiyim? yakıt tüketimi nedir? genellikle şehiriçi kullanacağım ama uzun yolda beni üzer mi?
    ehliyet alacağım fakat,ehliyet aldıktan sonra mı motoru almalıyım, yoksa ikisi aynı anda mı başlamalı?
    bende soru çok, ama sorulara motordan başlamak istiyorum

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan hocam. Ne kadar tuttu yağ değişimi ? Başka herhangi bir işlem yapıldı mı acep?
    zincirleri yağladı, tekerlekleri kontrol etti ve motor bloğunu temizledi. debriyaj ve vites pedalını da kontrol etti. 45 TL verdim toplam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

Alıntı alper498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    öncelikle ben şu an motorsuzum, motor hakkında hiçbir bilgim yok, sadece fikrim var
    fakat kafamda sorular var, bu motor ilk motosiklet olarak uygunmudur? daha önce hiç vitesli bir motosiklet kullanmadım.
    bu motorların parçasını kolay bulabilirmiyim? yakıt tüketimi nedir? genellikle şehiriçi kullanacağım ama uzun yolda beni üzer mi?
    ehliyet alacağım fakat,ehliyet aldıktan sonra mı motoru almalıyım, yoksa ikisi aynı anda mı başlamalı?
    bütün bu sorularını ben uyguladım motosikleti kursa başlayınca aldım direk. tecrübe olsun diye boş arazilerde sürdüm. ilk motosiklet olarak ybr125 ten çok memnunum. ayrıca yakıt tüketimi çok az. şehir içi için ideal. şehirlerarası bu gece yola çıkıcam antalyaya gidip gelicem. ondan sonra yazabilirim ancak uzun yol yorumunu. parçaları kolay bulunuyor ve bana göre kullanımı bir çok scooter dan daha kolay ve rahat. özellikle denge anlamında.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar . Düşenlere kaza yapanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Motorumuza keyifle binmek tek isteğim. Bazen - mont kask vesair havalarında ısınması ile sıkıntılı olmaya başladı çıkarıp gezmek- gibi şeytan fısıltılarına ; düştüm neyse ki mont korudu kask vardı gibi sözleriniz ilaç oluyor çıkarmıyorum. Ama sıkıntı vermeyen rahat terletmeyen rüzgarı kesen mont pantolon eldiven tavsiyelerinizi bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

sorularım var dı enter deyip aşağı geçiyim dedim mesajı gönderdi şimdi sortayım

1-benim motor sürerken bir ihtiyacımda saat tarih termometre nem altimetre (yükseklik) falan gösteren motora takabileceğim bir alet. Mont eldiven saate bakılmıyor yüksek tepelere çıkıyorsun soğuduğunu hissediyorsun bir bilgi olur renk katar. Varsa bir bilginiz teşekkür ederiz.

2-Benim ybr 13 nisandan beri ilk aldığım depo ile 423km oldu. en sol çizgide. Benzin az ışığı yanacak mı yedek depoya geçmem için stop mu edecek sonra mandalı mı çevireceğim Bakalım daha ne kadar gidecek. İlk depo mu 61,50 tl ye aldım.

3- Kalkış hareketi yaparken ne kadar elimle hassa olmaya çalışsam da titreme oluyor. Yumuşak bir kalkış yapamıyorum. Bir de bu ybr 125 almadan önce kayar gibi giden motor, çekiş hayalle mistim ama sanki öyle değil böyle bir gitmeyecek çekmeyecek miş gibi -gaz açınca gidiyor- da yani akar gibi kayar gibi değil. Yokuşlarda da hemen bayılıyor bu arada. Acaba debriyajda sorun mu var ya da daha rodaj da bitin ce mi düzelir? sahiden rodajdaki bir makine ile iyice açılmış bir makineye binsek süren açısından neler hissedilir farklar neleredir?

kusura bakmayın hem acemiyiz hem meraklı sorular yağmur gibi aklım da ama sorsak mı böyle çok sıkıcı olmayalım sonra ?!!!

4- Bu vites mantığı nerden çıkmış? Yani dizilim 1 aşağı yukarı boş - arada - sonra 2 3 4 5 nedir başu bulamıyorum ışıkta az çekiyorum hop 2 aşağı bas 1 daha hasssass hoop 2. hasbinallah. Koy şunu en aşağı. Bazı çin ler yapmış mesela hatta dağdan iniyorsun boşta motor yavaş yavaş boşya hızlanırken en dip boş ya ters basınca geri den 5 yada 4 oluyomuş. Dinleyince birinden vay bee dedim. Bu vitesler zamanla güzelleşir yumuşar boş rahatça bulunur mu? değiştirmekten bazen ayağımın ağrıdığını hissediyorum .Bu arada bu vites değiştirmeye de uygun mu motosiklet botları veya ayakkabıları. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

çok soru var bir daha ki mesajlara yazayım Teşekkür ediyorum şimdiden kazasız sürüşler iyi forumlar.
    Navigasyon tutucuları var motosikletler için. Onlardan alıp ucuz yollu bi telefonla istediğiniz şeyleri ölçebilirsiniz. Mesela ben nokia 5800 kullanıyorum. Güzel bi navigasyon programı yükledim. İşimi görüyor.

Eğer motor ana depodaysa yedeğe geçmeden önce hafif hafif kendini belli eder gaz yememeye başlar. Sonra marş almaz. İşte o zaman yedek konumuna alabilirsiniz.

Rodaj bittikten sonra daha iyi performans alacaksınız emin olun.Orjinal dişli ile 70-80'in altına hiç düşmedim dik yokuşlarda. Tabi kilomda etken olabilir buna.

merhabalar,
    Kullanımı çok kolay,parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Şehir içi çok iyi. Uzun yolda 85-90'a sabitleyip istediğiniz yere götürür bu motor.

Bence ehliyetinizi aldıktan sonra motosikletinizi alın,ehliyet almadan alırsanız illa ki binmek istiyor insan. Ehliyetsiz kullanmakta olumsuz bi durum karşısında ciddi sıkıntılar oluşturabilir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    merhabalar,
    ybr ilk motor için uygundur yakıt tüketimi ortalama 2.5 lt kullanımı kolaydır
    ilk önce ehliyet sonra motor almanı tavsiye ederim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Henüz Yok
    değerli ybalci, uğur ak ve F54, verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkur ederim. motoru dediğiniz gibi: yapacagım önce ehliyet.
    burdan takibe devam ;)

değerli ybalci, uğur ak ve F54, verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkur ederim. motoru dediğiniz gibi: yapacagım önce ehliyet.
    burdan takibe devam ;)
    ehliyet direksiyon sınavına girmeden 2-3 gün önce alıp sınava da hazırlık yapabilirsin. ama trafiğe çıkma. boş alan bulup pratik yapmaya bak.

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Slm arkadaşlar. Teşekkürler paylaşımlarınıza. Yamaha YBR 125 tam bir başlangıç motoru Ben de çoğu arkadaşım gibi yeni başlayanlardanım motora binmeye yeni başladım ama hazırlık sürecim şöyle oldu. Temmuz 2012 ehliyet sürecini başlattım Aralıkta ehliyetim elimde idi. Nisan 2013 motoru aldım yani önce ehliyet sonra motor. Ekipmanları yani mont kask eldiven dizlik vs motoru aldığım bayiden motorla birlikte direk alıp giyindim ve bismillah marş bastım. Tam burada naçizane tavsiyem şu ekipmanları motoru bayiye gitmeden seçip beğenip alıp öğle motorunuza gidin.Neden mi motoru aldığım bayide seçenek fazla değildi kaskı montu falan tam da istediğim renklerde yoktu fakat motoru eve götürmem gerekiyor 172 km var önümde mecburen beğenip almak zorunda kaldım oysa önceden seç beğen dükkan dükkan mağaza mağaza internet işi bitir elbisen de güzel olur hem motoruna uyumlu olur. En son motoru alıp bayiden veya 2. el sonra bas marşa. Haydi iyi yolculuklar....

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motorun heryerini söktüm patlak kablo aradım çıkmış söket aradım ama malesef bulamadım...

aküyü ölçtüm ölçüler şu şekilde

kontak açık iken 10.20
    kontak açık farlar uzunlar açık sinyaller açıkken hızlı birşekilde 6-5 v kadar düşüyor
    motor çalıştıgında 11.20 v
    gaza bastığımda değişen birşey yok aynı

motor çalışırken kutup başlarını söktüm kablolarına baktım 4.5 v

12v 7a ' lik akü var şuan motorun üzerinde.

Sorun nerdedir Sigortaya da baktım sanki yeni takılmış gibi yeni duruyor altarnatör,beyin ve bütün soketleri söküp wd-40 la temizledim. Lakin yinede marş basmıyor, ayak marşıyla tekde alıyor statörde sıkıntı olmadığı kesin yoksa ayak marşıyla çalışmazdı. Günlük 10 dakıkalık yani 7.5 km kulllanıyorum motoru bu züre zarfında aküyü sarj etmesi gerekmezmi.

Motorun üzerinde ekstra bi güç çekecek birşey yok sadece angel eye vardır onu da kendim yapmıştım parkları söküp angel taktıydım 2 adet mantar ledden yapıp, bunlarında aküye çok yük bindireceğini sanmıyorum Farlarım 35w s2 tip ampul diğer yerler standart ampuller.
    Yeni akü alma vaktin gelmiş. 4 Bin devirde voltaj yükselmiyorsa bi de konjektör al
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Slm arkadaslar michelin sport lastik taktirmak istoyorum pendik gungor motoru aradim ciftini takma fiyati haric 250 tl istediler bana yuksek fiyat geldi sizce nasil fiyat.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fiyat yüksek takma beleş 220 olması lazım

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Saygıdeğer YBR ciler.2009 model 9000 km de orjinal bir YBR buldum.Fiyat 2500 e biter gibi.Sizce fiyat nasıl.Model ve km ye göre edermi o parayı.Binici için yada ticari anlamda ekmek yenirmi.Muayenesi yeni yapılmış.Önümüzde temmuz bandrolu var.Noter parası sigorta falan 2750 yi bulur sanırım.Bu konuda tecrübesi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    orhan abi fiyat makul eğer cemil abi nin dediği ybr se güzel demişti benim bacanağa arıyorduk o adam satmıyormuş
    bacanak gitti 2005 e 3000 tl verdi kappa çanta sıfır lastik vardı motorda
    S.Orhan bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer YBR ciler.2009 model 9000 km de orjinal bir YBR buldum.Fiyat 2500 e biter gibi.Sizce fiyat nasıl.Model ve km ye göre edermi o parayı.Binici için yada ticari anlamda ekmek yenirmi.Muayenesi yeni yapılmış.Önümüzde temmuz bandrolu var.Noter parası sigorta falan 2750 yi bulur sanırım.Bu konuda tecrübesi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
    km doğruysa ve kazası yoksa bedave. kaçırma.
    S.Orhan bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ilk motor için uygundur yakıt tüketimi ortalama 2.5 lt kullanımı kolaydır
    ilk önce ehliyet sonra motor almanı tavsiye ederim
    Fatih abi sen tur camını nerden sipariş etmiştin ? Sahibinden.com'da ki ilanlarda buldum ama pek güvenemedim. Önerebileceğin link,mağaza,satıcı vs var mı ?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    BENDE SAHİBİNDEN DEN ALMIŞTIM GÜVENEREK ALIRSIN KART GEÇİYORSUN siparişi kargoya vermeden satıcı parasını alamıyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDE SAHİBİNDEN DEN ALMIŞTIM GÜVENEREK ALIRSIN KART GEÇİYORSUN siparişi kargoya vermeden satıcı parasını alamıyor
    Tamamdır abi teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda CBR250R 2013
    iyi günler arkadaşlar ybr 125 2012 kasa motorsiklete sahibim henüz 3000 km oldu ve bu sefer 3000 km yağ değişimi kendim yaptım fakat yağı değiştirdikten sornra mı oldu bilmiorum ama yağ değiştiridim sonra biraz boşta çalıştırdım motoru yağ karışsın diye sonra kapatım zincir gerginliğini ayarladım zincir yağı yoktu ama ertesi gün hemen alıp yağadım ama vites boştayken gatır gatır ses geliliyor ön dişlinin orda biraz bollaştırdım azaldı ama yağlamama rağmen motorla giderken debriyaja bastığımda dikkali dinlediiğinizde ses geliyor bunun sebebi nedir ön dişliye baktım herşey normal görünüyr teşekkkürler

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozkanuman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar ybr 125 2012 kasa motorsiklete sahibim henüz 3000 km oldu ve bu sefer 3000 km yağ değişimi kendim yaptım fakat yağı değiştirdikten sornra mı oldu bilmiorum ama yağ değiştiridim sonra biraz boşta çalıştırdım motoru yağ karışsın diye sonra kapatım zincir gerginliğini ayarladım zincir yağı yoktu ama ertesi gün hemen alıp yağadım ama vites boştayken gatır gatır ses geliliyor ön dişlinin orda biraz bollaştırdım azaldı ama yağlamama rağmen motorla giderken debriyaja bastığımda dikkali dinlediiğinizde ses geliyor bunun sebebi nedir ön dişliye baktım herşey normal görünüyr teşekkkürler
    Bence piskolojik

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    slm arkadaşlar ikinci el bir ybr125 aldım 2006 model istanbuldan duzceye yolda sıkınıtı çıkarırmı yanıma ne alıyım hiç uzun yol yapmadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler