Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2012 KIRMIZI
    Arkadaslar ben yeni ybr almistimm ama plakayi daha cikarmadim plaka cikarirken ben mtv odeyecekmiyim yoksa satici odedimi birde yeni plaka cikaran arkadaslar nereye nekadar odediklerini yazabilirseler (trafik ve sigorta için falan ) sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir tamirciye uğradık Eskiden Honda servisinde çalışıyormuş, şimdi kendi dükkanını açmış. Adamla muhabbet ettik biraz sonra Cbf'in motor ömrü nedir diye sorduk bir ara 90.000 km dedi. Ybr'nin dedik, 30.000 km dedi. Dedim sen ne diyorsun abi? Forumdan tanıdık biri var motosikleti 142.000 km'de anahtar deymemiş. Adam; İmkansız birşey o, en az 2 kere motoru açılmıştır onun dedi.

Bende birşey demedim
    Ben eski haojin marka scooterımı 28000 de sattım.Üstelik motor kısmına anahtar değmemişti.Böyle mankafa ustalara sinir oluyorum.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    arkadaşlar 500 km oldu ve bugun ilk yag degimini yaptım serviste yama lube yokmuş power1 ku 1 koydum seruıs yamakube artık gelmeyecek dedı boyle bır sey olabılırmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

castrol yag kullanmam.yama lubeye gore kotumu zorlaman 115 km lere kısa sure cıkıyorum.1000km oncesı hatamı yapıyorum.10hp motorun bu hızı yavas yavas yavas gormesı bence cok guzel.cbf dusunurken ybr tercıh ettım cok dogru karar vermısım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

bu arada cepten yazıyorum kelıme hataları var kusura bakmayın
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 500 km oldu ve bugun ilk yag degimini yaptım serviste yama lube yokmuş power1 ku 1 koydum seruıs yamakube artık gelmeyecek dedı boyle bır sey olabılırmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

castrol yag kullanmam.yama lubeye gore kotumu zorlaman 115 km lere kısa sure cıkıyorum.1000km oncesı hatamı yapıyorum.10hp motorun bu hızı yavas yavas yavas gormesı bence cok guzel.cbf dusunurken ybr tercıh ettım cok dogru karar vermısım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

castrol de güzel yağdır sıkıntı olmaz eğer 500 km geçtiysen artık hakkını ver ybr nin yavaş yavaş
    komançi1478 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol de güzel yağdır sıkıntı olmaz eğer 500 km geçtiysen artık hakkını ver ybr nin yavaş yavaş
    500 rodaj için yeterlimi ,eğer öyleyse sıkıldım artık yavas kullanmaktan zorlamadan gaz vermekten.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, ilginç bir sorum var.. Şu 2010-2013 YBR 125 ESD'ler için yapılan kıvrımlı motor koruma demiri önceki kasalara uyuyor mu? Hani arkaya doğru uzanan..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben sanki onu takanı gördüm hatta abartıpta cbf e bile takan var

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 rodaj için yeterlimi ,eğer öyleyse sıkıldım artık yavas kullanmaktan zorlamadan gaz vermekten.
    o zaman sana güzel haberi vereyim 500 km daha rodaja devam etmen gerek

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sana güzel haberi vereyim 500 km daha rodaja devam etmen gerek
    sıkıldım etmeyecem verecem gazı 500 adam olana cok bile

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fazla zorlama ama öyle tıs tıs ta gitme arada 70 80 90 bas yani

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla zorlama ama öyle tıs tıs ta gitme arada 70 80 90 bas yani
    ok kardeş tavsiyene uyacam

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende çinli cub vardı ilk aldığım gün sadece 5km yanlız bindim oda eve gelene kadar sonra hep artçılı uzun yollar yaptım fazla basmadım 60 70 gezdim neyse km ler ilerledi ama motor ne fazla yaktı nede çekişten düştü sanki tek kişi rodaj kurallarına uyulmuş gibi randımanlı çalıştı o yüzden ben rodaj diye birşey olduğuna inanmıyorum
    sen zaten 500 km rodaj ı yapmışsın kitapta yazdığı gibi bundan sonra birşey olmaz

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Günaydın Japoncular..
    komançi1478 ve haojin2005 bunu beğendiler.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA

rodaj motorun ömrünü belirleyen tek unsurdur.. Başka bişey demeye gerek yok sanırım..

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Arkadaşlar bu rodaj falan ben pek inanmıyorum ya aldığım gün eve giderken topukladım fıtı fıtı motor canavar gibi Allaha şükür bir ton para veriyoruz birde yok yavaş bin yok dikkatli ol ne bu ya 4 zamanlı motor sonuçta ona göre dizayn edilmiş yani

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @nexcom;

abi bu bi hipotez değilki doğruluğuna inanılsın inanılmasın.
    kesin bir doğru var ortada. günümüzde en basitinden en teknolojiğine kadar tüm motosikletlerde rodaj olayı var.
    kullanma klavuzunda da net bir şekilde belirtilir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    rodaj konusuna inanmayanlardan bride benim 4 zamanlıda rodaj olmaz,biz kuralcıyızya rodajmı rodaj işte misali

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Aynen usta rodajdır bir.laf gidiyor yani

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @nexcom;

abi bu bi hipotez değilki doğruluğuna inanılsın inanılmasın.
    kesin bir doğru var ortada. günümüzde en basitinden en teknolojiğine kadar tüm motosikletlerde rodaj olayı var.
    kullanma klavuzunda da net bir şekilde belirtilir.
    otomobilerde niye rodaj yok ozaman onlarda dişli,zincir kayış v.s yokmu adam alır almaz basıyor rodajın telafuzu bile yok,motosikletlerde rodaj yapanların motorları sağır kalıyor aldığı gibi normal kullanıma geceçenlerin motorları saz gibi uçak gibi gidiyor,bunu çok örneklerini gördüm,birde armaızda varmı ben rodajı yapmadım şimdilerde motorum patladı arızalandı,servistem çıkamıyorum diyen ,rodaj yapanın motoruda yapmayanında sorun proplem aynı yada hiç yok,he ben yapmıyormuyum yapıyorum tek sebebi mühendislerin hazırladığı kitapçık emege saygıdan:D

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    otomobilerde niye rodaj yok ozaman onlarda dişli,zincir kayış v.s yokmu adam alır almaz basıyor rodajın telafuzu bile yok,motosikletlerde rodaj yapanların motorları sağır kalıyor aldığı gibi normal kullanıma geceçenlerin motorları saz gibi uçak gibi gidiyor,bunu çok örneklerini gördüm,birde armaızda varmı ben rodajı yapmadım şimdilerde motorum patladı arızalandı,servistem çıkamıyorum diyen ,rodaj yapanın motoruda yapmayanında sorun proplem aynı yada hiç yok,he ben yapmıyormuyum yapıyorum tek sebebi mühendislerin hazırladığı kitapçık emege saygıdan:D
    Otomobillerde de rodaj var.Kullnma klavuzunda yazıyor atıyorum 1300 kmye kadar 4000 deviri geçme diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Arkadaşlar birde ben lastikleri değiştirdim ama motor tamirci şerrine kurban gitti.Lastiğin kenarlarına janta otursun diye fırçayla birşey sürdü ama o tutmamış az havası inince kenarlardan kaçırmış.Lastiğe kullanılan o ilacı nereden bulabilirim?
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler