Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Yazlıkta kullanmak için Yamaha Ybr bakıyordum delta motora gittim motor için 4300 plaka rushat için 600 tl istediler yuh diyorum başkada bir şey demiyorum vazgeçtim YBR den plaka dahil 3750 fiyat aldığım cb 125 alacağım sanırım aradaki fark çok ciddi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorun orjinal depo grenajı satılır mı neden sattın ki?
    Paraya ihtiyacım vardı kullanmıyodum zaten sökük geziyom ya zaten motoru yatırsam ilk kırılacak parça o yüzden söktüm sonrada müşteri çıkınca verdim gitti.. bide esdlerin orjinal ön cam varya onuda verdim almaya gelen kişi kurye idi..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaticem tabii serin serin efil efil ve küfül küfüll bizim burda kar kış kıyamet varken abi bura sıcacık motorla şöle geziom böle geziom dediğin günleri unuttun herhal sana o zamanda demiştim intikam soğuk yenen yemektir sizin oralara gavurucu ıscaklar geldiği zaman alırın senden bunların acısını deyeee

Nası olsa satcan demi motoru kaktır geç yan sanayi balatayı

Düşünmüş düşünmüş hatta bana bile tavsiye ediyo
    aga eğer ben bu mantıkla gitsem hiç balata değiştirmezdim satacak olsam neden 10 tl masraf edeyim
    yani satacak gibi davramıyorum satacağım gün e kadar mal benim insan gib binerim insan gibi bakarım bakımlarını da eksik etmem ya son dakika satmaktan vazgerçersem diye her zaman düşünüyorum

beyler ybr ye çok cüzzi bi miktara yan çanta demiri ve yan çanta imal edeceğim sadece yaz tatili için düşünüyorum demirleri ayarladım hemde %75 i bitmiş bi şekilde elime geçti hurdalıktn sadece 2 parça kaynatıp zımpara boya attım mı tamam
    aslında çantaları da aluminyum saçtan yapayım diyorum bir daha lazım olunca sağlam bi çanta takımım olsun eğer öyle yaparsam maliyet 50 tl civarı tutacak yok döşemeci arkadaşa yaptırısam o zaman beleş e geliyor çantalar
    2 tane iskelet dışına deri kaplama al sana 10 numara çanta
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işin gücün beleşe çıkarmak pelùş sen motora para verdin mi la doğru söyle

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin gücün beleşe çıkarmak pelùş sen motora para verdin mi la doğru söyle
    kanka onu düşeşe getiremedim yaw çok cüzzi bi miktar para artı kıyafet ayakkabı falan verdim
    aldığım çocuğa biraz da elma topladım bahçeden daha ne olsun abisi
    kıçımda ki donu da mı verseydim

olum aman iyi kı donu da vermemişsin

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum aman iyi kı donu da vermemişsin
    yok abisi onu verirsem donsuz kalırım
    kanka dün kulaklarını çınlattım bizim bi abi cb 125 in depo sunun kıvrımına kadar carbon kaplatmış 25 tl bide içine etmiş elemanlar ahh dedim durmuş olsaydı bunu süper yapardı hemde beleş
    sadece 1 porsiyon ıslama köfte bi bardakta kola tamam işte

çok bile olum bi porsiyon yarım ekmek yanında kolaya da gerek yok bi bardak su bi ciğaraya ben onu işi bitirirdim

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abisi askerden sonra uğra yanıma sana ıslama köfte ısmarlayacam ama merak etme iş yaptırmayacağım
    beleş yani

bugün sınavım var gidip ismimi yazdırdım önümde 400 kişi vardı çıkıp eve geri geldim askerden sonra 5 porsiyon köftemı hazır et gelecem

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paraya ihtiyacım vardı kullanmıyodum zaten sökük geziyom ya zaten motoru yatırsam ilk kırılacak parça o yüzden söktüm sonrada müşteri çıkınca verdim gitti.. bide esdlerin orjinal ön cam varya onuda verdim almaya gelen kişi kurye idi..
    abi düşersem ilk kırılcak parço o demişsin doğru ama o parçada depoyu koruyordu en azından şimdi direk depo sürtecek yere bence iyi etmemişsin ama mal senin ön siperliği demek sattın o yüzden yuvarlak yapacan desene motorun önünü
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    2000 ford
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım

abi düşersem ilk kırılcak parço o demişsin doğru ama o parçada depoyu koruyordu en azından şimdi direk depo sürtecek yere bence iyi etmemişsin ama mal senin ön siperliği demek sattın o yüzden yuvarlak yapacan desene motorun önünü
    Eski ybr yi o kadar düşürdüm hiç depo yere değmedi hacı kafa grenayı düşüş şekline göre kuyruk yere değiyor koruma demirin varsa daha az çizikle yırtarsın he birde gidon..
    Motoru apaci motoru yapcam fatih insanlıktan çıkarcam onu dıştan bakılınca bi b.ka benzemesede ciğeri dağları delecek

YBR 125 2012 model için Orjinal Mercekli Xenon far alıcam.
    Nerde bulabilirim acaba. ??
    Ve şu mercek olayı nasıl mercek farklı birşey mi,
    Ampulde olan bir özellikmi yoksa, farklı bir parça falan mı ?

Yardımınızı bekliyorum

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Fatih ben de isterem,ben de isterem,ben de isterem(F54,şimdi bu İbrahim abi ne istiyor diyecen demi?İşte sana birkaç bilinmeyenli denklem?Bi önceki sayfada bahsettiğin yan çanta ve yan çanta demirleri).
    Ya aslında ramazan ayından sonra bir araya gelsek te şu 10 TL'ye satılan spor çantalarından alıp yan çanta mı imal etsek ha Fatih?Neyse sen kafandaki projeyi bi uygula bakalım,sonuçları görelim.
    Hadi kolay gelsin.
    Aleyküm selam fat280,sağol sen ansılsın?
    Şu malum satış sitesinde 150'lik YBR gördüm ve ilanı araştırdığımda motorla oynanıp 150'lik yapmışlar.Adem de Titan ile benzer şeyler yapmıştı.Ne dersiniz bizim motorlar böyle bir şeyi kaldırır mı?
    Motor bloğu,piston gömlekle oynamadan hp'sini şöyle 2-3 hp yükseltebilr miyiz?Hadi bi düşünelim bakalım.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih ben de isterem,ben de isterem,ben de isterem(F54,şimdi bu İbrahim abi ne istiyor diyecen demi?İşte sana birkaç bilinmeyenli denklem?Bi önceki sayfada bahsettiğin yan çanta ve yan çanta demirleri).
    Ya aslında ramazan ayından sonra bir araya gelsek te şu 10 TL'ye satılan spor çantalarından alıp yan çanta mı imal etsek ha Fatih?Neyse sen kafandaki projeyi bi uygula bakalım,sonuçları görelim.
    Hadi kolay gelsin.
    Aleyküm selam fat280,sağol sen ansılsın?
    Şu malum satış sitesinde 150'lik YBR gördüm ve ilanı araştırdığımda motorla oynanıp 150'lik yapmışlar.Adem de Titan ile benzer şeyler yapmıştı.Ne dersiniz bizim motorlar böyle bir şeyi kaldırır mı?
    Motor bloğu,piston gömlekle oynamadan hp'sini şöyle 2-3 hp yükseltebilr miyiz?Hadi bi düşünelim bakalım.
    abi ybr nin krank ve krank kolu zayıf kalıyo. Deneyen arkadaşlar çok oldu. Bisüre sonra sonuç hep hüsranla bitti. Ya kitledi, yada krank kolu kırdı. 150 değilde varsa uygun piston 135 cc ye kadar yükseltme yapılabilir. daha iyi olur. Krankını güçlendirip olursa oda 150 cc yapılabilir. Krank nasıl güçlenir? Titanların krank ları titanyum alaşımlı. Bugüne kadar piston kitlemiş titan duymuşumdur ama krank kıran titan hiç duymadım. Ybr çok duydum. Bu konuda kusura bakmayın. Yani şunu dicem. Ybr ye alaşımlı bi krank bulunursa rahat 150 cc ye yükseltilebilir. Ama üstündeki krankla o iş sakata biner. Sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ybr nin krank ve krank kolu zayıf kalıyo. Deneyen arkadaşlar çok oldu. Bisüre sonra sonuç hep hüsranla bitti. Ya kitledi, yada krank kolu kırdı. 150 değilde varsa uygun piston 135 cc ye kadar yükseltme yapılabilir. daha iyi olur. Krankını güçlendirip olursa oda 150 cc yapılabilir. Krank nasıl güçlenir? Titanların krank ları titanyum alaşımlı. Bugüne kadar piston kitlemiş titan duymuşumdur ama krank kıran titan hiç duymadım. Ybr çok duydum. Bu konuda kusura bakmayın. Yani şunu dicem. Ybr ye alaşımlı bi krank bulunursa rahat 150 cc ye yükseltilebilir. Ama üstündeki krankla o iş sakata biner. Sevgiler.
    adem abi zaten 150 lik silindir diye sattıkları 139-140 cc 150 değil 140 olsa kaldırır mı tekteker ramço son devirlerde yağlama yapamadığından motoru kilitliyor demişti biz saki,n kullansak işimizi görmez mi sonuçda yokuşta düzde rahat gitmek maksat hız değil

ibrahim abi bende iyiyim hamdolsun geçinip gidiyoruz

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adem abi zaten 150 lik silindir diye sattıkları 139-140 cc 150 değil 140 olsa kaldırır mı tekteker ramço son devirlerde yağlama yapamadığından motoru kilitliyor demişti biz saki,n kullansak işimizi görmez mi sonuçda yokuşta düzde rahat gitmek maksat hız değil

ibrahim abi bende iyiyim hamdolsun geçinip gidiyoruz
    Ramazan doğru söylemiş. Hep son devirlerde, veya zorlanmalarda, yarışlarda falan kitleme yapıyor. Niye yeterli gelmiyo yağlama motor yapım itibarıyla olmalı. Cg ler kaldırıyo hertürlü. 8-9 bin devir geçilmezse kitlemez gibime geliyor ama yapan arkadaşlar hep kitledi kendini tehlikeye atma fatih bence. Allah korusun yolda kitleme yapar falan.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan doğru söylemiş. Hep son devirlerde, veya zorlanmalarda, yarışlarda falan kitleme yapıyor. Niye yeterli gelmiyo yağlama motor yapım itibarıyla olmalı. Cg ler kaldırıyo hertürlü. 8-9 bin devir geçilmezse kitlemez gibime geliyor ama yapan arkadaşlar hep kitledi kendini tehlikeye atma fatih bence. Allah korusun yolda kitleme yapar falan.
    adem abi ben bilgi amaçlı soruyorum benim modifiyeyle işim olmaz satar gider 150 yada daha büyük cc alırım orjimal olur zaten şuan motor uzun yolda 2,2 litre çarşı içindede 2,5 litre yakıyor ve çok memnunum uzun yoldada 80-90 gidiyor yeter benim için

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    nasipse p.tesi yeni bir ybr alıyorum. ama renk konusunda kararsızım. siyah rengı begenmedım ama kırmızı ve mavi renk arasında kaldım sizce hangısı daha guzel . varsa kendı motorunuzn fotolarından atarmısınız hem bıraz renklenir

Motosikleti
    2000 ford
    titanyumun tarihçesini bilen varmı 96 yılında titanların krangın da kullandıklarına göre o tarihte kullanılıyor olması lazım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler