Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    Alıntı burak244_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    an 125 için lastik satan bildiğiniz bir yer varmı
    ben istanbul dışında oturuyorum bizim buralarda bu ebatlarda lastik (kaliteli)bulunmuyor

http://www.buzmotor.com/ michelin

http://www.gencmoto.com/ Metzeler - Pirelli

http://www.aydinmotor.com/ Metzeler - Pirelli

benim bildiklerim bunlar var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pencere bu konular sakız oldu artık konuşa konuşa..arkadaşlar onun için cevap vermemiş olabilir...Eski sayfalarda sorduklarınız hepsi ve daha fazlası var...eğer motor alıyorsanız biraz zaman ayırıp bakacaksınız... netice de mal ve can güvenliğiniz sözkonusu...

Rodaj : Fabrikada stardart parçalar üretilir ve bir araya getirilir, (Motor yürüyen aksam aktarma vs. ) ama bu parçalar birbirlerini ilk defa görmektedir ve tepkilerinin ne olacağı bilinmez mesela senin ilk defa yabancı bir topluluk içine girmen gibi balıklama olaylara dalamazsın yavaşça ortama akarsın

İşte sıfır km motorum tüm parçalarının birbirine alışması bir zorlamamanın ve problemin meydana gelmemesi için yavaş ve sakin bir alıştırma sürecine girmesi gerekir ki buna rodaj denir...

Motorsikletlerde rodaj çok önemlidir. Motorun ileride ki tüm hayatını etkiler...An 125 için 500 km boyunca 40-50 km nin üstüne çıkılmaz, motor ısıtılmadan binilmez, iki kişi binilmez, 1 saatten uzun süre dinlerdinmeden binilmez, iki kişi binilmez, dağa bayıra yokuşa vurulmaz, tam gaz açılmaz,

bunları yaparsan 500 km sonra saat gibi çalışan bir motorun olur...

yapmazsan sen bilirsin....

ne kadar yakıyor bu motor dersen 110 YKR den başlar 150 YKR ye gider..

Lastik konusuna gelince;

AN 125 in lastikleri 10 inç tir, scoterlarda çok değişik ebatlarda lastikler vardır...sorunu tam olarak anlamadım...ama sanırım bu lastik başka scoterlarda da kullanılıyor mu demek istiyorsan evet kullanılıyor ama yine evet 10 inç küçük lastik ebatlarından biridir, çoğunluk 10 inç üzeri (12-13-15.... vs.) lastikler kullanılmaktadır...

bir arkadaşımız Beşiktaş genç moto dan pirelli p 26 almıştı tenesi 30 euro ve çok memnundu yanılmıyorsam ...
    bu aydınlatıcı bilgilerin için teşekkürler.
    ilk sayfadan son sayfaya kadar 57-58 sayfayı okudum
    .

az önce bende siyah suzuki an 125 motor aldım.herşey dahil 2700 ytl.(2300 ytl 5 taksit bide 400 ytl nakit. nakit parayı bayramdan sonra verecem aldığıım yere.)
    motoru yarın sabah bi aksilik olmazsa teslim alacağım.aksilik olyrsa bayramdan sonra teslim alacağım.siyah renkte motor.

bindikten sonra fotolarını fforuma koyarım.bisikletten motora terfi ettirdim kendimi. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    servise götürüp ayar yaptırmak gerekiyor mu?yoksa shwroom dan aldığım motoru hemen binmeye başlayabilir miyim??

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    pencere 77 önceliklke hoş geldin kardeş bi tavsiyem var daha motora binmeden git lastikleri pirelli lerle değiştir sana tavsiyem
    Zemheri elbette yazdan öte anlayana

Alıntı zemheri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pencere 77 önceliklke hoş geldin kardeş bi tavsiyem var daha motora binmeden git lastikleri pirelli lerle değiştir sana tavsiyem
    teşekkürler. hayatımdaki ilk motorum arkadaşlar op yüzden pek bilgi sahibi değilim.buradaki yazıları okuyarak motor aldımbayramdan sonra motorun fotoğraflarını buraya aktaracağım.
    sorum var arkadaşlar

1-suzuki an 125 in motor yağı için tavsiye deceğiniz marka var mı?
    2-benzin olarak kurşunsuz benzin mi koyacağız depoya yada 95 veya 98 oktan benzin mi?

şimdiden teşekkürler cevaplar için

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    2-benzin olarak kurşunsuz benzin mi koyacağız depoya yada 95 veya 98 oktan benzin mi?[/COLOR]
    şimdiden teşekkürler cevaplar için[/B][/QUOTE]

kardeş motor yağını senin değiştirmen motorunu garantiden çıkarır servise götürmelisin orada uygun olan yağı koyacaklardır benzin olarakta 95 oktan tavsiye ediliyor burada profesyonel arkadaşlar var eminim detayını yazacaklardır pek buralara uğramasalarda kazasız belasız sürüşler

Alıntı zemheri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-benzin olarak kurşunsuz benzin mi koyacağız depoya yada 95 veya 98 oktan benzin mi?[/COLOR]
    şimdiden teşekkürler cevaplar için[/B]
    kardeş motor yağını senin değiştirmen motorunu garantiden çıkarır servise götürmelisin orada uygun olan yağı koyacaklardır benzin olarakta 95 oktan tavsiye ediliyor burada profesyonel arkadaşlar var eminim detayını yazacaklardır pek buralara uğramasalarda kazasız belasız sürüşler[/QUOTE]

Alıntı pencere77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden teşekkürler cevaplar için[/B]
    kardeş motor yağını senin değiştirmen motorunu garantiden çıkarır servise götürmelisin orada uygun olan yağı koyacaklardır benzin olarakta 95 oktan tavsiye ediliyor burada profesyonel arkadaşlar var eminim detayını yazacaklardır pek buralara uğramasalarda kazasız belasız sürüşler[/QUOTE]

herkese iii bayramlar.....

Motosikleti
    Kymco Dink 200i
    Arkadaşler herkese merhabalar,

Motorumla 1600km yaptım ve tek olumsuzluğunu söyleyebilirim; lastikler. herşeyinden çok memnunum 22 ytl benzinle 190 km yaptım eminim ilerde daha da düşücektir. Bi sorum olacak: shad marka 33 lt bagaj aldım ama en ufak bir çukurda bile ses yapıyo bunu nasıl engellerim bi fikriniz warmı?

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Alıntı emrahbahar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorumla 1600km yaptım ve tek olumsuzluğunu söyleyebilirim; lastikler. herşeyinden çok memnunum 22 ytl benzinle 190 km yaptım eminim ilerde daha da düşücektir. Bi sorum olacak: shad marka 33 lt bagaj aldım ama en ufak bir çukurda bile ses yapıyo bunu nasıl engellerim bi fikriniz warmı?
    bendede aynı bagaj dan var sonuçta plastik ara sırada bozuk yollarda ses çıkarıyor birde eğer serviste taktırdıysan bagajın altına tek bir civata takmış olabilirler altına eğill bak 9 a yakın civata deliği göreceksin birkaç tane daha civata takarsan ses kesilecektir en azından azalacaktır

arkadaşlar istanbul avrupa yakasında oturuyorum kask alıcam ama sizlerinde fikirlerinizi almak istedim 150 ytl civarında çeneden açılır kask istiyorum sirkeciye gittim fazla model ve renk seçeneği yok ve çok pahalı internettende almak istemiyorum çünkü deneyerek almak istiyorum bildiğiniz yada tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı? ve model fikirlerinizide bekliyorum şimdiden teşekkürler

DaRkShInEs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX400 ABS
    Bence Çok yanlış düşünüyorsunu ben suzukiyi bayadır kullanıyorum çok kaliteli bir markadır kendisi zaten siz kullanmamışsınız herhalde görünüşüne değil kontrollüğünü ele alırsanız nasıl bir motor oldugunu görüceksiniz ayrıca çin malı da değildir japon malıdır çin malı olsa kimse almaz istanbulda 100%70 vs suzuki an125 kullanıyor.Saygılar Teşekkürler

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    Alıntı ksayar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbul avrupa yakasında oturuyorum kask alıcam ama sizlerinde fikirlerinizi almak istedim 150 ytl civarında çeneden açılır kask istiyorum sirkeciye gittim fazla model ve renk seçeneği yok ve çok pahalı internettende almak istemiyorum çünkü deneyerek almak istiyorum bildiğiniz yada tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı? ve model fikirlerinizide bekliyorum şimdiden teşekkürler
    selamlar bende satılık bir adet kask var sirkeciden almıştım 220 ytl ye 150 ytl sana verebilirim çeneden açılır süper bir kask bütün avrupa normları var nolan firması yapıyormuş sertfikalarında öyle yazıyor ... resimlerinide gösterebilirim bir iki defa kullandım. siyah renkli orjınal markası GREX ilgilenirsen irtibata geçebilirsin.http://www.nekadar.com/Marka_Grex.html buradan kontrol edebilirsin
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    ksayar
    Sayın ksayar; o fiyata (sıfır olarak) sertifikalı ve kaliteli bir açılır kask bulmanız mümkün değil... benim bildiğim kadarı ile şu an sertifikalı un ucuz açılır kask LS 2 o da sanırım 195 YTL idi,

Okmeydanında Darülacezenin yanında feyizoğlu motosiklet var. internet sitelerinden modellerini inceledikten sonra gidip bakabilirsin, İlla açılır kask demiyorsan ve bu özelliği çok kullanmayacaksan ben LS 2 nin tam kapalı modelini kullanıyorum 95 YTL fiyatı ile özelliklerini göz önünde bulundurunca süper bir kask...

Selamlar Kolaylıklar

ceyhunulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK & Honda CBR 1100 XX
    Alıntı emrahbahar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende givi marka canta var.Ses yapıyordu. Üst kapağın alt kapaga carpmasından kaynaklandıgını buldum. Araya pencerelere yapıstırılan süngerden yapıstırdım artık sorun yaşamıyorum.

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R

Satılık Suzukı An 125 Hk

HERKESE SELAM.
    dün itibariyle motorumu satılığa çıkardım.yaza BURGMAN alıcaz inşallah.ilgilenen arkadaşlar için (sahibinden.com--ilan no:10884686)
    motor 20.06.08 trafik çıkışlı 2008 model.detaylar sahibinden.com da.

Motosikleti
    YAMAHA CYGNUS RS
    arkadaşlar ben bu scooterdan almaya karar verdim. ehliyeti ocak ayında alıcam. yanlız şöyle bir sorun var ben trabzondayım. burada sace bir tane suzuki yetkili satıcısı var. suzuki servisi yok :( ben bunun bakımını yeri geldiği zaman parça alımını nasıl yapıcam? parça nasıl bulacam? herhangi bir motorcuya gitmekte istemem açıkçası ama bu scooterı istiyorum. şaştım kaldım bu işe ne yapacam ben.

motora alışmaya başladım.
    sorum şudur:
    motor ilk zamanlarda fazla benzin harcar mı?benzin tüketimi ortlama kaç km den sonra düşer

selam arkadaşlar İstanbulda oturuyorum Bayram tatilinde Antalyada ailemin yanında gezmek için almıştım suzuki an 125 ve çok hoşuma gitti gayet memnunum eşimle bilikte binince bile hiç sorun olmadı 90 km civarındayken bile daha gaz yiyordu! 40 kilometre ile giderken motordan ses çıkmıyor adeta ama çıt çıt sanki manyotalı çakmak ateşler ya öle bir ses çıkıyordu bu sorunla karşılaşan var mı?

Motosikleti
    kymco xciting 250i

zemheri yazdan öte anlayana

Alıntı serikli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar İstanbulda oturuyorum Bayram tatilinde Antalyada ailemin yanında gezmek için almıştım suzuki an 125 ve çok hoşuma gitti gayet memnunum eşimle bilikte binince bile hiç sorun olmadı 90 km civarındayken bile daha gaz yiyordu! 40 kilometre ile giderken motordan ses çıkmıyor adeta ama çıt çıt sanki manyotalı çakmak ateşler ya öle bir ses çıkıyordu bu sorunla karşılaşan var mı?
    aynı ses bendede var bilen varsa bende öğreneyim

serikli kardeşim ulusoy kardeşlerin önünde birindenbigi almıştım motorumu almadan önce serikten geldiğini söylemişti motorunda koruma barları vardı o senmisin acaba belki diğer suzuki cileride arayıp fan clup kurarız gördüğüm kadarıyla hergün çoğalıyoruz

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serikli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım bu dediğin ses eğer motor durduktan kontağı kapattıktan sonra geliyor ise normal benim gördüğüm bütün motorlarda yapıyor sadece benim suzukide değil benle birlikte 4 arkadaşda daha var aynı motordan onlarınkide yapıyor yatta bi abimizde shadow var ondanda geliyor bi sorun olduğundan değildir o ses merak etme

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    Merhaba arkadaşlar bende suzukı an 125 hk kullanıyorum.,
    Maşallah diyeyim 1800 km deyim şimdilik hiç bir problemle karşılaşmadım.
    Ama bu lastik konusunu dikkate alıcam.Yakıt ve serilik olarak birçok 1500 lik motor a 5 basar alıcak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim bende.
    Bu arada ben motorumu bu sene 6 ayda aldım sıfır ve suzukı bayiinden sadece 2000 ytl ye.Bizim burda en ucuz satılmış anladım kadarıyla ruhsat plaka bana aiitti ve bu işlemlerde sadece 110 ytl maal oldu bana.Baya bi karlıyım anladım kadarıyla.Şu çin malı olayına gelince servisin söylediği artık 500 cc altı motorlar tamamen çinden çıkıyor fakat ürün kalitesi tamamen japon kontrolü altında dendi bana.Bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.İyi sürüşler herkese.

Motosikleti
    Suzuki AN 125

Ön Cam Hakkında

Arkadaşlar kış geldi yine ön cam sevdası başladı bende...Daha önce bir arkadaşın camlı scoterini denemiş ve beğenmemiştim, direksiyon ağırlaşıyor ve yuksek hızda da son derece zor oluyordu kontrol...camlı kullanan arkadaşımız var mı memnun mu, nasıl etkiliyor...hız yapmadan sakin sakin gideyim bari diyorum takayımda çünkü zatürre olacam Allah korusun acayip üşütmüşüm rüzgardan

( Zemheri kardeş senin motor camlı galiba profildeki fotodan oyle bir izlenim edindim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)