Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Bende Aldim Keeway 150cc Den
    Gayet Memnunum şu Ana Kadar önem Li Bir Sorun Yasamadim Alali Ortalama 25 Gün Civari Oldu Suan 550 Km De Maşallahi Var ... Trabzon Da Yaşiyorum Havalarin Isinmasini Bekliyorum Bi Istanbul Yolu Tutacagim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    motoru aldığımda depoyu fulledim 175 km oldu, ibre 1 basamak düştü gösterge sürekli boşta gaz falande veriyorum acemi olduğum için düşük vites yüksek devirde yapıyorum, ani dur kalk yapıyorum ama sanırım 400 km yapacak

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    esinti valla sendeki cesaret ben bolu ya gidecektim yemedi tehlıkeli olur diye vazgectım 80 den sonra cok tıtresım oluyor lastıklerı degıstırırsem belkı kendı lastıklerı cok ıyı tutunmuyor
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Jikle niye açık kalsın arkadaşlar? Isıtırken 2-3 dakika jikleyi açık tutun, sonra tamamen kapatın, basın gidin,jikle motor ısınana kadar kullanılır. Şahsen ben jikle açıkken hiç yol almadım...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    öaşıştırırken jikle üstte olacak, çalıştıktan 10-15 saniye sonra ortaya alınacak, motorun sesi sizi tatmin ettiğinde yani motor ısındığında en alta getirilecek, jikle ortada veya üstte olursa motor hızlanmıyor ve çok benzin harcıyor

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    esinti valla sendeki cesaret ben bolu ya gidecektim yemedi tehlıkeli olur diye vazgectım 80 den sonra cok tıtresım oluyor lastıklerı degıstırırsem belkı kendı lastıklerı cok ıyı tutunmuyor
    çılgınlıkmı delilikmi bilmiyorum ama bende motorla 3 hafta sonra istanbul zonguldak yapacağım 380 km, önceleri korkuyordum ama adamlar 50 cc scuter ile iki kişi istanbul - antalya yaptılar 380 km zonguldak yolu ne ki ?

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    obkavi ustad gecen cuma maslaktakı servıse ugradım donerken mecbur kaldım 80+ cıkmaya maslak levent arası ve arkadan hafıf bı kayma hıssettım bu benı rahatsız ettı o yuzden lastık degısımı de lısteye eklendı ,zaten hız yapmaktan da pek hoslanmıyorum ama araclar sıkıstırdıgında da kacabılmek lazım o yuzden sımdılık uzaklara acılmayı dusunmuyorum e bıde acemılık var
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    öaşıştırırken jikle üstte olacak, çalıştıktan 10-15 saniye sonra ortaya alınacak, motorun sesi sizi tatmin ettiğinde yani motor ısındığında en alta getirilecek, jikle ortada veya üstte olursa motor hızlanmıyor ve çok benzin harcıyor

çılgınlıkmı delilikmi bilmiyorum ama bende motorla 3 hafta sonra istanbul zonguldak yapacağım 380 km, önceleri korkuyordum ama adamlar 50 cc scuter ile iki kişi istanbul - antalya yaptılar 380 km zonguldak yolu ne ki ?
    Umarım yolda kalmazsın arkadaşım. Motor 2000 km civarlarına gelse sana yaşatacağı tüm sorunları yaşatsa ve sende onları iyi bir ustaya kaliteli malzeme ile tamir ettirsen belki sorun olmaz ama yeniyken uzun yol yapmak riskli gibi

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    obkavi ustad gecen cuma maslaktakı servıse ugradım donerken mecbur kaldım 80+ cıkmaya maslak levent arası ve arkadan hafıf bı kayma hıssettım bu benı rahatsız ettı o yuzden lastık degısımı de lısteye eklendı ,zaten hız yapmaktan da pek hoslanmıyorum ama araclar sıkıstırdıgında da kacabılmek lazım o yuzden sımdılık uzaklara acılmayı dusunmuyorum e bıde acemılık var
    birlikte değiştireceğiz . Bu haftasonu Metzeller fiyatlarını araştıralım.
    Tabi ayna işini de

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    Kardeş bunlar için nekadar masraf ettiin veya edeceksin bi yazarsan merak ettimde?

Egzoz actirmak 40 ytl
    Performans hava filtresi : 25 ytl
    Yuksek avansli beyin : 25 ytl
    Disli degisimi : 20 ytl
    Subap ayari ve buji ayari : Bedava
    Isteyene Piston buyultme : 50 ytl

Yanliz benim son hiz su an 90 disliden dolayi ilerde tam oturur belki.Ama kalkista alet dehset kaciyor vites degistirirken asla devir kaybetmiyorum hizlanmam cok cabuk oluyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı YalcinC adlı üyeden alıntı
    yakıt göstergesi doğru gösteriyomu bazı çin mallarında benzin yarıya gelince ışık yanıyo diyolar ve ne yakıt kullanıyosunuz arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim
    benim osterge dogru calısıyor valla hıc hata yok tam gosterıyor sorun yok bunlarda sonra ne olur bılmem bu aradan kıle muhabbetı en az 30 sayfa yapıldı artık gına geldı onceki sayfaları tam oku ordan aklındakı cogu sorunun cevabını bulucan yıneletme bıze

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)
    sonunda doğru açılardan resim çektim sissybar 17 ytl çağlayan kanuni servisinde... montajı kolay.

Selamlar,

Promethe76'nın sissy barını birlikte taktık, aidikurt'un dediği gibi teneke falan değil basbaya demir gibi demir. Vida delikeri montaj için kafi ama ben biraz paranoyak olduğum için birkaç puntayla montaj destek noktası yaptım ama şart değil tabi. seyhan 250 sissy barı taktığımız, birebir zeda'nın sissy barından.

Bu arada benimde 500km bakım vaktim geldi ve sabah Atatürk Sanayi 1nci kısım 26. sokaktaki Katrancıya gittim, kendileri yetkili servis ama henüz Motomax sitesinde güncelleme yapılmadığından bayi olarak görünüyorlar, sizi yanıltmasın. Daha önceki postlarda bir arkadaşın bahsettiği gibi oldukça ilgili arkadaşlar ve 10 yıla yakındır motor ustalarına gidip gelen biri olarak bu ilgiden şüphelendim fazla fiyat çekerler diye ama tüm işlemler sonunda makul bir fiyat karşılığında bakımımı yaptırdım :D Motorun içinden çapak dolu çamur gibi bir yağ çıktı,yağ değişimi sonunda motorun sesine kadar tüm çalışması iyileşti.

Kalkış sırasında, ikinci vitese geçerken ya da kompresör yaparken motordan gelen şakırtılar ZİNCİR SESİ değil, zincir sesi olayı artık bir şehir efsanesi :D Kavrama sorunu yani debriyajla ilgili bir sorun, rodajla falanda alakası yok hele hele devirli kullanmayla hiç alakası yok. Debriyaj inecek epi topu. Dikkat ediyorumda genelde 2006 çıkışlı makinalarda var sıklıkla bu sorun muhtemel bir seri imalat ya da belirli bir parti imalatla ilgili bir sorun olduğu kanısındayım. Ama hala sl150 mi çok seviyorum hele egzosunu deldikten sonra hepten bir kanım ısındı :D:D:D

Herkese İyi Seyirler...

Evet arkadaşlar branda kullanan varmı. Varsa bu konuda biraz bilgi verebilir mi? Bide ben opet full force 98 oktan koydum bugün ilk olarak. Herkes ne kullanıyor ve özellikle tecrübeli arakadaşar hangisini öneriyor..

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    Branda konusunu nasıl hallettiniz Superlight'larınızda, bana lazım bir tane, nereden alınır, yerine kullanılacak başka birşey var mıdır?
    Hangi modelinki uyar, hangisini tavsiye edersiniz, hangisini etmezsiniz?

kardeş istersen sana benimkini satabilirim ben garaj yaptığımdan dolayı boşta ben 45 yaptırdım biraz düşüerek sna satabilirim

bp 98 ultimate bence en iisi genede siz deneyin derim ayrıca 10.000 km de olan ilk keewaycilerdenim
    annem beni öldürecek

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    northern nası makina sorun falan, bugüne kadar. motor da hiç teklemeyle karşılaştın mı

Motosikleti
    keeway SL 150
    Arkadaşlar ben de 2 günlük bir superlight kullanıcısı olarak aranızdayım.
    Branda konusunda marka söyleyemeyeceğim ama aldığım M size branda küçük geldi.Sisy bar yüzünden de küçük gelmiş olabilir,siz yine de büyüğü varsa ondan alın.

Ayrıca debriyajdan gelen ses problemi bende de var,ses dısında daha buyuk bir problem yasanır mı bu yuzden.

Son olarak da kullanım kılavuzunda bahsedilen kask kilidini benim SL üzerinde göremedim,bu konuda bilgisi olan var mı.

Şimdiden teşekkürler

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Özellikle motorlarını yeni alan arkadaşlar lütfen lastik havalarını kontrol etsinler... bizim lastikler icin ideal hava ön icin 30 arka icin 34 (Yüklü 36) ... Bayiden yeni çıkmış (benimkini ilk aldığım zamanda) ne kadar motor varsa hepsinin lastik havaları acayip dengesiz yerlerde mesela gecen akşam ceko nun hich kontrol etmediği lastiklerinden ön 63 arka 42 çıktı ... aşırı hava dolu lastikler cok az sürtünme yüzeyi yüzünden frende tutmas engebelerde zıpzıp edip yol temasını kaybeder haliyle ciddi duruş ve tutuş sorunları yaşanması kacınılmaz olur...

Sorduğum nerede ise tek bir kişi bile aldığından beri lastik havalarını kontrol etmemiş... Yarın etmemiş olanlar lütfen bir lastikciye yada benzinciye 2dk sını ayırsın ve havalarını kontrol ettirsin...

Ön 30 Arka 34 (yüklü yani bolca ardcı ile gezenler için ise 36) Bu değerler birebir lastik ebadı icin pirelli ve metzellerin teknik kataloğundan alınmıştır...

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    kamde ben motor aldığımdan beri ufak tefek şeyler oldu ama yaşadiğim en büyük olay egzozda hırıltılı ses oda ekzozun içindeki kaynaklar atmış o garantiden değiştirdim ikinci tavsiyem ise brandaları kendiniz yaptırın ben yaptırdım ama kullanmıyorum şimdi garaj yaptım motora çünkü
    annem beni öldürecek

Motosikleti
    Alıntı hasasi adlı üyeden alıntı
    Evet arkadaşlar branda kullanan varmı. Varsa bu konuda biraz bilgi verebilir mi? Bide ben opet full force 98 oktan koydum bugün ilk olarak. Herkes ne kullanıyor ve özellikle tecrübeli arakadaşar hangisini öneriyor..
    kardeş branda alırken, 250 ve üstü için yapılan brandalardan al 45-65 ytl arası fiyatları, motor sıcakken üstüne örtme

Alıntı pickoff adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben de 2 günlük bir superlight kullanıcısı olarak aranızdayım.
    Branda konusunda marka söyleyemeyeceğim ama aldığım M size branda küçük geldi.Sisy bar yüzünden de küçük gelmiş olabilir,siz yine de büyüğü varsa ondan alın.

Ayrıca debriyajdan gelen ses problemi bende de var,ses dısında daha buyuk bir problem yasanır mı bu yuzden.

Son olarak da kullanım kılavuzunda bahsedilen kask kilidini benim SL üzerinde göremedim,bu konuda bilgisi olan var mı.

Şimdiden teşekkürler
    kask kilidi benim motordada yok sanırım kılavuz güncellenmemiş çünkü takılacak bi yerde yok

hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150
    arkadaşlar selam
    benim sol sinyal takıldı, kontağı açar açmaz yanıp sönmeye başlıyor, sağ sinyal butonunu basılı tuttuğumda ise salak dörtlü flaşör çalışmaya başlıyor ki bu sol sinyal basılı kalıyormuş ya da kablosunda bir kısa devre varmış anlamına gelir
    di mi ?
    ben şirinevlerdeyim
    motoru karizma dan almıştım ama sanırım motomaxla bozuşmuş beni başından attı
    bu civarda hangi servis iyidir ?
    acil yardım piliz

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı snrtrt adlı üyeden alıntı
    abicim yanlış anlama ama arkada oturan düşücek gibi yaa gaza abandın mı adam düşerr bence sakat duruyoooo ... bi yandan da şekli hoş ne bilim .. ??
    valla bencede bıraz fazla arkaya egık ve seleyle arasındakı mesafe fazla sısy arkaya dogru egık ya o duz duruma getırılebılıyormu?

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Branda konusunu nasıl hallettiniz Superlight'larınızda, bana lazım bir tane, nereden alınır, yerine kullanılacak başka birşey var mıdır?
    Hangi modelinki uyar, hangisini tavsiye edersiniz, hangisini etmezsiniz?
    Valla git bı motorsiklet aksasuar satan yere yada sırkecıye motorsıklet brandası alıcam de 250 cc-600 cc arası branda alıcan o kadar bide 50 ytl fazla para verme cok vermıs olursun ben aldım gayet kalın ve kalıtelı 50 ytl ye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler