Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Rx125SM paylaşımları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    birde şu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3253993/detay/
    Birde sıfırı var hiç açılmamış böyle birşey güzel aslında kick startlı falan çok basit tabi parça sıkıntısı )))) 30 yıllık mottor haha evet hysong en ideal motor gibi kore motoru sonuçta altyapısı suzuki alınır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3253993/detay/
    Birde sıfırı var hiç açılmamış böyle birşey güzel aslında kick startlı falan çok basit tabi parça sıkıntısı )))) 30 yıllık mottor haha evet hysong en ideal motor gibi kore motoru sonuçta altyapısı suzuki alınır
    Yuh be yav, 3,500 demiş adam... Hayır bir de yazmış "anlatmaya gerek yok, bilenler bilir..." ulen nerden bilelim biz 30 yıllık motoru. Benim yaşım 40 olsa yine bilmem! kaç kişi bilir ki bu motoru, Hey Allahım yav...
    #sürenadam

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    bu motorun enduro modelinin arazi performansini cok merak ediyorum yok mu bilgi verecek birileri ?

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Dostlar selam.Dün akşam motorumu sattım.Hafta sonu bir kaç motor bakmaya gidicem.Umarım istediğim olur.
    Bu arada Sm forumda sadece Selim sen kaldın dostum
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    tayfin senin motoru favorilerime eklemistim fakat hatunuda dusunerek gv250 de karar kilmistim motorunu alana hayirli olsun ne dusunuyorsun simdi alcenmi motor

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Esim seviyordu benim motoru Adini titrek koymustu hatta . Ama Gv 250 yi daha cok seviyordu . Motorumuda binbasi bir abime emanet ettim adam asfalttan sikilmis birazValla Cbf 600 de karar kildim haftasonu bakicam kismetse dostum

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfin senin motoru favorilerime eklemistim fakat hatunuda dusunerek gv250 de karar kilmistim motorunu alana hayirli olsun ne dusunuyorsun simdi alcenmi motor

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com da periyodik olarak takip etmek, satıcılarla pazarlık etmek gerekiyor, döviz yükseldi fiyatlar da zıpladı ama yerine aynı motordan getirmeyeceklerse uygun fiyata vermeleri gerekir, rest çekin max şu kadar veririm diyin, olursa arayın diyin, ben öyle almıştım

bu arada biraz önce 345 tl'ye (191 USD) kargo dahil fmf powercore 4 125cc (kawa klx125-suzuki drz125) için olan egzozu aldım, en sonunda dayanamadım, indirimle paypal den direk para gönderdim, satıcı ebay den ve güvenilir biri, amerikadan gönderecek, toplam ücret 150 euro altında kaldığı için gümrüğe muhtemelen takılmayacak ....
    1 ay gibi bir sürede amerikadan egzozum en sonunda gümrüğe geldi, gümrüklü yazıyor, muhtemelen takıldı, %20 vergi vericez, ihbarnameyi bekliyorum, fotoları eklerim, 150 euro'ya kadar vergisiz olayı 75 euro'ya indirilmiş ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    1 ay gibi bir sürede amerikadan egzozum en sonunda gümrüğe geldi, gümrüklü yazıyor, muhtemelen takıldı, %20 vergi vericez, ihbarnameyi bekliyorum, fotoları eklerim, 150 euro'ya kadar vergisiz olayı 75 euro'ya indirilmiş ...
    Dikkat et, bir keresinde bana da aynı olay oldu ve birden bire eve 4. ihbarname geldi. Eğer almazsanız geri gönderiyoruz diye. Gidip konuştuğumuzda daha önce hiçbir ihbar gelmediğini belirttim ama adamlar dinlemedi bile. Neyseki ucuz atlattık, aldık ürünleri döndük.

Allah bin türlü belalarını versin, evet beddua ediyorum, bu kestikleri paralar birtaraflarından fitil fitil çıkar umarım. Lanet olsun, sanki herşey Türkiye var da niye dışardan getiriyorsunuz dercesine vergi kesip duruyorlar. Tutamıycam kendimi, neyse...Yine uzaklaştırma almadan susuyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar benim motorun alternatör değerini öğrenemedim bir türlü. STKanuniden indirdiğim kullanım kitapçığında yazmıyor. Hatta o kitapçıkta hiçbişey yazmıyor. Nette de çok arattım ama bulamadım kullanım kitapçığını. Ben motoru devraldığım kişiden kitapçık istemeyi unuttum, varsa tabi. Sizde nettekinden farklı bir kitapçık var mı? daha detaylı...

Bir de nedir hakatten şu alternatör değeri bilen var mı??
    #sürenadam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    alternatör benimde arızalıydı değişti, değiştiren usta normalden daha az veriyor demişti ...
    bu arada egzozu bugün gümrükten teslim aldım, %20 vergi (55 tl) ödedim, hafta içi taktıktan sonra foto video vs koyarız, ayrıca bana pek de orjinal fmf gibi gelmedi nedense, çakma gibi duruyor egzozun dışı renkli boyalı değil, metalik bir rengi var ama aşırı hafif ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Selim Fmf ye bende bakmıştım.Dışı metal rengiydi.Ağırlığı'da hafifti oldukça.Zaten ağırlıktan kurtulmak amaçlı egzoslar olduköa hafif oluyor org lere göre.Video'yu bekliyorum

alternatör benimde arızalıydı değişti, değiştiren usta normalden daha az veriyor demişti ...
    bu arada egzozu bugün gümrükten teslim aldım, %20 vergi (55 tl) ödedim, hafta içi taktıktan sonra foto video vs koyarız, ayrıca bana pek de orjinal fmf gibi gelmedi nedense, çakma gibi duruyor egzozun dışı renkli boyalı değil, metalik bir rengi var ama aşırı hafif ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayirli olsun egzos. Resimler ve ozellikle sesini merakla bekliyorum.

Ya bir de su alternatoru degistiren ustanin, aletin kapasitesi hakkinda bir fikri var mi ogrenebilir misin? Hani normalden az uretiyor demis ya, belki biliyordur. Yani tam olarak olmasa da tahmini olararak bir deger hatirliyordur bekli, 95 mi 120 mi 160 watt civari mi mesela? Orjinal alternator ile mi degistirdiniz peki?
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ...
    Selim ne yaptın FMF yi? Taktıysan sesli bişeyler koyabilir misin siteye??
    #sürenadam

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet bekliyoruz Selim

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selim ne yaptın FMF yi? Taktıysan sesli bişeyler koyabilir misin siteye??

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    biraz gecikmeli oldu kusura bakmayın bu topic pek canlı değil, dikkatimi çekmemiş fmf egzoz bu akşam takıldı, epey bir süre araba bagajında gezdi, kar-yağmur iş-güç derken şimdi vakit ayırabildim, biraz daha led lamba taktım, yarın fotoları koyarım, ses yeri göğü inletmiyor, kısa süre sürdüm, motorun gaz tepkisi iyileşmiş, orjinale göre küçük bir egzoz, tork vermiş gibi geldi

yarın silivri tarafına sabah 9:00 da levent bp den hareket ediyorum, 1-2 arkadaş da geliriz dedi, gelmek isteyen varsa 9:00 da levent bp de olsun, arkadaş silivri de bir motor bakacak, sonrasında yer içer döneriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

bu arada honda titanın japon malı bobinleri bizim motora uyuyor, 22 tl ücreti var, www.gencmoto.com.tr de var, parça bulunduğu yer itibarıyla çok ısınıyormuş, aşırı sıcaktan ötürü bozuluyor dediler ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Eee, yarın oldu bitti, hala resimler-sesler yok

[MENTION=20666]polo34[/MENTION] duy sesimizi
    #sürenadam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ya hiç sorma bir ustanın hatası yüzünden silivri yolunda kaldım epey zahmet çektik, sıkıntı oldu, egzozda patırtı var şu an, normalmidir? gazı bırakınca oluyor, sanki bir ayarsızlık gibi geldi bana .... fotoları ayarlayacağım ama önce motoru yıkamam lazım dün 35 km yol yaptım, o da korka korka, yine yolda kalırımlarla, test aşamasındayım, usta ateşlemeden hat almış, o da bobini yakmış, bobini usta değiştirmişti ama ateşlemeden aldığının farkında değildi, yolda ecuya zarar geldi mi gelmedi mi diye epey bakmıştık, motoru soğutunca hareket ediyordu, neyse sonra usta ark yapan bir sigorta buldu, onu düzeltti, silivridekilerde ateşleme olayını halletmişlerdi, egzoz güç verdi mi vermedi mi korkumdan bakamadım, patırtılara çözüm bulamazsam söküp atma durumum da olabilir, şimdilik yorum yapamıyorum, ses fena olmasa da benim için performans daha önemli, azıcık bir iyileşme görsem kalacak ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Anladım, arasıra takip et bu konuyu da. Konuya abone ol, arada bir "aboneliklerim" den bakarsın yeni mesaj var mı diye, ben öyle yapıyorum ;)

Geçmiş olsun, yolda da kalmışsın Tam olarak duymadan bişey diyemem ama FMF gibi bu tarz motorlara uygun egzozlar tam da senin dediğin gibi 'gazı kapatınca' bol bol patırdama yapar. Yani Normaldir diyecem ama belki de biraz fazla yapıyor da olabilir. Sonuçta bizim motor 125 lik, habire güçlü patlama sesleri geliyorsa biraz şüphe uyandırıcı. Bir bilene danışmak gerek.

Hayırlı olsun tekrar, egzosun. Umarım Sorun yaşamazsın tekrar. Ve hatırlatırım, resim kadar video-ses de istiyoruz biz, yoksa
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar, bu bizim motorlara devir saati takmamız mümkün mü? Şu 2008 öncesi Hyo'larda olan analog göstergeli devir saatlerinden düşünüyorum. Motorun neresine bakmamız gerek takılıp takılamayacağını anlamak için?
    #sürenadam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    egzoz 100'ün altı için tork vermiş gibi görünüyor ama 100'ün üstüne sanki nazlanarak çıkıyormuş gibi geldi bana, gerçi otobana henüz tam anlamıyla vurmadım, rölanti ayar vidası ile oynadım, halen patırtılar devam ediyor, yarım tur civarında çalışıyor, tur başlangıcı motor stop ediyor, yarım tur sonunda motor makineli tüfek gibi çalışıyor, rölanti vidasının birkaç farklı konumlarında denemeler yaptım ama egzozdan yokuş aşağı inerken gazlamazken patırtılar geliyor, 100 ün üzerinde de sorun çıkarırsa söküp eskisini takıcam, henüz tüketimi ölçemedim ama km saati ayarlı, 100 km dolunca bakıcam, arazi de gezsem neyse de hep otobandayım, 100ü nazlanarak geçmemesi lazım ... bu motorun başka bir yerinden yakıt-hava oranı ayarlanıyor mu? bilen var mı acaba? hava sanki fazlaymış gibi geliyor, karbüratör jet kit taksam yakıtı artırırız ama çözüm bu mudur bilmiyorum ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

neyse ben çözdüm olayı galiba jet kit gerekiyor aşağıdaki açıklamaya göre popping dediği şey patlama sesi oluyor ki o da bende var, şimdi sorun jet kit takınca eskiye dönüş nasıl oluyor? eskiye dönüş kolay mı?

The stock carburetor from the factory is designed to meet Import Regulations ... not peak performance. Once you install or modify an exhaust or intake, you have put your bike into a leaner condition that will eventually destroy your engine due to heat from running lean. If you notice any popping you are extremely lean. Our jet kit provides the parts and installation instructions to enrich all the circuits in the carb, to fix this problem, and add performance you can feel in the seat.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler