Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    arkadaşlar x-city nin oil change yazısını nasıl söndürüyoruz bilen varmı? x-max takileri denedim yemedi ,yardımcı olana müteşekkir olacağım
    ozcancak bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar x-city nin oil change yazısını nasıl söndürüyoruz bilen varmı? x-max takileri denedim yemedi ,yardımcı olana müteşekkir olacağım
    Oil Change yazısının kapatılması X-max le X-city de aynıdır ve basit bir işlemdir. Kontak kapalı konuda iki düğmeye basılı tutup kontağı açıyoruz. 5sn kadar basılı tutmaya devam ediyoruz. İşlem tamamdır.

Motosikleti
    Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oil Change yazısının kapatılması X-max le X-city de aynıdır ve basit bir işlemdir. Kontak kapalı konuda iki düğmeye basılı tutup kontağı açıyoruz. 5sn kadar basılı tutmaya devam ediyoruz. İşlem tamamdır.
    olmuyor nedense kaç defa denedim ,eski xmaxtede aynı şekildeydi bunda olmuyor ,eminsiniz değilmi?
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Ben biliyorum

---------- Post added 20-07-2012 at 00:06 ---------- Previous post was 19-07-2012 at 23:58 ----------

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bende zorluk çektim.biri sana kontak çevirmede yardımcı olsun.her iki elinle tuşlara sıkı basıli tut kontağı acar 5 saniye beklet sonra elini düğmeden çekmedn kontağı tekrar kapat tekrar aç ben iki defa düğmelere elim basılıyken kontağı aç kapa yine aç kapa yaparak sildim.bu silme biraz sıkıntıli

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

Şöyle kesin kapatırsin hatırladım.kontak açıkken her iki düğmeye basılı tut 10 saniye ama elini düğmelerden çekme kontağı kapat sonra kontağı yine aç silinecek
    sandal_pc bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biliyorum

---------- Post added 20-07-2012 at 00:06 ---------- Previous post was 19-07-2012 at 23:58 ----------

Aslında bende zorluk çektim.biri sana kontak çevirmede yardımcı olsun.her iki elinle tuşlara sıkı basıli tut kontağı acar 5 saniye beklet sonra elini düğmeden çekmedn kontağı tekrar kapat tekrar aç ben iki defa düğmelere elim basılıyken kontağı aç kapa yine aç kapa yaparak sildim.bu silme biraz sıkıntıli

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

Şöyle kesin kapatırsin hatırladım.kontak açıkken her iki düğmeye basılı tut 10 saniye ama elini düğmelerden çekme kontağı kapat sonra kontağı yine aç silinecek

saolun valla gaza geldim yarın deneyip yazarım sonucu :D ,ağzını burnunu kırcam onun neymiş oil change i söndürmemek göstercem kendisine,patron kim öğrensin :D

Motosikleti
    saolun valla gaza geldim yarın deneyip yazarım sonucu :D ,ağzını burnunu kırcam onun neymiş oil change i söndürmemek göstercem kendisine,patron kim öğrensin :D
    yaptım en sonunda iki düğmeye basılı tutuyorsun kontak açıkken sonra kapatıp tekrar açıyorsun ve siliniyor :D

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    yaptım en sonunda iki düğmeye basılı tutuyorsun kontak açıkken sonra kapatıp tekrar açıyorsun ve siliniyor :D
    Aslında bukadar sorunlu bir iş değil sadece kontağı kapatmadan önce km göstergesinin trip metrelerde olmamasına dikkat etmek lazım. Gösterge toplam km yi gösteririken kontağı kapatıp her iki düğmeye basıp kontağı tekrar açıp 5 sn boyunca basılı tutmalısınız.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    bu motosilete bir kez daha hayran oldum x max x enter ve x city kullama kılavuzlarını indirdim inceledim ve diğerlerinde olmayan bir şey fark ettim

diğer iki motosiklet 1000 km' den sonra 6000 km bakımı istiyor fakat bu motor(canavar) bana 1000 km' den sonra 10000 km bakımı yaptırman kafi diyor

Motosikleti
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosilete bir kez daha hayran oldum x max x enter ve x city kullama kılavuzlarını indirdim inceledim ve diğerlerinde olmayan bir şey fark ettim

diğer iki motosiklet 1000 km' den sonra 6000 km bakımı istiyor fakat bu motor(canavar) bana 1000 km' den sonra 10000 km bakımı yaptırman kafi diyor
    yanlış okumuşsun sanırım her 3000km de bir bakım var ama çoğu yağ değişimi sadece
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    yanlış okumuşsun sanırım her 3000km de bir bakım var ama çoğu yağ değişimi sadece

http://i1090.photobucket.com/albums/...ue/yamaha2.png

http://i1090.photobucket.com/albums/...ue/yamaha3.png

http://i1090.photobucket.com/albums/...ue/yamaha4.png

buradan da katolog u indirebilirsin ben 2010 yılını seçip indirdim

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Doğrudur aslında bakımlar 10,000 km de bir Yamaha larda... Yalnız üretici firma 3,000 kmde bir yağ değiştirilmesini tavsiye ediyor...Yağ değişimi bakım değildir...

Gözümüz aydın arkadaşlar. Artık lastik olarak sadece Pirelli Sport Demon almak zorunda değiliz; alternatif olarak Michelin City Grip te X-city ölçülerine uygun lastik üretmiş. Alan kullanan varsa deneyim paylaşırsa sevinirim..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşıma ait beyaz kasa beyaz çantalı 2011 9000 kmde bir xcıtıy var...ilgilenen olursa bana ulaşsın...numarasını vereyim...nişantaşında arkadaş...2.sahibi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    http://i1090.photobucket.com/albums/...ue/yamaha3.png

madde 17 her 3000km de motor yağı değişimi diyor,bunuda garanti süresi içindeyken yetkili serviste yaptırıyorsun ve garanti kartını kaşeletiyorsun,buna ister bakım de istersen başka bişi :D

kayış içinde her 20.000km de bir değiştir diyor

kamak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Arkadaşlar merhaba,

Eğer bir aksilik çıkmazsa perşembe günü ben de x-city 250 alacağım. Hem teknik özellik olarak, hem de görsel olarak çok hoşuma giden bir motor. Eşim de bu motoru beğendi ki kendisine 40-50 bin liralık motorları bile beğendirememiştim

Size sormak istediğim bir kaç soru var, ilki; arka çantayı kaç litrelik kullanıyorsunuz ve 46lt'lik çanta büyük mü olur? ikincisi ise; plakayı kendim mi çıkarttırmalıyım? Vekalet vermek dışında, aldığım yere çıkarttırmanın bana fazladan maliyeti olur mu? Son zamanlardaki maliyetleri bilmiyorum ve daha önceki tüm araçlarımın plakasını aldığım yer halletmişti. Şu an ekonomik açıdan biraz zor durumda olduğum için en düşük maliyetleri bulmaya çalışıyorum. Son olarak da; alacağım motorun 2012 model mi yoksa elde kalmış 2011 model mi olduğunu nasıl ayırt edebilirim? Her ne kadar faturada yazacak da olsa oyuna gelmek istemiyorum, ayırt edici bir nokta var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı kamak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Eğer bir aksilik çıkmazsa perşembe günü ben de x-city 250 alacağım. Hem teknik özellik olarak, hem de görsel olarak çok hoşuma giden bir motor. Eşim de bu motoru beğendi ki kendisine 40-50 bin liralık motorları bile beğendirememiştim

Size sormak istediğim bir kaç soru var, ilki; arka çantayı kaç litrelik kullanıyorsunuz ve 46lt'lik çanta büyük mü olur? ikincisi ise; plakayı kendim mi çıkarttırmalıyım? Vekalet vermek dışında, aldığım yere çıkarttırmanın bana fazladan maliyeti olur mu? Son zamanlardaki maliyetleri bilmiyorum ve daha önceki tüm araçlarımın plakasını aldığım yer halletmişti. Şu an ekonomik açıdan biraz zor durumda olduğum için en düşük maliyetleri bulmaya çalışıyorum. Son olarak da; alacağım motorun 2012 model mi yoksa elde kalmış 2011 model mi olduğunu nasıl ayırt edebilirim? Her ne kadar faturada yazacak da olsa oyuna gelmek istemiyorum, ayırt edici bir nokta var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    ben 46lt lik orjinal çantasını kullanıyorum ,orjinal demirine cuk diye oturuyor ve tablayada gerek olmuyor,plakayı kendiniz çıkarırsanız 100-150tl civarı bir para cebinizde kalır ama vaktim yok diyorsanız elbette takipçiyle halledeceksiniz,ithalat tarihi 2012 ise 2012 modeldir ama kesin olsun istiyorsanız gri renk alın onlar 2012 de geldi

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Teşekkürler Tolga Bey,

Maalesef benim favori rengim siyah. Bugün başka bir bayi ile konuştum, ruhsatta bir hile yapılamaz dedi. Araç ile birlikte bir nevi kimlik kartı geliyormuş ve distribütör kaşesi ile trafiğe veriliyormuş. Söylediklerine göre bu işte üçkağıt yapmak mümkün değilmiş. Enteresan bir şekilde kafama takıldı bu konu, yoksa şimdiye kadar aldığım hiç bir araçta aklımın ucundan bile geçmemişti.

Bugün kasklarımızı, montlarımızı ve dizliklerimizi yeniledik, yarın da bir aksilik olmazsa satışını gerçekleştireceğim aracım. İnşallah bir aksilik olmazsa da cuma mesai bitiminde plakası ile birlikte kavuşacağız motorumuza.

46lt'lik çantaya 2 adet kask sığıyor mu? Bizim yeni kasklarımız open face olarak geçen çeneliksiz açık kasklar. Birisi M, diğeri S boyutlarında, bunlar sığar mı? Teşekkürler...

Motosikleti
    ben 2tane full face sığdırıyorum onlarda sığar heralde

Motosikleti
    hafta sonu yaptığımız karaburun gezisindeki yakıt tüketimimi paylaşayım,toplam 342km yol gittim 49tl lik benzin yaktım,97 oktan benzinin litresi 4,37tl den aldım ,342km için toplam tüketimim 11,21lt ,100kmde 3,27lt benzin yakmışım,bu değerler artçı ile birlikte ortalama 70-90km arası süratle yapılmıştır bilginize

Motosikleti
    Yamaha X-CITY 250
    Bu da benden gelsin...

harun27, tamericel ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)