Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nevZAT150,

tawsiyelerin için teşekkür ederim.Benim için yararlı olacak şeyler. Sizde geziye çıkıomuşşsunuz hayırlı yolculuklar olsun
    http://www.kaan.in

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Arkadaşlar ankara,da zat150 sahibi olan arkadaş varmı?

Arkadaşlar merhaba,

Problemler yavaş yavaş artmaya başlıyor :
    Gösterge ışıklarım söndü sadece kırmızı ibreler kaldı ama sora kendi kendine düzeldi. Noluyor buna??

Alltaki (ayak konulan yerin altı) sağ ve soldaki mondial çıkartmalarını sökmek istiyorum ama nası yapacağım bilmiorum Kuyruktaki mondial ve zat150 çıkartmalarını sıcak sabunlu suyla söktüm ama alttakilere etki etmedi.Fikri olan lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    slm arkadaşlar geziden geldim...
    gezi resimlerimize buradan bakabilirsiniz = http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8925&page=15

geziden geldikten sonra hemen eve çıkıp yattım, küçük teker problemi yüzünden belim biraz ağrıdı, gerci koltuğun konforu güzel ama gece yolculuğu yüzünden çukurları erken fark etmek için ve hızlı sağa sola yatmak için öne yük vermekten belim ağrıdı, bukadar sorun sorun değil zaten, gülün dikeni vardır dimii ama....

Ertesi gün motordan eşyaları indircektim ama bi resim çekeyim dedim.. hatıra olsun diee fotoları sizlerlen paylaşmak istiyorum. ve halendaha inanamıyorum bu makina çanakkale/ecabat, ABİDE ye kadar gidip geldi vayybee diorum.

yeni motor almayı düşünüp de araştıran arkadaşlar lütfen topic i baştan itibaren okusunlar, eğer halendaha kafa karıştıran bir sorun varsa yazılırsa çok ii olur...

forumun bir özelliğide ansiklopediler gibi kullanılmasıdır. bundan bir kaç sene sonra tekrar okunduğunda önemli bilgi birikimi bulabiliriz burada...

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    PERSEUS sitemize hoşgeldin ,
    zat150 nin cüssesi ağır, ani hızlanma yapma olayı yok özellikle 2 kişi ilen motor bağırıyor ama sonradan hızlanmaya başlıyor.....
    Virago 535in tekerleri büyük, zat ın küçük.. özellikle yolcu varsa hakimiyetin dönüşlerde çok riskli oluyor. ki ben küçük teker yüzünden düştüm...
    motorun mak hızı için bütün zatcılar= 90 ila 120 arasında olduğunu söylüyor. zaten bi motoru sürekli mak. hızda kullanmak motorun ömrünün kısa sürede bitmesine sebep olur, yani otobanda kısa süre gideceksen sorun yok gibi ama yolcu ilen otobana çıkmak demek biraz seni üzebilir. çünkü gazı acınca bi hızlan ma hissedemeyeceksin...

fakat bu motor ile sahilde gezi yapmak çok hoş, dikkat çekiyor. ayrıca koltuk yamahanınkinden daha komforlu. keşke motorda 250 cc olsa ve tekerleri de büyük olsa ozaman hiç canım sıkılmazdı...

pompicik etiketleri sökmek için sakın kazıyıcı malzemeler kullanma, boyada hasar oluşabilir... eğer buharlı ütü bulabilirsen işin çok kolay, ütüye su koy suyu ısıtıp alttan buhar atınca motorun yanına koş, tabanını motora değdirmeden buharı bu etiketlerin üzerine tut, zaten hemen etiketler kabarmaya başlıyor, sonra tırnağınla hafifçe kazımaya çalış hemen çıkıyorlar...
    ben bu yöntemle söktüm....

gösterge sorunum olmadı ama birkezdaha böyle bi sorun olursa; gösterge panelinin kablolarını bi kontrol etmende fayda var. ama sen yeni aldığın için ilk servisinde bu paneli değiştirt. para isterlerse verme garantiye soksun, ha para diyecek olursa git başka servise sorununu anlat ve tmm derlerse ilk bakımını yaptırt.
    daha dur ne sorunlar çıkıcak. ama sıkılmadan üzülmeden halletmeye çalış... zamanla hissedeceksin, motorun seninle konuştuğunu anladınmı tamm bidaa kopamazsın motordan zaten ...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Çanakkale gezisi keyifli geçmiş, yaz geliyor artık geziler daha da keyifli olacak inşallah.

nevzat150 kardeşim, tek seferde 350km yol yapmışın bu motorla, motorun yol performansı nasıl? ben de istanbul'dan kuzey egeyi gezmeyi planlıyorum, 350km civarı bir yol olacak. ortalama seyir süratiniz neydi?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    dostum naapmışın öle zat 150 olmuş at 150 kazasız belasız döndüğünüze sevindim herkeze kazasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Ahh ah eski zat lı günlerim geldi aklıma.. valla iidir be zat...

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    Ahh ah eski zat lı günlerim geldi aklıma.. valla iidir be zat...
    abi özlediysen caminin ordan dönüp gelebilirsin benim makineyle

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    uyanııık sende bu arada caktırmadan burgman a bincen dimi..

Motosikleti
    ZAT 150
    yok beeee abi ben oturur üzerinde beklerim öle masum masum inşaallah yoktur bi problem makinede

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    nevzat'a ve geziye katılan herkese kocaman bir HELAL OLSUN ..valla süper olmuş..zat150,yle uzun mesafe gidileceğini anlamış olduk böylece..ama nevzat kardeşimi ilerde bir burgman 650 executive'in ya da bir piaggio x9'un üzerinde görmek isterdim,ondan çok ben sevinirdim heralde..çünkü hakketin kardeşim..
    herkesin yolu açık olsun

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    ya herkes nereye gitti birden.Bu gün bi girdim internete baktım topic yok 2. sayfalara düşmüş valla nereye kayboldunuz gelin de topic 2. sayfadan 1.sine yükselsin ve hep orda kalsın dimi???

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat

slm arkadaşlar

slm arkadaşlar ben 1 nisanda 150 zat almayı düşünüyorum ama kullanan arkadaşlar ne dersiniz ...
    bu arada forum sitesi olarak ilk buruyu kayıt oldum kullanmayı pek beceremiyorum teknik olarak yardımcı olur musunuz
    en içten saygılarımla mehmet bilgin
    bir 150 zat hayranı
    mehmetkilic31@hotmail.com

Kediye karşı ne gibi bi önlem almalıyız ?

Ya kardeşim branda çekiyorum altını üstünü bağlıyorum adam gelip nerden buluyosa girio kıwrılıo selemin üzerine her taraf ayak izi, kıl tüy...

Bu sabah gösterge panelinin önüne de kıwrılmış yatmış kıl içinde iğrenç yaa

Sabah geleceğim saati bilio, motoru terkedio bi yakalasam arkama bağlayıp gazlıcam biraz adrenalin yaşasın adi haywan

Kedi hayvanına karşı ne yapsam da yaklaşmasa, bi fikri olanınız war mı

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    heheh hayvan rahatı bulmuş tabi...yav yanlış hatırlamıyosam bu başka topiclerde konuşulnuştu,o şekilde forumu bi araştırmanı öneririm..yanlış hatırlıyo olabilirim ,sirke mi öyle bişey sürüyosun kediler yaklaşmıyo..ben kafadan atmiim ama çaresi var....
    mehmetkılıç31 öncelikle yapman gereken bu forumu (150zat,la ilgili olan)baştan sonra dikkatlice oku..ondan sonra kafana takılan bişey olursa herkes yardımcı olmaya çalışacaktır..burada bir çok deneyimli 150 zat kullanıcısı var..

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    nevzat'a ve geziye katılan herkese kocaman bir HELAL OLSUN ..valla süper olmuş..zat150,yle uzun mesafe gidileceğini anlamış olduk böylece..ama nevzat kardeşimi ilerde bir burgman 650 executive'in ya da bir piaggio x9'un üzerinde görmek isterdim,ondan çok ben sevinirdim heralde..çünkü hakketin kardeşim..
    herkesin yolu açık olsun
    burgman 650 executive katılıyorum... harika makina... ama artık scooter'ı bırakıp sporttouring bi makina kullanmayı çok istiyorum.... inşallah alırım..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Alırsın abi..sabır lazım..bi de para biriktirmek..ben yemiyorum içmiyorum biriktiriyorum valla..sanırım bir DAELİM S2 250 alabilicem önümüzdeki bir zaman..insan üzülüyor kötü oluyor ama ümitsizliğe kapılmamak lazım..gün doğmadan neler doğar...

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı pompicik adlı üyeden alıntı
    Ya kardeşim branda çekiyorum altını üstünü bağlıyorum adam gelip nerden buluyosa girio kıwrılıo selemin üzerine her taraf ayak izi, kıl tüy...

Bu sabah gösterge panelinin önüne de kıwrılmış yatmış kıl içinde iğrenç yaa

Sabah geleceğim saati bilio, motoru terkedio bi yakalasam arkama bağlayıp gazlıcam biraz adrenalin yaşasın adi haywan

Kedi hayvanına karşı ne yapsam da yaklaşmasa, bi fikri olanınız war mı
    bu şerefsiz kedi hayvanı sıcak yer buldumu hemen dalıyo böle alican abimin(zühtüpaşa) bana verdiği bir tavsiyeyi sizlerle paylaşayım bir beze sirke sıkın ve koltuğun üzerine koyun gelmiyo ozaman kedi hayvanı ben öle yapıyom aynı şikayet bendede vardı rahat ettim

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    yeni taktik daha arkadaslar.. "karabiber" evet evet karabiber..
    acayip kaçıolar aksam serpin üstüne sabah üfleyip oturun mis gibi kedisiz günleeeeeerr..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler