Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav gösterge ampülünün bi tanesi yanmıyor..
    yarın onu yapayım akşama kadar....
    akşamda eğlence var....
    kesin gitmek gerekir
    ağa çok fena olacak eylence... kesin gelmen lazım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    bu gün debriyaj balatalarım elime ulastı fakat 2 gündür motosikletimde bi ses var motosiklet sogukken yapmıyor fakat ısınınca sesi dinledigimde silindirin üst tarafından geliyor ses daha önce devir hafif yükseltince hırt hırt ses yapardı simdi farklı bi sıkırtı sesi var nedendir acaba
    Düş peşindeysen Düş peşime

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    şık şık şık diyer 2000-5000 devirde gaz verdikçe duyuyorsan subaplardandır gerçi senin ybr yeni subap ayarı istememesi lazım sen en iyisi ramçoyu bekle o yazar

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    ewet 5000 devire kadar duyuyoru sanırım eksantrik zinciride ses yapıyor

Motosikleti
    Alıntı CygnusBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün debriyaj balatalarım elime ulastı fakat 2 gündür motosikletimde bi ses var motosiklet sogukken yapmıyor fakat ısınınca sesi dinledigimde silindirin üst tarafından geliyor ses daha önce devir hafif yükseltince hırt hırt ses yapardı simdi farklı bi sıkırtı sesi var nedendir acaba

subaplardandır...... subap ayarı yapmak lazım tahminimce...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşalr lastikleri değiştireceğim fiyat aldım ırc 120 tl çifti tubeless veya prelli ise (mt65) oda aynı fakat montaj hariç onlarada 15 tl civarı veririz fikirleriniz benim için önemli.... birde ramço bu rialli den kredi kartı ile alışveriş yapacağım herhangi bir sakat durum olur mu seb alış veriş yaparken nasıl yaptın banka havalesi ne kadar havale parası alıyor bilgi verirmisin?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ewet 5000 devire kadar duyuyoru sanırım eksantrik zinciride ses yapıyor
    bizim motorlarımız sessiz eksantirik zincirine sahip... duyduğun ses subap sesidir... yakın zamanda yağ değişimi yaptınmı.... eğer yaptıysan ve ince yağ koyduysan sese o sebeb olmuştur.. yazın 15/50 veya 20/50 yağ koyun....

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    cok teşekkür ederim bu gelen debriyaj balatasının içinde 5 tane var 4 diye biliyodum ben 5 incşyş ne yapıcaz :D

Motosikleti
    [QUOTE=F54;2447166]arkadaşalr lastikleri değiştireceğim fiyat aldım ırc 120 tl çifti tubeless veya prelli ise (mt65) oda aynı fakat montaj hariç onlarada 15 tl civarı veririz fikirleriniz benim için önemli.... birde ramço bu rialli d

ben olsam ırc alırdım lastikte.... ırc parasını hak eden bir lastik ve eminim memnun olursun.... rialliden hep ptt havalesi ile alışveriş yaptım... 3 lira gibi bir para veriyorum fazladan havala ücreti.. kargoyu sürat seçiyorum..istanbulda en ucuz sürat kargo....

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlarımız sessiz eksantirik zincirine sahip... duyduğun ses subap sesidir... yakın zamanda yağ değişimi yaptınmı.... eğer yaptıysan ve ince yağ koyduysan sese o sebeb olmuştur.. yazın 15/50 veya 20/50 yağ koyun....
    2 gün önce 10/40 casrol 4t yag koydum fakat ses 5 aydır falan var ekstradan baska bi sıkırtı sesi daha eklendi :D birde castol yagın üzerinde scooter yazıyordu bunun bi zararı olurmu ybr yeDownload: eType1.com/f.php?FFNgcL

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Arkadaşlar benim sattığım ybr de başıma geldi debriyaj balatasını 15lira lık olan bi balata almıştım yaklaşık 5000 km sonra yağ pompası tıkandı ve subaplara giden yağlama kesildi yüksek ihtimallede o dandik balata zamanla parçalanıp yağ pompasının arkasındaki dairesel sacın içine girerek yağlamayı kesti 80 lira gibi bi masraf açtı aklınızda bulunsun paraya kıyın orjinal alın içiniz rahat olsun

Motosikleti
    2 gün önce 10/40 casrol 4t yag koydum fakat ses 5 aydır falan var ekstradan baska bi sıkırtı sesi daha eklendi :D birde castol yagın üzerinde scooter yazıyordu bunun bi zararı olurmu ybr yeDownload: eType1.com/f.php?FFNgcL
    15/50 yağ koy sorun kalmayacaktır... bizim motorlarımıza uygun olan 15/50 veya 20/50 dir yazın.... 5 aydan beri mevcut oılan ses azalacaktır....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim sattığım ybr de başıma geldi debriyaj balatasını 15lira lık olan bi balata almıştım yaklaşık 5000 km sonra yağ pompası tıkandı ve subaplara giden yağlama kesildi yüksek ihtimallede o dandik balata zamanla parçalanıp yağ pompasının arkasındaki dairesel sacın içine girerek yağlamayı kesti 80 lira gibi bi masraf açtı aklınızda bulunsun paraya kıyın orjinal alın içiniz rahat olsun
    yağ pompasının yağlama kesmesi sorununu ilk kez senin motorunda duydum... balatadan kaynaklana bilir ama çok dandik balatalarda kullandım böyle bir sorun yaşamadım... ama subap sesi en uyuz olduğum sestir.... usta eller altında 2 dakikada çözülecek basit ayar ve kullanılan düzgün yağ ile sessiz bir motora sahip olabilirsiniz....

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    ramazan vallaha yüregimi ferahlatıyosun su bilgilerinle inan varya sen olmasan karamsarlıktan ölecem acaba pistondamı bisey var sekmanlardamı bisey var diye düsünür olmustum :D

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    [QUOTE=TEKTEKER_RAMÇO;2447170]
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr lastikleri değiştireceğim fiyat aldım ırc 120 tl çifti tubeless veya prelli ise (mt65) oda aynı fakat montaj hariç onlarada 15 tl civarı veririz fikirleriniz benim için önemli.... birde ramço bu rialli d

ben olsam ırc alırdım lastikte.... ırc parasını hak eden bir lastik ve eminim memnun olursun.... rialliden hep ptt havalesi ile alışveriş yaptım... 3 lira gibi bir para veriyorum fazladan havala ücreti.. kargoyu sürat seçiyorum..istanbulda en ucuz sürat kargo....
    peki ramço adamları arayıp be ptt havalesi mi yaptım diyorum işlemleri nasıl oluyor yani

Motosikleti
    orjinal piston eteklere vurmaz..eteklere vurmayan piston ses yapmaz.... ya krankta boşluk olacak ses yapacak yada biyel kolunda.... ybr genelde subap ayarı bile istemez... daha doğrusu subap ayarını bozmaz.... ama kontrol etmekte fayda var ve ses yaptığında düzgün ellerde ayarlamak lazım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

[QUOTE=F54;2447192]
    peki ramço adamları arayıp be ptt havalesi mi yaptım diyorum işlemleri nasıl oluyor yani
    rialliye kayıt olduktan sonra seçtiğin parçaları sepet e ekliyorsun... ordan siparişi tamamla diyorsun..ordan sana adresin tc kimlik numaran ve istediğin kargo sutunları çıkıyor... onları seçip yazıyorsun... sonra ödeme şekli geliyor ordan ptt olanı işaretliyorsun... ptt den havele yaptınmı senin profilindeki siparişler işleniyor şekli alıyor... kargodayken kargoda teslim aldıktan sonra teslin edildi şeklinde yazıyor..

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    [QUOTE=TEKTEKER_RAMÇO;2447170]
    arkadaşalr lastikleri değiştireceğim fiyat aldım ırc 120 tl çifti tubeless veya prelli ise (mt65) oda aynı fakat montaj hariç onlarada 15 tl civarı veririz fikirleriniz benim için önemli.... birde ramço bu rialli d

daha öncek bende yamaha cygnus rs vardı paket serviste calısıyodum ırc marka lastik taktırmıstım yagmurlu havalarda yol tutusu beni tatmin etmişti ramazan ın dedigi gibi parasının hakkını veren bir marka ybr ye de ırc taktırıcam birde söyle birsey duydum prelli de falan düz asfaltta cok iyi oldugu söyleniyor fakat türkiyenin yolları maglum kasisli ve asfalt yama hatalı oldugu için yol tutusunda biraz sorun yasanır deniliyor irc nin dişli lastikleri daha uygun diyorlar

Motosikleti

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    [QUOTE=CygnusBursa;2447203]

daha öncek bende yamaha cygnus rs vardı paket serviste calısıyodum ırc marka lastik taktırmıstım yagmurlu havalarda yol tutusu beni tatmin etmişti ramazan ın dedigi gibi parasının hakkını veren bir marka ybr ye de ırc taktırıcam birde söyle birsey duydum prelli de falan düz asfaltta cok iyi oldugu söyleniyor fakat türkiyenin yolları maglum kasisli ve asfalt yama hatalı oldugu için yol tutusunda biraz sorun yasanır deniliyor irc nin dişli lastikleri daha uygun diyorlar
    dişli değil normal asfalt lastiği su yollu gibi deseni var o modeli

Motosikleti
    [QUOTE=F54;2447216]
    dişli değil normal asfalt lastiği su yollu gibi deseni var o modeli
    o bahsettiğinden 3 adet eskittim.. en çok tutulan modelidir... al pişman olmazsın....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    [QUOTE=TEKTEKER_RAMÇO;2447218]

o bahsettiğinden 3 adet eskittim.. en çok tutulan modelidir... al pişman olmazsın....
    ok ramo tşk ederim tavsiyele r için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler