Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Sym Joyride 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    Alıntı ozelalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım, yakın zamanlarda motorumu da almayı planlıyorum, bugün seyrantepe tarafında bir motoru görmeye gideceğim, bana o taraflara yakın motoru gösterebileceğim bir usta referansı verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Bir de 2.el SYM joyride alırken dikkat etmem gereken birşey var mıdır? Genellikle sahibinden.com üzerinden motor bulmaya çalışıyorum, önerebileleceğiniz başka yerler var mıdır? Ilk motorum olacağı için 2000-3000 arası bir bütçe planlıyorum bu arada.

Aramıza hoş geldin dostum kazasız belasız hayırlı sürüşler ,ilk önce motoru çalıştırınca motor sesinden başka ses olmadıgına dikkat et egzosttan yag atıp atmadıgına dikkat etyag atmaması lazım , motorla bir tur at giderken başka sesler gelip gelmedigine ve kalkışta zorlanmadıgına dikkat et en son olarakta karburatörünün degişip degişmedigini sor eger degiştiyse 150 lik karburatör takılmıştır normalinden az birşey gücünde azalma oluyor ama daha az yakıyor senin için az yakmasımı yoksa daha iyi motorun performansla kaçmasımı önemli sana kalmış . seyrantepede atatürk oto sanayi sitesinde börekçinin karşısında sym bakan bir motorcu var bir kere gitmişitm.
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    countugur teşekkür ederim. Bugün kısmen tanıdık bir tamirciye gösterdik, adam güzel motor dedi aldık bakalım. Dilekleriniz için teşekkür ederim. Aldığım motor http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96170398/detay
    On takim degistirsem kaç lira tutar bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    countugur teşekkür ederim. Bugün kısmen tanıdık bir tamirciye gösterdik, adam güzel motor dedi aldık bakalım. Dilekleriniz için teşekkür ederim. Aldığım motor http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96170398/detay
    On takim degistirsem kaç lira tutar bilgisi olan var mı?

HAYIRLI UGURLU OLSUN DOSTUM GÜLE GÜLE KULLAN ALMADAN GÖSTERSEYDİN DAHA İYİ OLURDU NEYSE BUNDAN SONRA YAPACAGIN GÜNEŞ VE KULLANMADAN DOLAYI İÇ TARAFTAKİ BEYAZLAMALARI SİYAH SİPREY BOYA İLE İNCE BİR ŞEKİLDE BOYARSIN SAGA SOLA KAÇIRMADAN DAHA GÜZEL OLUR ,ZEVKLİ SÜRÜŞLER ZEVKİNİ ÇIKAR.

200 ile 200i arasındaki farklılıklar ne? Yani 200i dahamı güçlü? Ne kadar daha az yakıyor? Fiyat farkına değer mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    Alıntı ozgboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 ile 200i arasındaki farklılıklar ne? Yani 200i dahamı güçlü? Ne kadar daha az yakıyor? Fiyat farkına değer mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

benim tahminlerime göre karburatör yerine enjeksiyonlu oluşu nedeni ile biraz daha az benzin yakacagı çok aşırı derece fark edecegini sanmıyorum ama az yakacaktır.
    güç olarak aynı ikiside 171.2 cc hp14.9 de aynı yani anlayacagın dostum en büyük farkı yeni kasa oluşu ve enjeksiyonlu oluşu farkı bu.altta degrlerini sitesinden alıp koydum sen bak istersen kıyasla.

Specification Joyride 200 EVO Joyride 200i EVO

Type 4-Stroke , 4 valve , electroplated ceramic cylinder 4-Stroke , 4 valve , electroplated ceramic cylinder
    Displacement 171.2 171.2
    Hp max 8000 dd 11 kW / 14,9 HP 8000 dd 11 kW / 14,9 HP
    Cooling System liquid liquid
    Ignition System carburetor / EFi carburetor / EFi
    Transmission CVT CVT
    Emission euro 3 euro 3
    Front Suspension telescopic fork telescopic fork
    Rear Suspension unit swing unit swing
    Front Brake disk 273mm disk 273mm
    Rear Brake disk 220mm disk 220mm
    Front Tire 110/90-13 110/90-13
    Rear Tire 130/70-12 130/70-12
    L x W x H(mm) 2010 x 760 x 1250 2010 x 760 x 1250
    Wheelbase(mm) 1440 1440
    Dry Weight(kg) 150 155
    Fuel Capacity(liter) 7.6 7.6

aşşagı yukarı böyle ama bazı sitlerde biraz daha degişik yazıyor güç degerlerini ama benim tahminlerime göre böyle olması lazım?

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

arkadaşlar aklınızda bulunsun aprilla marka motorunda parçaları Joyride200 uyum saglıyor kolay gelsin.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Selamlar Arkadaşlar,

Siperlik camı ve ön grenaj parçalarını en uygun nerden bulabilirim? 2. el parça bulabileceğimiz bir yer var mıdır?

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    Selamlar Arkadaşlar,

Siperlik camı ve ön grenaj parçalarını en uygun nerden bulabilirim? 2. el parça bulabileceğimiz bir yer var mıdır?

naturel motor 0212 553 13 42 - karizma motor 0212 679 63 64 -birde sogganlı girişinde ikinci el satan motorcu var ama teli adı yok malesef gidip bakman lazım.bu motorculardan bilgi alabilirsin.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Alıntı tatar3438 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar. Gün itibari ile 0 joyeride ile aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Öncelikle burda ve diğer forumlarda yazılar yazıp beni bilgilendirmiş ve SYM ailesine katılmama sebep olmuş herkese teşekkür ediyorum. Benim için gerçekten zorlu bi süreç oldu. 8 ay önce Yamaha XT125X (2007 model - 25000km) imi sattıktan sonra epey forum takip ettim epey motor marka ve modeli araştırdım. Bu süreçte bigün kendimi CBF 150 nin, başka gün Yamaha XJ6 nın, Kawasaki KLE500 ün, ordan Kymco xciting, derken yine Yamaha Xcity (hatta almaya ramak kalmıştı) üstünde gördüm. Evli biri olarak hem komfor hem bagaj rahatlığını, vitesli motora nazaran seçmemim karlı olacagını düşünüp scooterlara iyice yöneldim. Sonunda da nasip oldu scooter ailesine girmiş olduk. Herkese Allah'dan kazasız, keyifli sürüşler diliyorum. Kullandıkça da burdan yorumlarımı yazmaya çalışacağım. Belki bizde başka birilerine vesile oluruz
    Vitesliden hatta süpermoto dan sonra scootera geçmek nasıl bi duygu vitesliyi arıyor musun? Ben de aynı düşüncedeyim de
    kararsızım

yherkeze izmirden selamlar....
    bende artık 2012 joyride evo200i sahibiyim kısmetse yarın teslim alıcam..
    şöyle bi detay var ben aynı zamanda sym uniteks motoranın da yetkili satıcılıgını 6 ay once alan fırmada çalışıyorum uzun yıllardır motor bındım boyle bı karar alındıgını duydugumda cok sevinmiştim yakından detaylı inceleme şansım oldugu için, ve şansdır kı şirket yetkillilerim bu yıl izmir motor fuarında benı görevlendirdi:D 1 hafta boyunca türkiyenın her yerınden joyride kullanıcalrı servisler ve en önemlisi üniteks motoran sym yetkilileriyle yakından tanışma fırsatım oldu.. ve motorları fuarda yeterli tanıtabilmem için 2 gün fabrika ziyareti ve eğitim aldım:D
    bunlarda bende buyuk derecede bu motorlar konusunda bilgi sahibi yaptı
    joyride veya sym nin diğer motorlarıyla alakalı sormak danışmak ıstedıgınız bişey olursa çekınmeyın bana ulasın ayrıca fabrika yetkilileriy de diyoloğumuz farklı bayileri olduğumuz için nazımız geçer sıkıntı çektiğiniz konuda da yarıdmcı olmaya çalışırım elimden geldiğince:D
    yeni joyride hakkında da yazmaya ve bilgi vermeye devam edicem...
    görüşmek dileğiyle.

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    slm hoş geldiniz biz elimizden geldigi kadar yardım almaya ve yardımcı olmaya çalışıyoruz forumdan yanlız yetkili agızlardan duyacaklarımız bizi sevindirir bence sym izmir firmasının müşterilerine çok daha erken böyle bir yardım eglemine başvurması lazımdı sym kullanıcıları çok olmasına ragmen her konuda danışacagımız bir kişi veya yetkili bulamıyor kendi deneyimlerimizden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorduk şimdi inşallah daha iyi olacak ...sym den bir ricamız uzun süreler parça gelmesini beklemektense her büyük ilde bir servisin yeterli derecede yedek parça bulundurması bizleri çok sevindirir istanbul gibi bir il de 15 gün bir ay bekliyoruz eger yedek parça sıkıntısı olmassa daha çok sym kullanıcısı olurdu sanıyorum bazı yedek parça satıcıları istanbula yunanistan sym fabrikasından 3 günde getirdigini biliyorum sym türkiye bunu önlemek açısından büyük illerde yedek parça stogu bulundurması gerekiyor diye düşünüyorum.kolay gelsin

gunaydın countugur...
    kesınlıkle haklısın yedek parça konusunda aslında sıkıntı yok yeterınce fazla ve ellerınde mevcut gonderım suresıde soyle soyleyım ben sımdı sıparıs vereyım yarın elımızde izmir dışı illerde ise en fazla 2 gunde olmalı fakat bunun gerceklesmemesının tek sebebı firmanın da kabul ettgı uzere servıs secımlerı???? şimdi sym yeni bir doneme adım atmak uzere ben bırebır kendı agızlarından duydum türkiye genelınde ne kadar kötü servis işini yapamıyn var ise hep elenecek... bıraz daha sabır arkadaslar..
    BU SÜREÇTE GEREK SERVİS HİZMETİ GEREKSE ONLINE YEDEK PARÇA SİPARİŞİ İÇİN BİZİMDE İZMİRDE ÇALIŞTIĞIMIZ MOTOPİT SİZE SONUNA KADAR YARDIMCI OLUCAKTIR.. ONLINE SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ EN FAZLA 3GUNDE ELİNİZDE AŞAĞIYA BİLGİLERİ YAZIYORUM..
    MOTOPİT
    0232 344 0 333
    ANKARA CD. NO: 141/A BORNOVA/İZMİR
    WWW.MOTOPİT.COM.TR (ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPABİLİYORSUNUZ)

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 09:56 ----------

ayrıca üye olduktan sonra ürün hakkında soru sor bölümünüde kullanabılırsınız....

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    Alıntı ibrahimsenti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydın countugur...
    kesınlıkle haklısın yedek parça konusunda aslında sıkıntı yok yeterınce fazla ve ellerınde mevcut gonderım suresıde soyle soyleyım ben sımdı sıparıs vereyım yarın elımızde izmir dışı illerde ise en fazla 2 gunde olmalı fakat bunun gerceklesmemesının tek sebebı firmanın da kabul ettgı uzere servıs secımlerı???? şimdi sym yeni bir doneme adım atmak uzere ben bırebır kendı agızlarından duydum türkiye genelınde ne kadar kötü servis işini yapamıyn var ise hep elenecek... bıraz daha sabır arkadaslar..
    BU SÜREÇTE GEREK SERVİS HİZMETİ GEREKSE ONLINE YEDEK PARÇA SİPARİŞİ İÇİN BİZİMDE İZMİRDE ÇALIŞTIĞIMIZ MOTOPİT SİZE SONUNA KADAR YARDIMCI OLUCAKTIR.. ONLINE SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ EN FAZLA 3GUNDE ELİNİZDE AŞAĞIYA BİLGİLERİ YAZIYORUM..

MOTOPİT
    0232 344 0 333
    ANKARA CD. NO: 141/A BORNOVA/İZMİR
    WWW.MOTOPİT.COM.TR (ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPABİLİYORSUNUZ)

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 09:56 ----------

ayrıca üye olduktan sonra ürün hakkında soru sor bölümünüde kullanabılırsınız....

slm

evet çok iyi olmuş şuan sym kullanıcıları ve yeni sym ci arkadaşlar çok güzel bir şekilde faydalanacaklar inşallah daha güzel olacak sizin verdiginiz güzel bilgilere göre teşekkürler.

elimden geldiğince yardımcı olurum!!!!

sym joyride 200 evo boya kod numarası lazım ????

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bu motoru alıp aranıza katılmayı düşünüyorum.ama aklımdan ilk geçen yamaha xmax250
    bende honda cbr 250 r var 2012 siyah full orjinal 7500 kmde
    bununla takas edebilirim.ama beyaz ve kmsi baya az olması gerekli
    ilgilenen olursa özel msj atsın.benim motorda düşme ve cizik yok
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    merhaba arkadaşlar.yaklaşık 6 aydır joyride kullanıcısıyım. hem sizinle tanışmak hemde bir soru sormak istiyorum . benim motorum ilk kalkışlarda ,yada zorlandığı yerlerde titreme yapıyor,kendini öne doğru atıyor.kayışını değiştirdim.kısabir süre düzeldi ancak gene başladı neden olabilir.şimdiden teşekkürler.buarada günübirlik turlar düzenleyen arkadaşlar olursa seve seve size katılırım.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bahsettiğin titreme hemen her scooterda var. Varyatör ve debriyajdan yapabiliyor.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okan kartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.yaklaşık 6 aydır joyride kullanıcısıyım. hem sizinle tanışmak hemde bir soru sormak istiyorum . benim motorum ilk kalkışlarda ,yada zorlandığı yerlerde titreme yapıyor,kendini öne doğru atıyor.kayışını değiştirdim.kısabir süre düzeldi ancak gene başladı neden olabilir.şimdiden teşekkürler.buarada günübirlik turlar düzenleyen arkadaşlar olursa seve seve size katılırım.
    Scooter'ların aktarma elemanları yapı gereği bu titremelere müsaittir.
    Çözümü ise varyatör bilyelerinin temizliğinden geçiyor. Varyatör değişimide yapılabilir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'ların aktarma elemanları yapı gereği bu titremelere müsaittir.
    Çözümü ise varyatör bilyelerinin temizliğinden geçiyor. Varyatör değişimide yapılabilir.
    son olarak bu durumun herhangi bir zararı varmı.motorun bir aksanına zarar verirmi. şimdiden teşekkürler

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı okan kartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son olarak bu durumun herhangi bir zararı varmı.motorun bir aksanına zarar verirmi. şimdiden teşekkürler
    teknik bilgim çok yok
    ama bence o varyatör bilyenerinin daha çabuk aşınmasına sebep olur o titreme
    o titremenin sebebide ufak ufak metal parcacıkları metal tozları
    suan benim joyridede var aynı titreme
    yağını değiştirirken iyice bi temizleteceğim bilyeleri
    bütün scooterlede oluyor bu olay
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler