Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar arkdaşlar bende aranıza yeni katıldım bende buğün siyah renkte resmini çekemedim daha ama en kısa zamanda çekip buraya eklerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dincerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkdaşlar bende aranıza yeni katıldım bende buğün siyah renkte resmini çekemedim daha ama en kısa zamanda çekip buraya eklerim
    hayırlı uuğrlu olsun arkadaşım...
    tekerin düz bassın..

sağolasın hanedan12 herkeze kazasız belasız sürüşler

bunlarda benim makinenin resimleri

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    aramıza hoşgeldin umarım kazasız belasız kullanırsın.. siyah renkte başka güzel duruyor..
    KIRMIZI BOĞA..

sağolasın abal evet yeni resimlerinide çektim bi ara atarım onlarıda yalnız ufak bi sorun var herhalde depo şamandırasımı oluyo o bozuk herhalde var olan yakıttan az gösteriyo gösterge

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    sağolasın abal evet yeni resimlerinide çektim bi ara atarım onlarıda yalnız ufak bi sorun var herhalde depo şamandırasımı oluyo o bozuk herhalde var olan yakıttan az gösteriyo gösterge
    bu düşünce beni bir kere yolda bıraktı.. bakıyorum içerde benzin var ama gösterge dipte. dedim gider herhalde. yolda kaldım. 6 litre olan deponun 1-2 litresini kullanamıyor motor.

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu düşünce beni bir kere yolda bıraktı.. bakıyorum içerde benzin var ama gösterge dipte. dedim gider herhalde. yolda kaldım. 6 litre olan deponun 1-2 litresini kullanamıyor motor.
    bunu öğrendigim iyi oldu ama genede gidicem bi servise bozuk olmasında ben dolu tutarım depoyu 1.6 gti a yakıt yetiştirdigime göre artık buna havada karada yetiştiririm

Motosikleti
    storm 150
    bugünden itibaren bende stormcu oldum

hayırlı ugurlu olsun allah kazasız belasız binmek nasip etsin

Sanmıyorum alkadras ...
    ilk denememde tam dolu depo ile 235 km gitmiştim(şehirler arası)...kasmadan.
    şu an şehir içi 180-190 km civarı (bakım zamanı geldi biraz da ondan fazla yakıyor az biraz.

depo zaten 6,0-6,5 litre yani hepsini kullanıyor...defalaca test ettim...;)

Motosikleti
    Salcano sm250
    Bu motoru tavsiye ediyomusunuz peki scooter almak isteyenlere ??
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

vallaha bu ğün benim motorda bi anormallik oldu otobanda giderken birden gaz kesmeye başladı 100 den 40 a kadar yavaşladı sonra tekrar kendine geldi anlamadım ne oldugunu bi an ama tahminime göre yakıttan ama bakalım servis nedicek

bu motoru tavsiye edermiyim vallaha bilmem benim şuana kadarki ilk motorum oldugundan taşdan bile olsa güzel gelir bana ama sen begenirmisin onu bilemem

Motosikleti
    Salcano sm250
    teşekkürler..
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanmıyorum alkadras ...
    ilk denememde tam dolu depo ile 235 km gitmiştim(şehirler arası)...kasmadan.
    şu an şehir içi 180-190 km civarı (bakım zamanı geldi biraz da ondan fazla yakıyor az biraz.

depo zaten 6,0-6,5 litre yani hepsini kullanıyor...defalaca test ettim...;)
    peki dostum sence neden benim motor böyle yapıyor.
    yani en kötü haliyle 180 190 km diyorsun ki ben hiç bir depoyla 180 km falan görmedim.
    ben 120 130 gidiyorum bir depoyla. Rolanti ayarı da yaptırmama rağmen hemde serviste..
    2 kişi biniyoruz sık sık ve Rize'de yaşıyor olmamızdan dolayı çokça yokuş tırmanıyoruz. bunlar ne kadar etkiler sence?

Motosikleti
    storm 150
    Selamlar arkadaşlar birkaç sorum olacak motorda fazla titreme var gibi geldi bana ilk kalkışta çok titriyor acaba yeni diyemi km 1500 de birde ist. önerebileceğiniz servisler varmı dudullu hariçinde ilk günden beri başıma açmadıkları sorun kalmadı lanet bir servis...

Storm 150

Merhabalar 4 ay önce sıfır kilometre storm 150 aldım. Sanayi mahallesi Kayalar motordan almış bulundum(maalesef büyük hata)...
    Aldıktan 800 bakımına götürdüm ve sadece yağ değiştirdiler o kadar.
    Sormak istediğim şu: Başına gelenm varmı bilmniyorum ama kasada gevşemeler var gibime geliyo doğalmıdır acaba.?
    Birde ön frene basınca sağa çekme sözkonusu acaba diskten olma ihtimali varmıdır?
    Birde gaz kesince bir şıkırtı duyuyorum avans vurur gibi acaba bunları bvilen başına gelip çözen varmı içinizde Varsa bana bu konuda çözüm veya yapabileceklerimi yazarmısınız. mail:umitseker_78@hotmail.com.
    Ha birde arkadaşın biri toplanalım stormcular tanışalım grup kuralım diyor bu forumda. Çok güzel olurdu hakkaeten bende katılmayı çok isterim.

Sevgiler herkese bütün motorsikletçilere............

Motosikleti
    kanuni storm 150
    arkadaşlar benim de bi storm 150 war. daha 1250 km de falan depoyu fulledigimde 155-160 km falan gidio sizce bu normal mi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı gitarist78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde gaz kesince bir şıkırtı duyuyorum avans vurur gibi acaba bunları bvilen başına gelip çözen varmı içinizde Varsa bana bu konuda çözüm veya yapabileceklerimi yazarmısınız.
    Benzer bir sorunu bende yaşıyorum. motorum 3250 km'de.
    gaz kesince şıkırtı değilde 'çat' diye bir ses geliyor inceden.. Motorun sürüşünde bir rahatsızlık oluşturmuyor belki ama bir yerlerde bir sorun olduğu ve yaptırmazsak büyüyeceği aşikar..
    Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bu arada ben motorumdan genel anlamda memnunum. Başımı ağırtmadı pek.. Rize'deki servisle de bir problemim olmadı. zaten servisi yaygın olduğu için kanuni almıştım.

peki dostum sence neden benim motor böyle yapıyor.
    yani en kötü haliyle 180 190 km diyorsun ki ben hiç bir depoyla 180 km falan görmedim.
    ben 120 130 gidiyorum bir depoyla. Rolanti ayarı da yaptırmama rağmen hemde serviste..
    2 kişi biniyoruz sık sık ve Rize'de yaşıyor olmamızdan dolayı çokça yokuş tırmanıyoruz. bunlar ne kadar etkiler sence?
    1 ay sonra ..
    Sürekli rampa çıkmak yakıtı haliyle etkiler ....
    İki kişi 190-200 km civarı yol gittik 1 depo ile sır denemek için artçı aldım yanıma :D

Şu aralar bakım yapmam lazım . şehir içi 150-160 km ye düştüm.

buji ,hava filtresi,lastik hava basınçları,aktarma kayışı,tahrik seti.karbüratör temizliği.yağ değişimi. bunları yaptınmı benim makine eski haline gelebilir. :D

Yakıtı etkileyen faktörler bildiklerimi yazayım da bilmediklerim varsa öğrenirim. ;)

1-yoldaki eğim durumu
    2-araçtaki ağırlık.
    3-aracın rüzgara karşı direnci.
    4-hasarlı buji
    5-hava filtresi
    6-karbüratörün ayarsızlığı. gibi nedenler yakıtı etkiliyor .

başka bilen varsa yazarsanız sevinirim.

Alıntı apocalypse01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim de bi storm 150 war. daha 1250 km de falan depoyu fulledigimde 155-160 km falan gidio sizce bu normal mi.
    2500-3000 den sora normal yakıt değerlerine dönmesi gerekiyor ...
    eğer hala fazla yaktığını düşünüyorsanız bir kontrol etmekte fayda var.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler