Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ne alacagında kararsız :))
    ARKADASLAR NE KADAR YAKIYO BU MOTOR OKUYORUM AMA BULAMADIM BI TURLU YARDIM CI OLUN LUTFEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Sahibinden.com da birkaç güzel motorvar suan satışta

cussto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf125r
    SELAMUN ALEYÜM arkadaşlar onca araştırmalarım ve burada yapılan paylaşımların sonucunda keeway 150 süper light almaya karar verdim bi motor var bu hafta alıyorum kısmetse motor 20 binde bakımı yeni yapılmış yağ keçeleri falan değişmiş, umarım pişman olmam aylık 1000 km yol yapıcam işe gidip gelicem siz ne dersiniz arkadaşlar bu motor ihtiyacımı karşılarmı yoksa sadace zevk içinmi binilir bu motora ...?
    ''Şüphesiz En Son Varış RABBİNE'dir.!" Necm/42. AYET

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9238495/detay/

şu ilanı değerlendirmisiz arkadaşlar tecrübenize ihtiycm var,,,,acil...

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Dostum Motor orjinal ve az kullanılmış gözüküyor.Zevk meselesi ama kesinlikle siyahı çok güzel.Vergi borçları,cezası,muayenesi varmı sor.Bu fiyata çok daha kötü durumda motorlar veriyorlar çünkü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Performans açısından beklentini karşılamaz.Motor gücü zayıf kalıyor.Ama kasası çok dikkat çekiyor ve beğeniliyor.Yakışı çok az.Bu paraya daha iyi bir motor yok bence.

vergi borçlarını bi sorayım;sorunu yok dedi;bende ilk defa bir motor alacağım tecrübesizim yani,
    saol captaincenk

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79214702/detay

arkadaşlar 1900 liraya alacam adam ii ve sorunsuz diyor; ilk motorum lütfen yardımcı olrmusunuz

titreşim-yedek parça-tamir oalyı nasıl yapalım
    alayım mi;?

bi yardımcı olun allah aşkına

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    goko789 aynı soruyu bende sordum ama cevap veren yok, bu çarşamba kısmetse alıyorum bende,,, neyse ben baya araştırdım soruşturdum motor için kötünün iyisi diyorlar çinlililerin arasında tercih edilecek bi model, ve parça sorunu yok bir kaç servisiyle görüştüm aynası çamurluğu egsozu motor aksamı benzin deposu sağ sol kapaklar falan aklıma takılan herşeyini sordum hepsi var titreşimde 80 km.den sonra oluyormuş sakin kullanmak lazım... benim tek endişem motor ne kadar güvenilir yolda bırakırmı güvenipte edirneye gidebilirmiyiz mesela bilmiyorum, artık onuda deneyip tecrübe edinicez hayırlısı olsun bakalım ben bu çarşamba alıyorum dediğim gibi kısmetse kullandıktan sonraki yorumlarımıda paylaşırım... son olarakta belirteyim bu paraya alınabilecek en ideal motor bence...

bende cuma gününe alacağım, herkezin dediği bu paraya göre en iyi ... ben zaten 80-90 ı geçmem yani;
    çarşambadan sonra yorumlarını bekliyorum kardeş

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Güvenip de Edirne'ye mi? Biraz genişletelim o sınırları, 3 kez Edirne'ye de gittim geldin sorun olmadı da, forumda aratırsanız Ayvalık, İzmir, Kuşadası tarafına da 2000 km kadar gidip geldik, lastik patlamassı dışında sorun yaşamadım. Hedeflerinizi Edirne'yle kısıtlı tutmayın yani

Ayrıca titreşim için 80 diye kesin bir limit koymamak lazım, devrinize ve birçok etkene göre değişiyor o da. Daha hızlı da titreşimden çok fazla rahatsız olmadan yol almak mümkün. Gerçi bu durum motordan motora değişiyor, bugüne kadar bindiğim her Superlight'ta farklıydı ama, yine de 80 kati bir sınır olmamalı.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

.YARDIM

OLCAN138 YUKARDAKİ MOTORU DEĞERLENDİREBİLİRMİSİN ACABA?

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    olcan138 motora olan güvenip daha da arttı teşekürler verdiğin bilgiler için sizin gibi tecrübeli arkadaşların yorumları keeway 150 sl. alıcıları için önemli...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

goko789 yazarım merak etme sende al biran önce başlık canlansın braz...

İyi günler cümleten,sizlere bir kaç sorum var.

-Bu motor açık havada kalırsa problem çıkartır mı?Yaz-kış sürekli dışarıda kalacak ancak brandayla muhafaza edilecek.Çalıştırma gibi teknik sorunlar ya da malzemeye gelebilecek zararlar konusunda aydınlatırsanız çok iyi olur.
    -Bir de İstanbul'da günlük şehir içi kullanımı kaldırabilir mi?Aşağı yukarı her gün 30 km kadar yol yapmam gerekecek.
    -Çok nadiren,yılda 1-2 kez çok zorlanmadan iki kişiyle uzun yol yapabilir mi?
    -Yakıt durumu nasıl?Pek fazla emsali olmasa da misal Regal'in 250liklerden çok yakar mı?
    -İkinci eldekilerin çoğu 20binlerde, motor ömrü tahminen ne kadardır?20 bindeki motor 10-15 bin daha yapabilir mi?
    -Son olarak yeni başlayacak,ilerideki hedefi cruiser/chopper tarzı olan birisine önerir misiniz?Yoksa git ybr,cbf al mı dersiniz?

Yukarıdaki soruları; bakımları aksatılmayan,yumuşak kullanılacak motorlar için değerlendirirseniz çok ama çok sevinirim.
    Saygılar,sevgiler...
    Think Green!

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    kimse parasını çöpe atmak istemez çok araştırdım, bu forumda motoru 60binde olan arkadaşlar var için rahat olsun, ayrıca bir depoyla 500 km.yi geçen arkadaşlarda var regallerden çok çok az yakar, bu sebeplerden dolayı bende bu hafta alıcam kısmetse, için rahat olsun bende günlük 30 km yapıcam ve ayda 3-4 kez tekirdağ yapıcam benim olduğu gibi, bu motor seninde ihtiyacını karşılar ... şuan benim aklımda hiç soru işareti kalmadı motor hakkında

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    merhaba arkadaşlar
    yaklaşık 1 senedir superlıght kullanuyorum benim gidonumda değişik motorun tek sorunu titreşim okadar benim makinam herzaman tek marşta alır
    tek sorun parça kolay bulunmamakta ben zincir kapağı arıyorum mesela hala bulamadım bu kuba da değişik zincir kapağı uyumsuz ama artık çoğu parçasını kubadan temin edilebilir.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı goko789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OLCAN138 YUKARDAKİ MOTORU DEĞERLENDİREBİLİRMİSİN ACABA?
    Fotoğraflardan bir şey söylemek zor ama, şöyle bir göz attığım kadarıyla herşey yerli yerinde görünüyor, binip, dinleyip, bir ustaya göstererek alınabilir gayet...

Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler cümleten,sizlere bir kaç sorum var.

-Bu motor açık havada kalırsa problem çıkartır mı?Yaz-kış sürekli dışarıda kalacak ancak brandayla muhafaza edilecek.Çalıştırma gibi teknik sorunlar ya da malzemeye gelebilecek zararlar konusunda aydınlatırsanız çok iyi olur.
    -Bir de İstanbul'da günlük şehir içi kullanımı kaldırabilir mi?Aşağı yukarı her gün 30 km kadar yol yapmam gerekecek.
    -Çok nadiren,yılda 1-2 kez çok zorlanmadan iki kişiyle uzun yol yapabilir mi?
    -Yakıt durumu nasıl?Pek fazla emsali olmasa da misal Regal'in 250liklerden çok yakar mı?
    -İkinci eldekilerin çoğu 20binlerde, motor ömrü tahminen ne kadardır?20 bindeki motor 10-15 bin daha yapabilir mi?
    -Son olarak yeni başlayacak,ilerideki hedefi cruiser/chopper tarzı olan birisine önerir misiniz?Yoksa git ybr,cbf al mı dersiniz?

Yukarıdaki soruları; bakımları aksatılmayan,yumuşak kullanılacak motorlar için değerlendirirseniz çok ama çok sevinirim.
    Saygılar,sevgiler...
    Çalıştırma..vb konularda teknik hiçbir sıkıntı yaşanmaz, fakat yer yer paslanmalar, oksitlenmeler görülecektir, zamanında müdahale ve düzenli bakımla önüne geçmek mümkün bunların da.

Uzun yolu yapar, 2 kişi motor açısından sıkıntı olmaz ama kişiler açısından oldukça rahatsız olduğunu düşünüyorum Superlight'la iki kişilik uzun yolculukların.

Yakıtta oldukça cimri, Regal Raptor ne yakar bilmiyorum ama, sanırım onunla kıyaslanmayacak kadar az yakıyordur.

20000 üzerine 15000 oldukça az ve komik sayılar motor ömründen bahsetmek için. Çok çok daha uzunları mümkün, fakat yine de o 20000 km'nin nasıl geçildiği önemli bir etken burada.

Önerip, bir beğenmeme durumunda zan altında kalmak istemem ama, YBR düşünmek yerine bile tarzına, duruşuna, bakarak bir Superlight almış olmaktan hiç pişman olmadım, onu söyleyebilirim...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkürler.Söylediklerinizi mutlaka dikkate alacağım.
    Think Green!

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    arkadaşlar bu gün hayırlısıyla aldım motoru ve fiyatına göre sınıfında güzel bir motora sahip olduğumu düşünüyorum hız konusunda tatmin edici değil keyif ve ulaşım maksatlı kullanılırsa ideal bir motor titreşim rahatsız edici değil bu gün motorla ilk günüm olduğu için yazacaklarım bu kadar ve son olarak motorun görüntüsü gerçekten süper 65'lerin harleyi sanki...

Alıntı cussto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün hayırlısıyla aldım motoru ve fiyatına göre sınıfında güzel bir motora sahip olduğumu düşünüyorum hız konusunda tatmin edici değil keyif ve ulaşım maksatlı kullanılırsa ideal bir motor titreşim rahatsız edici değil bu gün motorla ilk günüm olduğu için yazacaklarım bu kadar ve son olarak motorun görüntüsü gerçekten süper 65'lerin harleyi sanki...
    Abi hayırlı uğurlu olsun.Fotoğraflarını bekliyoruz : )
    Think Green!

Motosikleti
    yamaha yzf125r
    Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı uğurlu olsun.Fotoğraflarını bekliyoruz : )
    ALLAH razı olsun teşekkür ederim kardeşim resimde paylaşırız kısmet olursa, darısı başına artık bekliyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler