Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı 1545214566 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, peki bana önerebileceğiniz bir servis var mı?

Çağlayan, CMT motor gerçekten çok kıl bir servis, insanın sinirlerini bozuyor. Tam dayaklık biri oradaki usta. Adam benden önce geldi, 10 tl verdi naber dedi bahşiş olarak verdi sıramı aldı adam. Kavga çıkarmamak için kendimi zor tuttum.

Bana önerebileceğiniz servis var mı? :(
    Üzgünüm dostum İstanbul hakkında bilgim yok malesef. Ankarada olsan seninle beraber benim servise giderdik. Çok iyi olmasada nazımız geçerdi en azından.
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    arkadaşlar facebook mondial 150zat gurubuna katılın 30 üye var ya. bu kadar az mıyız?

Alıntı Gürcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzgünüm dostum İstanbul hakkında bilgim yok malesef. Ankarada olsan seninle beraber benim servise giderdik. Çok iyi olmasada nazımız geçerdi en azından.
    Teşekkür ederim.

Peki bir şey soracağım, kaç km bakımları var hocam? Bakımların zamanlarını tek tek hangi siteden öğrenebilirim?

Merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevınırım.kafam cok karıstı motor alıcam alamadım gıttı 150 zat cok kafama takıldı. 150 zat mı alayım yoksa tiger 150 cc mi?çok kafam karısık aydınlatırsanız sevınırım.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zat kullanıyoruz diye,taraflı cevap vereceğimizi sakın düşünme!!!

keşke imkan bulsanızda,2 motoruda bi deneseniz...

açık ara, ZAT 150 önde gider....

her motorunda sayfaları bu topiclerde mevcut,zat topic'ini bir oku... sıkıntılarını,artılarını,yorumlarını oku.

aynısını tiger 150 içinde yap....

farkı göreceksin...

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı verachtung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevınırım.kafam cok karıstı motor alıcam alamadım gıttı 150 zat cok kafama takıldı. 150 zat mı alayım yoksa tiger 150 cc mi?çok kafam karısık aydınlatırsanız sevınırım.
    hocam başak çin mallarına yönelme derim diğerleriyle zat150 nin açıkara farkı var.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı verachtung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar verachtung..

Tiger a da bindim zat a da..
    3 günlük zat sahibiyim ve heybeti konusunda beni üzen hiçbir şey olmadı..

Motorundan bahsetmiyorum çünkü henüz rodajda ama bugün yaklaşık 40 derece eğimli bir rampada motor beni zorlanmadan çıkardı yukarı sadece çeyrek gaz vermiştim..Ne bileyim zorlanır sanmıştım ama şaşırttı beni yazayım dedim..Bu arada 120 kg. çekiyorum ben

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm dostlara ve sevgili Ahmet ERŞEN abime sevgiler.....

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Osbourne...

Motorun İlk çalıştırmada bilhassa sabahları , Kontak anahtarını açıktan sonra Karbüratörümüzde bulunan elektirikli otamatik jikle Karbüratör boğazını kaptarak yanma odasına zengin yakıt karışımı gitmesini sağlar. Yani benzin fazla hava az..Birde biz gaz kolunu açarak ekstradan yanma odasına benzin gönderir isek..Yanma odasındaki benzin miktarı aşırı derecede artar ve bujinin nemlenmesine sebebiyet verir.. Buda bujinin ateşleme yapmasına engel olur....Motorumuz sık sık stop eder.

Bu sebepten Motorumuzu bilhassa sabahları çalıştırırken gaz vermeyelim sadece bir iki saniye marşa marşa basmak yeterli.Çalıştıktan sonra çok az gaz verebilirsiniz..Soğuk motora aşırı gaz vermeyin..Soğuk Motor verdiğiniz gazı yakamayacağından boğulur ve stop eder..

Eğer motorumuz sıcak ise bunun tam tersini yapmak gerekir..Motor sıcak olduğu için jiklemiz açıktır ayrıca yanma odası sıcak olduğunda benzin hemen buharlaşır. bu sebeptende gaz kolunu 1 / 2 çevirmemiz gerekir..

Benim motorum.....Bilhassa sabahları ve soğukta sadece yarım marşa basarak çalışıyordu..Bugünlerde hava sıcaklığı bahara bağlı olarak yükseldiğinden 2 mm madar gaz koluna dokanmak yeterli oluyor.Yazın ise ilk çalıştırmada biraz daha 4 - 5 mm kadar açmam gerekiyor..Sebebi yine jikle. Ona hareketi veren yay ısıya duyarlı olduğu için havanın sıcaklığına göre karbüratör boğazı uzerindeki açısı değişik oluyor..

Motoru ilk çalıştırmamızda hemen hareket etmeyelim 2 - 3 dakika motoru ısıtalım..öyle hareket edelim..Hem yanma odası ısısı artmış hem motor içersindeki parçaları yağlamış oluruz...

Herkese kazasız masrafsız ve zevkli sürüşler...

Ayberk..

Mesajını .... yazımı gönderdikten sonra gördüm..altına ilave ediyorum....Tüm iyilik ve güzellikler Senin ve Tüm ZAT çı arkadaşların olsun....Allah herkesin gönlüne göre versin...

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.ancak bu kafa karışıklığımın bi kaç sebebini yazmak istiyorum.bu alacağım motor benim ilk motorum olcak.yakın zamanda arabamı sattım ayağımı yerden kessin die alcam.arabaya alışkın olduğum için ve yılda sadece 3 ya da 4 ay kullanabiliceğim,geri kalan zamanlarda motor yatacağı için tiger i düşünüyorum.aradığım öyle yokuşta çıkışının iyi olması flan değil.konforlu olsun, bakımı olduğu sürece yolda bırakmasın,az yaksın yeter.aralarında da nerdeyse yarı yarıya fyat farkı var.ardığım özellikleri tiger de bulabilir miyim?

Motosikleti
    Var
    @ Ahmet Erşen

Sorun kalmadı o hususta hocam..Otomatik jiklede diye düşünmüştüm bir aralar sorunu ama sensörü vs. düzgün çalışıyor..Motoru tanımakla ilgili olay..İlk basışta alıyor artık..Teşekkürler..

@ verachtung

Sen o zaman tiger başlığına bakmalısın bence..Oturaklı/konforlu bir motor arıyorsan Zat derim sana..Tiger bana daha rahatsız gelmişti ki o yüzden de Zat aldım..Bakımını yaptıktan sonra kronik sorunu olmayan Zat sana arıza çıkarmaz sanırım..Bu başlıktan okuduklarım öyle..
    Sana özet olarak şunu söyleyeyim belirli bir fiyat aralığındaki motorları incelerken forumun bu konuyla ilgili başlıklarının hemen hepsini okudum ve buraya bakarak aldım ben Zat ımı..Artık ne anlarsan bundan

@ AYBERK

Sevgiler bizden hacım..

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Herkese gunaydin ve hayirli isler dilerim.....

zatcilar yaz geliyor , nedemek istedigimi anlayan anladi sanirim...:cheeeeer:
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    Var
    Yav yaz geliyor da bugün ön lastik için motoru servise götürecektim gitti yağmur yağdı :(

Motosikleti
    zat
    [QUOTE=osbourne;1542482]Yav yaz geliyor da bugün ön lastik için motoru servise götürecektim gitti yağmur yağdı :([/QU

motorunuda islatmis oldun bu arada.tekerlek isini halledebildinmi bari?

Motosikleti
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese gunaydin ve hayirli isler dilerim.....

zatcilar yaz geliyor , nedemek istedigimi anlayan anladi sanirim...:cheeeeer:

Anlamazmıyız yafuuu?
    Geziler başlar yakında?

Ahhhh ahhh inşallah bu sene de fırsat bulup bi kaçamak yapabilirim.
    Motor hazır lakin iş durumları tatili imkansız hale getirdi malesef.

Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    Var
    motorunuda islatmis oldun bu arada.tekerlek isini halledebildinmi bari?
    Hehe zat-ı muhteremi ıslatamadık henüz garajdaydı Tekerlek işini halledemedim daha abi ya..motoru servise götürecek kadar cesaretim ve daha önemlisi ehliyetim yok mayısın 2. haftasına kadar da her bindiğimde lastikçiyemi gideceğim artık bilemiyorum..

Bu arada önceden de sormuştum..ben buna dunlop lastik taktırmıştım..kaç bar hava basayım? 36 okumuştum bir yerlerde..

Motosikleti
    zat
    Alıntı Gürcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamazmıyız yafuuu?
    Geziler başlar yakında?

Ahhhh ahhh inşallah bu sene de fırsat bulup bi kaçamak yapabilirim.
    Motor hazır lakin iş durumları tatili imkansız hale getirdi malesef.

isatanbula doğru bekleriz yaza kısmese

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehe zat-ı muhteremi ıslatamadık henüz garajdaydı Tekerlek işini halledemedim daha abi ya..motoru servise götürecek kadar cesaretim ve daha önemlisi ehliyetim yok mayısın 2. haftasına kadar da her bindiğimde lastikçiyemi gideceğim artık bilemiyorum..

Bu arada önceden de sormuştum..ben buna dunlop lastik taktırmıştım..kaç bar hava basayım? 36 okumuştum bir yerlerde..
    anlamadım patlak felan olmadığı haldemi iniyor

Motosikleti
    Var
    evet patlak yok sanırım memeden kaçırıyor..şu kaç bar basacağımı söylesen

Motosikleti
    zat
    benimde bilgiğim aynı hava saatinde yazan 36 Psi yi ayarlayıp lastıği şişireceksin.
    ama sen onu tamır ettirmeden bir randıman alamazsın.sıfır lastikte nasıl oluyor böyle anlayamadım.
    eğer ustanın hatasıysa o memeyi onun gözüne sokmak lazım.

Motosikleti
    isatanbula doğru bekleriz yaza kısmese
    Aslnda İstanbulda motorla gezmeyi ben de çok istiyorum lakin bir o kadar da korkuyorum İstanbuldan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler