Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı ceyhunulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1000 bakımına soktum motoru. Yetkili servisteki çocuk sadece motor yağını değiştirdi.Yağ filtresini sordugum zaman bu modelde yağ filtresi değiştirilmediğini söyledi. Sizlerin 1000 bakımında ne gibi işlemler yaptınız ?
    Yağ filtresi değiştirdiniz mi ?
    Yağ filitresi her yağ değişiminde değiştiriliyor. Benim servis muhakkak değiştiriyor. 27ytl fiyatı var yağ filitresinin, ama gereklimidir bilmem. Belkide kekleniyoruzdur her bakımda
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    evet bencede değişmesi gerekli heleki rodajda iken çünkü demir parçacıkları falan yağ filitresine yapışır

arkadaşlar herkese iyi forumlar
    ben daha önce scooter almak için forum forum araştırmalar yapıyordum.bazı nedenlerle almaktan vazgeçtim.neyse şuan tekrar gündemimde.işim yüzünden pek bayiye gidip inceleme fırsatım almadı.pazar günü gittiğimde kapalıydı.camekan arkasından motoru inceledim çok şık.bi arkadaşım daha var oda scooter almak istiyor.onunda aklına bu scooterı soktum ama size bi derdimi söyliyecem.açıkcası bu scooter içime tam sinmedi.kalitesi ok tipi ok ama yolda bazı arkadaşları görüyorum üzerinde dev gibi duruyorlar.hiç yakışmıyor.ben scooterı incelemeye bayiye gittiğimde esasında okadar da ufak durmuyordu.amacım işe gidip gelmek.dediğim gibi bu içime sinmemesi yüzünden bu scootere bi alternatif baktım ve kanuni rokko dikkatimi çekti.kalite olarak suzuki gibi olmaz diye düşünüyorum ve size rica ediyorum. suzuki an125i almak istiyorum ama içime sinmedi.bende bu motorun üzerinde dev gibi durmak istemiyorum.çokmu titizim artı üzerinde oturur halde foto eklermisiniz. boyunuzu da yazarsanız sevinirim.acil yardım istiyorum sos. şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    yaaa korkma ben 185 +100 kg yim
    yemin ederim bayır yukarı keçi gibi gidiyorum ...
    resime bir bakıver ((avatarıma)) öyle bir dolduruyorumki motoru...
    şakası bir yana bende araştırdım ve kullandım keeway diye bir marka bizim iş yerinindi o bile buna emsal teşkil etmez ... sen aynı benim hissettiklerimi hissediyorsun ben alıncaya kadar hep içimde bir kaos vardı ama şimdi akşamı iple çekiyorum ... keyifli sürüşler ... unutma bu tamamen zevk işi heyecan işi...
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ceyhunulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK & Honda CBR 1100 XX
    Bende yağ filtresinin gerekli oldugunu düşünüyorum. Suzuki Şatış Sonrası Hizmetlerine mail attım cevabı bekliyorum.

"dthngl" bende 90 kg yum ve hergün işe gidip geliyorum köprü geciyorum toplam 40 km.Trafikte cok rahat ettim. Bence dışarıdan nasıl gözüktügünü çok düşünme baska kıstasların olsun motoru degerlendirirken.

Motosikleti
    Suzuki AN 125

Yağ ve Yağ Filtresi

Arkadaşlar Korlastaki usta anlatmıştı ayrıca, internetteki forumlarda da bayağı araştırdım...

Bo motorlarda yağ soğutmalı sistem olduğu için kullandığınız yağ ve yağ filtresi çok önemli, hele de rodaj esnasında...

Yağ filtresini de her bakımda değiştirmek gerekiyor..

Ayrıca 1000 km bakımı diye bir bakım yok diye biliyorum ben...ilk 500 km de rodaj bakımı yapıldıktan sonra 2000 km sonra ilk bakım var, Korlas ve Tekay bu şekilde izah etmişti. yani

500 km rodaj sonu ilk bakım
    2500 km. 2. Bakım
    4500 km 3. bakım şeklinde gidiyor

ceyhunulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK & Honda CBR 1100 XX
    Bugun öglen servise yine gittim ve yeniden yağ filtresini sordum israrla bu motorda yağ filtresi olmadıgını söylediler. Ardından Suzuki Genel Merkezini aradım oradaki beyfendi ilgili davrandı ve çok an 125 surkulasyonu olan bir yetkili servisi aradı.O servis 500 bakımında yağ filtresini değiştirdiklerini söylediler daha sonra 2000 bakımı yapıldıgını söyledi. Yani kısca yağ filtresi var ve değiştirlmesi gerekiyor. Yarın yine gideceğim servise ve yağ filtresini sadece yağ filtresi ücretini vererek takmalarını isteyeceğim. Bu arada bahsettiğim servis Ata Moto Tophane'ye taşınıyorlar.

Bakımlarla ilgili kullanım kitapcıgından anladıgım
    500 km de yağ değişimi
    1000 km de ilk bakım

Diğer bakımlar parçalara göre değişiyor.

wildrain ve ceyhunulu size çok teşekkür ederim.bana çok moral verdiniz.kadıköy kuvvetlimotor dan almayı düşünüyorum.yetkili bayii burası nasıl acaba sağlam biryermi bide kızıltoprakta korlas var ama kuvvetlimotorda ehliyet hediyesi var.benimde ehliyet yok.bu iki yer arasında acaba kötü bi anısı olan varmı.sabıka kaydı gibi. ya bende çok titiz oldum kusura bakmayın. böylelerinin işi ters gidermiş inşallah benimki ters gitmez.

wildrain abicim kırmızı iyi hoş ama o siyah manyak duruyor yakındanda mavi diyorum.sana muhalefet için değil

wildrain abicim benim de boyum 1.80 kilom 83 senden rica etsem motorun üstündeyken bi foto eklesen beni çok memnun edersin. ekleyemezsende canın sağolsun. ağbi bide hiç tepki aldınmı yani bu motor sana ufak daha büyüğünü neden almadın gibi. ilgilenirsen sevinirim.

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MOSKVICH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    .
    bide rodaj için bazı kılavuzlarda 500mile bazılarında 800km yazıyor.ikiside aynı hesap.birileri zamanında 500mili,km diye okumuş milletede öyle okutmuş.servislerin işine geliyo tabi.rodaj 800km arkadaşlar dikkat.

tnsuzun.ayna olayını bikaç yerde daha okumuştum.ayarı kaçtımı bikere bidaha ipe sapa gelmiyo.hiçbi esnekliği yok kazık gibi ayna.değiştirecen mecbur..motoru oto yıkamadamı yıkatıyosun.bide ankaranın neresindensin.bende ankara doğumluyum.keçiören.
    Ben ankarada çankayadanım ilk rodaj bakımı 500 km motorun sağlığı içinde bu ama katoloğa bakarsanız 500 mil ok buda 800 km diyo ama daha sağlıklı olması için 500 km ilk rodaj araştırdım ayrıca 1000 km büyük motorla için ve gene ayrıca rodaj dediğimiz diğer okursanız 1600 km diyo yani bu km ler arası fazla basmamak lazım anlaşılıyo ama ben ilk 500 km dikkat ettim ve ara ara bastım şimdi takmıyorum basıyom örnek vereyim arabalardada eskiden dikkatli kullanmak ve motoru açmak gerekti her kafadan bi ses ama ben hep devirli kullandım ve bütün arabalarımda köpek gibi basıyodu yokuş ta filan iddiaya girdiğimizdede herkes ya kaçıncı vitesle çıktın diyodu fazla takmayın ama devirli kullanın ilk 500 km dikkat ettiğiseniz gerisi çok sorun değil yani bunu derken elcik kapalı sürekli kullanmayın trafikte akıyosunuz ne yapacaksınız 40 lamı gideceksiniz sürekli mümkün değil eğer dikkate alacaksanız ozamn 1600 km rodajda sayın kendinizi nasıl yapılır bu yol kolaymı bugün artçı aldım yokuşta tabi zorlanıyo biraz ama banamısın demiyo artçı 90 kilo ben 85 kilo motor ne yapsın ama keçi gibi gazı yedimi gidiyo iyi geceler herkese

Ayrıca ewet moskvich motoru oto yıkamada yıkattım ilaçşı manyak güzel oldu sebep yağ değiştirirken biraz ayaklığa filan damladı yoksa her yıkamada 7 ytl vermem.

Motosikleti
    Alıntı dthngl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wildrain ve ceyhunulu size çok teşekkür ederim.bana çok moral verdiniz.kadıköy kuvvetlimotor dan almayı düşünüyorum.yetkili bayii burası nasıl acaba sağlam biryermi bide kızıltoprakta korlas var ama kuvvetlimotorda ehliyet hediyesi var.benimde ehliyet yok.bu iki yer arasında acaba kötü bi anısı olan varmı.sabıka kaydı gibi. ya bende çok titiz oldum kusura bakmayın. böylelerinin işi ters gidermiş inşallah benimki ters gitmez.

wildrain abicim kırmızı iyi hoş ama o siyah manyak duruyor yakındanda mavi diyorum.sana muhalefet için değil

wildrain abicim benim de boyum 1.80 kilom 83 senden rica etsem motorun üstündeyken bi foto eklesen beni çok memnun edersin. ekleyemezsende canın sağolsun. ağbi bide hiç tepki aldınmı yani bu motor sana ufak daha büyüğünü neden almadın gibi. ilgilenirsen sevinirim.
    sağol sevgili dostum
    o kadar abartılı durmuyor ... mahalleden çok olumlu tepkiler aldım tabiiki
    ama en komiği iki motor üst üste şeklindeki espriydi ...herkese bir kulp takan ben bu sefer gafil avlandım... resim koyacağım ... ama ben beykozdan aldım çok sempatik bir bayii hatta işlemler bitmeden motoru aldım plakayı 2 gün sonra aldım... yardımsever ilgileniyorlar... çünkü orası bir semt gelgeç müşterisi yok yine benimle başbaşa kalacak ....ben o dediğin iki yerede gittim hemde ikişer defa ama ilgi sıfır müşterisi çok bir soruyorsun araya biri giriyor ben alışmadım bizim beykoz daha sakin adam aldı beni hemen arka tarafı suzuki servisi zaten aynı binada ...motoru aldık önümüze anlattı anlattı ne varsa cevap verdi... çok hoşuma gitti... 0216 413 50 50 numarası dene bence yada yolun düşerse bir uğra ... en kötü kaybın bizim oralarda bir boğaz sefası yapmış olursun ... saygılarımla

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı bilinç6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çinli konusu hakkında neler söyleyeceksiniz? yani made ın chına! abime söylediğimde an125' i ' Onlar Çin' de üretiliyormuşş boşver onu' dedi... pat boşverilmiyor tabiki.... nedir bu Çin olayı, kalitesi, işçiliği... yani diğer markalara çinli diye laf söylerken, suzukide Çin de üretiyorsa motorunu bir tezat oluşuyo sanki... Suziki daha çok mu dikkat ediyor üretimine, diğer Çin' li tabir ettiğimiz markalar ve modellerinden farkı neler?
    made in PRC: Çin'de üretildiğini gösteriyor
    made in China:Çin'de birleştirildiğini ama parçaların yurtdışından geldiğini gösteriyor

yani aN125'ler Japonya'dan gelen orjinal Suzuki parçalarının Japon teknolojisi ve japon mühendislerin gözetiminde çinli işçiler tarafından birleştirilmesi ile montajı yapılıyor..japonya'da üretilen diğer suzukilerden hiçbir kalite farkı yok

Motosikleti
    sevgili dostlar
    ben bir çoğunu kullanarak denedim test ettim mondial örneğin ilk balıkdığımda süper görünüyor ama daha 1. aydan itibaren sorunlar başlıyor mesela farları sönük ve cılız yanıyor eksozundan sesler geliyor motor adeta dökülüyor güneşten göstergeleri sararıyor ve gece kandil gibi yanıyor..monero kesinlikle almayın bizim berber mahvoldu nerdeyse 500 ytl alıcı bulamıyor ... ama suzuki tüm bunlara kocaman bir çarpı atıyor ... düşünün mondial servisi bile suzuki sattı bana

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı wildrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol sevgili dostum
    o kadar abartılı durmuyor ... mahalleden çok olumlu tepkiler aldım tabiiki
    ama en komiği iki motor üst üste şeklindeki espriydi ...herkese bir kulp takan ben bu sefer gafil avlandım... resim koyacağım ... ama ben beykozdan aldım çok sempatik bir bayii hatta işlemler bitmeden motoru aldım plakayı 2 gün sonra aldım... yardımsever ilgileniyorlar... çünkü orası bir semt gelgeç müşterisi yok yine benimle başbaşa kalacak ....ben o dediğin iki yerede gittim hemde ikişer defa ama ilgi sıfır müşterisi çok bir soruyorsun araya biri giriyor ben alışmadım bizim beykoz daha sakin adam aldı beni hemen arka tarafı suzuki servisi zaten aynı binada ...motoru aldık önümüze anlattı anlattı ne varsa cevap verdi... çok hoşuma gitti... 0216 413 50 50 numarası dene bence yada yolun düşerse bir uğra ... en kötü kaybın bizim oralarda bir boğaz sefası yapmış olursun ... saygılarımla
    söylediğin yeri biliyorum abi paşabahçede yanında mondial bayisi var küçük bir dükkan devlet hastanesinin aşağısında
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

wildrain abicim ilgin ve yakınlığın için sağol.
    ben ümraniye de ikamet ediyorum. p.bahçede akrabam var hatta pazar günü oradaydım.dediğin yer yetkili servismi yoksa özel servismi. yetkili servisten almanın avantajları olduğu söyleniyor.banada mantıklı geliyor.tabiki tanıdığın da avantajları olur. bu arada resimlerini 4 gözle bekliyorum

wildrain abi diyeceğim bende ama biraz komik oluyor be =) abicim ismini bağışlarsan sevinirim...bende Beykoz' da oturuyorum Kavacık' ta ve Anadoluhisarı migrosta çalışıyorum... bende fotolarını bekliyorum abi.. sen benimkid ebordo aynısı falan deme ekle fotoları abi... herkes motoruna kişiliğini katar diye düşünüyorum seninki muhakkak farklıdır.. hekese kazasız belasız sürüşler..kask takmayı unutmayalım!

Motosikleti
    herşeyden önce ismim erol
    tanıştığımıza çok memnun oldum
    dthngl kardeşim orası yetkili servis merak etme hasan diye altın kalpli bir arkadaş var orada çok yakınlık gösteriyor. bilinç altı kardeşim bende çubukluluyum kime sorsan beni söyler kaleci erol desen de olur .... genelde akşamları çubuklu halı sahada olurum ... resimlerimi koyacağım cumartesi kavkağa yüzmeye gideceğim orada çekip paylaşacağım sizlerle ....saygı ve sevgilerimle aman dikkat edin ....

ben bu motoru daha yeni aldım yaklaşık 2 aydır kullanan herkesi araştırdım ve herkez cok memnun o yüzden saten ikinci eli sor bulunuyor cok seri cok salam bi motor tavsiye ederim bi arkadaşım bir yıl önce bi tane almış kendisi su işi yapıyor günlük 10 ton su taşıyorum diyor bugune kadar birkere arıza vermedi beni yolda bırakmadı diyor cok mem nun ve ikinciyi aldı daha yeni arkadaşlar bi araştırın eleştiriden önce o zaman anlayacak sınız suzuki farkını

Arkadaslar motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar varsa üstünde çizik yok.brandasıyla birlikte vericem GİVİ çantada bulunuyor. 2 aylık 800 km de- siyah 500km de yag ve yag filtresi degisti düsme carpma yatma olmadı.1800 ytl ciddi alıcılar cebimden ulasabilir. 0532 337 74 28 satma sebebim vitesli motora geçicem tekrar.

saygılarımla ugur

memnun oldum erol ağbi benimde adım hasan. suzuki bayiindeki arkaşla adaş çıktık indirim yaparmı acaba şaka bi yana bir haftaya inşaallah cidi olarak almayı düşünüyorum. sen kaç liraya almıştın erol ağbi? sana da çok soru soruyoruz.kusura bakma.yakında adminler falan msn kullanın diyebilirler.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Selamlar..Uzun süredir foruma uğrayamadım. Yeni arkadaşlara hayırlı olsun derim. Kötü bir kaza geçirdik. Eşimin köprücük kemiği kırıldı. Neyse ki daha ciddi bir sorun olmadı. Oluşan hasarları kaskodan yaptıracağım. O kadar şiddetli çarpmaya rağmen motrun sorunsuz bir şekilde çalışması çok şaşırttı beni. Bu olay biraz motordan soğuttu beni ama yine de hergün işe motorla gidip geliyorum. Hergün boğaziçi köprüsünden geçiyorum. Rüzgar çok etkiliyor. Motoru dengede tutmak rüzgarlı havalarda çok zor oluyor. Aman dikkat edin derim. Bir de köprünün asfaltı çok kötü. Şu anda 800km deyim ama vakit bulamadığım için servise götüremedim.
    Soran arkadaşlara yetkili satış ve servis bayileri için suzuki sitesine bakın. Kuvvetli kadıköy motor yetkili satış olarak gözükse de yetkili servis değil. Dikkat edin.
    Ayna olayını daha önce bu forumda dile getirdiğimde bazı arkadaşlar "ya eline bir tornavida alıp sıksan eline mi yapışır demişlerdi". Ancak görüyorum ki benzer problemleri sizler de yaşamaya başladınız. Özellikle otoyolda giderken rüzgarın etkisiyle ve sarsıntının etkisiyle hiçbirşey göremez oluyorsunuz aynada. Sıkmak ta çözüm değil.Çünlü hep gevşiyor. Sonradan burada monte ettikleri için olsa gerek.
    Bir sorum da lastik basınçları olacak. Sizler hangi değerlerde lastiklerinizi şişiriyorsunuz. Motorun sele altı bagajını açtığınızda sele altında ön 18 PSI, arka 29 PSI olarak bir bilgi var. Yani bu değerler benzin istasyonunda lastiklerimize vereceğimiz havayı mı gösteriyor.Motoru aldığım yerdeki adam öne 28 arkaya 29 ver demişti.(Kafadan attığını düşünüyorum).
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)