Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    çinli gökhan kardeşim sen çin malını bırak alman malını al ondan sonra böyle böyle yaptı de. Alsaydın bi çin malı bak onda böyle oluyormuydu
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Çinli kardeşim yahya Olsaydı param ve motor almadan önce motoru tanımış olsaydım yani çin mallarının öyle dandik olduğunu bilseydim emin ol çin malı mağazalarının önünden daha geçmezdim. Hadi ben bir eşşeklik yaptım hayatımda ilk defa motor alırken bu hataya düştüm. Bu senin kaçıncı motorun sen neden hala vazgeçmiyon bu çinlilerden
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    KINALI KUZU
    para para para..... varlığı bir dert, yokluğu yaraaaaaa..... yapmak istediğim espiriyi anlamamışsın. Demek istedimki, alaman malı yerine çin malı alsaydın hiç böyle bir şey yapmazdı demek istedim. Nede olsa senin memleketinden gelme dilinden anlardın.
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Benden çok senin memleketin gibime geliyor bana. Ben hayatımda ilk defa bir çin malı aldım. Ama ohoooo sen senelerden beri kullanıyon. Benim birtek motorum çin malı. Onun dışında alman, italyan, yada japon Motoru da az kaldı tüm parçaları turkish yapacağım.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    SKYJET racing
    SLM arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacaktı.
    1-Benim motor km'ye yaklaşık 10-11 ykr civarı yakıyor,sizin motorlar km'ye ne yakıyor?
    2-Motorumda sola doğru bir çekme ve direksiyonu sallama var ne yapabilirim?
    3-Sizler titreme için dişli değişiminden başka neler yaptınız?

mesela bu arkadaş yan grenajlara elcik topuzu takmış galiba.Biz de böyle yapsak nasıl olur?
    4-Arka yolcu ayaklıklarından çok ses geliyor ne yapabilirim?
    5-Arka frene bastığımda sanki arka disk yamukmuş gibi arka teker sallanıyor.
    6-Aküyü servise gösterdim birşey yok dedi şarj etti verdi ertesi gün sabah yine marş basmıyordu.ne yapmalıyım?
    Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler!
    Yakında motorumun resimlerini de ekleyeceğim.

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Geçen Salı 130-80-17 ebatında duro marka lastik siparişi verdim. Sanırım bugunlerde gelir. Lastiği taktıkdan sonra resimleri ve deneyimlerimi yazarım size.

Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacaktı.
    1-Benim motor km'ye yaklaşık 10-11 ykr civarı yakıyor,sizin motorlar km'ye ne yakıyor?
    2-Motorumda sola doğru bir çekme ve direksiyonu sallama var ne yapabilirim?
    3-Sizler titreme için dişli değişiminden başka neler yaptınız?

mesela bu arkadaş yan grenajlara elcik topuzu takmış galiba.Biz de böyle yapsak nasıl olur?
    4-Arka yolcu ayaklıklarından çok ses geliyor ne yapabilirim?
    5-Arka frene bastığımda sanki arka disk yamukmuş gibi arka teker sallanıyor.
    6-Aküyü servise gösterdim birşey yok dedi şarj etti verdi ertesi gün sabah yine marş basmıyordu.ne yapmalıyım?
    Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler!
    Yakında motorumun resimlerini de ekleyeceğim.
    Bu bizim Rossi kenan ın motoru değilmi yahu

1. Benim motorum km ye 65 ykr yakıyor.
    2. Çekme birçok sebepden olabilir. Lastiğin çarpılmış olması (Havası inik vaziyete uzun süre kaldığında olur genelde), ön düzeninin ayarı kaçmış olaması (Gidon, Boğaz ve maşanın bağlantıları gevşemiş olabilir) maşan yamuk olabilir (herhangi bir darbeden dolayı maşanın teki eğrilmiş ise dreksiyon çekme yapabilir).
    3. Ben dişli değişiminden başka eksoz ile şase bağlantıları arasına plastik conta attım.
    4. Arka ayaklık zamanla aşınma yapıyor Arkaya binen Öküz diye tabir ettiğim kişiler sanki tüm yolculukları boyunca ayakta gitmek zorundaymış gibi ayaklığa tüm ağırlıklarını verdiğinden arka ayaklıkğın ucu aşınıyor ve oynama yapıyor. Ayaklığı söküp ucuna bir lehim kalınlığında kaynak attırırsan ayaklık oynama yapmaz ve sesi keser.
    5. Arka tekerin göbek bilyesi dağılmış olabilir. Yada arka maşanın bağlantı vidası gevşemiş olabilir.
    6. Akü bitmesi her motorcunun can sıkan sorunudur. Fakat bizimkiler 1 hafta yada daha uzun süre yattğında bitiyor. Seninkisinde bir kaçak olabilir. Alarmın varsa kaçağa bunun sebep olması büyük olasılık. Akünün ömrü bitmişde olabilir. Sen bakma o servisin söylediklerine onlar bu işten anlasalardı Çin malı motosikletlerin servisi olmazlardı zaten.

Resimleride bekliyoruz.

arkadasım benim motor da 100km de 3 litre civarında benzin yakıyor.yani km başına 90 kurus gibi. sevgili salton kardesim sen benzini bizden daha ucuz almıyorsan eger motorun 100km de 2 litre civarında benzin yakıyor demektir ki bu muhteşem bir durum. ancak en ekonomik kullanımda belki bu kadar az yakabilir

resimdeki motor gercekten cok hoş duruyor.
    ben de bizim servise sormuştum grenajlara ne yapalım diye, o da bana aynen bu motor gibi grenajları bir vida ile şasiye sabitleyebiliriz demişti. zaten bağlantıları var ama daha sağlam vaziyete getirmiş olacak yani. ama gerek yok dedim ben; o kadar da eğreti durmuyor, yeteri kadar rijit grenajlar.

akü mevzuuna gelince: benim motor da bazen 1 hafta yattığı oluyor. mevsim kış olduğu halde şimdiye kadar hic aküm boşalmadı. hatta öyle zamanlarda motoru çalıştırmak zor olmuyor bile. genellikle 2. denemede hemen calısıyor.

demek lastik degisimine gittin salton kardes. hayırlı olsun. bakalım bakalım yeni lastigine nasıl olacak. bu arada senin dijital gösterge nasıl oldu yaw. düzene girdi mi??

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Ben 65 yazacağıma 60 yazmışım. Bu hesaplamada kesinlikle bir yanlışlık var. Yumurtalığa geziye çıkarken 30 ytl lik benzin aldım gezi bitiminde içinde 1 lt kadar benzin kalmışdı. Benim tahminimce 27 ytl lik benzin yakmıştım ve toplam 420 km yol gitmişdik. Sadece ben değil diğer arkadaşlarda benimle aynı benzini yaktılar 3 aşağı beş yukarı 60 ile 70 ykr arası.
    Gezinin linkide bu
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...isi-420km.html
    isterseniz sizde hesaplayın

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @SaLToN :

Bizim motorların Trafik Sigortası kaça yapılıyo ???
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Yıllık 19 ytl olması lazım...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    SKYJET racing
    Resimleri telefonla çektim!İleride daha kalitelilerini de ekleceğim.

Bu arada malesef servis diye tabir ettiğimiz kişiler 1000 km.bakımında rölanti devrini 2000'e getirmişlerdi,motor stop etmiyordu.Ama n'olduysa rölanti devri düştü ve motor stop ediyor.Zaten akümde yok mecbur ışıklarda deviri 3000 devire getirip bekliyorum.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllık 19 ytl olması lazım...
    Reis yanLışın olmasın... Benim Sigorta Policesinde 180 YTL ler felan yazıyoo
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis yanLışın olmasın... Benim Sigorta Policesinde 180 YTL ler felan yazıyoo
    yok yok bence senin yanlışın var ben birkaç ay önce zorunlu trafik poliçemi yeniledim hatta 1 ayda geç kaldığımdan 32 ytl olarak ödedim.

Motosikleti
    KINALI KUZU
    130 luk mu 120 lik mi lastik bildiğim kadarıyla 130 luk lastikler bizim motorlara gelmiyor.(geliyorda mm cinsinden boşluk kalıyor.) 120 lik daha iyi olmazmıydı. Ayriyeten hayırlı olsun diyelim. Ne kadara ve nerden aldın. Sen dene olursa ve memnun kalırsan bizde taktıralım. birde kış lastiğimi aldığın linki varmı. Bir görelim resimleri ha bir de evet yukarıdaki resim bizim rossi kenanın motoruna acayip benziyor yahu

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 luk mu 120 lik mi lastik bildiğim kadarıyla 130 luk lastikler bizim motorlara gelmiyor.(geliyorda mm cinsinden boşluk kalıyor.) 120 lik daha iyi olmazmıydı. Ayriyeten hayırlı olsun diyelim. Ne kadara ve nerden aldın. Sen dene olursa ve memnun kalırsan bizde taktıralım. birde kış lastiğimi aldığın linki varmı. Bir görelim resimleri ha bir de evet yukarıdaki resim bizim rossi kenanın motoruna acayip benziyor yahu
    Aslında 130 luk Lastikler bizim motorlara gelmiyor. Fakat ben arka dişliyi küçülttüğüm için zincir biraz gevşedi gevşekliği gidermek içinde tekeri az daha geriye aldım. Arka maşamız V şeklinde olduğundan teker geriye gidince lastik büyültme payı çoğaldı şu anda 160 a kadar lastik ebedını destekliyor. Anlamayan varsa resimlide anlatabilirim
    Umarım anlatabildim Kem küm

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Az önce baktım.Devir işleminden dolayı 19 ytl ödemişim.Yani birkaç aylık.Normalde 32 ytl, makbuzunda yazıyor.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce baktım.Devir işleminden dolayı 19 ytl ödemişim.Yani birkaç aylık.Normalde 32 ytl, makbuzunda yazıyor.
    Fakat emrah ben cezaya kaldığımdan 32 ödemiştim nolmade daha az ama tam ne kadar olduğunu bilmiyorum.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar bizim sınıfta bi kız var abisinde skyjet var o motorla bir kaç modifiye yapmıs ve son hızını kız 180 olarak soyledi ne yaptıgını sordugumda kız bilmiyorum fakat cok para harcadı dedi ogrenince kesinlikle sizinle paylaşacagım
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya dostum bu motor 180 yaparmı öhh be öh cus yaniii....

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostum bu motor 180 yaparmı öhh be öh cus yaniii....
    orasını bilemem valla kız oyle dedi zaten abisi antalyadaki pistlerde falan yarıs yapıyormus oyle dedi valla bilemiyecem hah kız msn yi actı ben bi konusuyum cevap yazcam
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler