Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    evet bizim iş yine yalan oldu r125 le yola devam arkadaşlar bu arada servis kitapcığında yazar kaç kmde bakıma girmesi gerektiği arkadaşlar bizim sinyallerde bişiler var herkezin ki kırlıyor acaba gömme sinyal mi taktırsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    overall malzeme kalitesi bu kadar yüksek bir motosiklet için bu sinyal lambaları utanç verici hakikaten.

ama benden size pratik bir tavsiye; plastik yerlerinden kopmuş ama hala çalışır vaziyetteki sinyal lambanızı elektrik bandı ile bantlarken altına bir de uygun boyutta vida veya çivi de sarın. böylece hem daha dik duran bir sinyal lambanı olur hem de yine gevşeyip düşmesi gecikir. kırılan bacağa destek yapılması gibi düşünün;

sıfır sinyal lambaları 40-50 tl olmasaydı bu çözümleri bulmak zorunda olmazdım ama yine de işe yarıyor. deneyin derim.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    S.a. arkadaşlar aranıza yeni katıldım başta gri modelini dusunuyordum ama vitrinde bunu gorunce direk indirdim

emreng bunu beğendi.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bizim iş yine yalan oldu r125 le yola devam arkadaşlar bu arada servis kitapcığında yazar kaç kmde bakıma girmesi gerektiği arkadaşlar bizim sinyallerde bişiler var herkezin ki kırlıyor acaba gömme sinyal mi taktırsak
    Bizim sinyaller yakışıyor motora gömme sinyalin yakışacağını sanmam herkesin kendi zevki tercihidir gerçi.

Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    overall malzeme kalitesi bu kadar yüksek bir motosiklet için bu sinyal lambaları utanç verici hakikaten.

ama benden size pratik bir tavsiye; plastik yerlerinden kopmuş ama hala çalışır vaziyetteki sinyal lambanızı elektrik bandı ile bantlarken altına bir de uygun boyutta vida veya çivi de sarın. böylece hem daha dik duran bir sinyal lambanı olur hem de yine gevşeyip düşmesi gecikir. kırılan bacağa destek yapılması gibi düşünün;

http://www.bilkent.edu.tr/~bilheal/i...DSC01705-2.jpg

sıfır sinyal lambaları 40-50 tl olmasaydı bu çözümleri bulmak zorunda olmazdım ama yine de işe yarıyor. deneyin derim.
    Bende böyle tutturdum lakin geçen gün arkadaşın tekide aynısını yapmış demir tarzı birşey koyup sarmış motoru düşürmüş sinyal sağlam komple grenajdan sinyalin bulunduğu kesim kopmuş gitmiş. Gülsemmi ağlasammı bilemedim. :D

Alıntı murat1551 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. arkadaşlar aranıza yeni katıldım başta gri modelini dusunuyordum ama vitrinde bunu gorunce direk indirdim

http://o1308.hizliresim.com/1d/5/r5sun.jpg
    Hayırlısı olsun arkadaşım cidden çok güzel rengi var ama beyaz candır. KAZASIZ BELASIZ İNŞALLAH. Trafik sigortasını kaça yaptırdın bu arada bilgi verebilirmisin..?
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Sigorta plaka islerini aldigim yer yapacak o yuzden biraz fazladir sanrm 600civari verdim tum islemlere

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    tabi ki herkesin kendi zevki ben 502 ile yapıştırmayı denicem en kısa zamanda sanırım baya işe yarıyormuş

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    günaydın herkese,

bir sorum var, bakalım ne cevaplar çıkacak.

motoru kapatırken kontak anahtarını mı çeviriyorsunuz yoksa marş düğmesinin üzerindeki, adını henüz bilmediğim kırmızı stop düğmesiyle mi motoru durduruyorsunuz? alışkanlığınız hangisi?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    kontak anahtarı ile önce motoru kapatıp sonra stopa basıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı murat1551 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://o1308.hizliresim.com/1d/5/r5sun.jpg
    iyiki mavi almışsın mavi renk en sevdiğim renktir. sadece motosiklet içn değil. her zaman
    diyiceksinki neden senin motosiklet ozaman beyaz?çünkü mavi renk yok türkiyede

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben genelde kırmızı düğmeden kapatıyorum çünkü sadece ateşlemeyi kesiyor ama kontak tüm elektiriği kesiyor bana zararlı dediler bende oradan kapatıyorum

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Bayram ziyaretinde Tavas'ta (Denizli'nin ilçesi) 14-15 yıl önce alınan ve dedemin hala kullandığı motoru gördüm fotoğrafını çektim. Çok binmiştim ilk alındığından itibaren, bağ yolunda (genelde araba geçmeyen) çok sürmüştüm. Şimdi ehliyetsiz motor kullananları uyarıyorum ama yanlış anlaşılmasın o yıllarda sürdüğüm yolda araba geçmiyordu saatlerce.(Gerçi bahane değil ama neyse )

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    evet millet, kim bayramda kaç km yaptı? alalım skorları.

istanbul-bandırma arası uzun yol + gezmeler derken 800 km yaptım bayramda. pek foto çekmedim ama gidip gelirken körfezi dolaştım. çok keyifliydi.

RedJohn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R125
    Merhabalar, bir süredir forumu takip ediyorum ve en kısa zamanda bir aksilik çıkmazsa yzf-r125 e kavusup aranıza katılmak istiyorum

Motosikleti
    yzf r 125
    Arkadaşlar merhaba. Ben de foruma yeni katıldım ve en kısa zamanda motoromu almak istiyorum. Birkaç sorum var, aslında sorudan ziyade desteğe ihtiyacım var heralde. Honda Güvenli Sürüş 1'i bitirdim. Yaklaşık 6 aydır motorsikletleri araştırıyorum ama bayağı bir baktım anlayacağınız. Özellik, fiyat, hız, kalite vs. çok düşündüm ama sadece YZF beni heycanlandırıyor yani neredeyse eminim. Motoru bu mevsimde alma, diyenler var. Ama ben motoru mevsimlik kullanmak istemiyorum. Ayrıca arabam da var. Ben henüz hiçbir bayii aramadım ama a bugun baslıyorum aramaya. Umarım en kısa zamanda aranızda olurum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ben de foruma yeni katıldım ve en kısa zamanda motoromu almak istiyorum. Birkaç sorum var, aslında sorudan ziyade desteğe ihtiyacım var heralde. Honda Güvenli Sürüş 1'i bitirdim. Yaklaşık 6 aydır motorsikletleri araştırıyorum ama bayağı bir baktım anlayacağınız. Özellik, fiyat, hız, kalite vs. çok düşündüm ama sadece YZF beni heycanlandırıyor yani neredeyse eminim. Motoru bu mevsimde alma, diyenler var. Ama ben motoru mevsimlik kullanmak istemiyorum. Ayrıca arabam da var. Ben henüz hiçbir bayii aramadım ama a bugun baslıyorum aramaya. Umarım en kısa zamanda aranızda olurum.
    üzerinde mutlu olacağın motosiklete binmeni tavsiye ederim. ben öyle yaptım ve iyi ki de yamaha yzf r125 satın almışım. fiyat/performans olarak en iyi cihaz olmayabilir ancak üzerinde mutluysan, sorun yok.

tereddüt etme, harika bir cihaz. git ve al.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

Motosikleti
    yzf r 125
    üzerinde mutlu olacağın motosiklete binmeni tavsiye ederim. ben öyle yaptım ve iyi ki de yamaha yzf r125 satın almışım. fiyat/performans olarak en iyi cihaz olmayabilir ancak üzerinde mutluysan, sorun yok.

tereddüt etme, harika bir cihaz. git ve al.
    Dostum çok sağol cevabın ve desteğin için. Az önce birkaç bayi ile görüştüm, ben mat gri istiyorum ama ellerinde yok heralde. Sadece 2013 Mavi var, Umraniye Yıldız'da. Kararsızım. Ben siyah ya da gri istiyorum, en kötü ihtimalle beyaz olsun, diyorum. Bakacağız artık

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Arkadaşlar Yzfnin mat beyazının renk kodunu bilen varmı aranızda.? Yamahayı aramadan önce bir burdan sorayım dedim.

evet millet, kim bayramda kaç km yaptı? alalım skorları.

istanbul-bandırma arası uzun yol + gezmeler derken 800 km yaptım bayramda. pek foto çekmedim ama gidip gelirken körfezi dolaştım. çok keyifliydi.
    Keyif aldın ise ne mutlu. Motorun durumu nasıl peki, yordumu seni, nekadar yakıt aldın, kaç bin devir kullandın uzun yolda, herhangi bir sıkıntı yaşattımı.?

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yzfnin mat beyazının renk kodunu bilen varmı aranızda.? Yamahayı aramadan önce bir burdan sorayım dedim.

Keyif aldın ise ne mutlu. Motorun durumu nasıl peki, yordumu seni, nekadar yakıt aldın, kaç bin devir kullandın uzun yolda, herhangi bir sıkıntı yaşattımı.?
    Selam adaş,

valla motor tık demedi. yokuşlar, tepeler, virajlar. ben zaten sürekli 6500 devir civarında kullanmaya özen gösteriyorum. öyle aman aman hız da yapmadım, ortalama 75-80 ile gittim. arada bir boş bulunca 110 falan yaptım.

beni de şöyle yordu, sık sık mola vermeme rağmen boynumda ve bileklerimde ağrı vardı. yine de 1 saatte bir şöyle 5 dk mola vermeye özen gösterdim tabii. yakıtı da hesaplamadım niyeyse. ama kabaca 800 km için 90 tl'lik harcadım. hatırladığım kadarıyla öyle. 85-90 tl. hep söylediğimiz gibi km'de 10 krş civarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Alıntı Mustafa A. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok sağol cevabın ve desteğin için. Az önce birkaç bayi ile görüştüm, ben mat gri istiyorum ama ellerinde yok heralde. Sadece 2013 Mavi var, Umraniye Yıldız'da. Kararsızım. Ben siyah ya da gri istiyorum, en kötü ihtimalle beyaz olsun, diyorum. Bakacağız artık
    ikinci el temiz mat gri ilanları görüyorum sahibinden.com'da. illa sıfır mı alacaksın?

Motosikleti
    Yzf-R125
    Herkese hayırlı sabahlar bende daytona bayii ile sürekli irtibattayım yamaha motor göndermiyor bu ay içinde gelmesini bekliyoruz diyorlar böyle bir durum olabilirmi sonuçta parasını veriyoruz niye motoru getirtemesinlerki diye düşünüyorum, ayrıca sormak istediğim birşey var ikinci el alırsam çok problem yaşarmıyım belki satan kişi motoru hor kullanmışsa falan

Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı RedJohn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı sabahlar bende daytona bayii ile sürekli irtibattayım yamaha motor göndermiyor bu ay içinde gelmesini bekliyoruz diyorlar böyle bir durum olabilirmi sonuçta parasını veriyoruz niye motoru getirtemesinlerki diye düşünüyorum, ayrıca sormak istediğim birşey var ikinci el alırsam çok problem yaşarmıyım belki satan kişi motoru hor kullanmışsa falan
    dostum stok diye bir şey duydun mu? parasını versen de stokta yoksa gönderemez, gayet olağan bir şey.

ikinci el alım da risk içeriyor tabii ki. temiz, kazasız bulma şansın da var tabii. güvenilir, titiz insanlara denk gelebiliyor insan. ince eleyip sık dokuman gerekiyor.

Motosikleti
    Yzf-R125
    Bilgilendirmen için teşekkür ederim arkadaşım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)