Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar varmi bi hayırlı haber istanbula dogru izmirde daha yok aradim tekrar gene ayni cevabi duydum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Yok hayirli haber araki bulasin ariyoruz gelince haber vericez diyorlar adamlar da hakli. Adamin eline ulasmadiysa yapacak bisey yok :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım, motorunu yeni alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. 3-5 gün geç olsun ama kazasız-belasız binmek nasip olsun diyelim (Beklemenin ne kadar zor oldugunu gecen sene bu zamanlarda kendimden bilsem de) Bu arada YZF buluşma işine gerçekten asılalım. En azından dediğiniz gibi profilleri güncel tutalım ve fb üzerinden de iletişime gecelim. Bu arada ben birs4y soracağım, ben ehliyetimi alamadım henüz. Yani bütün evraklarım hazır ama emniyetten randevu alamıyorum. Randevusuz gidince de kabul etmiyorlar. Bu konuda fikri olan varmı acaba ne yapabileceğime dair. Yani randevu sistemi o kadar sacma ki, sürekli full gösteriyor vs. Belki polis arkadaşların bi fikri vardır bu konuda.
    Dstm inan hic bilmiyorum nedir durum bizde yasayip gorcz alnca
    Mustafa A. bunu beğendi.

Motosikleti
    yzf r125
    malesef benimde bilgim yok randevu alma konusunda..

arkadaş ne motormuş gelmedi gitti ya

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Benide strese soktunuz sizin yerinize üzülmeye başladım bir an önce gelsede sizde sevinseniz bende sevinsem. Lakin yeni kasanın fotoğraflarına bakınca yok abi olmamış. Gidon göstergeler eyvallahta, o göstregeyi koyacağım diye oradan yaptım buradan bozayım felsefesi saçma sapan bir r6 eksozumsu birşey koymaya ne gerek var tabi renkler ve zevkler. Gidon ve gösterge müthiş. Arka stop far ayaklık kalitesi renk uyumu ve egsoz ise eski kasaya oranla daha kötü geldi gözüme.

Gel gör ki 7000 km de iken gösterge panelimin fotoğrafını çekmiştim kırmızının bir başka albenisi var.

Buarada ilan bu sanırım yeni kasanın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3875515/detay/
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    yzf r125
    Yarin arasalar motorun geldi diye. Bu seferde ben almiyom derim
    Saka la saka ucarak giderim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide strese soktunuz sizin yerinize üzülmeye başladım bir an önce gelsede sizde sevinseniz bende sevinsem. Lakin yeni kasanın fotoğraflarına bakınca yok abi olmamış. Gidon göstergeler eyvallahta, o göstregeyi koyacağım diye oradan yaptım buradan bozayım felsefesi saçma sapan bir r6 eksozumsu birşey koymaya ne gerek var tabi renkler ve zevkler. Gidon ve gösterge müthiş. Arka stop far ayaklık kalitesi renk uyumu ve egsoz ise eski kasaya oranla daha kötü geldi gözüme.

Gel gör ki 7000 km de iken gösterge panelimin fotoğrafını çekmiştim kırmızının bir başka albenisi var.

http://i.hizliresim.com/QXpJ1r.jpg

Yok abi yeni kasa herseyiyle cok iyi ya.. ozellikle mavi beni benden aliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

TASKART - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf r125
    Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım, motorunu yeni alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. 3-5 gün geç olsun ama kazasız-belasız binmek nasip olsun diyelim (Beklemenin ne kadar zor oldugunu gecen sene bu zamanlarda kendimden bilsem de) Bu arada YZF buluşma işine gerçekten asılalım. En azından dediğiniz gibi profilleri güncel tutalım ve fb üzerinden de iletişime gecelim. Bu arada ben birs4y soracağım, ben ehliyetimi alamadım henüz. Yani bütün evraklarım hazır ama emniyetten randevu alamıyorum. Randevusuz gidince de kabul etmiyorlar. Bu konuda fikri olan varmı acaba ne yapabileceğime dair. Yani randevu sistemi o kadar sacma ki, sürekli full gösteriyor vs. Belki polis arkadaşların bi fikri vardır bu konuda.
    Kardeş bende yeni aldım randevu sistemi falan hikaye benim tanıdık vasıtasıyla yaptık. Olmadı sabah 8e 5 kala falan bi git güzellik yaparlar kısa süren bir işlem..
    Mustafa A. bunu beğendi.
    Nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilme.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Selam beyler, yeni alanlara ve kapora verip bekleyenlere hayırlı olsun.

Ben kıştan beri motoru 2-3 haftada bir kullandım ve 20-30km den fazla sürmedim haliyle akü iyice zayıfladı. Bunun yanı sıra bugün rölantide motorun sesi ahenkli değildi ve 2 kez vitesi 1 e takarken stop etti motor.

Motoru yamaha servise bıraktım akü takacaklar sonra bakımını yapacaklar, sorunları giderecekler ancak önce aküyü takalım dediler sonra sorunları gideririz.

Sormak istediğim ben motorla birlikte gelen sulu yuasa aküyü kullanmak istemiyorum, servis bu boyutta kuru akü ve yüksek amperli varsa biz bilmiyoruz dedi, geçmiş sayfalarda yüksek amperli kuru akü takan var diye hatırlıyorum, takmışken ondan taktırayım bana yardımcı olur musunuz, aküyü hemen alıp servise vereceğim taksınlar? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125

Haci bence yeni kasa herseyiyle daha iyi fakat senin aksine bende eski gostergeyi cok seviyodum. O renk bi baska

Motosikleti
    Alıntı polisfeyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin arasalar motorun geldi diye. Bu seferde ben almiyom derim
    Saka la saka ucarak giderim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alında karşılaştıralım. Lakin zevkler ve renkler olayı işte.
    Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler, yeni alanlara ve kapora verip bekleyenlere hayırlı olsun.

Ben kıştan beri motoru 2-3 haftada bir kullandım ve 20-30km den fazla sürmedim haliyle akü iyice zayıfladı. Bunun yanı sıra bugün rölantide motorun sesi ahenkli değildi ve 2 kez vitesi 1 e takarken stop etti motor.

Motoru yamaha servise bıraktım akü takacaklar sonra bakımını yapacaklar, sorunları giderecekler ancak önce aküyü takalım dediler sonra sorunları gideririz.

Sormak istediğim ben motorla birlikte gelen sulu yuasa aküyü kullanmak istemiyorum, servis bu boyutta kuru akü ve yüksek amperli varsa biz bilmiyoruz dedi, geçmiş sayfalarda yüksek amperli kuru akü takan var diye hatırlıyorum, takmışken ondan taktırayım bana yardımcı olur musunuz, aküyü hemen alıp servise vereceğim taksınlar? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
    O boyutlarda yüksek amperli akü bulamazsın. He benim motorda var bende iki ay önce filan aldım 7A Hudsondan Abus akü diye bir akü, boyutu birazdaha büyük akünün altındaki yuvasını kastıra kastıra soktum çokta güzel oldu. Benim motorda alarm çakmak kiti, usb şarj ve navigasyon şarj jakları var hepsini bağladığımda oldu uzunları açık bırakıp takıldığımda. Lakin farda kırpma bile görmedim 7A takınca. Size tavsiyem madem İstanbuldasınız hudson'a uğrayın şirinevlerde alın. Abus 7A Akü. 55 60 TL civarında kuru bakımsız akü. ( Buraya dikkat sakın sulu akü almayın ) Kuru bakımsız jel akü alın kafanız rahat basın kontağa.

Alıntı HondaCbr250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haci bence yeni kasa herseyiyle daha iyi fakat senin aksine bende eski gostergeyi cok seviyodum. O renk bi baska
    Bende eski göstergeyi daha çok seviyorum, yeni gösterge iyi derken eski gösterde ki eksiklikleri kapamışlar saat olsun hararet olsun. vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Ozaman yanbakışlımın bir kaç fotoğrafını atayımda bekleyenler birazdaha sabırsızlansın.

Mustafa A. bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    beyler zinciri değiştirenler var mı aranızda? varsa fiyat alabilir miyim?

baktım zincir iyice kir pas yağ olmuş. temizletsem de içime sinmeyecek. en iyisi sıfırıyla değiştireyim.

akü + zincir değiştirirsem içim rahatlar.

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Merhabalar arkadaslar bende sizin gibi aylardır yeni kasa YZF R125 bekliyorum. Uzun süredir forumu takip ediyordum yeni üye olabildim. İzmir İzmoto dan dün sipariş formu doldurdum. Bana ilk partinin haftaya geleceğini ancak hepsinin satıldığını söyledi. Bende mayıs sonu gelecek 2. Partideyim. Beklemekten sıkıldık artık umarım herkes en kısa sürede motoruna kavuşur.
    Mustafa A. bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125

O boyutlarda yüksek amperli akü bulamazsın. He benim motorda var bende iki ay önce filan aldım 7A Hudsondan Abus akü diye bir akü, boyutu birazdaha büyük akünün altındaki yuvasını kastıra kastıra soktum çokta güzel oldu. Benim motorda alarm çakmak kiti, usb şarj ve navigasyon şarj jakları var hepsini bağladığımda oldu uzunları açık bırakıp takıldığımda. Lakin farda kırpma bile görmedim 7A takınca. Size tavsiyem madem İstanbuldasınız hudson'a uğrayın şirinevlerde alın. Abus 7A Akü. 55 60 TL civarında kuru bakımsız akü. ( Buraya dikkat sakın sulu akü almayın ) Kuru bakımsız jel akü alın kafanız rahat basın kontağa.

Yüksek amperli diye aklımda kalmış ancak şart değil tabi, aynı amperde dediğin gibi kuru jel akü de işimi görür zira almışken sulu akü olmasın istiyorum. Eğer başka bir alternatif önerisi yoksa Hudson a uğrayıp alacağım. Var mı arkadaşlar akü ile ilgili başka tecrübesi olan?

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı KaanYZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar bende sizin gibi aylardır yeni kasa YZF R125 bekliyorum. Uzun süredir forumu takip ediyordum yeni üye olabildim. İzmir İzmoto dan dün sipariş formu doldurdum. Bana ilk partinin haftaya geleceğini ancak hepsinin satıldığını söyledi. Bende mayıs sonu gelecek 2. Partideyim. Beklemekten sıkıldık artık umarım herkes en kısa sürede motoruna kavuşur.
    Nisanin 12 sinde kaporayi vermistim. Nisan ayi icerisinde alirsin dendi. Nisan bitti mayisin ilk haftasi dendi. Oda bitti. Ayin 10-15 i arasinda gelecek dendi. Bakalim 15 ide gecince mayisin son haftasi demelerini bekliyorum. Saldim artik beklemiyorum

Bu arada muglaya da gelmis. Ama yine kirmizi

Hosgeldin aramiza bende marttin basindan beri bekliyorum dostum izmotodan her aradigimda o ayin sonunu soyledi bakalim dun aradigimda banada motorun 10 15 gibi burda dedi ama muglada aydina geliirken nasil olur buyuk istanbul izmir gibi buyuk sehirlere ana bayilere gelmez acaip sasirtici bi durum gelde cildirma beklemekten

Motosikleti
    yzf r125
    Simdi yamaha turkiye yi aradim. Suan dagitiliyor dedi. Ama hepsi kirmizi dedi ya
    Delta motoru aradim onlarda bize gri gelecegi gorunuyor dedi

nidatuna01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YAMAHA YZF R125
    Adana'yada hafta sonu geliyormus, saolsun bayii mesaj atti. Takasta anlasabilirsek bende yeni kasa mat griyi almayi dusunuyorum.

Motosikleti
    yzf r125
    Alıntı nidatuna01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'yada hafta sonu geliyormus, saolsun bayii mesaj atti. Takasta anlasabilirsek bende yeni kasa mat griyi almayi dusunuyorum.
    Adana nin neresindesin

SeZeeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    < 14 > YZF R125
    Arkadaşlar sonunda bugün benim motorum geldi Race Blue bayi arayıp haber verdi satış işlemlerini halletirdim fakat dün özel işlerimden dolayı izmire geldim yine bi 10 gün motoruma binmek için bekleyeceğimpr:

Motosikleti
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler zinciri değiştirenler var mı aranızda? varsa fiyat alabilir miyim?

baktım zincir iyice kir pas yağ olmuş. temizletsem de içime sinmeyecek. en iyisi sıfırıyla değiştireyim.

akü + zincir değiştirirsem içim rahatlar.
    O zinciri bana ver o halde. Şaka bir yana motorun kaç km deki. Zincir değişme gereği duyuyorsun. Değiştireceksen did zincir al. Tabi piyasada çakması çok dikkat et. Pahalıdır biraz ama yıllarca kullanırsın. Ama dediğim gibi 17000 km olan benim motorum bile zincir istemezken, senin motorunun benimkinden kmsi düşüktü hatırladığım kadarı ile hiç gereği yoktur. Düzgün temizle yağla mis gibi olur. Ben hala dişliyi çıkarıp mazotun içinde bekleteceğim göya. Her temizlediğimde alttaki gibi sıfırdan farkı olmuyor.

Alıntı arnex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek amperli diye aklımda kalmış ancak şart değil tabi, aynı amperde dediğin gibi kuru jel akü de işimi görür zira almışken sulu akü olmasın istiyorum. Eğer başka bir alternatif önerisi yoksa Hudson a uğrayıp alacağım. Var mı arkadaşlar akü ile ilgili başka tecrübesi olan?
    Orjinali 5A benim aldığım 7A. 7A olan akününde 5A zaten vardır ama her akü farklı ölçülere sahip olabiliyor. Kullanım kitapçığından orjinal akünün boyutlarına bir bak yada sök orjinal aküyü ona göre al.

nidatuna01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YAMAHA YZF R125
    Hayalpark tarafindan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)