Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı DRagon38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru olarak bende yzf 125 düşünüyorum fakat boyum 175 cm ve Kayseri'de yaşadığım için burda deneme şansım yok maalesef. Boy çok sorun olur mu, benim boyumda bu modeli kullanan var mıdır acaba? Eğer çok sorun olur diyorsanız cbr 250 ye ısınmaya çalışayım bari
    valla dostum ilk forum açtığımda üyeliğimi nickimden de anlarsın cbr250 almak istiyodum aylarca cbr okudum araştırdım ama sürekli gönlümde de bu var hep aklımda cbr kalbimde yzf yemin ediyorum bir gün sonra motor alıcam geceden baktım ikisinede sabah gittim yzf aldım pişmanmıyım ? asla.. boyum 1.79 kilo 98 ben bile rahatsız olmuyorum.. cünkü bu boya göre kilo da rahatsız etmeli ama tık yok.. he şunu söyleyeyim çok rahat kullanmassın.. ama aşırı bi rahatsızlık da vermez.. alternatif bişey arıyorsan ktm duke 200 e de bakabilirsin.. yani boy açısından.. bu motoru alırken benim şahsi düşüncem tek düşünmen gereken şey artçı mevzusu.. bu motosiklette artçı almak çok zor motosiklet zaten öne eğimli frene basınca senin yükün bileklere biniyo arkanda da birisi varsa onun da yük senin sırtında sadece bu biraz sıkıntı.. alternatif olarak cbr250 alıcağına ktm duke 200 de bakabilirsin.. sadece bi öneri ;)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın arkadaşlar foruma uğruyorlar fakat sezon açılınca buralar meralık bağlık oluyor biraz canlandıralmı burayı arkadaşlar video foto...
    hell çok büyük utanç içindeyim bu dediklerin beni tarif ediyo motosikleti aldım resmen selamı sabahı kestim kusura bakmayın.. bundan sonra hergün burdayım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hell kardeşim nasılsın istanbulda her hafta sonu gezi düzenliyoruz grup kurduk 20 25 kişilik grupla geziyoruz mangal sohbet çok iyi ortam var.grubuda bu siteden yaptık.aramızda hiç yzf r125 i olan yok sen ve diğer yzf r 125 kullanıcılarını aramızda görmek isteriz.
    cadde34.net diyede bir site kurdu arkadaşlar ordan etkinlikleri haberleri alıyoruz. site daha yapım aşamasında oyüzden faal durumda
    üzerime alınıyorum ve bende aranızda olmak isterim
    hellboys ve barodi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babylon JM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    http://img822.imageshack.us/img822/1131/imageagct.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

http://imageshack.us/photo/photo/822/imageagct.jpg/

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    arkadaşlar serviste koyulan yağdan sonra vites geçişlerim sertleşti katır kutur giriyor vitese siz hangi yağı kullanıyorsunuz bana mobil önerdiler sizce iyimidir

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar serviste koyulan yağdan sonra vites geçişlerim sertleşti katır kutur giriyor vitese siz hangi yağı kullanıyorsunuz bana mobil önerdiler sizce iyimidir
    benim bi fikrim yok. 960 km oldu şu an 1000 de servise götürcem bir iki gün sonra ancak iyi kötü bişe söyleyebilirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

bu arada arkadaşlar unkapanında bi kurye yanıma yanaştı zincirin gevşemiş onu düzeltmessen zincir çıkarsa takla atarsın dedi.. açıkçası korktum ama henüz bişey yapmış değilim. 50 km sonra servise götürcem.. varmıdır aslı bunun takla falan atılır mı bi zincir çıkmasıyla ?

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=HondaCbr250;2996745]benim bi fikrim yok. 960 km oldu şu an 1000 de servise götürcem bir iki gün sonra ancak iyi kötü bişe söyleyebilirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

bu arada arkadaşlar unkapanında bi kurye yanıma yanaştı zincirin gevşemiş onu düzeltmessen zincir çıkarsa takla atarsın dedi.. açıkçası korktum ama henüz bişey yapmış değilim. 50 km sonra servise götürcem.. varmıdır aslı bunun takla falan atılır mı bi zincir çıkmasıyla ?[/QUOTE

o biraz abartmıs gıbı ama hemen yakında bı usta varsa 2 dk lık ısı var cokta gevsemıs olabılır koparsa allah korusun kı 960 km dekı makınanın nası zıncırı gevsıyo onuda anlamadım fazla teker denıyosun galıba

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    [QUOTE=tuense;2996766]
    Alıntı HondaCbr250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bi fikrim yok. 960 km oldu şu an 1000 de servise götürcem bir iki gün sonra ancak iyi kötü bişe söyleyebilirim..

bu arada arkadaşlar unkapanında bi kurye yanıma yanaştı zincirin gevşemiş onu düzeltmessen zincir çıkarsa takla atarsın dedi.. açıkçası korktum ama henüz bişey yapmış değilim. 50 km sonra servise götürcem.. varmıdır aslı bunun takla falan atılır mı bi zincir çıkmasıyla ?[/QUOTE

o biraz abartmıs gıbı ama hemen yakında bı usta varsa 2 dk lık ısı var cokta gevsemıs olabılır koparsa allah korusun kı 960 km dekı makınanın nası zıncırı gevsıyo onuda anlamadım fazla teker denıyosun galıba
    fazla tekerden kasıt ne bilmiyorum eğer ön kaldırmak falansa denemişliğim yok.. motoru çok agresif kullanıyorum ama hep bi basma peşindeyim onunla alakası varsa eğer

Motosikleti
    YZF R125

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar, motoru bugün 1000 km bakımına götürdm. Yağı, Yağ flitresi değişti. Şansa tekere vida girmiş onuda çıkartıp fitil taktılar, üstüne bide motoru yıkayıp teslim ettiler

Bu arada formda kimse foto paylaşmıyor!
    Serviste birde 2013 R6 gördüm. Görmez olaydım...
    Roux bunu beğendi.
    Gözlerime iyi bak R6'cı olduğumu anlarsın...

dostum oncelıkle 1000 bakımın hayırlı olsun ) fotolar harıka ama benden sana tavsıye fıtıl olayı cok sakıncalı benımde lastıge cıvı gırdı fıtıl yaptırmıstım ama ınan cok sakıncalı bı olay lastıge yama yaptır en temızı en guvenılır olanı o cunku fıtıl o lastıkten cıkma gıbı olayı var ben sahsen motorda fıtılı onermem

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    R6'nın arkasındaki Cbf600 çırağın motoru
    Diğer çıraktada gri Yzf R125 var..

Deltadaki çırakları gördükçe moralim bozuluyor :D

Motosikleti
    YZF R125
    Tuense kardeşim eyvallah, banada pek sağlam gelmedi ama acil işim vardı, çukura gelince zaten tırsıyorum yüksek hızda çıkar diye,
    Motoru kadıköy mototr de aldım, bakımıda kızıltoprak delta yamaha'da yaptırdım. Hiç bir sorun yaşamadım hem galerideki hem servisteki arkadaşlar on numara. İşlerinin uzmanılar burdan onlara tekrar teşekklürler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    bende 1000 bakımına yeni soktum. herşey iyi güzel. bu arada dün düştüm sağ grenaj da gitti yalnız ikinciye oluyo on freni sikinca kayiyo normalde biraz daha dirençli olması gerekmezmi ? bi sıktım on kaydı direksiyon kivrildi falan bıraktım motor topladı kendini ikinci siktigimda yine aynısı oldu ve asfaltla sevistik :D lastikle mi alakalı acaba ? bizim orjinl lastklr nasıl bilen var mi ?

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    bende 1000 bakımına yeni soktum. herşey iyi güzel. bu arada dün düştüm sağ grenaj da gitti yalnız ikinciye oluyo on freni sikinca kayiyo normalde biraz daha dirençli olması gerekmezmi ? bi sıktım on kaydı direksiyon kivrildi falan bıraktım motor topladı kendini ikinci siktigimda yine aynısı oldu ve asfaltla sevistik :D lastikle mi alakalı acaba ? bizim orjinl lastklr nasıl bilen var mi ?
    lastinden dir kardeşim . Zaten üretilen motorların lastiklerinde pek iş yok bizim yzf ninde ole mişelin yazıyo ama en garibanını takmıslar metzeller yada dunlop oneririm. kesinlikle yol tutuşu degişecektir.

birde arkadaş yag acısında oneri istemiş ben motul kullanıyorum çok iyi tavsiyade ederim. castrol okadarda iyideil. iponede güzel ama benim fovorim MOTUL. yag deişimde deneyin ve dikkat edin videş geçişleri daha sessiz ve güzel olacaktır . herkeze hayırlı formlar

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı kral-kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastinden dir kardeşim . Zaten üretilen motorların lastiklerinde pek iş yok bizim yzf ninde ole mişelin yazıyo ama en garibanını takmıslar metzeller yada dunlop oneririm. kesinlikle yol tutuşu degişecektir.

birde arkadaş yag acısında oneri istemiş ben motul kullanıyorum çok iyi tavsiyade ederim. castrol okadarda iyideil. iponede güzel ama benim fovorim MOTUL. yag deişimde deneyin ve dikkat edin videş geçişleri daha sessiz ve güzel olacaktır . herkeze hayırlı formlar
    peki on arka ikisinide degistirsem ne kadara patlar. açıkçası pek motordan anlamıyorum lastik ölçüleri falan bende hic yok o bilgi ikisi ne olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

şimdi az araştırıp baktım fiyatlara da çok geldi be sizin tavsiye edebileceğiniz yer var mi ?

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Valla Ferrari'nin kullandığı Brembo fren kaliperleri var bırakta tutsun yani :D Lastiklerini değiştir
    HondaCbr250 bunu beğendi.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    YZF R125
    peki on arka ikisinide degistirsem ne kadara patlar. açıkçası pek motordan anlamıyorum lastik ölçüleri falan bende hic yok o bilgi ikisi ne olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

şimdi az araştırıp baktım fiyatlara da çok geldi be sizin tavsiye edebileceğiniz yer var mi ?

Honda Cbr Gecmişolsun, bende tekerlerden şikayetçiyim sürekli kayıyolar, özellikle arka. yazın bunlar sıcakta parçalanmasa iyi. Teker bulursan banada söyle fiitillen geziyorm şuan
    Grenajlarında hasar büyükmü?
    Gözlerime iyi bak R6'cı olduğumu anlarsın...

lastıklerı bende degıstırmeyı dusnuyorum bulan olursa bılgılendırsın belkı toplanıp beraber gıderız ındırım olur :D

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı babylon JM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Cbr Gecmişolsun, bende tekerlerden şikayetçiyim sürekli kayıyolar, özellikle arka. yazın bunlar sıcakta parçalanmasa iyi. Teker bulursan banada söyle fiitillen geziyorm şuan
    Grenajlarında hasar büyükmü?
    arka pek önemli değil zaten motosikleti durduran ön fren.. o kaymasa problem yok pek arka yardımcı olur ayrıca o fitil benim arka lastiktede var aynıyız galiba grenajlarda hasar büyük değil de sonuçta çizildimi ? çizildi .. gerisi boş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı tuense adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastıklerı bende degıstırmeyı dusnuyorum bulan olursa bılgılendırsın belkı toplanıp beraber gıderız ındırım olur :D
    bugün benim izin günüm kardeşim ben bi gidip bakıcam sağa sola size de haber ederim. babylon sen ben 6 lastik eder. bi pazarlık yapiym size haber veririm tekrar. bide bi kulüp kuralım böyle olmuyo yakışmıyo bize ben 3-4 kişiyle katılıcam kurucu olarakta atlayabilirim işin ortasına

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar mesajımı dikkate alırsanız sevinirim ,

Yaklaşık 2 aydır R125 arıyorum fakat istediğim motoru bi türlü bulamıyorum..Bikaç motor buldum sahibindn.com da ama taaki gidip görene kadar :S Motorlar patlak çıktı ... Max.bütcem 7.000 tl , aradığm makina 10.000 km aşmamış ve dürüst sahibi olan bi yzf r125...
    Forumda hepinizi tanıyorum bayaadır takipcisiyim forumun her ne kadar konulara dahil olmasamda.Aranızda motorunu satmayı düşünen varsa şiddetle bana ulaşmanızı rica ederim yeterki motor temiz olsn hertürü anlaşırız.

https://www.facebook.com/yusuf.emre.5891?ref=tn_tnmn
    yada 534 838 59 66 numaramdan ulaşabilirsinz.
    (istanbul-kocaeli-sakarya vs çevre iller)
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    valla usta bende satmak istiyordum fakat araba alınca büyütemeyeceğime karar verdim zaten yakıt masrafları da az 600 lüklere göre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)