Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    mterayes26
    mail çekeceğimize bu sayfaya girsinler okusunlar baştan sona ortak dertlerimizi sorunlarımızı..ne dersiniz??? yarım depo benzin var depomda sarı ışık yanıyor kafaları yiyecem ona güvenirsek allahtan rezerve varda .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mterayes26
    mail çekeceğimize bu sayfaya girsinler okusunlar baştan sona ortak dertlerimizi sorunlarımızı..ne dersiniz??? yarım depo benzin var depomda sarı ışık yanıyor kafaları yiyecem ona güvenirsek allahtan rezerve varda .....
    yaw sen ne bakıyorsun onlara mail attım servisi aramış ilgilenin diye servisimde sanslısın hıcbır fırmanın kalite kontrol muduru aramaz dıyor . abi ayrıca benzın ısıgı kırmızı , babam bana kızıyor olum kırmızı yanıyor benzın alsana dıye dıyorum kı babacan ısık yanıyor 45 km daha gıdıyor motor ve 10 ytl benzın alıyorum 75 km anca gıdıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    anlaşılan her caracalın benzin ışığı ayrı sen kırmızı diyorsun benimkide sarı yanıyor!! diğer arkadaşlarınkide turuncu yanıyordur herhalde

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    mterayes26
    Motorlardaki benzin göstergesi olayına fazla takılmayın depolar şekil ve konum itibarı ile araçlardakinden oldukça farklıdır. Göstergeler veya ışıklar gerçek bilgi vermez. BU nedenle depo iki hortumdan beslenir. Biz buna yedek depo deriz. ( aslında oyle bişi yok ama ancak böyle tarif edilebiliyor ) Bu yedek konumda gidişin menzilini bilmemiz yeterlidir.

Benzinimiz bitene kadar kullanıyoruz bittiği yerde yedeğe alıp ilk benzin istasyonuna giriyoruz. Benzin ışığı varmış yokmuş gösterge şöyleymiş böyleymiş kafanızı yormayın ben o ışık zımbırtısını söküp attım rahat ettim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    anlaşılan her caracalın benzin ışığı ayrı sen kırmızı diyorsun benimkide sarı yanıyor!! diğer arkadaşlarınkide turuncu yanıyordur herhalde
    pembe yanmasında dıger remkler olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlardaki benzin göstergesi olayına fazla takılmayın depolar şekil ve konum itibarı ile araçlardakinden oldukça farklıdır. Göstergeler veya ışıklar gerçek bilgi vermez. BU nedenle depo iki hortumdan beslenir. Biz buna yedek depo deriz. ( aslında oyle bişi yok ama ancak böyle tarif edilebiliyor ) Bu yedek konumda gidişin menzilini bilmemiz yeterlidir.

Benzinimiz bitene kadar kullanıyoruz bittiği yerde yedeğe alıp ilk benzin istasyonuna giriyoruz. Benzin ışığı varmış yokmuş gösterge şöyleymiş böyleymiş kafanızı yormayın ben o ışık zımbırtısını söküp attım rahat ettim.
    haklısın kanımca......

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

yok ben zaten ısığı kaale almıyorum yedege gecıp 45 km daha gıdıyorum ve benzıncıye

Motosikleti
    honda xl 600v transalp
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ben zaten ısığı kaale almıyorum yedege gecıp 45 km daha gıdıyorum ve benzıncıye
    yedekle 45 km gidiyomu bu gun benzin bitti yedege aldım ama üçbuçuk atıyom ha kaldı ha kalacak diye iyi yaw 45 gidiyosa ben en fazla 10 km gider diyomum bi gün deneyecem depoyu boşaltcam yedege alacam bakalım ne kadar gidecek
    [COLOR="DeepSkyBlue"]ALLAH KİMSEYİ BENZİNSİZ BIRAKMASIN[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    vallahi rezerve olayını bende denemedim o riski göze alamam abii ..ama 45 km gidiyorsa iyi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı fattii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedekle 45 km gidiyomu bu gun benzin bitti yedege aldım ama üçbuçuk atıyom ha kaldı ha kalacak diye iyi yaw 45 gidiyosa ben en fazla 10 km gider diyomum bi gün deneyecem depoyu boşaltcam yedege alacam bakalım ne kadar gidecek
    bak hoca ben bunu nasıl ölçtüm şimdi mesela 1 lt lık sıse al elıne doldur benzını ama yedege dusurmeden yanı once bır 10 ytl lık al bır kıyıya cekıl muslugu kapatı beyaz tüp var filtre genelde hepsınde var ondan hortumu cıkar şişeye ver benzını mesela sakin kullanımda benım kı 360 gr benzınle 12 km yol gıdıyor neyse , 500 gr kadar al ama motor normal depodan dusmeseın sonra yoluna gıt bıtır benzını yedege gec km yı al gıttıgı kadar bıtene kadar gıt ve sana yedek depo sonucu cıksın sıseyı depoya bosalt jıkleyı ac kontak kapalı ıken 15 sefer falan gaza bas vakumlu karburator benzını ceksın ve kontagı acıp bas marsa ve yol al ortama normal kullanımda lt ıle 30 -35 km gidiyor benım motor

sorusu olan varsa kemk_87@hotmail.com

Motosikleti
    honda xl 600v transalp
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak hoca ben bunu nasıl ölçtüm şimdi mesela 1 lt lık sıse al elıne doldur benzını ama yedege dusurmeden yanı once bır 10 ytl lık al bır kıyıya cekıl muslugu kapatı beyaz tüp var filtre genelde hepsınde var ondan hortumu cıkar şişeye ver benzını mesela sakin kullanımda benım kı 360 gr benzınle 12 km yol gıdıyor neyse , 500 gr kadar al ama motor normal depodan dusmeseın sonra yoluna gıt bıtır benzını yedege gec km yı al gıttıgı kadar bıtene kadar gıt ve sana yedek depo sonucu cıksın sıseyı depoya bosalt jıkleyı ac kontak kapalı ıken 15 sefer falan gaza bas vakumlu karburator benzını ceksın ve kontagı acıp bas marsa ve yol al ortama normal kullanımda lt ıle 30 -35 km gidiyor benım motor

sorusu olan varsa kemk_87@hotmail.com

eywallah kardeş sagol bi de ben deneyim bu arada senin egzoz açıkmıydı?
    ne zaman askere gidecegin bellimi?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hatta size nekadar yaktığınızı nasıl ölceceğiniz konusunda da bir fikir vereyim.

Depoyu doldurup- km yi sıfırlayın-benzin bitene kadar gidin-yedeğe geçince km yi yeniden sıfırlayın-depoyu doldurun-normal konuma alın-bitene kadar gidin- yedeğe geçince sıfırlayın-tekrar tekrar tekrar

Böyle yaptığınız zaman yakıt miktarınızı sürekli kontrol etmiş olursunuz ve bir anormallik olduğunda çabucak müdahale edebilrsiniz.

Ha birde o benzin musluğu depoya bağlı olduğu yerden sökülebiliyor 5-10 bini devirince söküp temizlemenizi tavsiye ederim

Ve birşey daha

Deponuzuda 10.000 km de bir boşaltığ temizleyin ve kompresörle hava tutun içini iyice kurutun

Çünkü aldığınız beniznin içindeki su dipde birikiyor ve yedek depo alanınızı işgal edip menzilinizi düşrdüğü gibi deponuzun da paslanmasına yol açıyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    honda xl 600v transalp
    Hatta size nekadar yaktığınızı nasıl ölceceğiniz konusunda da bir fikir vereyim.

Depoyu doldurup- km yi sıfırlayın-benzin bitene kadar gidin-yedeğe geçince km yi yeniden sıfırlayın-depoyu doldurun-normal konuma alın-bitene kadar gidin- yedeğe geçince sıfırlayın-tekrar tekrar tekrar

Böyle yaptığınız zaman yakıt miktarınızı sürekli kontrol etmiş olursunuz ve bir anormallik olduğunda çabucak müdahale edebilrsiniz.

Ha birde o benzin musluğu depoya bağlı olduğu yerden sökülebiliyor 5-10 bini devirince söküp temizlemenizi tavsiye ederim

Ve birşey daha

Deponuzuda 10.000 km de bir boşaltığ temizleyin ve kompresörle hava tutun içini iyice kurutun

Çünkü aldığınız beniznin içindeki su dipde birikiyor ve yedek depo alanınızı işgal edip menzilinizi düşrdüğü gibi deponuzun da paslanmasına yol açıyor.
    iyide kardeş bizim km ler sıfırlanmıyoki yada ben bilmiyom sıfırlamayı
    bu arada 50. sayfaya ulaşıyoz

Motosikleti
    kanuni caracal 200 cc
    arkadaslar bende resım koyayım dedım ama beceremedım nası konuluo ya :D farkettım hicbiriniz yapıstırmaları cıkartmamışsınz ben daha montajdayken cıkarmıstım bı bakın belkı beğenirsiniz. bide dün gece örtmemiştim yağmur yağmış baya benım göstergelerde buğulanmış bıraz onun çözümü neydi ya bulamadım forumda cok gerıde kalmıs yardımcı olursanız sevınırm teşekkürler...

Motosikleti
    honda xl 600v transalp
    resim eklemek kolay işte anlatım adresi
    http://www.motosiklet.net/forum/foru...i-anlatim.html

benim göstergelerde buhar yaptı bende bilmiyom arkadaşlar bi daha tekrar yapar herhalde zahmet veriyoz ama

Motosikleti
    kanuni caracal 200 2008
    slm arkadaşlar epeydir muhabbetinize katılamadım soryy. geçen hafta servise ilk bakıma götürürken arkadan aracın teki vurdu stop lambası falan dağıldı allahdan bişey olmadı nese servise gittim yağı falan değişdi hadi eyvallah dedim çıkdım o da ne vites yükseltme düşürme sistemi değişdi vites yükseltme yukarı düşürmede aşa idi şimdi aşa yükseliyo yukarı düşüyo sizdede oldumu böyle bir şey ? o sırada servise gelen bir caracalcı bayanda aynısı banada oldu dedi. ve geçen farkettim benzin deposunun altındaki biryerden benzin sızıyor. farketmemin sebebide nikalajlı olan kısımda leke bırakması ve bu motoru ilk aldığımdada o leke nikalaj da vardı sorduğumda benzin koyarken dokuldü bişey değil dedilerdi. ve bu arada arkadaşlar istediğimiz kadar mail atalım değişen bişey olmaz. nikelaj lı yerin pas tutması garantiye girmiyor diyorlar doğrumu ?

arkadaşlar resim değilde video eksoz açtıran arkadaşların bi eksoz sesi duysak açtırmayı düşünüyorum bende 95 km virasyon yaşadım geçen şimdi 105 yaptım en fazla vibrasyon yokdu yavaş yavaş açılıyo 820 km oldu :D

resim eklemek kolay işte anlatım adresi
    http://www.motosiklet.net/forum/foru...i-anlatim.html

benim göstergelerde buhar yaptı bende bilmiyom arkadaşlar bi daha tekrar yapar herhalde zahmet veriyoz ama

crazy rock arkadaş su alma sorunu depoüstündeki kromajlı plastik kısmı kromajlara zarar vermeden çıkart çevresine sıcak silikon çek ben ilk aldığımda yaptıydım ve sanırım camıda söküp içine buhar önleyici spreylerden sıktıydım şimdi bir problem yok. yalnız o plastik parçayı sökmüşken bally ile çevresindeki siyah plastiğide yapıştır bir müddet sonra oda sökülüyor benden söylemesi.

--------------------------------------------------------------------------------

delibasalyon arkadaşımızın geçen benimde başıma gelmişdi önerisi henüz ben denemek için bir fırsat bulamadım. bu hafta sonu gösterge olayını halletmeye çalışıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650

var var

Bi arkadaşım bu motorun ikici elini almak istiyoru satmak isteyen arkadaşların dikkatine
    mesajını yeni gordum satan biri var motoru yakalattı bagladılar ehliyeti yoktu falan babası ambargo koydu satıyolar simdi mesaj at bana cebini baglantı kuralım motor umraniyede

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Ve birşey daha

hocam bizde km sıfırlamak gibi bir şans yok kanuninin yaptığı hatalardan bir taneside bu zaten vites göstergesi , benzin göstergesi , km sıfırlama ve beş para etmez akü ayak marşından sıkıldım artık

ve bu arada senın anlattıgın yontem cok karısık ama ben genelde 5 ytl alıyorum ölçerken yanıma yedek benzınde koyuyorum oyle olcuyorum

eywallah kardeş sagol bi de ben deneyim bu arada senin egzoz açıkmıydı?
    ne zaman askere gidecegin bellimi?
    benim egsoz orj derim ki egsoz actırmayı sehır ıcı ve dısı cok kafa s.k.y ve performanstan düşüyor

valla mayısta tecil bozacam nasip olursa

Alıntı CrazyRocK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar epeydir muhabbetinize katılamadım soryy. geçen hafta servise ilk bakıma götürürken arkadan aracın teki vurdu stop lambası falan dağıldı allahdan bişey olmadı nese servise gittim yağı falan değişdi hadi eyvallah dedim çıkdım o da ne vites yükseltme düşürme sistemi değişdi vites yükseltme yukarı düşürmede aşa idi şimdi aşa yükseliyo yukarı düşüyo sizdede oldumu böyle bir şey ? o sırada servise gelen bir caracalcı bayanda aynısı banada oldu dedi. ve geçen farkettim benzin deposunun altındaki biryerden benzin sızıyor. farketmemin sebebide nikalajlı olan kısımda leke bırakması ve bu motoru ilk aldığımdada o leke nikalaj da vardı sorduğumda benzin koyarken dokuldü bişey değil dedilerdi. ve bu arada arkadaşlar istediğimiz kadar mail atalım değişen bişey olmaz. nikelaj lı yerin pas tutması garantiye girmiyor diyorlar doğrumu ?

arkadaşlar resim değilde video eksoz açtıran arkadaşların bi eksoz sesi duysak açtırmayı düşünüyorum bende 95 km virasyon yaşadım geçen şimdi 105 yaptım en fazla vibrasyon yokdu yavaş yavaş açılıyo 820 km oldu :D

crazy rock arkadaş su alma sorunu depoüstündeki kromajlı plastik kısmı kromajlara zarar vermeden çıkart çevresine sıcak silikon çek ben ilk aldığımda yaptıydım ve sanırım camıda söküp içine buhar önleyici spreylerden sıktıydım şimdi bir problem yok. yalnız o plastik parçayı sökmüşken bally ile çevresindeki siyah plastiğide yapıştır bir müddet sonra oda sökülüyor benden söylemesi.

--------------------------------------------------------------------------------

delibasalyon arkadaşımızın geçen benimde başıma gelmişdi önerisi henüz ben denemek için bir fırsat bulamadım. bu hafta sonu gösterge olayını halletmeye çalışıcam

dostum makıne 200 cc o kadar mühendis abiler ablalar dirsek çürütüyor onun için hiç egsoz actırmayın derim

bugun hava filtresını yıkadım valla sabunla hemde bır kir aktı simsiyah 4 saat falan kuruttum taktım motorda bir çekiş arttı ucak gıbı oldu valla sesı falan değişti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    CrazyRocK
    o benzin kaçırma olayı bütün caracallarda standart yapıyor garantiden değiştirebilirsin ..zaten bi lastik parçası pek pahalı olacağını sanmam kendinde alabilirsin...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    CrazyRocK
    o benzin kaçırma olayı bütün caracallarda standart yapıyor garantiden değiştirebilirsin ..zaten bi lastik parçası pek pahalı olacağını sanmam kendinde alabilirsin...
    musluklarımızda ıyı degıl fazla hele akü kıracam bu gidişle amaaaa ciğeri saglam motorun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler