Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Rebet selam,

debriyajdan gelen sesi senle daha önce yazışmıştık ve bende yok demiştim.
    Hala da yok. Debriyajdan hiç ses gelmiyor ve vites geçişleri çok rahat ve problemsiz.
    Bu problem sende veya diğer arkadaşlarda kaç km.den itibaren başladı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Joveio aramiza hosgeldin dostum kazasiz belasiz surusler.

Dostlar kalkista bazen bende ses oluyor ama bu kavrama ile ilgili bir olay , zincir sesi duyor iseniz arka kisimda zinciri koruyan bir krom cerceve var uzunca o belki hareket aninda degip ses yapiyor olabilir bir kontrol edin derim.

Simdi bazi dostlarimiz SL kullandikca yeni fikirlere sahip olmakta ve bu da bazi sikayetleri getirmektedir.

Genel Sikayet
    Genel kavramda motorumuzun 150 cc olamasi ve kalkislarda olsun ve anlik manevralarda yavas kalmasi.

Cevap ve cozumler
    Her seyden once soyle diyecem bu motor 150 cc yani bunu anlayip daha fazlasini beklemeyin.Bu motor 100 den fazla yapmasi zaten gereksiz.
    Ok benim gibi biraz guc isteginiz var alin size oneriler ve secimini yapin.

1-Disli degisimi: 15-20 ytl ye on disliyi iki numara yani 15 numarali disli ile degistirdiginizde motorunuz bayagi atak olur hatta arka disliyi buyulturseniz motorun onu bile kalkkar.Son hiz 90 gecmesi mumkun degildir yakit tuketimi artar.
    2-200 luk piston takip , piston kolunu kisaltirsaniz 100 ytl ye 250 cc gucu alabilirsiniz. Motorunuz 130 gorur ama piston yatagi cabuk asinir , subaplar cabuk incelir.Her 1000 km de bir yag buji degistirmeniz lazim.O guce O ring zincir lazim oda bir 60 ytl var.1 sene motorunuz ucar ama cepten cikacak paraya bakarsaniz artik bu motora ekonomik diyemezsiniz.

3-Gidin alin bir R6 asilin gaza 15 dk sonra beliniz agrir yuzunuz cekilir , makas atacam diye uc bucuk atmaktan tansiyonunuz firlar.Bu motora ve vermis oldugu huzura donmek icin bir saniye bile dusunmezsiniz.

Ben ne aldigimi biliyorum ve yaptigim tek sey gucu yukseltmek hizi degil.O yuzden 130 yapsin diyorsaniz 250 cc alacaksiniz yanliz unutmayin 2 ay sonrada 160 yapsin diyeceksiniz o zamanda dragstar alacaksiniz peki ya daha sonra ne olacak (eger halen hayatta iseniz tabiki)

Dostlar ben olabildigi kadar yavas gidiyorum , cunku onume kimin cikacagini bilemiyorum bu motoru durdurmak zor guc katarken nasil duracaginida hesaplayin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı rebet adlı üyeden alıntı
    joveio;
    Dostum o zincir sesi gibi olan ses zincir sesi degil; motor isindaktan sonra ortaya cikiyor.Yani sabah calistir 2-3 km git bisey yok ama daha sonra her kavramada var..Saniyorum ucuz baski balata(debriyaj) Ya da rulman sesi..Sadece ses de degil,titreme de yapiyor kalkisladra Neyse,daha yeni geldin kafani karistirmayalim Tekrar hosgeldin
    evet baba o sesle bırlıkte kalkıslarda tıtrıyor eger ses gelırken debrıyajı elınden bırakırsan stop edıyor ılgıncı yav motor zorlanıyor kalkarken

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar.
    Maalesef debriyaj sorunu tum SL150 lerde var. Ben 1500 Km de debriyaj ayırmama sorunu yüzünden 1 ay gibi uzun bir süre serviste bekledim.Bu arada baskı balata ve rulmanlar komple değişti. Rulmanlar bizim yerli rulmanların en kötüsünden daha kötüymüş(servisin yalancısıyım) En güzeli şanzmanı komple elden geçirtmek. Yamaha nın en küçük modeline bindim vitesler yağ gibi kayıyordu hemde hiç ses gelmeden. Maalesef bu çin mallarında hep boyle alışacağız.Emsallerinin en iyisi şu anda.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250

motorumu satıyorum...

Arkadaşlar yüksek cc bir motora geçmek için motorumu satıyorum...

2400km de,bakımlı masrafsız arızasız ve kazasız.2005 eylül de aldım 2 yıllık garantisi devam ediyor FB PLAKALI olup,
    300ytl değerinde aksesuarları ve çok güzel açılmış bir ekzostu var.

Aksesuarlarıyla birlikte(arka yüklüklü sissy bar, özel tasarım aynalar,çanta içi demir)

2200ytl son fiyat

Tel:0535 2900870

Tamer KARAKULAK

http://img241.imageshack.us/img241/3357/ayna23xe.jpg
    http://img241.imageshack.us/img241/4...imgcopy5lj.jpg

blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150
    Joveio HOŞGELDİN

Arkadaşlar hergün sizleri izliyorum birbirinize yardımlarınız çok güzel. Bende 1954 BMW R-26 var. Tabiki modifiye edilmiş Chooper halde. Halen de fırsatım oldukça modifiyesi devam eder. Bu çok zevkli bir hobi. Ancak bu hobilerinizi eski ve antika değeri olabilecek motorlarda değerlendirin. Bende yeni aldım SL 150 yi. güzel motor daha doğrusu bütün motorlar güzeldir. Yeterki onunla çok iyi arkadaş dost olun. Motorlarınızın motor düzeneği ile oynamayın çok fazla performans sağlayamazsınız hatta performansının düşmesi ve sorunlu motor haline gelmesi muhtemel. Çoğunuzun ilk motoru böyle sorunlar çıkarsa makinenizden soğursunuz. Bizimde motorcu arkadaşlarımız azalır. Ben 49 yaşındayım halen bir genç arkadaş gibi her motora binişimde heyecanlanırım ve bu heyacanımın kaybolmaması kendime olana en büyük temennimdir. Evet motorlarınuzla oynayın ama aynalar olabilir, egzos şeklini değiştirebilirsiniz, döşemesi değişebilir daha profesyonel elcikler olabilir sisiy barlar olabilir karbüratör olabilir hava filitresi olabilir ancak orjinal haline tekrar getirilebilecek şekilde modifiye etmeye çalışın.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu makinayı mı alayım zealsun mu? biri yardım etsin
    bunun servisi çok fazla, öbürünün titreşim önleyici sistemi ve sıvı soğutması var, buna karşın servis sayısı az...
    motorun hafif ve küçük olması benim gibi bir acemi için iyi olur diyorum, cevaplarınızı bekliyorum

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Polo34 arkadaşım kalbin için ne diyosa onu al.. kimsenin lafına bakma gercekten, cunku motoru zevkle yada nefretle kullanıcak olan sensin.. bak daha onceden megan66 diye bi eleman vardı ybr mi alayım SL mi alayım diye o kadar baslık actı oraya buraya bi suru sorular soruyodu aklı karman cormandı.. ben bi SL kullanıcısı olarak git ybr al dedim hem sen rahat et hemde biz rahat edelim dedim.. cunku biz bu motoru alırken herseyine katlanarak aldık cıkarıcagı sorunları bilerek herseyini bilerek aldık.. bilincli aldık.. zevklede kullanıyoruz.. eger 500 kişi kullanıyosa bu SL i 10 kişi şikayetci cıkar bende bi daha konusmıyayım

sonucta bilincli insanlarız hepimiz.. kendi kararını kendin ver 100 kere dusun 1 kere al.. sıkıntıda bile olsan kararın en dogru karardır...
    hangi motoru kullanıyosan kullan içinde motorcuysan gerisi boş...
    hayırlısı olsun şimdiden diyeyim. hoşgeldin motorcu dostum aramıza...
    KSK FOREVER ... 35½

Motosikleti
    SL150
    Yarın bu zincir sesine daha dikkatli bakıcam, her zaman yapmadı, sanki dogru viteste olmadığı zaman yaptı gibi geldi. Acemiliğime verdim.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    zealsun'u getiren firma 2-3 sene sonra getirmekten vazgeçerse diye korkuyorum böyle bir şey mümkün mü? öyle bir durumda kalırsam ne olur, yedek parça bulunur mu 5 sene sonra?

Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keewayci dostlarım 14 mayıs Yalova gezi topiği açıldı gelmek isteyen arkadaşlar topiğe lütfen.....
    [I][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Rüzgarınoğlu...[/SIZE][/COLOR][/B][/I]

rebet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight
    can;
    Kardeşim,sende olmadıgına sevindim.Umarım olmaz da bundan sonra..Bende aldığım günden beri var bu ses eksik olmasın Sanıyorum bu ses,yeni çıkan bir partide var,yani ütetim hatası ya da daha ucuz malzeme.
    zeda;
    Dostum,olabilir ama sanmıyorum ki zincir koruma çerçevesinden olsun.Çünkü soğukken ilk birkaç km'de yapmıyor kesinlikle..
    aidikurt;
    Arkadaşım,daha önce de konuşmuştuk bu konuyu,sende de var biliyorum bu sorun,ama hiç sözunü etmiyorsun bakıyorum tıkırtı sesi ve titremeyle kalkışlarla mutlusun sanırım aitho isimli bir arkadaş da takmıştı benim gibi bu soruna ve cözmek üzereyim 5-10 güne kadar,haber vericem demişti ..Vee kayboldu... Umarım çözeyim derken sıyırmamıştır arkadaşımız
    neredesin aithoo yetiiiş

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar benim motorun motor bloğunun içinden tıkırtı geliyor. İlk çalıştırdığımda boşta çalışırken baya bir tıkırtı sesi geliyor ve bu ses kesinlikle motorun içinden geliyor. Ne debriyajdan ne de zincirden. Boşta çalışırken var bu ses

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm evet arkadaşlar bende takip ediyorum motor ısındıktan sora debriyaj sapıtıyor silkeleme ve tıkırtı var baskı balata olduğunu sanmıyorum zanedersem dişlilerden ama aldığımız malın farkındayız onun icin sorun etmiyorum iyice bozulsun kendim dağıtacam acıkcası servislere de güvenmiyorum benim kadar bilgisi var servisinde ))) bu güne kadar sordum servislere dörtlü abi bu güne kadar daha yananına raslamadık verdikleri cevap bide benim sinyalde de sorun var onu dahi bilmiyorlar bu modeler böyleymiş bizim motorlar bire bir harlyin kopyası ama görüntüde sinyalı verdikten sora aynı düğmeye bidaha basınca kapanması lazım mış bende kapanmıyor kapananı varmı )) dörtlü nasıl denersen dene yanmaz bence eğer bunları toplu olarak motomaxa mel atalım onları sıkıştıralım olmadı kanuni hakımızı da kulanabiliriz siyal deyip gecmemek lazım bence hayati tehlike dahi var bir kac arkadaşta arka kampananın kırıldığını gördüm biri 4500 km biri 8200km deydi dikat etmek lazım gibi geldi bilginize bende bu kadar benim yaşadıklarım ya arkadaşlar yolda slciler görüyorum acayip bakıyorlar motorumda farkında olmadığım bişe varsa gördüğünüzde durdurun bilgilendirin )))

rüzgarınız bol olsun

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)
    Alıntı rebet adlı üyeden alıntı
    can;
    Kardeşim,sende olmadıgına sevindim.Umarım olmaz da bundan sonra..Bende aldığım günden beri var bu ses eksik olmasın Sanıyorum bu ses,yeni çıkan bir partide var,yani ütetim hatası ya da daha ucuz malzeme.
    zeda;
    Dostum,olabilir ama sanmıyorum ki zincir koruma çerçevesinden olsun.Çünkü soğukken ilk birkaç km'de yapmıyor kesinlikle..
    aidikurt;
    Arkadaşım,daha önce de konuşmuştuk bu konuyu,sende de var biliyorum bu sorun,ama hiç sözunü etmiyorsun bakıyorum tıkırtı sesi ve titremeyle kalkışlarla mutlusun sanırım aitho isimli bir arkadaş da takmıştı benim gibi bu soruna ve cözmek üzereyim 5-10 güne kadar,haber vericem demişti ..Vee kayboldu... Umarım çözeyim derken sıyırmamıştır arkadaşımız
    neredesin aithoo yetiiiş
    selam aitho adına cevap vereyim o yoğun bu ara biraz biz motorları beraber aldık ve ikimizin motorunda da aynı ses vardı kısaca yaşadıklarımızı özetlemeye çalışayım...

ilk olarak maslak v motora gittik. orası keewaylerle fazlaca ilgilenmiyor açıkçası... elimde çok iş var diyerek başından savdı bizi... daha sonra adres ararken katrancıya rastladık tesadüfen... sağolsunlar ilgilendiler... 1 haftalığına şehir dışına çıkarken iki motoruda bıraktık. döndüğümüzde motorlara hiç bir şey yapılmadığını gördük... nedeni ise ellerinde şanzımanı dağıtacak takım yokmuş motomaxtan istemişler gelince haber vereceğim dediler... üzgün bir şekilde şirkete döndük ve motovizyonu aradık getirin bakalım dediler tam şişliden bahçelievlere doğru yola çıkacakken gültepede bir servis olduğunu gördük servis listesinde. hemen aradık ve durumu anlattık... elimde iş yok hemen gelin dedi bizde atlayıp gittik motorlara. daha önce forumdan tanıştığım tüzemen abi de aynı sorunun kendisinde olduğunu, motorunu servise bıraktığını ve ancak 1 ayda sorunun çözülebildiğini anlatmıştı. bizde ustaya bunu anlattık. bizim motorlarda dandik çin malı rulmanların takıldığını takılan mile tam oturmadığı için rulmanların hem kendi ekseni etrafında hemde yatağında döndüğü için böyle bir ses çıkardığını anlattık. usta motorlara bindi gezdi ve sorunun debriyaj baskı balatadan olduğunu söyledi. beklemek istemediğimiz için 40 ar lira vererek yeni baskı balata taktırdık. sorun şimdilik çözülmüş gibi görünüyor. ancak ses az da olsa yine var. ve müthiş rahatsız ediyor:(

Arkadaşlar. bu yazının sonunda şu fikre kesinlikle vardım. bizim sl ler iyi motorlar ancak motomaxın servisleri olağanüstü yetersiz. herkes başka şey söylüyor servisler yedekparça temininin çok ağır olduğundan şikayet ediyor.

Benim önerim burada dertlerini sorunlarını paylaşan SLciler olarak motomaxa karşı bir tüketici kampanyası başlatalım. Böyle bir kampanyaya seve seve sözcü olurum. Lütfen bu aksaklıklara tepkimizi koyalım birlikten kuvvet doğar.

Kazasız belasız ve arızasız günler.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    bu motomax la ilgili sıkıntıları hemen değerlendirip bi e-mail bombardımanı yapalım tepkimizi koyalım arkadaşlar bazı şeyler dumanı üstündeyken yapılır soğuyunca insanın yapası gelmez

mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Arkadaşlar ben 200 km deyim 5. viteste 60 km yi geçtikten sonra acayip şekilde bir ses başlıyor. sanırım sizinle aynı problem nasıl çözeceğiz bu problemi bilmiyorum. birde arka kampanaların 8.000 de kırıldığından bahsedildi, kırılma olayı nasıl oluyor, tamiratı nasıl yapılıyor bilen biri açıklayabilirmi.

leventkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x9 500
    arkadaslar sıze ufak bır acıklama yapamayım dedım dortluler hepımızın gayet saglam calısıyor ama sanırım calıstırmasını bılmıyorsunuz ıkı dugmeye de aynı anda basınca elınızı cekmeden ıkısıde yanıyor ne kadar boktan ıs bole sey olurmu dıyeceksınız evet ole ben sordum bole yapmıs elemenlar ama ufak bır anahtarla ıstersenız cozumlenebılıyor. bır de sınyaller basınca yanına tekrar basınca sonmesı lazım dıyonuz ordada hatalısınız bızım sınyaller kendınne role lı 30 sanıye sonra kendılıgınden sonuyor oda cok boktan bır sey ama onuda ole yapmıslar yanı motorlarımız da bır sorun yok sadece yapım asamasında fabrıkada kı muhendıslerın kafaları bu kadar calısmıs.. herkese kazasız belasız gunler dılerım
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.
    Asiller idare eder. Acizler şikayet eder. Basitler ise iftira eder...

blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150
    arkadaşlar,

servis ve diğer sorunlarınız için www.tüketicimerkezi.org sayfasını inceleyin. Orada E-Dilekçe Proje bölümünü tıklayın ve oradan size uygun şikayeti seçin ve e-mail yoluyla dava açabilirsiniz. Bizim sorunlarımıza orada 12 madde var uygun gibi. İsterseniz bütün arkadaşlar inceleyelim ve ortak bir konuda şikayet dilekçesi ile dava açabiliriz.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Ben 4 lü için ne kadar aynı anda bastıysam hiçbir cevap alamadım.
    Bu arada sol sinyalde tutukluk yapıyor illaki elim üzerinde basılı duracak ki yanmaya başlasın.Sağ sinyalde sorun yok ta.
    Motomax sitesindeki kitapçıktada aynı şey yazıyor ama 4 lüyü yakanı görmedim serviste bilmiyor adana da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler