Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kamak şu makinadaki zerafete bakarmısın...gerçek bir maksi skutır bence...her ortama yola ülkeye doğaya mekana tarza stile uyar..hayranlık uyandıran bi tasarım ve ergonomi ...

aşağıdaki mesajı 06.2007 de yazmışım..o günden bugüne düşüncelerim değişmedi..alınası binilesi gezilesi makinadır lamı cimi yok...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beklediğimiz maxı scooter gelmiş haberimiz yok...duyunda inanmayın...yada ilk ben farkettim galiba...vede beklediğimiz hayal ettiğimiz fiyata...sadece 9.999 ytl cik...yani 10.000 lira bile değil...

10.000 liraya taş gibi 2.el bir cbf 500 almak ahmaklık olur herhalde...kelepir bu ürün...

yada üzerine 35.000 ytl daha koyup Honda Gold Wing mi alsak...

kimse farketmemiş hayret...güzel makina ama...sonucta scotercılar için klas bir model...çizgiler hatlar bana biraz PIAGGIO yu çağrıştırdı...

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=224

X-CITY - Ayrıntılı Teknik Özellikler

Motor tipi Tek silindir, 4 zamanlı, su soğutmalı

Silindir hacmi
    Çap x Strok
    Kompresyon oranı
    Maks. gücü
    Maks. Tork
    Yağlama
    Yakıt sistemi
    Debriyaj tipi
    Ateşleme
    İlk Çalıştırma
    Vites kutusu
    Tahrik 249 cc
    69 X 66.8 mm
    10 : 1
    21 HP-7.500 devirde
    2.19 kg-m-5.800 devirde
    Islak karter
    Yakıt enjeksiyon
    Otomatik santrifüjlü
    Elektrikli
    Elektrik marş
    Otomatik
    V-Kayışlı
    Şase
    Ön süspansiyon
    Arka süspansiyon
    Ön teker hareket mesafesi
    Arka teker hareket mesafesi
    Ön fren
    Arka fren
    Ön lastik
    Arka lastik Teleskopik çatal
    Hareketli ünite
    100 mm
    105 mm
    Tek disk, f 270 mm.
    Tek disk, f 240 mm.
    120/70-16
    140/70-15
    Boyutlar
    Boyutlar (UxGxY)
    Sele yüksekliği
    ki teker arası mesafe
    Min. Yerden yükseklik
    Ağırlık
    Yakıt kapasitesi
    Yağ kapasitesi 2.175 x 785 x 1.460 mm.
    790 mm.
    1.470 mm.
    165 mm.
    165 kg
    10.5 litre

Beldeyama A.Ş.tüm kitleme ve kazıklama haklarını saklı tutar...

http://img524.imageshack.us/img524/1...aaaaaaaol4.png
    kamak bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    hayırlısı olsun tekrar kazasız belasız binin,siyah rengide ayrı bir güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

kamak şu makinadaki zerafete bakarmısın...gerçek bir maksi skutır bence...her ortama yola ülkeye doğaya mekana tarza stile uyar..hayranlık uyandıran bi tasarım ve ergonomi ...

aşağıdaki mesajı 06.2007 de yazmışım..o günden bugüne düşüncelerim değişmedi..alınası binilesi gezilesi makinadır lamı cimi yok...
    hacobi artık sanada alalım güzel bir scooter,toplayamadınmı hala durumları??
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kamak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın. Kazasız belasız.

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hacobi artık sanada alalım güzel bir scooter,toplayamadınmı hala durumları??
    Çavuş kısmet be...gönül istiyor ama beklemede kalmayı planladım.. senin makina benim olacak aslında...
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

kamak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250

Kesinlikle haklısınız. Açıkçası motoru sadece fotoğraflardan gördüm ve teknik özelliklerini okuyup almaya karar verdim. Daha sonra da yorumlarınızı okudum uzun uzun . Kasadan çıkartıldığında ilk defa fiziksel olarak gördüm ve ağzım kulaklarıma vardı. 2 gündür tepesindeyim ve doyamıyorum. Bu motoru kullanmak gerçekten çok büyük bir zevk. İnsana enduro motor kullanıyor hissi ve güveni veriyor. Bugün arkaya 46lt'lik çanta taktırdım ve dengesi hiç bir şekilde değişmedi. Çok isabetli bir karar verdiğim için çok mutluyum. Darısı herkesin başına...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Çanta eklenmiş hali...

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    izmir akdemir de var mıdır acaba; hafta içi arayıp öğreneceğim bu gün direksiyon sınavım vardı büyük ihtimalle geçtim, ehliyeti cebime koyduktan sonra ayın 15 i gibi bende alacağım inş.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400
    ilk öncelikle hayırlı uğurlu olsun kamak ALLAH KAZA BELA GÖSTERMESİN reng olarak siyah ayrı bir duruyo x-cıty de bende'de model hastalığı olduğu için 2013'ü bekliyorum :D yamaha nın sitesinde yumuşak deriden sırt dayama aksesuar ını gördüm güzel duracağını düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı Turhan1835 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk öncelikle hayırlı uğurlu olsun kamak ALLAH KAZA BELA GÖSTERMESİN reng olarak siyah ayrı bir duruyo x-cıty de bende'de model hastalığı olduğu için 2013'ü bekliyorum :D yamaha nın sitesinde yumuşak deriden sırt dayama aksesuar ını gördüm güzel duracağını düşünüyorum
    yeni modellerde topcase demiri geldiği için o sırt dayamayı takabilmeniz için demiride değiştirmeniz gerekmekte
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Alıntı Turhan1835 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Yunus Bey, darısı başınıza. Yeni model ile ilgili bir link var mı? Ne zaman çıkacak mış 2013 modeller, tarih belli mi?

Motosikleti
    Kesinlikle haklısınız. Açıkçası motoru sadece fotoğraflardan gördüm ve teknik özelliklerini okuyup almaya karar verdim. Daha sonra da yorumlarınızı okudum uzun uzun . Kasadan çıkartıldığında ilk defa fiziksel olarak gördüm ve ağzım kulaklarıma vardı. 2 gündür tepesindeyim ve doyamıyorum. Bu motoru kullanmak gerçekten çok büyük bir zevk. İnsana enduro motor kullanıyor hissi ve güveni veriyor. Bugün arkaya 46lt'lik çanta taktırdım ve dengesi hiç bir şekilde değişmedi. Çok isabetli bir karar verdiğim için çok mutluyum. Darısı herkesin başına...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Çanta eklenmiş hali...

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0538.jpg

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0535.jpg

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0531.jpg

çok enteresan işçilik kalitesi var..Yamahadan beklenmeyen İtalyan motorlarda görmeye alıştığımız bir stil diyelim..sanki yamaha değil gibi...jantlar sele..göstergeler..stoplar...varyatör...ayaklık... kasa ergonomik ve görsel açıdan neredeyse mükemmele yakın...sadelik de cabası...gezme de oturma odana biblo diye koy...

ama bir sıkıntı arıza olursa Yamaha seni tanımaz söyleyim... parça bulma olasılığın çok düşük...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Çanta eklenmiş hali...

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0538.jpg

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0535.jpg

http://i739.photobucket.com/albums/x...0/IMG_0531.jpg
    Siyah renginin gösterişsiz durduğunu düşünüyordum. Fakat epey gösterişli duruyor. Arka çanta ve sele rengi ile son derece uyumlu. Güle güle kullanın. İyi sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Bu arada 2000 km yol yaptığım akdeniz-ege gezisinin yakıt tüketimini hesapladım. 75 LT benzin kullanmışım. 100 kilometre de 3,75 lt. benzin yakmışım. Tam titiz bir hesaplama olmadı. Çünkü geldiğimde depoda benzin vardı.Fakat ne kadar olduğunu hatırlamadığım için boş depo ile geldiğimi kabul ederek hesaplama yaptım. Hatırlarsanız daha önce 4 lt nin altına hiç inemediğimi yazmıştım. Sonuca bakılırsa motorumu daha da çok seveceğim. Üstelik bu değer ekonomi modunda bir sürüşle elde edilmedi. Giderken Sabah İstanbul. Öğleden sonra Antalya yaptım. (Toplam 11,5 saatte) Kaç kere durup dinlendiğimi hatırlayamıyorum. Antalya'ya inene kadar dört kere benzin almışım. Burdur şehir merkezine gidip öğle yemeği yemek te bu sürenin içinde.

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    çok enteresan işçilik kalitesi var..Yamahadan beklenmeyen İtalyan motorlarda görmeye alıştığımız bir stil diyelim..sanki yamaha değil gibi...jantlar sele..göstergeler..stoplar...varyatör...ayaklık... kasa ergonomik ve görsel açıdan neredeyse mükemmele yakın...sadelik de cabası...gezme de oturma odana biblo diye koy...

ama bir sıkıntı arıza olursa Yamaha seni tanımaz söyleyim... parça bulma olasılığın çok düşük...
    Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, çok değişik ve sürüşü de bir o kadar zevkli bir motor. Önceki tüm motorlarımda artçı ile sürüş kısmen zor oluyorken bunda artçı ile daha da oturaklı ve konforlu hale geliyor. Arka çantanın dengesi ve konumu varlığını unutturuyor. Tasarımı tam uygun.

2006 yılında bir bw's100 almıştım ve babam hala onu kullanıyor. Geçtiğimiz ay Bodrum'dan Çanakkale'ye gitti geldi ve şimdiye kadar sadece lastik değiştirdik. Umarım x-city de onun kadar dayanıklı ve sorunsuz çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah renginin gösterişsiz durduğunu düşünüyordum. Fakat epey gösterişli duruyor. Arka çanta ve sele rengi ile son derece uyumlu. Güle güle kullanın. İyi sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Bu arada 2000 km yol yaptığım akdeniz-ege gezisinin yakıt tüketimini hesapladım. 75 LT benzin kullanmışım. 100 kilometre de 3,75 lt. benzin yakmışım. Tam titiz bir hesaplama olmadı. Çünkü geldiğimde depoda benzin vardı.Fakat ne kadar olduğunu hatırlamadığım için boş depo ile geldiğimi kabul ederek hesaplama yaptım. Hatırlarsanız daha önce 4 lt nin altına hiç inemediğimi yazmıştım. Sonuca bakılırsa motorumu daha da çok seveceğim. Üstelik bu değer ekonomi modunda bir sürüşle elde edilmedi. Giderken Sabah İstanbul. Öğleden sonra Antalya yaptım. (Toplam 11,5 saatte) Kaç kere durup dinlendiğimi hatırlayamıyorum. Antalya'ya inene kadar dört kere benzin almışım. Burdur şehir merkezine gidip öğle yemeği yemek te bu sürenin içinde.
    Teşekkür ederim. Arka çantan tam uydu renk olarak ve kafamda da bu renk vardı.

Yaptığınız seyahat gerçekten çok güzel olmuş. Açıkçası kafamda bu sene benzer bir seyahati 1200cc'lik bir enduro ile yapmak vardı. Demek ki çok da gerek yokmuş enduroya

Motosikleti
    Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, çok değişik ve sürüşü de bir o kadar zevkli bir motor. Önceki tüm motorlarımda artçı ile sürüş kısmen zor oluyorken bunda artçı ile daha da oturaklı ve konforlu hale geliyor. Arka çantanın dengesi ve konumu varlığını unutturuyor. Tasarımı tam uygun.

2006 yılında bir bw's100 almıştım ve babam hala onu kullanıyor. Geçtiğimiz ay Bodrum'dan Çanakkale'ye gitti geldi ve şimdiye kadar sadece lastik değiştirdik. Umarım x-city de onun kadar dayanıklı ve sorunsuz çıkar.[COLOR="Silver"]
    )

Yani Allah Yamahanın eline düşürmesin...nazar değirmeyelim de...bws 100 ünde sesi güzeldir tır tır arı gibi...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yamaha X-CİTY 250 hakkında kafaya takılan çeşitli soru işaretlerini cevaplamaya çalışayım. Ayrıca kişisel blog sayfamda bir arkadaş bu konu ile ilgili bana sorular sormuş. Hepsine buradan cevap vermeye çalışayım.

Soru :
    murat tuna
    Bu makina hakkındaki düşüncelerin? sıfırına bu para verilirmi? veya 2. el alınırmı kullanma maliyetleri ,bu makinayı kullandığımızda alacağımız performansına değermi? çok büyük kronik arızaları varmı bakım maliyetleri bizi aşarmı ? ( memurum) merakla bekliyorum tekrar hayırlısı olsun , iyi günlerde kullan , çok güzel gezi raporu olmuş. Selamlar.

cevap : Murat arkadaşım. Kısaca cevaplarım şöyle;
    1) Bu motor fiyatını hak ediyor. Yani sıfırı alınır. Temiz bulursan ikinci elini de alabilirsin.
    2) Performans olarak ta son derece yeterli. 2000 km tutan Akdeniz Ege gezisi yaptım. Deneme imkanım oldu. Hızlanması ve son hızı yeterli. 155 km/h de kesiciye girdiği söyleniyor.
    3) motosiklet forumlarından okursan bilinen kronik arızası yok.
    4)Bakım maliyetleri yüksek değil.
    5) Arka balataları çabuk eriyor. (Benimki yaklaşık 6000 km.de değişecek gibi) O da çok büyük bir sorun değil.
    6) Süspansiyonları biraz sert. Bu konuda da piyasada benzerleri içinde daha iyi olan alternatifi yok. Sert süspansiyon ve büyük tekerler yol tutuşta artı bir özellik kazandırıyor.
    7) Parça temininde sorun yok. Motorumun arka yan grenajı kısa bir süre içinde değiştirildi.

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha X-CİTY 250 hakkında kafaya takılan çeşitli soru işaretlerini cevaplamaya çalışayım. Ayrıca kişisel blog sayfamda bir arkadaş bu konu ile ilgili bana sorular sormuş. Hepsine buradan cevap vermeye çalışayım.

Soru :
    murat tuna
    Bu makina hakkındaki düşüncelerin? sıfırına bu para verilirmi? veya 2. el alınırmı kullanma maliyetleri ,bu makinayı kullandığımızda alacağımız performansına değermi? çok büyük kronik arızaları varmı bakım maliyetleri bizi aşarmı ? ( memurum) merakla bekliyorum tekrar hayırlısı olsun , iyi günlerde kullan , çok güzel gezi raporu olmuş. Selamlar.

cevap : Murat arkadaşım. Kısaca cevaplarım şöyle;
    1) Bu motor fiyatını hak ediyor. Yani sıfırı alınır. Temiz bulursan ikinci elini de alabilirsin.
    2) Performans olarak ta son derece yeterli. 2000 km tutan Akdeniz Ege gezisi yaptım. Deneme imkanım oldu. Hızlanması ve son hızı yeterli. 155 km/h de kesiciye girdiği söyleniyor.
    3) motosiklet forumlarından okursan bilinen kronik arızası yok.
    4)Bakım maliyetleri yüksek değil.
    5) Arka balataları çabuk eriyor. (Benimki yaklaşık 6000 km.de değişecek gibi) O da çok büyük bir sorun değil.
    6) Süspansiyonları biraz sert. Bu konuda da piyasada benzerleri içinde daha iyi olan alternatifi yok. Sert süspansiyon ve büyük tekerler yol tutuşta artı bir özellik kazandırıyor.
    7) Parça temininde sorun yok. Motorumun arka yan grenajı kısa bir süre içinde değiştirildi.
    Aynen katılıyorum

Motosikleti
    beyler kimse gezmiyormu motoruyla? gezi fotoları bekliyoruz ,ben rahatsızlanmasaydım geçen hafta akhisar gezisi olacaktı

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    beyler kimse gezmiyormu motoruyla? gezi fotoları bekliyoruz ,ben rahatsızlanmasaydım geçen hafta akhisar gezisi olacaktı
    ayın 17 sine az kaldı aydın merkez e gidip bir aksilik olmazsa bende motosikletimi alıyorum yolda mola verdikçe dönüşte foto ekleyeceğim o da olmadı izmir semalarından fotolar eklerim hayırlısıyla bir alayım

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Ramazan molası verdik gezilere bayramdan sonra başlarız inşallah...

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    5.000 km bakımı yaptırdım.
    Yağ + hava filtre elemanı + debriyaj filtresi (ne olduğunu anlayamadım ...) + arka fren balatası + işçilik = 225 TL
    "OIL" mesajını 5.000 km de verdi. Ancak servis 3.000 km de bir yağ değişimi yapılmalı diyor.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.000 km bakımı yaptırdım.
    Yağ + hava filtre elemanı + debriyaj filtresi (ne olduğunu anlayamadım ...) + arka fren balatası + işçilik = 225 TL
    "OIL" mesajını 5.000 km de verdi. Ancak servis 3.000 km de bir yağ değişimi yapılmalı diyor.
    Çok yüksek rakamlar benden böyle yüksek rakamlar alamazlar 5000 bakımı diye orjinala balata takmışsa onun fiyatı da yüksek tutmuştur...

Debriyaj filtresi dediği şey varyatör bölümünde de bir hava filtresi var.. Normalde 20,000 km civarında değiştirilmesi gereken bir şey...
    5,000 km de değiştirilmesi erken olmuş keza hava filtresi nin de 5,000 km de değiştirilmesi yine erken olmuş gibi...

Hangi servis te değiştirttin ? ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)