Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Yukardaki odometer reading kismi xenter icin tamamen degistirilimis
    1000km , 6000km , 12000 ,ve 18000 olarak devam ediyor bizim kitapcikta marka ayni olsada demekki modeller arasinda bakim zamanlari farkli .
    Engine oil kisminda ise soyle bir ibare kullanilmis
    When the oil change indicator comes on 5000 km after the initial 1000 km ( bu rodaj oluyor ) and every 6000 km change oil ibaresi var .
    Yani ilk 1000 km den sonra yag degistiriyoruz sonra 5000 gidiyoruz 6000 de tekrar yag desimi sonra her 6000 km tekrar yag degisimi xenter 150 icin boyleymis

Xmax 3000 km de bir xenter 6000 km de bir hadi bakalim hayirlisi bu ne perhiz ne lahana tursusu desk
    Biri bunu aciklarmi ?
    Benim kitapcikmi yanlis yoksa bizim motora konan yagmi farkli ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Siz yine de servisinize danışın.
    Yağ değişimi 3.000 km olmalı.
    Kitapçıkların bazı bölümlerinde basım hatası var.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Browning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    X city e yan çanta takılsa arka grenaj boyasını bozarmı ? kullanan varmı ?
    Sorunuzu yeni gördüm. Arkaya takılan soft çanta topcase demirinden dolayı yan grenajlara değmiyor. Geçen yaz soft çanta takılı olarak 2000km yol yaptım. Grenajlara dokunmasa da arka çanta demirinin boyası üzerinde iz yaptı. Araya yumuşak bir kumaş koyulursa bu sorun da olmaz.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150

İşte Yağ Sorunsalının Göstergesi Yağ değişiminin yanındaki pencere her 6000 km de değiştirin ibaresi kullanmış , bir altında ise kaçak vb durumların kontrolü için her 3000 km de kontrol edin yazıyor. Benim ingilizce kılavuz da böyle gösteriyor , Yamaha Türkiye Servis bölümüne bu şekilde bilgi verdim çünkü izmirdeki servislerde her 3000 kmde bir değiştirilecek diyor.
    Ülkemizin genel sorunu ya okuduğumuzu anlamıyoruz yada gerçekten tüm xenter kullanıcıları bir basım hatası mağduru.
    Yamaha Türkiyeden bir cevap aldığımda sizi bilgilendireceğim
    Mesajımı bitirmeden telefonum çaldı Teşekkürler Yamaha Türkiye Xenter her 6000 km de bir yağ değişimi istiyormuş. Ama yılda bir km bakmadan değiştirmemi tavsiye ettiler.
    Yani Xenter kitapçığında bir problem yokmuş.
    Sevgiler.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Honda CB125E
    Bu nasıl bir sezondur yahu, küresel ısınma ikitekerciye güzelmiş... Tahtalara vurun... :-)
    1991-2005 Kinetic (İlk göz ağrım) > 2005-... ZN 150T (Foresight'ın Çinli kopyası) > 2007-2010 CBR125R (Düz vites öğrendik) > 2007-2009 XMax (Kaza buna denk geldi) > 2012-... XCity (Uzun yol) > 2012-... CB125E (İstanbulda trafik-park-benzin) > ?

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Herkese merhaba.Ben de siyah x-city sahibiyim.2009 model 15000kmde.Motorumu çok da severek kullanıyorum.Yamaha parça konusunda kötü ününü biraz düzeltmiş anladığım kadarı ile.Bu sevindirici bir gelişme.Uzun süredir forumları takip edemediğim için uzak kalmışım gelişmelerden.Ne güzel, birçok motordaşım varmış.
    Motorla ilgili yegane sıkıntım lastik ömürleri.Brezilya yapımı bu lastiklerin ilk setini 10.500km de yarılmadan dolayı değiştirmek zorunda kaldım.Nasıl bir lastikse anlamsız şekilde maket bıçağı ile kesilmiş gibi enine yarıklar oluşuyor kendiliğinden.İlk gördüğümde benden kaynaklı sandım ama forumları aratınca pirellinin genel problemi olduğunu gördüm.Şimdi 16000e yaklaştı ve yine arka lastikte aynı yarıklar oluştu:(Aman lastiklerinizi iyi kontrol edin.Ben yoğun kullanamadım motoru 6000km ama 2 seneye yaklaştı değişeli.Yine de eski motorumda(dylan 150) ne orjinal irc de nede sonra taktığım michelinde böyle birşey yoktu.Bugün tesadüfen burada michelinde de ebat olduğunu öğrendiğimde havalara uçtum resmen.Çünkü eminim garantiye sokmayacaklar ve ben paramla pirelli alıp tekrar sinir harbi yaşayacaktım.
    Lastikler yarılmayı saymazsak bana yolda bir sıkıntı yaratmadı.Ama eminim michelin sonrasında bu konuya farkı bir yorum eklemem gerekebilir.Çünkü diğer scooterlarda pirelli sonrası micheline geçenler derin bir ohh çekmiş.
    Sıkıntı olmazsa link vereyim,7-8-9 sayfalarda fotolar da var.mutlaka okuyun derim:
    http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7226

herkese kazasız keyifli sürüşler..

Motosikleti
    Dominar
    1,5 ay kadar önce patlayan arka lastiğimi tamir ettirmek için Buz Motor'a uğradığımda aynı sorundan bahsetmişlerdi.
    Pirelli'nin 8-9.000 km de sırtında açılma olduğunu söylediler. Michelin City Grip yakında gelecek demişlerdi demek ki gelmiş
    Balans dahil 400 TL fiyat vermişlerdi o zaman.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 ay kadar önce patlayan arka lastiğimi tamir ettirmek için Buz Motor'a uğradığımda aynı sorundan bahsetmişlerdi.
    Pirelli'nin 8-9.000 km de sırtında açılma olduğunu söylediler. Michelin City Grip yakında gelecek demişlerdi demek ki gelmiş
    Balans dahil 400 TL fiyat vermişlerdi o zaman.
    bende 2012 model x-city var ve 9000 kmye geldim, şuan lastiklerimde ne çatlama ne açılma nede herhangi kesik türü çatlak mevcut değil,normal aşınma haricinde,yanaklar ve kaplaması ilk gün aldığım gibi duruyor,bence lastiklerin dış ortamda fazla beklemesinden kaynaklanıyor bu tip şeyler,benim motosikletim kullanmadığım zaman dükkanda duruyor dışardaki soğuk,aşırı sıcak,yağmur gibi dış ortamın yıpratıcı etkisine devamlı maruz kalmıyor,buda lastik ömründe önemli bir uzama sağlıyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Dominar
    Benim x city de 7.200 km ye geldi ve aynı şekilde herhangi bir sorun görünmüyor.
    Dış ortam etkilerinin olumsuzlukları arttırdığı doğrudur. Hammaddesi naylon olan
    ürünler için güneş tek başına yeterli bir aşındırıcıdır. Benim motorum dışarıda
    duruyor. Sürekli branda altında da olsa lastikler güneşe fazlasıyla maruz kalıyor.
    Sürekli takipte olup sıkıntı teşhis edildiğinde anında müdahale etmek gerekiyor.

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Malesef pirelli lastiklerinde maket bıçağı ile kesilmişçesine kesikler oluşmasına üç ayrı lastiktede karşılarştık. Bu bence tamamen üretim hatası ve Samsundaki pirelli bayisi kesinlikle garanti dahilinde işlem yapmayı kabul etmiyor.

Güzel ülkemin güzel insanları güzel esnafları benim ikinci lastik takımıda kesikler oluştu. Gelde hakkını ararken katil olma. Bakalım mişlen nasıl çıkacak....

Motosikleti
    Dominar
    Michelin City Grip taktırdıysanız rahat olun. Önceki motorumda o lastikleri 9.000 km kullandım ve
    yaz/kış en ufak bir şikayetim olmadı. Pirelli'de sorun çıkarsa alacağım tek lastik yine Michelin City Grip ...

Selamlar 2012 çanta demirli versiyonlara sissybar taktıran oldu mu ? Bar hariç baska parca gerekıyor mu onu merak edıyorum.

46 lık canta cok buyuk 39 lukta tablası sırt dayaması vs ıle 500 tl ye gelıyor. O yuzden 260 tl ye sıssy bar ı almak benım ısımı buyuk olcude cozecek.

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün pirelli Türkiye distribütörü Lapaş'tan bir yetkili ile konuştum.Daha detaylara girmeden kendisi bu durumu bildiklerini,üretim hatası olduğunu ve değişim yapacaklarını söyledi.Ancak ellerinde lastik yok,listeye yazacaklar.Ön lastiği de kendim değiştirmek zorunda kalacağım.(oda yarılmazsa ilerideki aylarda) Olsun, buna da şükür
    Bu arada, bizim yarık dediğimiz şeyin lastiğin en üst tabakasının birleşim yerindeki açma olduğunu belirtti.Lastik 6-7 tabakadan oluşuyormuş ve her tabakanın birleşim yeri farklı noktalara denk geldiği için yarığın alttaki tabakada da devamı söz konusu olmazmış.Ancak yine de fazla yüklenmeyin diye uyardılar.
    Fabrikanın taktığı ilk set lastiğin garantisini fabrika veriyor biz karışamıyoruz; ancak parasıyla sonradan aldığınız ürünümüzün arkasındayız diye eklediler.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    beni bir sezon daha götürsün yeterli seneye micheline geçer rahat ederiz,pirelli lastikler bildiğim kadarı ile metzellerin brezilyadaki fabrikalarında üretiliyor ve piyasaya kalitesine göre 2 marka adı altında çıkıyorlar,1986 yılında pirelli metzelere ortak olmuş ,anlıcağınız aynı şeyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı Kaaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2012 çanta demirli versiyonlara sissybar taktıran oldu mu ? Bar hariç baska parca gerekıyor mu onu merak edıyorum.

46 lık canta cok buyuk 39 lukta tablası sırt dayaması vs ıle 500 tl ye gelıyor. O yuzden 260 tl ye sıssy bar ı almak benım ısımı buyuk olcude cozecek.
    çanta demirine göre sisy bar yok bildiğim kadarıyla
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Canta demirini sokucem ama gidip 260 liralik sissybar i alinca baska bir sey gerekecek mi onu merak ediyorum. Servisler biraz bastan savmak icin cevap veriyorlar. Derdim yolcu konforu bir sey tasimam gerekmiyor, cantaya ihtiyacim yok.

Motosikleti
    Canta demirini sokucem ama gidip 260 liralik sissybar i alinca baska bir sey gerekecek mi onu merak ediyorum. Servisler biraz bastan savmak icin cevap veriyorlar. Derdim yolcu konforu bir sey tasimam gerekmiyor, cantaya ihtiyacim yok.
    sanırım eski modellerdeki demir ile değiştirmeniz gerekiyor http://www.motoliz.com/Yamaha-X-City...r_21262.html#0

belki yeni demiri sökmedende oluyor olabilir, büyük ihtimal yamaha 2 demir ile de uyumlu şekilde yapmış olabilir,denemek lazım

Canta demiri ile uymadıgını bılıyorum ama bu eskı usul yolcu tutamaklarını alacaksak gene pahalıya patlıcak. Tesekkur ederım.

Aslında; elinde servis manuel i olan var mı ? oradan bakınca anlaşılır

Motosikleti
    Aslında; elinde servis manuel i olan var mı ? oradan bakınca anlaşılır
    bana çanta demiri ile olur gibi geldi bugun kontrol ettim girebileceği kadar boşluk var ,çantayı takmazsanız olması gerekir diye düşünüyorum,

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Aslında ben, eski tip tutamakla yeni tip çanta taşıyıcılı tutamakları ücretsiz takas yapabilirim sizinle. Çevrenizde 2009 öncesi x city kullanıcısı varsa onlarada teklif edebilirsiniz. Düşünürseniz mesaj atın görüşelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)