Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    havalar soğdu malum, geçen sabah otoparka motoru çıkarmaya gittim hava açıktı motor çalışmadı, mecbur mobilet çalıştırır gibi çalıştırdım sizdede öyle bir problem oldu mu hiç?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bende olmadı ama bi ara akü zayıf gibi geldi marş düğmesine basarken göstergeleri kapadı falan

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    aküden yüzde 99 benimde

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    beyler,

benim motosiklet dışarıda duruyor. kapalı otoparkımız yok. bu soğuklarda ne tür bir önlem almalıyım? üzerine fazla yağış almasın diye branda gerdim sadece. bu soğukta ara ara çalıştırmalı mıyım? çalışmazsa ne yapmalıyım?

var mı tavsiyesi olan?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler,

benim motosiklet dışarıda duruyor. kapalı otoparkımız yok. bu soğuklarda ne tür bir önlem almalıyım? üzerine fazla yağış almasın diye branda gerdim sadece. bu soğukta ara ara çalıştırmalı mıyım? çalışmazsa ne yapmalıyım?

var mı tavsiyesi olan?
    10000 tl lik motor dışarıda bırakılırmı nasıl rahat uyuyon? istanbulda her gün 1 motor çalınırken ? bence önce güvenli bir yer bulmalısın.kapalı garaj veya komşunuzun garajı varsa kapalı sıkıntı olmaz ozaman

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 tl lik motor dışarıda bırakılırmı nasıl rahat uyuyon? istanbulda her gün 1 motor çalınırken ? bence önce güvenli bir yer bulmalısın.kapalı garaj veya komşunuzun garajı varsa kapalı sıkıntı olmaz ozaman
    var da ben mi koymuyorum dostum. 1,5-2 km yarıçapında hiç otopark yok desem?

bir hafta 10 gün böyle olmak zorunda ne yazık ki. sonra şirketin otoparkına çekicem. ama bu sürede soğukta kalmış olacak ve ben 3-5 gün soğukta kalmış motosikleti çalıştıramazsam o zaman iş yaş demektir.

varsa fikri olan söylesin lütfen.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    her gün 10 dk çalışması yeterli olur ayrıca depo dolu olsun son kez lastik havalarına bak
    emreng bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Zature olabilir battaniye ört sıkıntı yapmak anlamsız 3 ayda yatsa soğukta tek marsla çalışır sadece çamur kedi vs için brandayı ihmal etme en az iki kilit ve alarm kullan zaten brandayı koydumu riski direk yüzde elli ye düşürmüş olursun..
    emreng bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    bana da 2-3 güne bir rölantide çalıştırmak yeter gibi geliyor. (sigara molası kadar bir süre)

şu 1 haftayı atlatırsak ertesi hafta kapalı garaja çekicem dostlar.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben geçen sene sadece aklıma geldikce çalıştırıyorum günü birlik dediğim sadece yağmurda ayazda kaldığı zamanlar

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    Arkadaslar birsey sorucam sizlere motorumla lakali yolda yada hafif cukurlardan gecerken on taraftan bi ses geliyor bugun ontarafa komple baktim ama sallanan gevseyen herhangi bise yok sizce nedn olabilir sizlerdende geliyormu ole bi ses dikkat eden oldumu hic
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    benimde yerim yoktu kapalı katlı otoparka bıraktım, motorlar için sürmeli kapılı biyer yapmışlar iyi oldu aylık 35 lira, uzun süre motor yatacaksa tekerlerin altına tahta koyun ve aküyü çıkarın diyolar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Bugün hava çok soğuktuhafif hafif kar atıyordu lastikler gerçekten iyimiş ve motor kilometrede 17 kuruş yakıyor hesapladım biraz fazla gibi geldi bana sanırım yüksek devirde kullandığımda böyle

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mumkunse lastiklerin altina tahta koy veya baska bi imkanin varsa lastikler asfaltla temas etmesin
    emreng bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birsey sorucam sizlere motorumla lakali yolda yada hafif cukurlardan gecerken on taraftan bi ses geliyor bugun ontarafa komple baktim ama sallanan gevseyen herhangi bise yok sizce nedn olabilir sizlerdende geliyormu ole bi ses dikkat eden oldumu hic
    ben de arada bu sesi duyuyorum ama acaba paranoya mı yapıyorum diyorum kendime. sanki bir parça gevşemiş de çukurlardan geçerken düşecekmiş gibi hissediyorum. çiğ bir ses çıkıyor.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    yzf r 125
    Havalar ısınsa da, hep beraber bi gezi yada etkinlik yapsak. Hem birbirimizi tanısak, bilgi paylaşımı yapsak hem de güzel birkaç resim çeksek güzel olmaz mı? Yaparız ama inşallah.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ses bende şu anda çok fazla arttı normal parke taş yoldan giderken dahi yapıyor sektiğinde servise sordum yayın geri tepmesinde oluşan boşluktan dolayı vurmasıymış zararlı değilmiş ben 12k bakımında yağ ekleticem sertleştiricem. Bu arada mustafa yaza benim şöyle bi düşüncem var eğer motosikleti değiştirmezsem satmazsam izmire kamp yapmaya gitmeyi düşünüyorum çadırımı alıp istediğim yerde mola verice istediğim yerde konaklıcam mesela düşüncesi olan arkadaşların düşüncelerini alalım

teks58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar soğdu malum, geçen sabah otoparka motoru çıkarmaya gittim hava açıktı motor çalışmadı, mecbur mobilet çalıştırır gibi çalıştırdım sizdede öyle bir problem oldu mu hiç?
    nasıl yani vurdurarak mı çalıştırdın enjeksiyonlu aracı :D

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı teks58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani vurdurarak mı çalıştırdın enjeksiyonlu aracı :D
    evet komik bi durumdu allahtan kimse yoktu etrafta. bastım ateşlemeye yok çalışmadı. konta açtım 1. viteste biraz hızlandım yokuşta debriyajı bıraktım hafif gaz verdim çalıştı motor.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ses bende şu anda çok fazla arttı normal parke taş yoldan giderken dahi yapıyor sektiğinde servise sordum yayın geri tepmesinde oluşan boşluktan dolayı vurmasıymış zararlı değilmiş ben 12k bakımında yağ ekleticem sertleştiricem. Bu arada mustafa yaza benim şöyle bi düşüncem var eğer motosikleti değiştirmezsem satmazsam izmire kamp yapmaya gitmeyi düşünüyorum çadırımı alıp istediğim yerde mola verice istediğim yerde konaklıcam mesela düşüncesi olan arkadaşların düşüncelerini alalım
    kudret bende inşallah izmir ordanda alanya düşünüyorum bu önümüzdeki yaza yüzde 80 gidicem. haberleşiriz.
    ben aldım çadır bende senin gibi kafamıza göre kamp konaklama yaparım diye düşündüm.
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    on numara olur abi birlikte gideriz benim %71 maddi durumda önemli bende malzeme var ya tek sıkıntı dediğim gibi maddiyat o zamana bi mt almazsam duruma göre gidicem çünkü bu yaz gidicektim olmadı içimde kalmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)