Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babylon JM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Arkadaşlar iyi günler. Bu sezon teker alan oldu mu acaba? Alan varsa ne marka ve fiyatını yazabilir mi? Tekerde 2 adet fitil var birde baya bi çatlaklar oluşmaya başladı.
    Bu arada yedek depoyla şuan 25 km deyim, baya bi gitti ve hala var bitmedi. Aksaray da yedek depoya geçti, ataşehirde hala yedek depodayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar bugun motorumun 13000 km bakimini yaptirdim degisenler yag filtresi hava buji yag temizleyici sprey 88 tl parca + 66 iscilik +27 kdv 180 tl tuttu bana biraz pahali geldi siz nediyosunuz

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı babylon JM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler. Bu sezon teker alan oldu mu acaba? Alan varsa ne marka ve fiyatını yazabilir mi? Tekerde 2 adet fitil var birde baya bi çatlaklar oluşmaya başladı.
    Bu arada yedek depoyla şuan 25 km deyim, baya bi gitti ve hala var bitmedi. Aksaray da yedek depoya geçti, ataşehirde hala yedek depodayım
    Lastiği bilmem bir çok marka ve fiyat var lakin ben hala orjinallerini kullanıyorum. Yıpranmadılar gerçi benimkiler. Yedek depo mevzuna gelirsek ben -82km yi gördüm oda gazlaya gazlaya -95 -100 gibi gider sanırım, gitmeyedebilir emin değilim, ama -70 civarı kesin gidiyor onu biliyorum.

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

Alıntı tuense adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bugun motorumun 13000 km bakimini yaptirdim degisenler yag filtresi hava buji yag temizleyici sprey 88 tl parca + 66 iscilik +27 kdv 180 tl tuttu bana biraz pahali geldi siz nediyosunuz
    Ben artık servise götürmüyorum yzf'mi. Alıyorum parçasını kendim değiştiyorum hem kafam kalmıyor hem işçilik vesaire parası ödemiyorum.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Arkadaşlar bende cbr 250 ile yzf 125 2013 modelleri arasında cok kararsız kaldım. iyice araştıyıroum. sizde bilgilerinizi paylaşıp tavsiyeleriniz yazarsanız sevınırım. arabam var ben günlük git gel gezeyım dolasayım diye arada istiyorum. alanyada yaşaadıgım için yazları araba cekılmıyor

babylon JM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı tuense adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tuense balata deiştirdinmi sen hiç?

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babylon JM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuense balata deiştirdinmi sen hiç?
    evet on fren balatasını degıstırmıstım

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün el yapımı egzoz denemesi ile bir pazar günü yıkama parlatma temizleme birde alarm montajı ile stress atma günüydü. Yorulduk ama değdi..! Subaplarıda hallettim..!

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=vIIrvQYH354

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

Birincisi kullanma klavuzunda en kötü durumda çeşme suyu koyun diyor. Benzinlikten ya (soğutma suyu) radyatör suyu veya saf su koy yada antifiriz koy. Bende geçende tamamladım saf su ile antifiriz vardı zaten içinde. Birde amortisörlerini bir kontrol ediver şu direksiyon salınımını filan düz yolda tehlikesi olmayan biryerde 30 35 ile giderken elini bırak bakalım direksiyon tokatlama yapıyormu.?
    Egzozdan yağ-su-çiğ benzin- bir şeyler atıyor ? Dikkat ettinizmi?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozdan yağ-su-çiğ benzin- bir şeyler atıyor ? Dikkat ettinizmi?
    Motoru yeni yıkamıştım arkadaşım. Su girmiş içine bayağı bir onu atıyor. Merak edilecek birşey yok yani.

Alıntı cautiondrunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende cbr 250 ile yzf 125 2013 modelleri arasında cok kararsız kaldım. iyice araştıyıroum. sizde bilgilerinizi paylaşıp tavsiyeleriniz yazarsanız sevınırım. arabam var ben günlük git gel gezeyım dolasayım diye arada istiyorum. alanyada yaşaadıgım için yazları araba cekılmıyor
    Arkadaşım sınıfları farklı iki motor dediğin. (cc bakımından)

Eğer rahatlığa ve hıza önem veriyorsan cbr250 derim.
    Gösteriş kalite ve yakıt dersen yzf125r.

Lakin yzf125r 120 125 standart hızı. He benimki devir kesiciye girdiğinde 138 140 görüyor yola göre.
    Cbr250 zaten 130 140 çok rahat giden bir motor beygir hesabına vurursak oda en fazla 155 160 görecek.

Tasarım işçilik kalite yzfr125 te son raddede, brembo frenler ayaklıklar vesaire. Ama artçı için eziyet bir makina.
    Cbr250 de rahat makinadır.

Peki neden cbr250 almadın yzfr125 e biniyorsun dersen bende tasarım hastalığı var 120 de istanbul içi bana çok rahat yeten bir makinaki geçen gün şehirler arası yolda radara girdim. Yani nekadar altında deli gibi bir makina varsada bir faydası olmuyor canım Türkiyem'de.
    Senin paran senin kararın. Ama içinde birisi ukte kalmasın ben yzf mi gtr mı diye diye yzf aldım gittimde, birisi 15bg diğeri 30bg alet ama yanımda bir gtr geçerken birkere bile aklım kalmadı böyle bir yere koyduğun zaman abi güzel makina imiş demeleri bile yetiyor.

Dediğim gibi aklın kalbin hangisinden yana ise düşünmeden onu al pişman olmazsın merak etme..!

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

İki motorada şöyle bir bak sen karar ver.

ykocabay bunu beğendi.

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Selamlar herkese,

yaklaşık 3 hafta öncesinde aranıza katıldım. 2. el 7800 km'de 2012 model bir yzf r125 satın aldım. Şimdilik 400 km yaptım. Dizlik, bellik, mont, eldiven ve kask olmadan motorun üstüne binmiyorum. Yazın bu sıcağında her ne kadar çok terletse de yapacak bir şey yok.

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Deathghost, Oz. ve hellboys bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

yaklaşık 3 hafta öncesinde aranıza katıldım. 2. el 7800 km'de 2012 model bir yzf r125 satın aldım. Şimdilik 400 km yaptım. Dizlik, bellik, mont, eldiven ve kask olmadan motorun üstüne binmiyorum. Yazın bu sıcağında her ne kadar çok terletse de yapacak bir şey yok.

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

http://i.imgur.com/3WI0jDP.jpg
    Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Böyle bilinçli kullanıcılar görmek ne mutludur ki saygımızda sonsuzdur. Koruma herzaman 1. plandır.
    İsim ve şehir neresi acaba birde yzfr125 hakkındaki yorumlarını alabilirmiyim.? Negatif ve pozitif olarak..!
    Bu arada montun markası nereden aldığın ve fiyat bilgiside alabilirmiyim.?
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    hayırlı olsun bu arada bende motorumu satışa çıkaracğım gibi gözüküyor

Motosikleti
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bu arada bende motorumu satışa çıkaracğım gibi gözüküyor
    Hayırlısı olsun.? Bir sıkıntı yoktur inşallah.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    sıkıntı değil ya biraz büyütmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıntı değil ya biraz büyütmeyi düşünüyorum
    ne alıcaksın sen ehliyeti aldınmı bu arada ?
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Böyle bilinçli kullanıcılar görmek ne mutludur ki saygımızda sonsuzdur. Koruma herzaman 1. plandır.
    İsim ve şehir neresi acaba birde yzfr125 hakkındaki yorumlarını alabilirmiyim.? Negatif ve pozitif olarak..!
    Bu arada montun markası nereden aldığın ve fiyat bilgiside alabilirmiyim.?
    Dostum,

Adım emre, istanbul ümraniye'den aranıza katılıyorum. Foto da zaten buyaka avm'nin otoparkında çekildi.

Montun markası da yamaha. Yamaha delta'dan aldım. Etiket fiyatı 500'dü, 450'ye aldım. Bütün ekipmanları alırken indi fiyat. Bu sezon yeni ürün.

Valla çok fazla eksisini göremedim ama bu benim acemi sürücü olmamdan kaynaklanıyor olabilir. Sinyal lambalarının 2 tanesini sırf dizim çarptı diye elime aldım. Biraz daha sağlam yapabilirlerdi. Ergonomisini öyle abartıldığı kadar kötü bulmadım. Vites geçişleri inanılmaz rahat. Yakıt performansına gerçekten hayran oldum. Cidden ne zaman benzin aldığınızı unutuyorsunuz. Çok yüzeysel oldu eleştirilerim ama henüz yeterli bilgiye sahip değilim o yüzden. 100ün üstüne bile sadece bir kez çıktım o da okmeydanı e5'in orda tenha bir saatte. Hız sevmem o yüzden de motor gitmiyor gibi sığ bir eleştiri de getirmem. Bana fazlasıyla yetiyor.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alıcaksın sen ehliyeti aldınmı bu arada ?
    abi ben ehliyeti almadım allah kısmet ederse bi daha yakalanmadan ocakta yazılıcam o yüzden satıp ehliyet alınca alıcam şimdi sana ne alıcağımı söylesem bana demediğini bırakmazsın şaka bi yana bana gelip deseler bende öyle yapardım ama abi durum belli bu yüzden kafamda r1 var ama herşeyi zaman gösterecek

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Hayirlisi olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Pek yakinda saraya gelicem beraber gezermiyiz sarayda bir bayan var onu uzaktanda olsa gormek istiyorum
    hellboys bunu beğendi.

iyi günler arkadaşlar

yamaha yzf alalı 1 ay oldu nerdeyse 2. el aldım ve dün ilk defa 140 km yol yaptım ve şunu söyleiyim motorum hiç üzmedi inanılmaz zevk aldım kıyıköy tarafına gittik 4 arkadaş 2 dragstar 650 1 kawasaki 250r yane çatalca yolu hariç hep arkalarındaydim be baya eğlendik max 135km gördüm hiç bi sıkıntı yaşamadan gittim geldim sapa sağlam yanlız benim bi sorum olcak motorum 10bin de km si ne zaman bakıma sokmalıyım ????

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı lendron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar

yamaha yzf alalı 1 ay oldu nerdeyse 2. el aldım ve dün ilk defa 140 km yol yaptım ve şunu söyleiyim motorum hiç üzmedi inanılmaz zevk aldım kıyıköy tarafına gittik 4 arkadaş 2 dragstar 650 1 kawasaki 250r yane çatalca yolu hariç hep arkalarındaydim be baya eğlendik max 135km gördüm hiç bi sıkıntı yaşamadan gittim geldim sapa sağlam yanlız benim bi sorum olcak motorum 10bin de km si ne zaman bakıma sokmalıyım ????
    Satın alırken sormadın mı son bakımını kaç km'de yaptırdı diye? bu bilgi olmadan sana cevap veremez kimse.

Motosikleti
    Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,

Adım emre, istanbul ümraniye'den aranıza katılıyorum. Foto da zaten buyaka avm'nin otoparkında çekildi.

Montun markası da yamaha. Yamaha delta'dan aldım. Etiket fiyatı 500'dü, 450'ye aldım. Bütün ekipmanları alırken indi fiyat. Bu sezon yeni ürün.

Valla çok fazla eksisini göremedim ama bu benim acemi sürücü olmamdan kaynaklanıyor olabilir. Sinyal lambalarının 2 tanesini sırf dizim çarptı diye elime aldım. Biraz daha sağlam yapabilirlerdi. Ergonomisini öyle abartıldığı kadar kötü bulmadım. Vites geçişleri inanılmaz rahat. Yakıt performansına gerçekten hayran oldum. Cidden ne zaman benzin aldığınızı unutuyorsunuz. Çok yüzeysel oldu eleştirilerim ama henüz yeterli bilgiye sahip değilim o yüzden. 100ün üstüne bile sadece bir kez çıktım o da okmeydanı e5'in orda tenha bir saatte. Hız sevmem o yüzden de motor gitmiyor gibi sığ bir eleştiri de getirmem. Bana fazlasıyla yetiyor.
    Cevapların için teşekkürler. Adaşız bu arada. Avrupa yakasındayım bende. Sanırım bir gün herkesin yzfsinin sinyallerinde bir elektirik bandı ile tutturma mantığını göreceğiz. Bende iki sinyali çok basit bir şekilde kırdım, elektirik bandı ile tutturdum. Mont cidden hoşuma gitti bir ara uğrayıp bakarım bir yamahaya. Sen milletin yaptığı yorumlara pek fazla aldırış etme. Eğer üstüne bindiğinde herşeyi unutuyorsan ve bu motor seni cidden heycanladırıp kendini sevdiriyorsa bitmiştir herşey. Kazasız belasız inşallah..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)