Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA XMAX 250 CC yorumlarınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA BEAT
    YAMAHA XMAX 250 cc ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
    KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA YORUMLARINI YAZARSALAR SEVİNİRİM.
    kafkaskartalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deneme fırsatı bulmuştum geçen sene.
    Maxi Scooter'lar arasında bugüne kadar kullandıklarımda bana en çok zevk veren makine diyebilirim. Burgman da sürdüm hondanın 250'liğinide.. Foresight tı sanırım adı. Yaklaşık 25-30 km şehir içi ortalama trafikte kullandım. Boyum 1.91 ve buna rağmen altımda hiç sırıtmadığını gördüm. Scooter tarzı kullanacak olsam düşünmeden alacağım makinedir diyebilirim. Eğer yeterli bilgiye ulaşamazsanız bana pm atın, XMAX sahibi arkadaşıma yönlendiririm sizi, o daha detaylı bilgi verecektir.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

X Max / X City

Hocam Eger 0 Alacaksan
    Mutlaka X City I Gör.
    çok Farklari Var.
    Tek Eksisi Bagaj Hacmi.
    Selam

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    bence doğru kararı vermiş olursun.sınıfındaki en yüksek torku veriyor çekişi ve hızlanması bu nedenle süper ,ön 15 arka 14inch yine sınıfında en büyük jant ebatı, göstergede ne varsa yapabiliyor, yolbilgisayarı ve derece mevcut.bagaj çok büyük iki adet kapalı kask sığıyor ve etrafında boş yer bile kalıyor.eksik taraflarıda var enjektörlü değil mesela biraz yakıyor o yüzden ,kullanmaya bağlı olarak 110-150 krş arasında oynar .şehir içinde pratik altı çok alçak değil mesela ama iki kişiyle kullanırken tümseklerde sürtüyor.Ben 9 aydan beri kullanıyorum birkaç küçük problemin dışında herhangi birşey olmadı onlarda 1.akü problemi oldu yenisiyle değişti.2.elektrik kablosunda bi problem oldu onuda yenisiyle değiştirdiler.Aslında proroblem olmadan servise söyle hemen değiştiriyorlar.Başka elle tutulan bi problemim olmadı ve gayet memnunum sıfır fiyatı 9.780 ama 9.500 e bırakıyorlar ikinci el bakarsan sahibinden de var .şimdiden hayırlı olsun iiiyi karar vermek lazım.

Xcity ile Xmax başlıca farkları neler ?

Ve jant farlılıklarını merak ettim ?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Harika bir scooter diyebilirim..Harika çünkü.

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...anicilari.html

2008 250i almayı düşünüyorsanız açılan torpido kapağı ve çamurluk sesi harici bi sorun gözükmüyor şimdilik.karbüratörlü modeller için linki okumanızı tavsiye ederim.sorunlar var ama aşılıyor.
    ·sevgi eylem ister·

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    bu motoru kullanan sitede Ümmet abi var su an Türkiye turunda bu motorla bugun öglen Osmaniyedeyi dunde Antepte her gün gittigi yerlerin resimlerini yuklemek icin siteye giriyor online yakalarsan onunla konuş bence en iyi bilgiyi o verecektir.

Yamaha x max

Merhaba arkadaşlar! Ben motor kullanmaya yeni başlayacağım. Maxi scotter ile başlamayı düşünüyorum. Sizce x max iyi bir seçimmi? Yada buna benzer piaggio x9 yada 2. el burgmanmı tercih etmeliyim. Xmax benim çok hoşuma gitti. Kullanan arkadaşlar ne diyor.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk deneyimin olacaksa 150 kilo üstü ve özellikle şehiriçi düşük hızlarda hakimiyeti ağırlığından ötürü oldukça sıkıntılı olabilecek maxi scooter yerine daha hafif bir 150lik ile başlamanı tavsiye ederim.

piaggio skipper öneririm daha çok. ilk anda maxi ile başlarsan bir ton para ödediğin motoru yok yere yolun ortasında yavaşça dönmeye çalışırken sık sık yatırman, grenajlarını çizmen çok olası. kendimden biliyorum, eski motorumda bol bol yaşadım

hafifle başla

Uzun müddet asya scotter kullandım. Bide bu araçların yakıtı nasıl?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kkubur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun müddet asya scotter kullandım. Bide bu araçların yakıtı nasıl?
    yeni üretimler genelde enjeksiyonlu olduğu için yakıt konusunda 250 ccye kadar hiç sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. özellikle şehiriçi için oldukça ekonomik bu motosikletler.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    daha once motor deneyimin varsa ozaman xmax biçilmiş kaftan denebilir 100kmde 3,5 litre yakıyor şehir içinde,ben kendim çok memnunum ama diğer arkadasların dediği gibi biraz ağır bir motor dolu depo ile 180kg geliyor,alıcaksan şuan kampanya var 8450 ye satılıyor ve sana bir tiyo daha yaklaşık 500 ytl kar ile satıyor bayiler pazarlığını ona göre ayarla işte,

İşte çok karasız kaldım. x max ın biraz sorunlu olduğunu okuyorum. Fiyatı makul yada 2. el x8 yada x9 mu almalıyım..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    2006 mart ayından beri kullandığım x-max 250 ile ilgili olarak şehir dışında tek kişi ve 90-110 km aralığındaki kullanımlarda 2.68 lt ve şehir içindeyse 3.45lt yaktığını,2 tam boy kask alan devasa bagajı ve son derece etkin ve kolay dozlanan frenleri ve 1.54 lük aks mesafesiyle v-strom tadında yol tutuşuyla
    son derece keyifle binebileceğin bir maxi scooter olduğunu net olarak söyleyebilirim.
    Zaman içinde bir çok arkadaşımda da olan konjektör problemine bağlı akü bitirme ben de de oldu ve değiştim.Bunun dışında karbüratör hava giriş borusu ve debimetre boynu yırtıldığından rölanti düzensizliği yaşamış ve serviste yaptırmıştım.Çoğu ortamlarda tipi ve duruşu ile herkesin 500 mü 600 lük diye sorduğu bu makina sana uzun yıllar keyifle hizmet edebilir.
    Ama aynı hacimdeki BEVERLY 250 yi de görüp kullanmanı tavsiye ederim,
    maaalesef beldeyama türkiyenin koç mantığıyla davranıp yamaha sahiplerinin
    ve markanın arkasında yeterince duramadığını ve araç sahiplerinin yüzünü
    kızartıp marka imajını ayaklar altına aldığını üzülerek söylemek durumundayım,
    çünkü bir marka servis ve yedek parçayla ayakta durabilir tabii adam gibi de servis hizzmeti olmak kaydıyla gerisi şamataa ve reklamasyondur....
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)