Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BEN SİZE DEMEMİŞ MİYDİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    bir arka sayfada kalınca yazıyı okuyamadım kusura bakmayın.bende aklıma ve basıma gelen seyi sizlerle paylasmak istedim.Bozmayada gerek yoktu gibi geliyor bana neyse canınız sag olsun. bundan sonra foruma daha dikkatli yazarım

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    patatessoğanın kafasını duvarlara vurmasının nedeni kask meselesi değil sanırım gorkyz...

Janissary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoq malesef
    Slmlar ark. Aranıza yeni katıldım biz 3 ark 110FT almayı düşünüyoruz. sizce bi tanesi 1.325.000.000 tl ruhsat işleriyle ne kadarı bulur. bide tavsiye edrmisiniz.. Yazlık beldesinde gezmek için.. bide cok ses cıkarıyolar mı mobylette gibi :=)

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    ses olayı yok plaka ruhsat bayi hallederse 200 ytl kendin daha ucuza getirebilirsin ama çok uğraşmak gerek
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    110Ft hakkında çok fazla bir bilgim yok ama yarı otomatik vitese sahip olduğunu duydum. yani debriyajı yok ama vites ayakla değiştiriliyor dediler.
    masraflar konusuna gelince: işlemlerimi bayiiye yaptırdım, 120 lira takip masrafı + 20 lira noterden vekalet için harcadım. vekaleti verdikten 2 gün sonra plakam ve ruhsatım hazırdı. söylenenlere göre işlemleri kendin yaparsan 90 civarına çıkıyormuşsun.
    kask için 100-150 civarında ayırmalısın. piyasada 20 liraya da kask var, ya da motor satan bayiler hediye olarak kask da veriyorlar. ama onlara kask diyebilmek için bin şahit gerekir. bir örneğini yukarıda gorkyz vermiş. allah korusun kafayı kollamak lazım.
    bu arada gorkyz karşıyakada ve 250mct sahibisin bana hiç bulaşmıyorsun. ayıpladım valla...
    bi arkadaş daha vardı galiba profilinde karşıyaka ve 250 mct gördüğüm. o da bi ses versin.
    ben c.tesi günü a2 sınavına girdim. 20 soru, 20si de birbirinden saçma soru.
    soru : far yanmıyorsa sebebi nedir?
    a. fren diski ısınmıştır
    b. hava filtresi kirlenmiştir
    c. sigorta atmıştır
    d. buji bozuktur

gibi 20 tane acayip soru. 5 dakikada bitti zaten sınav gözetmeni bi de 45 dakikaya kadar kimse çıkamaz demez mi!!!
    yaa hoca yapma etme bak herkes bitirdi 45 dakika koyma bizi burada bi sor istersen aşağıya falan dedik de öyle kurtulduk.

gorkyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    pardon

Motosikleti
    2006 yazinda honda cbr 125 r alicak
    kask kafa sorular nasıldı seneye bende giricem de sınava?
    Bazı şeyler asla açığa çıkmamalıydı...
    Fox Mulder
    [url]WWW.TEMA.ORG.TR[/url]

Janissary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoq malesef
    bişey daha sorcam 110ft de titreme cok olurmu???

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    kaskkafa ''masraflar konusuna gelince: işlemlerimi bayiiye yaptırdım, 120 lira takip masrafı + 20 lira noterden vekalet için harcadım. vekaleti verdikten 2 gün sonra plakam ve ruhsatım hazırdı.''
    ben ise notere falan gitmedim 150 ytl motoru aldığım yere verdim 1 gün sonra ruhsat, plaka ve sigorta poliçesini aldım,
    ayrıca bugün itibariyle 8gün oldu motoru alalı ve 280 km.yi devirdim allaha şükür daha motoru devirmedim...

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    bu arada ben mctnin yan çantalarını taktırmamıştım daha. dün gidip taktırdım, zincire baktırdım bikaç vidayı sıktırdım. verdiğim ücret "sıfır". karşıyaka nergiz'de nejat usta'ya gittim duyurulur. 500de gelmemi söyledi bi yağ değiştiririz vidalara somunlara bakarız dedi.
    iyi ilgileniyor ve bu işten gerçekten çok iyi anlıyor...

Motosikleti
    MCT 250
    bugün servise gittim 500km.de gel demişti, 30 ytl yağ ücreti istedi fazla buldum ve koydurmadım, gittim 20 ytlye castrol magnatec 10:40 la aynı özelliğe sahip adı duyulmamış başka bir yağ 4litresi 25ytl idi 20 ye aldım, götürdüm servise bunu koyamayız castrol magnetec olacak dedi ve koymadı, bende söyledimki aldığım yağı geri verip 35 ytlye castrol magnetec 4litre alacam getirecem onu koymaya mecbursun parasız bakımı yapacaksın, adam baktı ki kazık atamayacak, ''km göstergeme bakım seninki 500km bakımımıydı söylesene kardeşim bende sabahtandır 2000 bakımı sanıyordum tamam ya anlaşıldı 20ytl ver hallederiz'' dedi verdim halletti, yine fazlaydı ama taa 60km uzaktaki servise gitmemden iidir dedim ve aldığım yagı geri verip 20ytlye 500 bakımını yaptırdım ve eminimki castrol koymadı başka yağ koydu ... adamın tutumunu şikayet için nazilliyi aradım '' usta ne diyorsa odur biz anlamayız diyip kapattılar '' kaskkafa, sen daha gelmedinmi 500km ye ben senden sonra aldım 600oldu sence çantasızmı çantalımı daha güzel, biraz hevesimi alayım çantaları çıkaracam...

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar 1şey var litresi 300ytl benzin deposuna biraz koyuyorsun araba daha az benzin yakıyo daha doğrusu benzini tam anlamıyla kullanıyo ve benzin boşa gitmeyince km başına daha az benzin kullanmış oluyor, bunu birkaç arkadaş arabalarında denediler ve ''kesinlikle işe yarıyor'' ''çekişi manyak arttı'' ''süpper'' ''yaşasın '' gibi yorumlar geldi, bana denemem için ortak aldıkları o maddeden verdiler motor motordur arabada işe yarıyorsa motosiklettede işe yarar yaramazsa bile zararı olmaz koy gitsin falan dediler ama arkadaşlar hayatlarında motosiklete binmemiş oldukları için koymadım, litre başına 1 mililitre koymam gerekiyormuş bizim depo 18 litre olduğuna göre sadece 18mililitre koyacam ama bide size danışayım koymamda bi zarar varmı, arabada yararlılığı tartışılmaz birşeyi bizim mct 250ye koyabilirmiyim?

boldhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT250
    Distinto bana sorarsan deneme derim. Çünkü bu gibi katkı maddelerini hiçbir üretici tavsiye etmiyor.
    Kaskkafa bu arada karşıyakada görüşelim istersen bana 0537 945 72 85 nolu telden ulaşabilirsin.

AksakalliWolverine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan icin yok! :(
    Arkadaslar Mondial 150UT hakkında bilgisi olan var mı? Sorun çıkarırmı? Ilk motor olarak iyi bir secim midir?

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    beyler her şey iyi hoşda şu mondial mt 125 nasıl makina iyi mi sizce lütfen beni aydınlatın

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    iş güç derken motoru alalı 5 haftayı geçmiş, ancak 1150 km yapmışım. rodaj bitti, anlatalım bakalım.
    cumartesi günü 1000 km bakımına soktum, yağı değiştirip sağda soldaki cıvataları sıktılar. bu aletlerin yağ filtresi yokmuş, kitapçıkta yağ filtresi 1000 km.'de değişir yazıyordu, inceden kekleniyor muyuz acaba diye kıllanmadım değil. neyseki fethiye servisindeki tayfanın hepsi çok tatlı, çalışkan karakterler, ikna olup üstelemedim.
    neyse efendim, zincir yağlandı, biraz gevşeklik vardı, onu da hallettiler. göstergenin şışkları yanmıyordu, meğerse kablo bağlantısı çıkmış, grenajları, koltuğu ve depoyu söküp kabloları taktılar.
    direksiyonda belli belirsiz bir boşluk vardı, hemen o iş de halledildi. frenleri gözden geçirttim, rölanti ayarı yapıldı, tozu toprağı temizlendi, cici mi cici oldu motorum.
    15 ytl yağ parası verip atladım motora, vitese takıp biraz yürüttüm, tam sanayii'den çıkarken karşıdan hayvanın biri üstüme sürdü, panikleyip çukura soktuk ön tekeri, lan laaaan demeye kalmadan motor yer çekimine yenik düştü, nasıl olduysa atlayıp bacağımı kurtardım.
    alet düşünce çıkan ses öyle bir korkuttuki beni, içimden "sen şimdi grenajı, aynayı, vites kolunu elciği falan yerden toplar, kucaklayıp servise gidersin" dedim. neyse, güç bela kaldırdım aleti yerinden ve gözlerime inanamadım. ne bir çizik, ne başka bir şey. sinyaller bile sağlam. suratıma yayılmış aptalca bir sırıtışla tekrar çalıştırıp yola koyuldum, rodajı bitmiş mondial'in keyfini sürmeye.
    şimdi pencereden aşağıya motora bakıp bakıp "iyi ki almışım len seni" diyorum, keyfime diyecek yok çok şükür...

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    boldhead ilk fırsaatta arayacağım seni görüşürüz. bu haftasonu motoru nejat ustaya götüreceğim yağ değişimi için. 1000de değiştirmek gerekiyormuş ama 600de değiştirip çapaklanmayı önlemek istedim. ama bu haftasonu görüşmemiz çok zor başka işlerim var ama havalar bozmadan görüşürüz mutlaka.
    aksakallıwolverine 150ut cross modeliydi sanırım. tamam cruiser gezi motoru falan iyi de cross konusunda çin malı olmaz diye düşünüyorum. çin malına güvenip dağ taş dere tepeye vurulmaz bence. yine de sen bi araştır bakalım. çok fazla da tutulmuyor galiba sokaklarda pek mondi cross görmüyorum.
    gelelim lostdwarf sana... bizim motorlarda standart bir özellik olarak efsun özelliği var galiba. ben ilk aldığım gece kaldırıma çıkarken hoooop sağa yatırmıştım hiçbiryerine bişey olmadı. geçen cuma akşamı da iş çıkışı taktım güneş gözlüğümü kaskımı, giydim montumu dünyayı ben yarattım açılın leeeeeyyyyn edalarında ege serbest bölgeden çıkarken salak bir otomobil sürücüsü sayesinde yerle tanıştım. sola doğru trafik ışıklarıyla birlikte bir u dönüşü var. önümdeki amcam vıııyyyykk diye patinaj çekip kalkacak ya illaaaaaa, ben de arkasında kalktım tabi amcam gazı biraz fazla kaçırdı önündekine vurmamak için bu kez de vıııyyyyk diye fren yaptı. ben de frenlere güvenip durmayı mı denesem0 yoksa sola kırıp aynen devam edip kaçsam mı diye düşünürken o yarın saniyelik anda hem sola kırıp hem de ön frene asılmışım direksiyon laaaak diye sola yapıştı ve ben de yere. allahtan ben de ayağımı kurtarabildim. ama ben de zayıf hatta çelimsiz denebilecek bi adam olmama rağmen zırt diye kaldırıverdim motoru ve sağa çektim. benzin akıntısı korkuttu biraz beni gerçi ama. sağa çekip durduktan sonra nasıl ayağa kaldırdım len bu gavur ölüsü gibi makineyi dedim. aynı salak ve şapşal ifade bende de vardı. neyse motorda bişey yok. sol aynanın üstüne yatmıştı motor. ben aynanın arka tarafı çizik çizik olmuştur diye bekliyordum bi baktım birşey yok. alla allaaaa deyip yoluma devam ettim.

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    kaskkafa bu gidişle helvanı yiyecez ha
    şaka bi tarafa sunu uzulerek solemek zorundayım ama arkadaşlar trafikte ilerlerken araba suruculerinin sizin orda olmadıgınız seklinde dusunduklerini farzedin ve ole kullanın motoru adamlar bi acayıp trafikte ilşerliyoruz hepimiz aynı hızdayız adam arkama gelmiş korna calıo neymiş ben saga cekecekmişimde o benim yerime gelecekmiş inip dovmek istedim ama aynadan bakınca iki kişinin oldunu gordum ve allaha havale ettim

sahbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    aranızda Mondial 150 UT kullanan varmı nasıl bi motor tavsiye edermisiniz hava soğutmalı olduğu için pek ilgilenmiyorum ne dersiniz acaba uzun yola çıktığında sorun çıkartırmı.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler