Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmurlu havada bindim bu ara çamurlu benimkiBi yıkatayımda siyahınıda görün burada.
    Şu göbekten gelen sesin sebebini bulan varmı?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bidim Yağmurlu havada heleki istanbula yağan son yağmurlarda baya bindim perişan oldu motor...
    İşte bunlarda benim kankalar .. Motoru beraber aldığımız arkadaş

Arka planda benim KIRMIZI nın kuruğu görülüyor.

Tamir gören elcik (gecenin 01:00 ında )

Sigara jelatini sıkıştırıldı araya sallanıyordu ....

Civatası atan Egzost ...(Plakadaki somunlarda biri sökülüp egzost yerine oturtuldu ...plaka telle bağlandı düşmesin diye ...)

Sele altı ve karbüratör üstü... bir fotosunu koyayım dedim ....

gecenin 03:00 ında kağıthaneden geldik motorla yağmur biraz dinince

zor du .üşümüştük ve yorulmuştuk ...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    egzot civatası atıyorsa sorun egzost bağlantı kelepçelerinde bir gevşeklikten olabilir. bir de egzostun tüp ve manifolst bağantısı gevşeksede yapar. egzost boğazındaki civataları çok sıkarsan saplama kırılabiliyor çok zor bir yerde duruma göre 150 ytl civarında fatura çıkabiliyor çukurlara dikkat etmek gerek.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu havada bindim bu ara çamurlu benimkiBi yıkatayımda siyahınıda görün burada.
    kardeş be nbekliyorum siyahını hiç görmedim senden görmek istiyorum

Direksiyon çatalındaki boşluk o
    Servise git Direksiyon üst plastiğini söküp o bölgeye ulasabiliyorlar
    Somunu sıkıp boslugu alınca problem çözülüyor

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon çatalındaki boşluk o
    Servise git Direksiyon üst plastiğini söküp o bölgeye ulasabiliyorlar
    Somunu sıkıp boslugu alınca problem çözülüyor
    Cevap için teşekkür ederim ama yanlış tabir kullandım galiba.Arka tekerlek göbeğinden acayip rahatsız edici bir gıcırtı geliyor.Acaba yağsızlıkmı yoksa yapısal bir problemmi var?
    Oğuz

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Sizinde sorunlar baslamis arkadaslar kolay gelsin ama bosverin hepsi hallolur bizdede oluyodu bu tur sorunlar eminim zaten bozulan kisimlar %50 lik çin uretim kismidir geri kalan %50 lik Turk uretim kismi sizi yolda birakmaz
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinde sorunlar baslamis arkadaslar kolay gelsin ama bosverin hepsi hallolur bizdede oluyodu bu tur sorunlar eminim zaten bozulan kisimlar %50 lik çin uretim kismidir geri kalan %50 lik Turk uretim kismi sizi yolda birakmaz
    Türk tarafı bize yeter be nitrious.
    Oğuz

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bunlarda benim motorumun resimleri

Arkadaslar bugun motorum 5555 'inci kilometresini de problemsiz gördü 3 Ayda 5555 km oldu İş icin kullanirsan böyle olur tabi

Cevap için teşekkür ederim ama yanlış tabir kullandım galiba.Arka tekerlek göbeğinden acayip rahatsız edici bir gıcırtı geliyor.Acaba yağsızlıkmı yoksa yapısal bir problemmi var?

Dostum aynı problem bendede var.. Serivse gosterdim,, Motorunu saglam bi çukura düsürdüysen seninde benimkisi gibi bilyelerin dagilmis.. Ben cumartesi gunu yaptiricam siparis verdim fakat etmin ol ki garanti disi..

Motor Orta Sehpada iken gaza basip lastik dönmeye basladiginda gazi biraktiginda rolantiye düsünce jırrrr diye bi ses geliyosa bilyelerin dagilmis hayirli olsun,,, O bilyeler arka tekerleginin kitlenmesine sebep olur,,hiz yapma ve servisine götür.

Motosikleti
    eğer rulmanlar değişecekse aynı boyda kaliteli olan SKF ve benzeri olan bir rulman ile değiştirilmesini aynı zamanda rulmanların montajında güç kullanılmadan yerleştirilip uygun yağla yağlanmasını tavsiye ederim. eğer rulmanlar güç kullanılarak monte edilirse rulman ömrü çok kısalır.
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Dostum aynı problem bendede var.. Serivse gosterdim,, Motorunu saglam bi çukura düsürdüysen seninde benimkisi gibi bilyelerin dagilmis.. Ben cumartesi gunu yaptiricam siparis verdim fakat etmin ol ki garanti disi..

Motor Orta Sehpada iken gaza basip lastik dönmeye basladiginda gazi biraktiginda rolantiye düsünce jırrrr diye bi ses geliyosa bilyelerin dagilmis hayirli olsun,,, O bilyeler arka tekerleginin kitlenmesine sebep olur,,hiz yapma ve servisine götür.[/QUOTE]

Leopessia,cevap için teşekkür ederim.Geçen belediyenin bize hizmet için açtığı ve iş olsun diye kapattığı bir çukura girdim sağlamca.Hemen gidip baktırayım bari.

Tuğrulözbek sende sağol.Peki SKF rulmanı taktırırsak servisçi abiler "bu parça garantiyi bitirir" gibi bişey söylermi?Çünkü ilk bakımda yağı ben getirsem problem olurmu? dedim.Bizdeki haricinde yağ koyarsan garanti dışı olur dedi.Halbuki onun koyduğu yağdan daha kalitelisini alıcaktım.
    Oğuz

Motosikleti
    eğer motorun uygun standardında yağ getiriyorsan o zaman servisin sana kıllık yapıyordur. başka servise gitmen uygun olur. varille alınan yağın maliyeti 3 - 5 YTL satışı 10 YTL.
    SKF dünyada bilinen en kaliteli rulmandır. isveç malıdır. motorun orjinal rulmanından çok çok kalitelidir. tek sorunun kaliteli olduğu için çukurlarda rulmanın değilde rulman yataklarının bozulması olabilir.
    çukurlar konusunda bende çok şikayetçiyim geçen ay ön tekeri kurtardığım çukura arka tekeri yan girdirince jantı çatlatıp kırmıştım. şu an rulmanlarda bir sıkıntı görünmüyor aklıma geldi en kısa zamanda değiştireyim

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motorun uygun standardında yağ getiriyorsan o zaman servisin sana kıllık yapıyordur. başka servise gitmen uygun olur. varille alınan yağın maliyeti 3 - 5 YTL satışı 10 YTL.
    SKF dünyada bilinen en kaliteli rulmandır. isveç malıdır. motorun orjinal rulmanından çok çok kalitelidir. tek sorunun kaliteli olduğu için çukurlarda rulmanın değilde rulman yataklarının bozulması olabilir.
    çukurlar konusunda bende çok şikayetçiyim geçen ay ön tekeri kurtardığım çukura arka tekeri yan girdirince jantı çatlatıp kırmıştım. şu an rulmanlarda bir sıkıntı görünmüyor aklıma geldi en kısa zamanda değiştireyim
    Kafanı şişiricem ama bi soru daha:BU rulmanın ölçüsü veya bir kodu varmıdır?Yoksa motorla rulmanı satan abinin yanına gitsem bakarak anlayabilirmi?Cevaplar için çok teşekkürler.
    Oğuz

Motosikleti
    rulmanın üzerinde ölçüsü vardır o numaraya göre alırsın.
    bozulmuş rulmanı çıkarttırıp sanayide rulman satan bir yere götürdüğünde ona göre verirler.
    aynı zamanda yeni ile eskiyi üst üste koyup cam gibi düz bir yüzeyde boyutlarının eşit olup olmadığını kontrol edebilirsin.
    rulmanları değiştirmek çok zor olmasada orta düzeyde alet edevat kullanma becerisi istiyor. benim motorda rulmanlar bir segman ile birleştirilmiş. eğer senin sorun çıkaran rulman motora arkadan bakınca sağdaki değilde soldaki ise o zaman vites kutusu tamamen sökülüp değiştirilmesi gerekir fakat onun değişimi biraz sakat bir durum eğer şanzıman düzgün toplanmazsa o zaman rulman yataklarını kırıp daha fazla sorun çıkarma ihtimali var.
    motorun arkasından bakınca sağ amortisörün bağlandığı parça çıkınca mil sağa sola yataktan esneme yapıyorsa şanzıman rulmanı sorunlu olma ihtimali yüksektir. oradan arızalı olan motor pek görmedim ama hazır sökülmüşken kontrol etmekte fayda vardır. sağdaki rulmanlar iki tanedir takarken greslenmesi gerekir. rulamın üzerinde koruyucu yağ var onun temizliği konusunda pek bilgim yok fakat forumda teknikhoca isimli bir abimiz var ondan daha detaylı açıklamada bulunabilir.
    sorunun iki rulman değişimi ile hallolacak bir sorun olma olasılığı yüksek can sıkmaya gerek yok. 5 haneli km yapınca motorunla bütünleşiyor insan

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar motorlar git gide çoğalıyor..hepinizinki hayırlı uğurlu olsun..bu arada motorlarda çok kıyak görünyor.. bugün direksiyon sınavındaydım..50cc kullandım dökülüyodu hertarafı..
    motorumu seviyorum yaaa..
    KIRMIZI BOĞA..

Arkadaşım motorun hakikaten boğaza karşı şık durmuş

En güzel günlerdekullanman dileklerimizle

Bende yaşadığım 1-2sorunu anlatayım hemen acaip şeyler yahu

Bu 1. resim egzost nasıl bu hale geldi anlamadım ....

Bu da 2.si

Bu da Farklı bir açıdan ...3. sü...80-90 km ile gidiyordum ve patıramaya başladı ...Garantiden değişecekler...Hafta içi gelirmiş ...Düşen parçayı sordular ..."Nerden bulayım ..80-90 km/h la yoğun yolda gidiyorum ona mı bakayım dedim ... durum döndüğümde firlamış bir yerlere bulamadım ...
    Kimbilir yolun ne tarafına fırladı...Gözle görünen mesafede yoktu .... :(

Tabiki bu da başka bir sorun ...Arka çamurluk iki amörtisor arasına sıkışıp yukarıda kalmakta ve vida yerlerini kırmakta Benim için çözümü basit ...
    Ama KANUNİ Servisindekilerin dikkat etmesi gerekirdi gözleri önünde ki bir yer
    Bilerek Sözle ifade etmedim...Göreceklermi diye bu yönden (-) eksi puan ... :(

Abal kardeşim umarım sınav iyi geçmiştir bizde miniatürk'ün yanında girdik sınava geçtik ...

Yan yana 3 kanunşi vardı ... STORM-STORM-ROKKO Üçümüz de aynı yerden almıştık motorları ...
    Bu arada Benim Bozuk Egzosttan çıkan ses arkadaşın çok hoşuna gitti
    Benimkinide bozsana abi diyor ...
    1000cc lik gibi çıkıyor hakkaten ses ... ama yakıt farkı bariz şekilde arttı ..
    %30-%40 gibi....
    Ne olursa olsun MOTURUMU SEVİYORUM....
    Çünki O BENİM....

Arka Rulman konusunda Hiç bir fikrim yok Konu hakkında sizleri takip etmekteyim ....

Leospia orası sarayburnumu yaf

Çok sık durmuş orada motorun

Bir ara beraber de gideriz Asyacılar Kanuniler toplanır gideriz ...

Motosikleti
    Octavia
    Hanedan senınde susturucu borusu kırlımıs benımde cıktıydı o tabı bu kadar erken degıl baya erken curumus sızınkı ama oluyo arada genelde dandık egzozlar orjıanllerı o boruyu ucudan kaynak yaptırırsan sorun hallolur umarım atmamıssındır.Nasıl bı ses cıkardıgını tahmın edıyom bende ogle gezmıstım harıka ama gaza asılınca acayıp yapar Neyse yaw herkez ehlıyet alıdıgına gore organızasyon ne zaman he Valla bızım Asyacıla gelecektıler SAkarya falan ortadda bı yerde bulusacaktık sızde katılın hep bırlıkte kaynasırız he ??

Benımde motor 9150 km oldu yawss artık pazartesı bakıma vercem bı kac ufak sorun var sanırım atesleemde artık baksınlar
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Bilgin Valla Bizde arkadasla ehliyeti alinca Bir GEBZE tur yapmayı aklımızdan geçiriyoruz....Bir pazar ...

Maşallah diyelim daha nice 10,000 km ler görürsün inşallah ...

Bu arada bu gece kaza atlattım ki ... Ayrıntıları ile yazacağım ...
    Çok ilginç dialoglar oldu ama plakasını hemen vereyim

34 AF 7035 plakalı araca dikkat edin ...Deniz mavisi golf tarzı bir otomobil...
    Sarı saçları olan Diğren bacaklı bir kız 25-26 yaşlarında ...Ağzında ciklet...Töbe Töbe (Burada çok şeyler geçirdim içimden ,anlayan anlamıştır...)

Yer :

Beylikdüzü OPET
    Edirne - Avcılar istikameti...(Tam yol ayrımındaki OPET)

iki motor peşpeşe idik . Benzin istasyonun yanindan geçiyorduk
    Solumuzdan öyle bir kırdıki sağa doğru ne yapacağımı şaşırmadım
    iki frene aynı anda asıldım ...Tam giriyordum arkadan (kıza değil arabasına... )
    geçti benzin istasyonuna tabi bende kırdım ...istasyona Bismillah dedikten sonra peşinden kırmızı golf tarzı bir araba daha yanaştı istasyona içinde iki oğlan ...
    -"Abi deli o deli" dediler ,Tabi ben hala kız olduğunu bilmiyorum ...neyse,
    indi arabadan yanına yanaştım .
    -"Napıyorsun sen ya Azrailmisin sen ,Baban çokmu zengin."
    ukala ne cevap versin dersiniz ...
    -"Yarış yapıyorduk..."Senin de yarışınında ...

Nerdeyse atıyordum motoru ...

Motorcu Arkadaşlar Bu tüp insanlara dikkat etmek lazım ...
    Analarının Babalarıın islah edemediklerini umarim Rabbim Bir şekilde ıslah eder...

Motosikleti
    Octavia
    Gecmıs olsun ya var boyle K.ş..lar babası almıs altına ıste gezıyo ne anlar candan maldan. Allah korumus dusebılrıdınız tekrar gecms olsun.

Marka.........................PEUGEOT
    Model.........................2000
    Sahip Belge Tarihi.........15/05/2007
    Tescil Birimi.................AVCILAR
    Renk1........................SAFİR MAVİ
    Renk2........................ -----
    Cinsi..........................OTOMOBIL
    Çalıntı mı....................HAYIR
    Tahdit.......................YOK

Arac bu dostum Mavı Peugot dedıgıne gore 206 - 307 dır.

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmıs olsun ya var boyle K.ş..lar babası almıs altına ıste gezıyo ne anlar candan maldan. Allah korumus dusebılrıdınız tekrar gecms olsun.

Marka.........................PEUGEOT
    Model.........................2000
    Sahip Belge Tarihi.........15/05/2007
    Tescil Birimi.................AVCILAR
    Renk1........................SAFİR MAVİ
    Renk2........................ -----
    Cinsi..........................OTOMOBIL
    Çalıntı mı....................HAYIR
    Tahdit.......................YOK

Arac bu dostum Mavı Peugot dedıgıne gore 206 - 307 dır.
    Tarifine aynen uyuyor Bilgin kardeşim...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler