Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korayım kalp kalbe karşı bende çok ısındım sana alem adamsın tam benim kafa dengim anında operasyon bak maxi97 kafamda flash çaktırdı hani benim yaptığım tekli power ledler varya onları motora nasıl montajlayacağımı düşünüyordumki maxinin verdiği linkte 3x1W power ledleri vidali kelepçeyle bağladığını gördüm iyi fikir kelepçeye bir delik motorun üzerindeki vidayı oradan geçir sık sora kelepçeye lambayı tak ve vidayı sık oldu bitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    şenol abi bana mini anfi lazım maximum sigara paketi boyutunda olacak ben karakoyden hazır devre alayım da bi ara bana yardım eder misin motora uzun yol için müzik tesisatı bağlamak istiyorum koray bu resme bi baksana image.cdn.sahibinden.com/photos/03/70/39/48037039yeu.jpg

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korayım kalp kalbe karşı bende çok ısındım sana alem adamsın tam benim kafa dengim anında operasyon bak maxi97 kafamda flash çaktırdı hani benim yaptığım tekli power ledler varya onları motora nasıl montajlayacağımı düşünüyordumki maxinin verdiği linkte 3x1W power ledleri vidali kelepçeyle bağladığını gördüm iyi fikir kelepçeye bir delik motorun üzerindeki vidayı oradan geçir sık sora kelepçeye lambayı tak ve vidayı sık oldu bitti
    abi valla sen yaparsın..
    elinden geliyor.. bende o fazla yok..bende bilgi var el işçiliği yok..
    ama şu power led sisleri alacağım harelde

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenol abi bana mini anfi lazım maximum sigara paketi boyutunda olacak ben karakoyden hazır devre alayım da bi ara bana yardım eder misin motora uzun yol için müzik tesisatı bağlamak istiyorum koray bu resme bi baksana image.cdn.sahibinden.com/photos/03/70/39/48037039yeu.jpg
    bu 2012 galiba..yani avrupada bu satılıyor..burada bizim kasalar..
    burayada 2012 diye bunlar geliyor sanırım

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    seve seve yardımederim havalar bi düzelsin hele

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

bende 2x20Watt power amfi var onu montajlamak sorun değil de asıl sorun hoparlörde uygun bir hoparlör bulmak lazım motora takabilecek hem görüntüyü bozmayacak hemde şık olacak ve ses kalitesinden ödün vermeyecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    dostum 2012 kasa olarak buraya getirebilirler ama türkiye harici hep yuvarlak kafa hatta şu resimi bi kontrol etsene yuvarlak kafa ve depo kapağı çok güzel..img.diytrade.com/cdimg/1690483/24359122/0/1325232547/YAMAHA_YBR125_motorcycle_parts.jpg

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    şenol abi, buradan fuara gelirken neren alacağız seni ...
    D-100 den gelirim ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben de nokia 2 adet hfs 12 model araç kıtı hoparlörü var 3 w ama ses çok kaliteli 1 tanesi bile yeterli benim için dün bütün gün uğraşıp temizliklerini yaptım kablo lehimledim hatta montaj için sağ solunda vida yerleri dahi var

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ben benim scootere araba teybi taktıydım ama kışın söküyorum havalar ısınsın takar onunda resmini çekerim fikir vermesi açısından onun hoparlörlerini öncama bi aparat yapıp takmıştım kelebek vidalı istediğim zaman sökebiliyorum sahile indiğim zaman bi açıyorum bangır bangır millet toplanıyo etrafıma ve uzun yolda harika oluyor kesinlikle sıkılmıyorsun tek başınada olsan altınoluğa giderken hiç sıkılmamıştım şarkı söyleye söyleye gittiydim ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

ben de nokia 2 adet hfs 12 model araç kıtı hoparlörü var 3 w ama ses çok kaliteli 1 tanesi bile yeterli benim için dün bütün gün uğraşıp temizliklerini yaptım kablo lehimledim hatta montaj için sağ solunda vida yerleri dahi var
    keşke resim atsaydın fikir verebilmesi açısından benimde öyle uygun bir hoparlöre ihtiyacım var ben bizim koruma demirinin içkısmına koymayı düşünüyorum

şenol abi, buradan fuara gelirken neren alacağız seni ...
    D-100 den gelirim ben tamam sorun değil ben bilet ayarlayayım daha var nasıl olsa o güne kadar daha çok programlar yaparız ben bir ikiyerle görüştüm bilet gelince ayarlayacaklar bir aksilik olmazsa bide benim oğlanda gelmek istiyor artçı alacağım onuda biyerlerde buluşuruz olmadı telefon var çözüm çok sıkıntı yapma

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benburadaki lamba için söyledim zaten öbür 3x1 in power led olduğunu biliyorum ama burada verdiğin linklerdeki lamba ya zenon etrafında angel in ledleri gözüküyo yada komple 5mm beyaz led onu söyledim
    yok abi işte o angeli bu 3x1 power ledin etrafına ben elle yaptım. 4 tane mantar ledi seri, 4erli 5 grubu da paralel yapmıştım. halen daha çalışıyor maşallah da ybrye bunu takamam. sadece sisleri takacağım.

valla yardımcı olduysam ne mutlu bana. aslında 2 kelepçe kullanıp koruma demirine monte de edebilirsin. bir kelepçeyi koruma demirine diğer kelepçeyi de koruma demirine geçirdiğin keleççeye bağlarsan kelepçeyi delip vidalamak zorunda kalmazsın. koruma demirini delersen pas tutabilir.

elektronikçiden "pazarcı anfisi" alman gerekiyor. mikrofon jakı ve 3.5luk kulaklık jakı çıkışları olan bir ara kablo ve anfiden 2 hoparlöre çıkış verirsen gayet güzel bir ses sistemin olur ve etrafı fazla rahatsız etmeden müzik dinleyebilirsin. ben gidona bi potansiyometre bağladım, buradan sesi arttırıp azaltıyordum gazdan elimi çekemden. mp3 çalarımı 3.5luk jaka bağlıyorum. anfi max 50w, hoparlörler kenwood'un 16 cmlik 150w max 35 rms wattlık hoparlörleri ile. 150 zcm ile 90 km hızda bile ayet güzel müzik dinliyorum. ybrye öbürgün monteleyeceğim inşallah. video da atarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    benim amacım telefonumu bağlamak çok fazla ses de istemiyorum zaten telefonum her işimi görüyor gps olsun müzik arşivi olsun fazlasıyla yetiyor yalnızca anfiyı aküye bağlarım ya da kalem pille çalışan bir anfi yapıcam tamamen bağımsız olacak motorun tesisatından

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bende nokia şarj cihazı var..bunun uçlarını kesip timsah ağız taksam ,evde 12 v ile çalışan lambaları falan test edebilirmiyim.. 220V- 12V da çeviriyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    images.addoway.com/items/6361/843109/6361_1_615119.jpg resmi budur dostum 2 adet mevcut anfiyı de hazır almak istemiyorum kendim yapıcam keyfi orada

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

bende nokia şarj cihazı var..bunun uçlarını kesip timsah ağız taksam ,evde 12 v ile çalışan lambaları falan test edebilirmiyim.. 220V- 12V da çeviriyor
    12 v gelsin de amper düşük olmasın

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    images.addoway.com/items/6361/843109/6361_1_615119.jpg resmi budur dostum 2 adet mevcut anfiyı de hazır almak istemiyorum kendim yapıcam keyfi orada

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

12 v gelsin de amper düşük olmasın
    nasıl yani anlamadım ki... çıkış olarak 12V-800mA yazıyor olur mu

Motosikleti
    12 volt veriyorsa iyi. 10wattlık lamba bile bağlarsın ama çabuk ısınır haberin olsun.

12 volt için çin malı 1 amper verebilen adaptörler mevcut. 10 lira falan. üzerinde voltaj ayarlaması bile var. yalnız ayarı 12volta getirince multimetre ile ölçtüğümde 19 volt veriyordu .

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    korayım motosiklet ses sistemi ararken neler buldum
    http://www.scooturk.net/showthread.php?t=9801
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...#ixzz1DEY8ihiC aramızda ne gizli operasyoncular varmışta ses çıkarmıyorlarmış..

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...#ixzz1DEY8ihiC aramızda ne gizli operasyoncular varmışta ses çıkarmıyorlarmış..
    2 gün sonra bu sistem ybrde olacak inşallah. yağmur çamurda bile açık kaldı ne anfi ne hoparlörler bozulmadı.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    korayım akım önemli kaç miliamper diyor şöyle yazar ....mA akımı yetmezse otomatikman voltajı düşer ve verim alamazssın bak resim atayım sana bir elektronik malzeme satan dükkana git ve ayarlı adaptör al 1 Amperlik onunla herşeyi yaparsın

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    abi millet aşmış.. ama benim müzik çalar ihtiyacım olmuyor.. bu tamamen ayrı bir zevk

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün sonra bu sistem ybrde olacak inşallah. yağmur çamurda bile açık kaldı ne anfi ne hoparlörler bozulmadı.
    hoparlörün membranını korumak istiyorsan hoparlörü sök ve üzerine şeffaf sprey vernik sık önlü arkalı sonra istersen hortumla yıka hani kağıt gibi bir kısmı varya ortadan dışarı dğru ses veririken titreyen oraya

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 volt veriyorsa iyi. 10wattlık lamba bile bağlarsın ama çabuk ısınır haberin olsun.

12 volt için çin malı 1 amper verebilen adaptörler mevcut. 10 lira falan. üzerinde voltaj ayarlaması bile var. yalnız ayarı 12volta getirince multimetre ile ölçtüğümde 19 volt veriyordu .
    o boştaki voltajdır köprü devresinin 0,7 volt yükseltme özelliği vardır o yüzden yüke binince düşer ucuna bir lamba bişey bağla öyle ölç

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

ben bunu kullanıyorum ama büyüğüde var onu aküşarj etmeye falan kullanıyorum bu ise ayarlı olduğu için daha geniş yelpazeye hitap ediyor
    http://img3.imageshack.us/img3/688/hpim0318l.jpg
    http://img205.imageshack.us/img205/8033/hpim0319l.jpg ucunada krokodil takınca operasyon tamam

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    12V 800mA benim adaptörün çıkışı
    yani olmaz ,öyle mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler