Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SWT
    Alıntı antbell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam motoru adam akıllı denedim. suzuki bayiye gittim ordakilerle görüştüm burgmanlarda dahi olmayan bagaj aydınlatması var bizimkinde adamlar şaşırdı bide koltuk bagajının kontaktan olmasu muhteşem bişiy arabalarda bile öle bişiy yok ama bence diğer arkadaşımında dediği gibi lastikler berbat ötesi sakın hız yapmayın inanılmaz kızaklanıyo motor zanki buz pistindeyim boşverin arkadaşlar yavaş gidelim sağlıklı gidelim herkese iyi akşamlar...
    Dostum yanlışın olmasın burgmanda bagaj aydınlatması vardır, otomatik kapanır.. İstersen düğmesinden sürekli kapalı bırakma opsiyonuda vardır:
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    an 125hk
    motorundan memnun olmayan yada şikayeti olan varmı arkadaslar (lastik dışında)

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Helal olsun Başkan !!! Büyük Başkan !!!

Makam otomobili yerine motosiklet kullanıyor 6 Ağustos 2008 A.A
    Aydın'ın Acarlar Beldesi Belediye Başkanı Yunus Şentürk, yakıt ve iş gücünden tasarruf edebilmek amacıyla makam otomobili yerine motosiklet kullanıyor. Şentürk, 2004 yılında Acarlar Belediye Başkanlığına seçildikten sonra makam otomobili kullanmaya başladığını söyledi.

Akaryakıt fiyatlarının artması üzerine belediye ait motosikleti kullanmaya başladığını ifade eden Şentürk, “Makam otomobilini belediye hizmet aracına dönüştürdük. Şimdi bir makam otomobilim, şoförüm ve korumam yok. Motosiklet kullanarak yakıttan da tasarruf ediyorum” dedi.

Beldede insanların genellikle pazarcılıkla geçimini sağladığını kaydeden Şentürk, motosikletle pazarları daha rahat denetlediğini söyledi. Başkan Şentürk, yaklaşık 3 yıldır kullandığı motosikletle bugüne kadar hiç kaza yapmadığını ifade etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/95...d=229&sz=10255

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı sanane86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorundan memnun olmayan yada şikayeti olan varmı arkadaslar (lastik dışında)
    8200 km deyim. 27 Şubattan beri hergün üstündeyiz (Hanımla beraber)84 kg + 68 kg. Otoban, cadde, sokak, toprak yol... Yeri geldi iki kişi olduğumuz halde dünyanın yükü ile (Aynı anda Sele altı + Topcase + Topcase nin üstüne file sararak + Sele önündeki kanca dahil full ağırlıkla) dere tepe kullandım. Ekmek almaya bile onunla gidiyorum. Dün yine Şile-Karacaköy yapıp geldim. Bu 125cc sınıfında bir scooter düşünen herkese şiddetle tavsiye ederim. Aman tahtalara vurayımda nazar değmesin.

Karşılaştığım ve canımı sıkan tek sorunu; şu ana kadar 4 kere Vakum hortumu problemi yaşadım. Önceki sayfalarda bu problem ve giderilmesi ile ilgili yazılarım mevcuttur. Bunun dışında ne marşa iki kere bastım, ne fren nede başka problem yaşamadım.
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alıntı tipitipim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıbadem,

Fullface Kask sele altına sığmıyor. Ben Kappa'nın 35 Lt lik çantasını taktırdım ve fullface kask ile brilikte birçok şey rahat bir şekilde içine giriyor. Sele altına ise laser'in bayanlar için olan kasklarından aldım oda oraya sığdı. Keşke fullface sığsa ama sığmıyor maalesef.
    Dostum açık kask ta sığmıyor. Hatta hanımın XS açık kaskı dahi sığmıyor. Motorla ilgili hiç problem yaşamadım. Hatta kazadan sonra bile kullanmak durumunda kaldım, hiç problem çıkarmadı.

Yorumlara bakılırsa motora başlangıcım an 125 ile olucak

Daha sonrasında da Burgman tabii.

@gokayugur : imzan süper.

Alıntı D.Pedrosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakılırsa motora başlangıcım an 125 ile olucak

Daha sonrasında da Burgman tabii.

@gokayugur : imzan süper.
    benımde oyle olucak sanırım ama kucuk gelıor bu motor bana

Motosikleti
    keeway outlook 150
    bende kullanmaya başladığımdan beri çok memnunum ama insan oğlu işte gözü aç

ilk fırsatta büyütmek istiyorum motoru, genelde 2 kişi geziyorum şehir içinde çok da avantajlı küçük olması, ama uzun yol için biraz daha büyütmek gerek motoru.

Tam şehr içi ve şehrin yakınlarını gezmek için biçilmiş kaftan.Tek kişi biniyorsanız daha uzun yollar da denenebilir bence.

mrb arkadaşlar;
    kafama takılan bi kaç problem vardı ama bunlardan birtanesini gökayuğur arkadaşımız açıklamasında yanıtlamış saolsun(iki kişi 130-140 kg binebiliyomusunuz diyecektim) şimdi arkadaşlar.
    iki kişi bineceğim için ufak olduğunu düşündüğüm bu motora bakıyorumda bayağı iki kişi binen var. (boy 1.70 kilo 69 artçıda 65 kilo)

şimdi sizlere bir kaç sorum olacak:
    1) arkadaşlar bu linkte gördüğünüz koruma camından takanınız oldumu? orjınal bişeymi yoksa uydurmuşlarmı oraya? kaçadır, nasıl olmuş ,sizce yorum yaparmısınız

2)lastiklerden çok şikayet var değiştireniniz varmı yada tavsiye edebileceğiniz marka yani şçyle yağmurda kaymasın..

3) arka çanta için link atarmısınız hiç doğru düzgün bişey bulamadım kullanan arkadaşlar şöyle fiyatı uygun kaliteli bişey istiyorum ne tavsiye edersiniz?

4)rodajı aşan arkadaşlar km de şu an nekadar yakıyo?

arkadaşlar sorum bunlardan ibaret. 2300 ytlye buldum bordosu yok mavi siyah var maviyi alıcam büyük bir ihtimalle kredi kartına bonusa 12 taksit yapıyo vadesiz 2007 modelmiş ama satıcı kendisi söyledi plaka+ruhsat fiyata dahil değil bazı mağazalarda kalmamış 2007 si 2008 için 3000 ytl istedi bi mağaza hemde ruhsat plaka hariç.

herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/anahtar_te...XQQdisplayitem

pardon

linki atmayı unutmuşum buyrun link.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    ksayar
    mrb arkadaşlar;
    kafama takılan bi kaç problem vardı ama bunlardan birtanesini gökayuğur arkadaşımız açıklamasında yanıtlamış saolsun(iki kişi 130-140 kg binebiliyomusunuz diyecektim) şimdi arkadaşlar.
    iki kişi bineceğim için ufak olduğunu düşündüğüm bu motora bakıyorumda bayağı iki kişi binen var. (boy 1.70 kilo 69 artçıda 65 kilo)

şimdi sizlere bir kaç sorum olacak:
    1) arkadaşlar bu linkte gördüğünüz koruma camından takanınız oldumu? orjınal bişeymi yoksa uydurmuşlarmı oraya? kaçadır, nasıl olmuş ,sizce yorum yaparmısınız

2)lastiklerden çok şikayet var değiştireniniz varmı yada tavsiye edebileceğiniz marka yani şçyle yağmurda kaymasın..

3) arka çanta için link atarmısınız hiç doğru düzgün bişey bulamadım kullanan arkadaşlar şöyle fiyatı uygun kaliteli bişey istiyorum ne tavsiye edersiniz?

4)rodajı aşan arkadaşlar km de şu an nekadar yakıyo?

arkadaşlar sorum bunlardan ibaret. 2300 ytlye buldum bordosu yok mavi siyah var maviyi alıcam büyük bir ihtimalle kredi kartına bonusa 12 taksit yapıyo vadesiz 2007 modelmiş ama satıcı kendisi söyledi plaka+ruhsat fiyata dahil değil bazı mağazalarda kalmamış 2007 si 2008 için 3000 ytl istedi bi mağaza hemde ruhsat plaka hariç.

herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar.
    dostum eski sayfalarda ayrıntılı cevaplar mevcut ayrıntılı inceleyebilirsin ama yine kısa kısa cevap vereyim...

1. camı deli gibi savunuyordum eski mesajlarımda ama kullandım ve direksiyon hakimiyetini aşırı derecede etkilediği gördüm kesinlikle 60 km yi geçmemek lazım cam takarsan benin otogar bağlantı yolunda kollarım koptu motoru yolda tutmak için...zaten iyi bit mont alırdan ihtiyacın olmaz... görünen cam sanırım orjinal değil, sirkecide25-50 YTL arasında standart camlar var (bu arada cvam değil fiberglas bilmem ne plastik türevi bir madde) zaten orjinal camda yok zaten

2. Evet lastikler gerçekten çok can sıkıcı,ben kara kara düşünüyorum, eylülde, ekimde filan ne yaparız yağmurlarda diye forumun eski sayfalarında bir arkadaş metzeller diye bir lastil markası yazmıştı sanırım bu konuda bilgiye ihtiyaç var gerçekten...

3. Benim meşhur çin çantası hikayem vardır arkadan uçan, onun için kesinlikle markalı almanı öneririm (shad givi kappa) çanta bu motorda çok önemli çümkü sele altına kask sığmıyor, eldiven dizlik kilit mont kask derken bir ton ıvır zıvır oluyor..kibar olsun bir sürü para verip bisküvi kutusu gibi bir şey almayın, ben shad sh 33 (pazarlıkla 90 YTL ye aldım sirkeciden) kullanıyorum, çok memnunum, kiliti taşıma sistemi esnekliği filan çok güzel, ,(google da marka ismi yazdığında tüm linkler çıkıyor zaten)

4. 3900 Km deyim normal kullanımda 100-110 YKR devirli kullanımlarda 130-150 YKR civarında yakıyor, bir depo ile (7,3 litre) 230 km yol yaptım normal kullanarak..

tekrar selamalr kolaylıklar...

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    arkadaşlar motoru hafta sonu ilk 500 bakımına götüreceğim.Forumda 25-35-45 gibi fiyatlar söyleniyo ilk bakım için.ilk bakımda neler yapılıyor?tahminime göre yağ koyacaklar.İşçilik ücreti vermeyeceğiz degil mi?net bir bilgi verirseniz sevinirim,teşekkürler. .

Motosikleti
    keeway outlook 150
    cam bende taktım tümoparsan diye yan sanayi elastik bi maddeden ama takmak için uygun yer olmadığından aynalara takılıyor, fakat hem tipini bozdu hem de kullanışsız görüşü bozuyor. çanta shad kullanıyorum 33 lt , memnunum yeterli geliyor biraz daha büyüğü alınabilir aşırıya kaçmadan.

diğer arkadaşın sorusuna gelince:

servis ücreti ortalama 35 ytl yağ ve yağ filitresi değişecek, geçmiş sayfalarda pek çok bilgi mevcut okumanızı öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    O ne iğrenc olmus koruma camı felan,
    ayrıca koruyu demırler taktırmıs onları nereye monte ettırdı acaba,motorun dısı full plastık zaten eger plastıgı turrumussa bı darbe aldıgında cat dıe kırılır valla

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Arkadaşlar buda benm motorum: ya muameleciye ben plaka fb olsun neyse parası veririm dedim adam sağır çıkmış yaptığına bakın

şimdi bi konuya değinmek istiyorum herkes koltuğun altına kaskın sığmadığını söylüyor buyrun benim kaskım zorlanmadan sığıyor. hiç baskı yok kolaylıkla yerleştirebiliyorum...

koltuğun içindeki boşluğuda hesap ederseniz çok rahat bir şekilde kask sığıyor

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı sedat2020 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende uzun süre sonra suzukiye karar verdim bu hafta içi inş alacğaım tekayı aradım artık satmıyoruz dediler ?
    bugün tekaya an125 sordum, elimizde yok dediler..gerçekten de yoktu, baktım dükkana

4000 km servis raporu:
    10 ay sonra yine tekaydayım..varyatör zımparalanıp kalkıştaki titreme giderildi,ön fren ayarı ile virajlarda sürtme ve ötme engellendi,arka fren sertleştirildi,filtreler temizlenip motor yağı(Motul) değiştirildi..25ytl yağ+15ytl işçilik=40ytl tuttu..kredi kartıyla ödersen 47 ytl dediler.
    bir uyarı:
    motoru çok yüklemeyin,recep usta motorun 56kiloluk sürücülere göre yapıldığını okumuş,artçı da yok tabii..2 kişi binerseniz kalkışlarda -özellikle yokuşlarda- bol gaz verip kalkacakmışsınız ki varyatör zorlanmasın
    servise gidenler tecrübelerini paylaşsın arkadaşlar,bakımları sakın aksatmayın..

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    Hatırlatmadır....
    Selamlar Sevgili Suzuki Scooterci Dostlar
    Ehliyeti Bu Hafta Alamamam Nedeni Ile Bu Hafta Görüşmemiz
    Suya Düştü ... Kısmetse önümüzdeki Haftaya Sarktı...
    Bir Hatırlatma Yapmak Istedim... Daha öncede Yazmıştım...
    Herkese Iyi Hafta Sonları...
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Yahu beyler Kımse yokmu bana Motorun ön farı için beyaz ampül yollayacak,kargoyun odemelı yollayın nolur,koskoca samsunda bulamadım,kar yapcaksanız sızede verırım para,beyaz yanan ampuller yokmu,öne takcam sarı guzel durmuoyalnız xenon deıl onlar pahalı oluo,çakmalardan

Motosikleti
    suzuki an 125 hk
    Alıntı jose55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu beyler Kımse yokmu bana Motorun ön farı için beyaz ampül yollayacak,kargoyun odemelı yollayın nolur,koskoca samsunda bulamadım,kar yapcaksanız sızede verırım para,beyaz yanan ampuller yokmu,öne takcam sarı guzel durmuoyalnız xenon deıl onlar pahalı oluo,çakmalardan
    nerede bulunur bilmiyorum pazartesi gunu benim motoru servise goturucem gidince arastiririm xenon olmayan beyaz ampul istiyorsun yani
    baska istedigin ama bulamadigin birsey varsa yaz buraya pazartesi hepsini toptan yollayayim olurmu kardesim?
    selamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı deeper78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede bulunur bilmiyorum pazartesi gunu benim motoru servise goturucem gidince arastiririm xenon olmayan beyaz ampul istiyorsun yani
    baska istedigin ama bulamadigin birsey varsa yaz buraya pazartesi hepsini toptan yollayayim olurmu kardesim?
    selamlar
    Way be İşte Olay budur,DEMEN yeterlı coksaol,suan baska bıse yok,bulursan ve yollarsan cok cok sevıncem,sımdıden sana tesekkurederım

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Nooldu arkadaşlar? Nerdesiniz yav?
    Resmen in cin tek kale maç yapıyor forumda..

Ben Cumartesi günü eski Şile yolunu ve eski Ağva yolunu (sahil yolu olmayanı) kullanarak döne döne gidip, Ağva'ya "sobe" deyip, aynen geri döndüm. Toplam 180km gitmişim. Dönüş yolunun yarısında kıçımın ağrısı geçsin diye (!) 20dk. kadar bir mola verdim.

Pazar sabahı da bir Samandıra-Acıbadem yaptım ki, otobanda scooter kullanmanın harbiden delilik olduğuna karar verdim. Otomobiller ve sevgili kamyonlar çılgın gibi kullanıyorlar, sen 40-60km/h hız ile giderken, kendini tehlikelerden koruman çok güç. Tehlikeli yerlerden dura dura, trafiğin rahatlamasını bekleyerek geçebildim. Trafiğin hızlı aktığı yollarda scooter kullanmak bana pek de emniyetli gelmedi doğrusu..

Bu arada, karakaçanın nihayet ilk 500km bakımı geldi. Nerede, naaptılar, kaç para verdim, acıdı mı acımadı mı, bilahare yazarım efenim. Hepinize saygılar ve hörmetler. Ben bu haftasonu yapılacak buluşmaya gelemiyorum. Ama foruma haber yazıp, resim koyacağınızı umuyorum.. Sevgiler suzidaşlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)