Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ramzey 150cc'lik cross

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    merhabalar arkadaşlar,
    motorsiklet konusunda henüz yeniyim, geçtiğimiz ay "0 km" 150cc lik bir ramzey cross satın aldım. motorsikletler hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. motorun teknik bilgilerine baktığımda 100 km'de ortalama kullanıma göre 2.1 litre benzin harcadığı yazıyor. en son benzin aldığımda km'yi "0" a getirdim ve 7 litre benzin aldım. benzinim bittiğinde 290km yapmışım. motoru ilk zamanlar tam vitesinde kullanamasamda artık uygun viteslerde kullanıyorum. acaba bunun sebebi ne olabilir? verdikleri bilgi yanlış olabilirmi yada sebebi başka birşey olabilirmi? bir de eğer aynı motora sahip olan arkadaşlar varsa bana biraz bilgi verebilirlermi? 150cc lik ramzey cross hakkında forumda arama yaptım fakat hiçbir bilgiye ulaşamadım. şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyigünler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşım, öncelikle hayırlı olsun motorun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin. Bende ramzeyin 200 cc olan cross motoru var. Onunda el kitabında 2.2 lt/100 km yazıyor. Ancak bunu nasıl test edip ölçüyorlar bilmiyorum. Benim motor şehir dışı sürüşlerde eğer 60-70 km hızla ve 5. viteste gidersem bir litre ile 37-38 km gidiyor (2.7 lt/100 km). Fakat ben genellikle 90-110 arası sürdüğüm için tüketim 32-34 km (3lt/100 km) aralığında. Senin motor ise (eğer ölçümün doğru ise) ortalama 42 km gitmiş. Hiçte fena bir rakam değil. Ancak bu tüketim arazi şartlarında biraz değişebilir. Selamlar.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    hoşgeldin.. hayırlı olsun.. giüle güle bin..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)