Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    yaa arkadaşlar ne uğraşıyorsunuz ayak marşıyla felan .. baktınız akü bittimi veya basmıyormu (hoş ikiside aynı şey ama!)takın abi 2'inci veya 3'üncü vitese arkadanda bir elamana ittirin motoru biraz hızlandıktan sonra bırakın debriyajı bakın nasıl çalışıyor o'zaman yöntem bu denemek isteyen deneyebilir ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ayak marşını tercih ederim kim ittirir motoruu
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar ne uğraşıyorsunuz ayak marşıyla felan .. baktınız akü bittimi veya basmıyormu (hoş ikiside aynı şey ama!)takın abi 2'inci veya 3'üncü vitese arkadanda bir elamana ittirin motoru biraz hızlandıktan sonra bırakın debriyajı bakın nasıl çalışıyor o'zaman yöntem bu denemek isteyen deneyebilir ..
    o yıllardır bilinen bir yontem ve hem her zmn bayırı yada ittiricek adamı nereden bulacaksın AYAK MARSI sonuna kadar yada git akünü kntrl et derim ben arkadasa ayrıca ona da vurdurmak denir 1. viteste sakın denemeyin
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yıllardır bilinen bir yontem ve hem her zmn bayırı yada ittiricek adamı nereden bulacaksın AYAK MARSI sonuna kadar yada git akünü kntrl et derim ben arkadasa ayrıca ona da vurdurmak denir 1. viteste sakın denemeyin
    zaten belirttim ben 2'inci veya 3'üncü viteste ittirin diye!! pardon vurdurarak ...aydınlattığın için teşekkürler... ayak marşından çalıştıramayanlar için güzel bir yöntem bence ..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    1 viteste teker zaten dönmez zor yani

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyvallah dostlar.. sorun çokta problem değil aslında! en son çare komple değiştiririz elektrik tesisatını..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah dostlar.. sorun çokta problem değil aslında! en son çare komple değiştiririz elektrik tesisatını..
    yaa babacan 15 bin dir aynı tertibatla gidiyorum . gerek yok değiştirme sıyrılıp şase yapacak yerleri sarıver elektrik bandı ile

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa babacan 15 bin dir aynı tertibatla gidiyorum . gerek yok değiştirme sıyrılıp şase yapacak yerleri sarıver elektrik bandı ile
    kanka iyi diosun, hoş diosunda 15bin km dediğin nedirki..?
    Şöyle bir 35.000'leri görelim, sonra konuşalım motorun sağlamlığını; parça kalitesini..

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka iyi diosun, hoş diosunda 15bin km dediğin nedirki..?
    Şöyle bir 35.000'leri görelim, sonra konuşalım motorun sağlamlığını; parça kalitesini..
    ohahaha yahu bir cin motorunu da bu kadar zorlamayin be arkadasim. tamam yapar 35.000 de, yani beklenti cok buyuk, butce kucuk.

bir anektot vereyim. motordan iyi anlayan bir abi ile (f650 var su an kendisinde) caracal'i incelemeye gittik. ben goruntuye hayran kaldim ama once 200 cc olmasina bozuldum. insallah sesi iyidir dedim.

abim gulumsedi.

sonra yakindan incelerken parlak bolumlerin plastik aksam oldugunu gordum.
    - keske buralari metal yapsalarmis dedim.

abim sessiz kaldi.

incelemeye devam ettim. farin ve sinyallerin de plastik oldugunu gordum.
    -keske buralari plastik yapmasalarmis dedim.

abim yine gulumsedi, yine bir sey demedi.

dedim keske su kablolari borularin icinden gecirselermis, direksiyonun oradan gorunuyor, cirkin durmus dedim.

abim dayanamadi. "senin istedigin gibi motorlar da var, onlara Harley Davidson deniyor dedi".

hep beraber gulustuk.

Novarix,
    Git Dragstar al kardesim, git Shadow al, Intruder al. gonul rahatigi ile bin. sana gelmez Caracal'mis, Regal Raptor'mus. bak hala alamadin bir motor. iddiali olur dedin lafima, gorecegiz. 1 ay sonra hala orasi soyle burasi boyle diye konusuruz burada. umarim sen hala arayista olmazsin. ince eliyorum, sık dokuyorum diyorsun da, o kadar ince elenecek bir sey yok yani. hangi motorun ne oldugu belli, ortada. test surus yazilari da var forumda. butcen neyse, alabilecegin de odur sonucta.

hadi kolay gele.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    senin beğenmediğin 15.000 km ile ben nerelere gittim biliyormusun . kurye olmayan kaç kişi ayda 1000 km devirir

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    zaten fazla ömur beklemeyın bunlardan surucu hatalarına baglı çogu motorun arızası :S normal kullanılsa epey göturur ama işte abandıkça abanıyolar motora çogu surucu altındakının honda sanınca :D fazla surmuyo ömuru

Motosikleti
    ben varım yaaa ben 6 günde devirdim yazın 1000 km yi 50 lik scooter ile 30.000 km yol yapmıs adamız burda sonra zealsun 125 ve yamaha tecrübeligim var direk ata binmedik esseklerle gezdik önce :D ins allah gercektende güsel motorlara binmeyi nasip eder herkese sahsen gercek zevkim olan racer motora hyo gt250r ile baslamak istiyorum sonrada 600

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben varım yaaa ben 6 günde devirdim yazın 1000 km yi 50 lik scooter ile 30.000 km yol yapmıs adamız burda sonra zealsun 125 ve yamaha tecrübeligim var direk ata binmedik esseklerle gezdik önce :D ins allah gercektende güsel motorlara binmeyi nasip eder herkese sahsen gercek zevkim olan racer motora hyo gt250r ile baslamak istiyorum sonrada 600
    direk 600 lük al

arkadaşlar . ortak bir nokta belirleyip toplanalım bir gün

Motosikleti
    ERAY BUGUN CIKALIM HAVA COK GÜZEL yaaa hadi nerde bulusucaz
    msn e girsene

600lügün benzinine verecek param yok suanda bence gt250r da bu isi görür sonucta ikinci el 6500 e bulurum ve çift silindir oldugu icin 4 silindir bi 600lüge gore daha az yakacaktır tabiki 600 lük kadar randıman alamam ama o benim arzularımı doyuracaktır acıkcası cruiser cok rahat ama racer karismasına hastayım

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    ses bekleme onu sölıyım ama 600 ölemı :S:S:S cayır cayır yanıyo alet hyo la basacagın en fazla 140 olsun ses de yok zzz tabi senın kararın orası ayrı :D ama 600f yada rr alırsan uzun sure bınersın

Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Novarix,
    Git Dragstar al kardesim, git Shadow al, Intruder al. gonul rahatigi ile bin. sana gelmez Caracal'mis, Regal Raptor'mus. bak hala alamadin bir motor. iddiali olur dedin lafima, gorecegiz. 1 ay sonra hala orasi soyle burasi boyle diye konusuruz burada. umarim sen hala arayista olmazsin. ince eliyorum, sık dokuyorum diyorsun da, o kadar ince elenecek bir sey yok yani. hangi motorun ne oldugu belli, ortada. test surus yazilari da var forumda. butcen neyse, alabilecegin de odur sonucta.

hadi kolay gele.
    iyide sen niye bu kadar gerildin, onu anlamadım.

Sence o makinelere yatıracak param olsa Caracal'a bakarmıyım..? Sen bakarmısın? Kaçınız motosiklete 20.000 lirayı verecek imkanı olduğu halde Caracal aldı..? 1 kişi bile çıkacağını sanmıyorum.. Demekki neymiş, bende sizler gibi imkanlarım sınırlı olduğu için bu makineyi tercih ediyormuşum..

Tüm rasyanol tüketiciler gibi bende elimdeki miktarla alabileceğimin en iyisini almak isterim. Ve evet, gerekirse 6 ay motorsuz kalırım ama en kusursuzunu olabilecek en iyi fiyatlarla almaya çalışırım. Normal olanda budur, olması gereken.. Finans okuyup sonrada "aa, çok güzelmiş bunun tipi! hemen aliim" dersem herşeyden önce kendi ideallerime ihanet etmiş olurum.

Yaklaşık 1,5 yıl Zealsun Prince kullandım. Bilen bilir, yağ soğutmalı harika bir makinedir. Bugün 43.000'de periyodik bakımları dışında servise uğramamış, anahtar görmemiş Zealsun'Lar var piyasada. Mesela bu makine için 30-40.000km gayet sıradan.. Dolayısıyla birşeylerden gocunmak yerine OBJEKTiF şekilde değerlendirsek makineleri..?

Şöyle bir bakın verdiğiniz tepkilere..? Çok sert ve yersiz tepkiler bunlar. Bindiğiniz makineleri eğrisiyle doğrusuyla beğenmiş almışsanız birileri çıkıp "şu şu kronik sorunları varmış bu makinenin, ne düşünüyorsunuz?" dediğinde gerilmeyeceksiniz..

Hea, eğer rahatsız oluyorsanız sorularımdan; yada birşeylerin egosuyla kendinizi kötü hissediyorsanız, cevap vermezsiniz; olur biter. Çok zor bir durum değil bu.

15.000km'i falan küçümsemedim. Ama 800-1000 liralık Çin scooterlarının rahatça gittiği mesafeleri çıkıpta "bak ben bu kadar yol yaptım, demekki taş gibiymiş makine" şeklinde lanse ederseniz birazcık motordan anlayan biri bu açıklamanıza hafif bir tebessüm edecektir.

Benimde onlarca 650'lik - 1300'lük makineye binen arkadaşım, abim var. Ve bu insanlarda zamanında çin makinelerine de binmişler. Onlar bile çıkıp "Nova, sen abartıyorsun araştırma işini, yok öle bir makine! sen motor falan alamazsın" demiyor; ama siz çıkıp "kardeşim, alma bizim motordan.. sen bu kafayla motor alamazsın zaten" diyebiliyorsunuz.. Buda ayrıca bir ironi!..

Motosikleti
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses bekleme onu sölıyım ama 600 ölemı :S:S:S cayır cayır yanıyo alet hyo la basacagın en fazla 140 olsun ses de yok zzz tabi senın kararın orası ayrı :D ama 600f yada rr alırsan uzun sure bınersın
    ses gelmiyo bilioyorum tek sese düsmüyor 4 silindir olmadıgı icin ama onunda tatlı sesi war görüntü aynı zaten 140 ta az bir sürat degil motoru sevdiginde sende uzun süre kullanırsın merak etme

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak marşını tercih ederim kim ittirir motoruu
    En iyisi yinede ayak marşı tabi...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    KANUNİ CARACAL

nova

anladığım kadarıyla zealsun ve caracal arasında kalmış durumdasın mademki bütçen bir japon makinaya yetmiyor caracal almanı tavsiye ederim bana gelen tepkiler oldukça güzel

Alıntı CARACAL-TAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla zealsun ve caracal arasında kalmış durumdasın mademki bütçen bir japon makinaya yetmiyor caracal almanı tavsiye ederim bana gelen tepkiler oldukça güzel
    İşte budur ya..! Çok sağolasın dostum..
    Ne güzel, açık ve net bir cevap.

Aslına bakarsan şöyle temiz bir zealsun bulsam hiç düşünmicem alacağım, ama yok. ZS sahipleri makinelerini satma taraftarı değiller pek.

Bu arada tesadüfen istiklal caddesindeki ara sokaklardan birinden geçen bir Tiger gördüm. Egzostuna ne yapmışlarsa artık, harika bir sesi vardı. Karakter ve tok bir ses. Görmesem Vn500 falan sanabilirdim makineyi.. Tek silindir 250cc'den böyle ses almak.. Gerçekten çok iyi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler