Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiym abi uzun yollara başladın galiba ben buradan marmara ereğlisine gidiyorum belim ağrıyor sorun olmadımı sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

vay be !!!!!
    Cbr ile gunubirlik 600 km yol yaptim sadece kasıklar agridi bel agrisi yapmiyor tam egilmedigim icin.tekirdaga gidip gelmek bakkala gidip gelmek gibi hic agri sizi yok.uzun yol yapiyorum haftada bir.
    hellboys bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    hmm herşeyiyle kaç paraya mal oldu sana bide şu videoyu sabırsızlıkla bekliyorum
    550 tl nakit aldım. internette daha ucuz 535 tl falan en ucuzu ama elimle tutup görmeden almak istemedim. 15 lira fazla verdim video cektim ancak nasıl yukleme yapılcagı hakkında bilgim yok. söylersen atabilirim

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    youtube üyeliğin varsa youtube yükle oradan link at istersen daha iyi olur faceye yükle yada Mustafa Kudret istersen ekle

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumdayım lakin motorumu almadan çok fazla aktif olmak istemedim, huyunu suyunu bilmem yardım edeceğim derken köstek olurum diye, 27 yaşında İstanbuldan aranızdayım bu dakikadan sonra. Aile genlerinde motor sevdası olduğundan dolayı 14 yaşımdan beri motorsiklet üzerinde giderim gideceğim yere, onca motor gördüm geçirdim, onca km yaptım, hala acemiyim diyorum kendime, hala hiç bir halt bilmiyorum diyorum. 1 hafta önce yzf 125 imi teslim aldım 2013 model 2750 km de şuanda. Neden yzf 125 sorusunu kendime sorup durdum.

İnsanlar bu motoru 600 lük 1000 lik klasmanındaki motorlarla kıyasladığı için ( nasıl bir saçmalıksa )
    Benzin olmuş 5 lira, benzini kokladığı için.
    Görüntüsü şuana kadar iki elin parmaklarının geçmeyecek sayıda motorlar içinde en güzellerinden birtanesi olduğu için.
    İstanbul trafiğinde bana yettiği için.
    Parçası 600 lük ve 1000 liklere nazaran kat kat ucuz olduğu için.
    Aslına bakarsan YAMAHA olduğu için..!

Daha anlatılacak çok şey var lakin diğer yarışmacı arkadaşlara başarılar dileyip ilk fotoğraflarımı atıyorum. Grenajınız yer ile bir tek bakımda temas eder inşallah..!

ykocabay, tuense, barodi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Hayırlı olsun kazasız belasız bol keyifli sürüşler ;)

Motosikleti
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız bol keyifli sürüşler ;)
    Teşekkürler arkadaşım.

Şimdi Yzfr125 ilk izlenimlerimi yazıyorum.

-Fren olayı çok hoşuma gitti, mükemmel bir ön fren var fakat nekadar hafif bassanda kalitesinden dolayı arka hafif olduğundan azda olsa havalanıyor ve arka tekerin boşta kalmasını sağlıyor. Bir kaç durumla karşılaştım lakin genede 10 üzerinden 10 alabildi fren konusunda benden.
    -Hızlanma konusunda 1 2 vites çok iyi 125 lik bir makinaya göre. Makinanın toplam ağırlığının 129 kg olduğunu varsayarsak 2. viteste 65 i buluyor benim makina. 4 5 ve 6 viteste istikrarlı bir hızlanma var Max 139 u gördüm ben, merter yolundan giderken. Lakin 120 120 çok rahat giden bir alet bu.
    -Ses altın elbiseli adamın dediği gibi fıtı fıtı lakin performans eksozlarından ben pek haz edemedim, performans eksozlarının tek artısı performanstan düşürmüyor fakat seside okadar tok ve güzel verdiğini görmedim. Önümüzdeki cuma kendi el yapımım bir eksoz deneyeceğim. Performanstan çok az yesede verebileceği en tok sesi ve en çok patlamayı verebileceğine inanıyorum.
    -Görüntü olarak 10 üzerinden 9 benim görüşüme göre zaten benden 10 üzerinden 10 alan tek makina ducati 1199 panigale s .
    -Sizin kulağınıza geldimi bilmiyorum bir subap sesi var sanki, ısınınca geliyor aslında tam tersi olması gerekir ama ilginç ikitane yamaha servisine dinlettim orjinal sesi dedi. Bende üstünde fazla durmadım.
    -Lastiklere çoğu kişi laf söylemiş fakat ben kullanırken çok hoşuma gitti. Yeni aldığımdan dolayı yağmurlu hava görmedim ama gördüğümde ilk izlenimlerimi yazarım.

Şimdilik bukadar + veya - bir durum gördüğümde tekrardan yazarım. İyi geceler hepinize..!

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yağmurlu havada lastikler sıcaksa korkma ben kullandım yağmurlu havada 70 80 ile gidebildim yalnız asfalt farkı vardır !

Motosikleti
    yağmurlu havada lastikler sıcaksa korkma ben kullandım yağmurlu havada 70 80 ile gidebildim yalnız asfalt farkı vardır !
    Olabilir İstanbulun asfaltının bilirsiniz az çok. Biraz sıkıntılı bakalım yağmur göreyimde bir ondan sonra yazarım.

Bu arada kimsenin yzf sinden bir şıngırdama sesi gelmiyormu genellikle ısınınca oluyor sanki subap vurma gibi kafama çok takıldı ybr ve diğer makinalarda bukadar duyulmuyordu. Yamaha servisleri normal sesi dedi ama gaza dokununca durduğu yerde bile sanki grenajın vidaları tam sıkılmazda bir şıngırdama sesi gelir ya onun gibi bir ses. Ama ben subaplardan şüpheleniyorum başına gelen veya motorunda bu sesi duyan varsa bir bilgi verebilirmi.? Teşekkürler.

---------- Post added 25-07-2013 at 00:54 ---------- Previous post was 24-07-2013 at 23:39 ----------

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/e5c7.../yzf-r125-re06

Bu arada arkadaşlar YZFR125 in kullanıcı el kitabı, türkçe olarak. Elinde kullanım kılavuzu olmayan arkadaşlar için.

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasşar bugun bende yasadıgım sorunu yazıyım 100 115 cıvarı bı hıza cıktıgımda motor ssankı ustunden atıcakmıs gıbı cukurlara gırer gıbı sallayıo motor kendıne anlayamadım

Motosikleti
    Alıntı tuense adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasşar bugun bende yasadıgım sorunu yazıyım 100 115 cıvarı bı hıza cıktıgımda motor ssankı ustunden atıcakmıs gıbı cukurlara gırer gıbı sallayıo motor kendıne anlayamadım
    Dümdüz yoldamı yapıyor bunu..? Herhangi bir yol bozukluğu olmadan. Motoru bunu yapmadan önce sert bir şekilde çukura filan soktunmu.?

Motosikleti
    Arkadaşlar gördüğüm kadarı ile yzfr125 bölümü terkedilmiş durumda kimse kimsenin sorusunu cevaplamaz hatta dahada ileri gidip foruma bile girmez olmuş. Eğer bir giren gören duyan olursa alttaki videoda motorun çalışmasını bir dinleyebilir mi.?

Benim merak ettiğim yzfr125 böylemi çalışıyor. Yani sürekli bir şıkırtı subap vurmasına benzeyen bir ses varmı.? Genellikle 5000 devirden sonra çok rahatsız ediyor. Eğerki orjinalinin normal çalışma şekli buysa benim motorda tüm yzfler gibi çalışıyor. Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    genelde hepsinin sesi böyle bana yatak sesi yaptığını da söylediler yağını yamalube tam sentetik koymayın ben ıpone yarı sentetik koydum ses az kesildi ama sübap sesi var 12 bin bakımında ayar yaptırıcam ama normal sesi bu

Motosikleti
    yamaha ailesine katılmanın gururunu sizinlede paylaşmak istedim

Uploaded with ImageShack.us
    ykocabay bunu beğendi.

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dümdüz yoldamı yapıyor bunu..? Herhangi bir yol bozukluğu olmadan. Motoru bunu yapmadan önce sert bir şekilde çukura filan soktunmu.?
    yanı yollar malum sert cukurlara maruz kaldıgım oluyo ama bunun sebebnın daha farklı oldugunu dusnuyorum bıde motor cok ısınıyo hemen fan acıyo bu ıkısının baglantısı olabılır buarada gecen baktıgımda fan acma olayına antıfırız bıtmıstı bende hemen benzınlıkten su ılave ettım ve hava fıltresını temızlettım ondan sonra boyle yapmaya basladı

Motosikleti
    beyaz atım ile sahilde güneşin batışını izlerken

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    hayırlı olsun abi tekerin düz bassın bende naked versiyonunu düşünüyorum motor iyi mi nasıl

Motosikleti
    hayırlı olsun abi tekerin düz bassın bende naked versiyonunu düşünüyorum motor iyi mi nasıl
    Iyi ne kelime dehset super mukemmel olaganustu
    Cok guvenli cok konforlu cok rahat kullanimi cok kolay cok seri virajlarda cbr den daha iyi girip cikiyor. Frenler daha iyi say say bitmez simdiye kadar ben motorlari tasiyormusum diversion ile artik o beni tasiyor .yeniden dogdum sanki bu mutluluk hic biseye degisilmez darisi senin basina
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bana fz8 iyi diyorlar ama bunun fiyatı daha makul o yüzden soruyorum bu arada bu gün işin var mı ?

Motosikleti
    bana fz8 iyi diyorlar ama bunun fiyatı daha makul o yüzden soruyorum bu arada bu gün işin var mı ?
    Suan calusiyorum ben aksam 10a kadar ..fz 8 senin icin tehlikeli bir motorsiklet onu zaptetmek zor .biraz daha sakin bisey almalisin.sen 125 ccden 800 cc 125 hp riskli buluyorum dostum.
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün el yapımı egzoz denemesi ile bir pazar günü yıkama parlatma temizleme birde alarm montajı ile stress atma günüydü. Yorulduk ama değdi..! Subaplarıda hallettim..!

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

Alıntı tuense adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanı yollar malum sert cukurlara maruz kaldıgım oluyo ama bunun sebebnın daha farklı oldugunu dusnuyorum bıde motor cok ısınıyo hemen fan acıyo bu ıkısının baglantısı olabılır buarada gecen baktıgımda fan acma olayına antıfırız bıtmıstı bende hemen benzınlıkten su ılave ettım ve hava fıltresını temızlettım ondan sonra boyle yapmaya basladı
    Birincisi kullanma klavuzunda en kötü durumda çeşme suyu koyun diyor. Benzinlikten ya (soğutma suyu) radyatör suyu veya saf su koy yada antifiriz koy. Bende geçende tamamladım saf su ile antifiriz vardı zaten içinde. Birde amortisörlerini bir kontrol ediver şu direksiyon salınımını filan düz yolda tehlikesi olmayan biryerde 30 35 ile giderken elini bırak bakalım direksiyon tokatlama yapıyormu.?
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)