Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı Ç I L G I N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık bi 10 gündür falan katılamadım aranıza başımdan bı takım olaylar geçti kusuruma bakmayın olur mu?
    Benım motor geldı 580 kmye... cumartesı goturdum servıse 500 bakımına (götürdügümde 490 kmdeydı) baktım fabrıkanın verdıgı yağı koycekler motora, koydurmadım onu gıttım Castrol 20/50 aldım onu koydurdum...
    Bu arada sanırım yakıtı cok yakma sıkıntısı debrıyajdan kaynaklanıyor. Debrıyaja ufak bı bakım yaptırdım arefe gunu 19 ytl'lik doldurdum dıbınde de biraz vardı işte bugun bitti 196 km yol yapmışım. tekrar fulledım 23 ytl agzına kadar doldu tastı hatta bakalım kaç km yapcek?????
    Bu arada ön cam ufaktan bi ses yapıyor, vidalarınıda güzelce sıktım ama nafile tır tır tır tır dewam kırıcem yakındır... Varmı bu problemı çözen arkadaşımız?

SekanZat; yeni koydugun resımde motorunun ön çamurluğu, sinyal yan plastilkeri farklı renk duruyo??? hoşta duruyo yani he
    sağolasın cılgınim,nerelerdeydin özlettin kendini,cam için alt tarafına conta koy sesi kesiyor.benim resim fotoshopla boyadım.beğendiğine sevindim.

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı akşamlar...

serkan'ım ben sadece motoruma iyi bakıyorum !!! sert kullanmıyorum,çukurlardan uzak durmaya çalışıyorum,benzin'i hep aynı istasyondan almaya çalışıyorum;
    (çünkü... kimi istasyonlar kolpalık yapıp hava bırakabiliyorlarmış,filtreleri devamlı temizlemiyorlar,pompalarda oynama yapıyorlar'mış... bunları bizim burdaki taksicilerden öğrendim. ''hatta mümkünse promosyon vermeyen istasyondan benzin al,adamlar hediyelere para vermekten depolara bakım yapmıyorlar'' diyorlar...) durum böyle olunca bütün motorlu araçlarda performans düşüklüğü oluyor...

buji olara BOSH kullanıyorum,kayış olarakta BANDO,motor yağıda CASTROL POWER 1 4T 15w-40 kullanıyorum. lastiklerim DUNLOP tubles lastik,arka teker ölçüleri ön tekerle aynı;yani büyük... tork'ta düşüş var biraz (yani kalkışlarda),gaz kolunda hiç boşluğum yok; yani çok hassas. 1cm çevirsen fırlıyor... bakımlarını ilk günden beri hep sevpa'ya yaptırmıştım;ama son 1-2 olaydan sonra firmaya kırıldım ve mümkün olduğunca gitmemeye karar verdim!!!
    şimdi başka bir servise götürüyorum,hatta geçenlerde şafak'ta gitti... bakalım orası nasıl olacak.

ama esas etken şu!!! (bakın bu çok önemli,yaşadığım bir olay)

bende zat görüpte alan bir dostum vardı,soğanlıkta bir mondial servisine sipariş verdi ve motor KOLİDE geldi. kolisinde ben gördüm,daha motor kurulmamıştı. 2-3 gün sonra arkadaşım zat'la geldi;0 km'de,mis gibiydi,arka stoplar LED'li... dibim düştü...

9-10 gün sonra sorun yaşamaya başladı,devamlı serviste!!! ben bile YETER ARTIK dedim,motorda ha bire parçalar değişiyor... motor nerdeyse 6.000 km'ye geldi devamlı serviste...

ama servis,servis değilki... benimde yaşadıklarım ve gördüklerimi yazsam bide duyduklarımı yazsam, sizler okumaktan sıkılırsınız...

adamlar sipariş verdikleri motorları düzgün toplamıyorlar,orjinal parçaları çıkmalarla değiştiriyorlar,hidrolik sehpa olmadığından 2 büklüm iş yapıyorlar artık o iş ne kadar güvenilir olur bilemem...

arkadaşım bıktı; zat'nı satıyor... tek suçlu servis bence... düzgün toplamıyorlar,hemen işim bitsin derdindeler... zaten motoru satmış,her sorunda adam geri gelecek ve para bırakacak...

yani.....

aldığınız motoru hangi servis topladı??? bu çok önemli!!!

sonrasında yaşanan bütün sorunlar kronikleşip, devamlı başınızı ağrıtıyor...
    ben motoruma olabildiğince iyi parçalar taktırmaya özen gösteriyorum...

mondial ürünlerini kullanmıyorum; aynı ürün modialde 7 ytl,başkamuadili 3-4 ytl... haaa... japon malı alırsanız 8-10 ytl!!! ben japon taktırıyorum,daha uzun dayanıyor...

görsel olarakta; olabildiğince temiz kullanmaya çalışıyorum. geçenlerde lastik kalemi aldım, tekerlekteki yazıları belirginleştireyim diyorum... bakalım nasıl olacak... ama devamlı yağmur yağıyor,bi türlü yapamadım...

neyse;

çooook uzun oldu; başka sorusu olan varmı?

merhaba çılgın....

ön rüzgarlığı komple sök, vida kısımlarına kauçuk yada lastik koy... ve yerine tak... ben daha önce bıkmıştım ve silikon sıkmıştım

biraz daha kalıcı oluyor; ama ileride ön paneli çıkartmak zorunda kalırsan biraz uğraştırıyor...

sen iyisimi 2-3 mm kalınlığında,conta,lastik,kauçuk parçaları bul...kes ve tak...

ohhh...mis gibi oldu.......
    Anladım ayberk.bilgiler için teşekkür ederim.peki arka tekerinde öndekiyle aynı olmasını ,bize tavsiye edermisin kullanan biri olarak.artıları sanırım arkası biraz daha yükseliyor.eksileri torku düşüyor.yol tutuşunda herhangi bir değişiklik oluyormu?
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    ii geceler arkadaşlar nasılsınız

ben kaçtım arkadaşlar herkeze kazasız belasız sürüşler kasklarınızı takmayı unutmayın

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın cılgınim,nerelerdeydin özlettin kendini,cam için alt tarafına conta koy sesi kesiyor.benim resim fotoshopla boyadım.beğendiğine sevindim.

Anladım ayberk.bilgiler için teşekkür ederim.peki arka tekerinde öndekiyle aynı olmasını ,bize tavsiye edermisin kullanan biri olarak.artıları sanırım arkası biraz daha yükseliyor.eksileri torku düşüyor.yol tutuşunda herhangi bir değişiklik oluyormu?

merhaba;

yol tutuşunda az bir fark gördüm,ama ben lastikleride aynı anda değiştirdiğim için tam olarak olayı kavrayamadım diyebilirim...yani karşılaştırma imkanım olmadı...

ahmet erşen abimizin daha önce yazmış olduğu yazısından alıntı yapıyorum...

Vitesli bisikletimiz var.Arka teker dişlilerinin en büyünde kalkış yaptığımızı düşünelim kalkış hareketinde zorlanacağımız kesin ta yüksek hıza ulaşana kadar. Yokuşa geldiğimizi düşünelim ayni büyük dişlide yoşu çıkmamız çokzor olacaktır. Bu motorumuz içinde ayni şey.Motorumuz gereksiz devamlı yükte olacaktır. Bu şekilde kullanan arkadaşlar vardır fakat kısa sürede motoru aşındıracaklardır.Hele iki kişi kullanıyorsa . motorun ölümü dahada hızlı olacaktır.

ahmet abimizin yorumu bu...

ayberk abi selam
    herkese selamlar

pizza günü toplantısına gidiyomuyuz?

Motosikleti
    GT250R

Buda benim kara kızım yorumları bekliyorum arkadaşlar.
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

Motosikleti
    zat
    Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buda benim kara kızım yorumları bekliyorum arkadaşlar.
    maasallah cok temiz motorun var.ALLAH kaza bela gostermesin.gule gule kullan.on ruzgarliktaki tugraya bayildim

merhaba;

yol tutuşunda az bir fark gördüm,ama ben lastikleride aynı anda değiştirdiğim için tam olarak olayı kavrayamadım diyebilirim...yani karşılaştırma imkanım olmadı...

ahmet erşen abimizin daha önce yazmış olduğu yazısından alıntı yapıyorum...

Vitesli bisikletimiz var.Arka teker dişlilerinin en büyünde kalkış yaptığımızı düşünelim kalkış hareketinde zorlanacağımız kesin ta yüksek hıza ulaşana kadar. Yokuşa geldiğimizi düşünelim ayni büyük dişlide yoşu çıkmamız çokzor olacaktır. Bu motorumuz içinde ayni şey.Motorumuz gereksiz devamlı yükte olacaktır. Bu şekilde kullanan arkadaşlar vardır fakat kısa sürede motoru aşındıracaklardır.Hele iki kişi kullanıyorsa . motorun ölümü dahada hızlı olacaktır.

ahmet abimizin yorumu bu...
    ok.benim anladigim kadariyla benim hizimi kesecek bir faktor,en kotu ihtimalle arka lastigin degisme zamani gelince kaliteli ve yol tutusu iyi bir lastikle ayni ebat ile degistirecegim.tekrar tesekkurler

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Allah kaza bela vermesin Serkandinsel... cillop gibi maaşallah baktığın belli oluyo yaneeeee bu arada resmı koydugun ıyı oldu şeyi sorim sana
    Ön rüzgarlığın parlak siyah... Ne ile yaptın kardeşim onu??? Ben film çektiriyim dedim tutmuyo abi plastik dedi kaldı öyle malesef
    Benim ki lacivert ön rüzgarlık senınkı gıbı parlak sıyah olursa çok tatlı durucanı düşünüyorum
    Where did you sleep last night? ? ? :silent:

Motosikleti
    zat
    cilgin 580 km kadar gaz yememe gibi bir sorunla karsilastinmi.

ardadaslar benim korna bazen tutukluk yapiyor,muhtemelen temazsizlik var fis oynuyor sanirim.kornaya ulasabilmem kolaymidir daha once basina gelen oldumu

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cilgin 580 km kadar gaz yememe gibi bir sorunla karsilastinmi.

ardadaslar benim korna bazen tutukluk yapiyor,muhtemelen temazsizlik var fis oynuyor sanirim.kornaya ulasabilmem kolaymidir daha once basina gelen oldumu
    Serkan hiç olmadı biladerim çok şükür heee ben basıyorum edıyorum ama bırden hayatta gaz verıpte boğup sıkıştırmıyorum motoru sende yapma kardeşim sakın ha
    kornaya gelınce kılıtlı torpıdonun (solda ) hemen yanında varya sınyalın altındakı plastık yer orayı 3 tane vida tutuyo korna orda... Korna düğmesine basılı tut sureklı, kornayıda saga sola ufak hareketlere oynat olur

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serkanzat,
    ben motorumu satmadan yaklasık 1 ay once arka lastigim patladıgı icin, sevpadan almıs oldugum dunlop marka, ön lastikle aynı boyutta olan bir lastikle degistirdim. en buyuk artısı, tumseklerde altını vurmaması oldu, hız konusunda acıkcası bana daha hızlı gidiyo gibi geldi, hızlanması filan sanki daha iyi oldu gibi hissetmistim.
    kısaca dunlop marka lastigi tavsiye ederim sana.

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Geçenlerde uzun zamandır değiştirmek istediğim aküyü değiştirmek için servise gittim.Aküyü yenilemem ragmen bir türlü el marşı basmadı.Gerekli kontroller yapıldıktan sonra marş dinamosunun gittigini gördük.Aküyle beraber marş dinamosu artı işçilik 110 ytl ödedim.Daha sonra koyuldum yola daha önceki bakımlarda (4000 km değişmesi gerekiyor açmışken değiştirelim dediğim fakat kayışın iyi olduğunu söyleyen arkadaşı saygıyla anıyorum) değişmeyen kayış koptu.2-3 km iterek servise getirdim.Kayış artı işçilik(50) ve açılmışken debriyaj bilyelerinide değiştirdim (10 ytl) artı kaliteli yağ (20 ytl) 80 ytl verdim.
    Şu an gayet güzel oldu.Kısacası söylemek istediğim bütün değişmesi gereken parçaları katologtaki zamanında değiştirmek lazım beklemenin anlamı yok.Bakarsan bağ olur saygılarla.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

Motosikleti
    zat
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkanzat,
    ben motorumu satmadan yaklasık 1 ay once arka lastigim patladıgı icin, sevpadan almıs oldugum dunlop marka, ön lastikle aynı boyutta olan bir lastikle degistirdim. en buyuk artısı, tumseklerde altını vurmaması oldu, hız konusunda acıkcası bana daha hızlı gidiyo gibi geldi, hızlanması filan sanki daha iyi oldu gibi hissetmistim.
    kısaca dunlop marka lastigi tavsiye ederim sana.
    schumi84 teşekkür ederim bilgi için.dunlop bencede en iyilerden onu düşünüyorum.tekrar teşekkürler.

Serkan hiç olmadı biladerim çok şükür heee ben basıyorum edıyorum ama bırden hayatta gaz verıpte boğup sıkıştırmıyorum motoru sende yapma kardeşim sakın ha
    kornaya gelınce kılıtlı torpıdonun (solda ) hemen yanında varya sınyalın altındakı plastık yer orayı 3 tane vida tutuyo korna orda... Korna düğmesine basılı tut sureklı, kornayıda saga sola ufak hareketlere oynat olur
    SİNYALİN ALTINDAKİ SİYAH RENKLİ PARÇAMI 2 VİDA TUTAN.BOYASIZ PARÇA

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    SİNYALİN ALTINDAKİ SİYAH RENKLİ PARÇAMI 2 VİDA TUTAN.BOYASIZ PARÇA[/QUOTE]

Aynen kardeşim o parça... hanı sen bılgısayarda pembeye boyamısın o parça işte

Motosikleti
    zat

SİNYALİN ALTINDAKİ SİYAH RENKLİ PARÇAMI 2 VİDA TUTAN.BOYASIZ PARÇA
    Aynen kardeşim o parça... hanı sen bılgısayarda pembeye boyamısın o parça işte[/QUOTE]

EYVALLAH BİLADERİM.SAĞOLASIN MOTORUN TEKRAR HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZABELA VERMESİN.

Alıntı smorfys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayberk abi selam
    herkese selamlar

pizza günü toplantısına gidiyomuyuz?
    ben gidiyorum,ordanda CNR'da bayim olurmusun fuarı var... standımız var orda,çiğ köfte partisi olabilir.... herkesi beklerim... bayilik almak isteyen olursada yardımcı olurum... SÖZ!!!

oohhhh valla.... allah muhabbetinizi arttırsın

bu gün herkes FOTO'lu gidiyor... ne güzel...

serkandinsel kardeşim; merhaba... motorunun maaşallah'ı var,çok güzel görünüyor... dışı güzel,umarım motoruda,içide güzeldir... allah kazadan,beladan hepimizi ve sevdiklerimizi + sevenlerimizi korusun!!!!

alico; sen akü'yü hangi marka aldın? ben 2 hafta önce kuru akü aldım,20 ytl...yuasa hemde...

Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    AYBERK, schumi84, nihcet

Konuyu Toplam 8 üye okuyor. (5 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    AYBERK, Ahmet Erşen, nihcet, schumi84, alicetka

Ahmet abi; hoş geldin....

nerelerdesiniz? bu kadar bizleri yalnız bırakmayın lütfen....

dün eski sayfalara baktımda.... sayfa 95'ten sonra hep varız... özelliklede sizin yazılarınız hep destek olmuştur....

esas merak ettiğim konu şu...

siz zat'ın karbüratörünü değiştirmiştiniz;151 rs takmıştınız... gayette memnundunuz; şu anki durum nedir?

kısmetse bende değiştirebilirim belki...

yazacaklarınız benim iöçin çok önemli...

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    TÜM ARKADAŞLARA İYİ AKŞAMLAR...

AYBARK.. Esasında ben evde olduğum zamanlar her gün siteye giriyorum. Fakat MİSAFİR statüsünde..

Siz gençlerin tatlı sohbetlerini bölmek istemiyorum .

Birde sizler kadar bilgisayardan anlamadığım için cambazlıklar yapamıyorum.Mesala resim göndermeyi bilemiyorum..

KARBÜRATÖRDEN ÇOK MEMNUNUM ... Değiştireli 3800 Km oldu hala ilk takıldığı gibi verimli çalışıyor.Son benzin indirimleri ile Km de 10 krş. falan yakıyor.Tekrar 100 Km hesabı tutuyorum .. Bin Km yi doldurunca daha önceki gibi yazacağım.... Yalnız Değişen karbüratör 151 Hs
    modelinin.

Benim sizlerden bir yardım ricam olacak.

3000 Km önce Kalkışlarda çok sılkeleme yaptığı için ustanın artık silkeleme yapmaz diye .. yine mondialin 150 serisinden biri ile değiştirdiği
    arka varyatör kalkışlarda silkeleme yapmaya başladı...
    1 - Mondial dişinda Japonlardan uyan varyatör varmı ???

2 - Varyatör kayışlarını Japon hangi marka motorlarınki uyuyor..

Şimdiden teşekkür ederim.....

Ayrıca Arka tekerleğin büyütülmesi Motorun hızını arttırmakta fakat motora bir parça yük bindirmektedir..

Arka tekeri değiştirmiş bir zat ile normal zat ayni devir saati ile yol alsa , arka tekeri büyük zat satndart zattan 7 , 8 Km daha hızlı gider..

Herkase zevkli masrafsız ve kazasız şürüşler dileğiyle...

Motosikleti
    GT250R
    Allah kaza bela vermesin Serkandinsel... cillop gibi maaşallah baktığın belli oluyo yaneeeee bu arada resmı koydugun ıyı oldu şeyi sorim sana
    Ön rüzgarlığın parlak siyah... Ne ile yaptın kardeşim onu??? Ben film çektiriyim dedim tutmuyo abi plastik dedi kaldı öyle malesef
    Benim ki lacivert ön rüzgarlık senınkı gıbı parlak sıyah olursa çok tatlı durucanı düşünüyorum
    Çok teşekkürler arkadaşlar motorum ALLAH nazardan saklasın çok iyi kaçıyor ve sorunsuz aldığımdan beridir ne ilk sahibini nede beni yolda bırakmadı ama çok iyi bakıyorum değişmesi gereken ne varsa en iyisiyle sağlam olduğu halde değiştirdim.Saat gibi yani.Benzini devamlı shell'den alırım ve bir depoyla 250 ile 270 km arası yol giderim.Herkese 150 zat tavsiye ederim.
    Çılgın kardeş ön camı söküp içten sprey boya ile boyadım sonuç bu ayna gibi bir görüntü oldu ama dıştan boyarsan mat olur sakın derim.
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    ALİÇO...MERHABA

Koskoca yaz geçti bir aramadın..Çeşmeye davett ettim gelmedin.
    Şu sitede bizden başka izmirli yok . Bir ara Hiçolmaz ise kışın buluşup konuşalım.. Bilgi aliş verişi yapalım.

Bekliyorum iyi akşamlar...

ahmet abi; peki bu karbüratör püskürtmelimi yoksa vakumlumu?

ayrıca sorduğun 2 sorununda cevabını maalesef bilmiyorum...

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    ahmet abi; peki bu karbüratör püskürtmelimi yoksa vakumlumu?

ayrıca sorduğun 2 sorununda cevabını maalesef bilmiyorum...
    Ayberk Onu bilmiyorum .Fakat püskürtme olacağını zannetmiyorum .Karbüratöton üzerinde içerisine elektirk kablosu giren silindir bir parça var amma.Onun elektirkli Jikle olduğunu sanıyorum..
    Püskürtme karbürotörlerin daha komplike olması gerekli.

Ben karbüratörü degiştirmeden önce İtalyan malı camlı benzin filitresi takmıştım onun çok faydası olduğuna inanıyorum.Çunkü rolantide ve yükte en ufak bir yükselme veya alçalma olmuyor. Karbüratöre pislik gitmemesi çok önemli.. Geçen gün onbeş gun motora binemedim.Sabah soğukta kontağı açtım arkafireni sıkp gaz vermeden kontağa dokundum yarım marşta çalıştı .sıcak ikende yarımgaz veriyorum marşa dokanırken daha çalışıyor. Bu karbüratör ayarlarının çok düzgün olduğunu gösteriyor.En ufak ayarsızlıkta bu kadar rahat çalışmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler