Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Burgman vs V-strom

Motovento
    REKLAM ALANI
    zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhabalar
    yazın gelmesiyle birlikte butçemide toparlayabilirsem istediğim doğrultuda motorumu değiştirmek istiyorum. 250 lik bir scooter kullanıcısıyım ve biraz büyütmek istiyorum. Kafamda iki model var Suzuki Burgman 650 veya Suzuki Dl650. internette burgmanla ilgili pek test sürüşü tarzı şeyler bulamadım. Çoğu arkadaş bana şimdi iki motor çok farklı diyecektir fakat bu tamamen duygusal birşeydir Eğer bütçe burgmana izin vermezse dl650 düşüneceğim. Sizler bu 2 modelden hangisini neden dolayı tercih ederdiniz? Motoru genel olarak uzun yol olarak düşündüğümden dolayı bu 2 model arasındayım.

İlgilerinize şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    gülmekten ölecegim herhalde...

sen bunu ciddi ciddi soruyor musun simdi???? simdiden söyleyim, tek cevap alacaksin: V-STORM

nedeni: V-STORM gercekt bir motosiklet, BURGMAN ise inanilmaz güclü ve konforlu bir scooter. V-STORM 8kW daha güclü (41kW yerin 49kW) ve 650cc sinifindaki en iyi (uzun yol) endurolardan sayiliyor - BMW F650GS ve SUZUKI DL650 V-STORM ayni puanlarla 2006 MOTORRAD MAGAZIN testinde birinci (BMW) ve ikinci (SUZUKI) sirayi paylasiyorlar.

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    kesinlikle dl650 derim.scooter istiyorum diyorsan sen bilirsin yinede tercih senin.ama dl650 aldığnda uzun süre motorunu değiştirmeyeceksin.türkiyede yayınlanan motoron adlı motorsiklet dergisinde testine yer vermişler...belki bir fikir edinebilirsin..uzun yollar için tek kelimeyle harika.çantalarınıda alırsan işte o zman keyfine keyif diyecek yog...
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

Predator[23rd] ve Blackberry yorumlarınıza teşekkürler. bende şu anda x9 250 var ve aynı konforu alacağım motorda da görmek isterim bu yüzden burgman 650 üzerinde duruyorum ve birazda görünüm olarak gözüme daha şık daha karizmatik gözüküyor. sonuçta burgman alsamda 2 sene sonra değiştirmem. sadece enduro sınıfını düşünsem direk v-strom alırım.
    650 burgmana binmiş test etmiş ve sahibi olan arkadaşlardanda yarıdmlarını bekliyorum.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    zoki,

Uzun yoldan bahsetmişsin.

burgman neticede küçük tekerlekli bir scooter. Eğer vitesli de yeterli tecrüben varsa ister DL650 ister başka bir şey olsun, bir vitesli tercih edebilirsin.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri BMW 745 iL diğeri ise BMW X5...

Farklı segmentler olduğunun sizde farkındasın ancak naçizhane tavsiyem kullanacağınız yola göre seçiminizi yapmanızdır.Eğer TR turu tarzı düşünüyorsanız bozuk yol çok olacağından DL 650 tavsiyemdir.Ancak Genellikle otoban-şehir içi binecekseniz AN650 çok daha makul olacaktır. AN650'deki karizma apayrı :D

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri BMW 745 iL diğeri ise BMW X5...

Farklı segmentler olduğunun sizde farkındasın ancak naçizhane tavsiyem kullanacağınız yola göre seçiminizi yapmanızdır.Eğer TR turu tarzı düşünüyorsanız bozuk yol çok olacağından DL 650 tavsiyemdir.Ancak Genellikle otoban-şehir içi binecekseniz AN650 çok daha makul olacaktır. AN650'deki karizma apayrı :D

oh be ellerine sağlik

scooterin rahatlıgını, vitez atmadan (öne arkaya sallanmadan) ücarcasına gitmenin zevkini sana hicbir vitezli motor veremez. sehir ici ve otoyollar icin harika, hem konforlu hemde bir sürü eşya koyacak yerin olur.
    fakat, ben dağ tas cikarim, 60 km/h ile köy yollarını zorlarım, şehir icinde dakkikada iki vitez atarim dersen sana bir gezi-enurosu daha iyi gider.

haa bana "senin niye big-scooterin yok" diye sorarsan: ben dağ tas cıkmasını seviyorum ve şehir icinde genellikle (bir sende 16 bin km) kimsenin beyenmediği cin mali scooterimi kulaniyorum.
    all you need is love

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ne karizmasi yahu? burgman eninde sonunda büyük bir S C O O T E R. V-STORM ise gercek motosiklet.

slm

herkerse selamlar

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keeway superlight 150 bir chopperdır.Suzuki M 109 R,yani VZR1800 de bir chopperdır.

Mondial bir motordur,Kawasaki de bir motordur.

Honda Beat bir scooter'dır,Suzuki Burgman AN650 A Executive de bir scooterdır.

Farklarını anlamak için görmek yeterlimi? Yoksa illa deneyim mi gerekiyor?

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    evet illa deneyim gerektiriyor,

bir scooteri bir iki hafta kulanmadan konforu kesinlikle anlaşılmıyor, scootere alışılmıyor.
    olaz tarz ise hepimiz aynı olmalıydık
    all you need is love

levent abi; bilirsin bizi piaggio cuyuz ama şimdi biraz büyüme zamanı geldi diyorum. ya uzun yol derken türkiye turu falan değil sadece okula falan yazın giderken kullanmayı düşünüyorum yaklaşık günlük yolum 150 km civarında olacak akşamların büyük bölümünüde şehir içinde geçireceğim. burgmanı isteme sebeplerimden biri de bagaj sorunu olmaması çok büyük geziler dışında hemen hemen her türlü eşyayı sele altına koyabiliriz.

burgman 650 ile ilgili bir arkadaş izlenimlerini yazmış sitede onları okudum diğer scooter larla karşılaştırılmayacak kadar yol tutuşuolduğunu, konforunun çok yüksek olduğunu, küçük tekerleklerin çukurları hissettirmeyen bir amörtisör sistemine sahip olduğunu söylemiş.

Predator[23rd] ;
    burgmana scooter v-stroma gerççek motosiklet demişsin bunu niye SCOOTER diye bastırdığını bilmiyorum ama eğer olay sadece vitesi var olduğu için diyorsan böyle unutmayalımki hem manuel hemde otomatik kullanılıyor ve üstündeki şanzıman hiç bir gerçek motosiklette yok.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    scooter eninde sonunda cocuklarin oynamasi icin üretilen bir zimbirti.

dünyadaki imajlarina bir göz atalim: en klasik scooter, yani scooter olayini baslatan marka hangisi? VESPA! vespa'nin klasik müsterisi kimler? 18 yas altindaki cocuklar ve kadinlar. türkiye'deki klasik müsterisi kimler? pizza ve dürüm servisleri. evet, aletler eminim cok kullanisli ama bu onlari gercek anlamda motosiklet yapmiyor. isterlerse 100 beygir gücünde olsunlar.

secin begenin, istediginizi yapin. ben avrupada yaygin olan motosiklet anlayisini kabullendim: 500cc'den kücük, 28beygir'den zayif ve/veya otomatik vitesli ise o alet motosiklet degil, baska birsey.

gercekten motosiklete binmesini ögrenmek isteyenler V-STORM alsinlar. bisiklete biner gibi konforlu dolaymak isteyenlere BURGMAN önerilir. pizza/döner dagitacak olanlara MONDIAL tarzi hesapli birsey iyi gider herhalde...

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dünyadaki imajlarina bir göz atalim: en klasik scooter, yani scooter olayini baslatan marka hangisi? VESPA! vespa'nin klasik müsterisi kimler? 18 yas altindaki cocuklar ve kadinlar. türkiye'deki klasik müsterisi kimler? pizza ve dürüm servisleri. evet, aletler eminim cok kullanisli ama bu onlari gercek anlamda motosiklet yapmiyor. isterlerse 100 beygir gücünde olsunlar.

secin begenin, istediginizi yapin. ben avrupada yaygin olan motosiklet anlayisini kabullendim: 500cc'den kücük, 28beygir'den zayif ve/veya otomatik vitesli ise o alet motosiklet degil, baska birsey.

gercekten motosiklete binmesini ögrenmek isteyenler V-STORM alsinlar. bisiklete biner gibi konforlu dolaymak isteyenlere BURGMAN önerilir. pizza/döner dagitacak olanlara MONDIAL tarzi hesapli birsey iyi gider herhalde...

ben henüz türkiyede kimsenin vespayla pizza dağıttığını görmedim.
    o zaman avrupadaki anlayışına göre burgmanda motosiklet 638 cc 55hp ;9

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ahh ah, Einstein bir ön yargıyı yıkmak bir atomu parçalamaktan zordur diye boşuna dememiş, neyse bazıları motorlu araçların keşfinden bu yana 100 yıldan fazla zaman geçmiş olan günümüzde hala ilkel vites sistemlerini kullanmak istemiyor olabilir, şehir trafiğinde vites eziyetini çekmek istemeden motosiklete binmek isteyebilir ve tercih ettikleri araç bir motosiklet çeşidi olan scooter dır, uzaylı bişi diil. Eğer vitesi yok diye motosiklet saymıyorsak otomatik vitesli arabalara ne dicez at arabasımı oturgaçlı götürgeçmi???
    Birde merak ettiğim bişi var acaba ben İtalyada hayal falanmı gördüm, binlerce ama binlerce insan, ki koca koca adamlar kadınlar dedeler nineler di bunlar, scoter a biniyordu, eğer gerçekse birinin onlara söylemesi lazım scooterlar çoluk çocuk içindir siz binemessiniz diye...
    Think Darkside

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman avrupadaki anlayışına göre burgmanda motosiklet 638 cc 55hp ;9
    neredeyse ... ama otomatik vitesi ve SUZUKI'nin BURGMAN'a SCOOTER demesi isi bozuyor ve aleti scooter yapiyor ...

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sanıyorum satınalma aşamasında karşına çıkan Burgman veya V-Strom da seçiminde etkin rol oynayacaktır.

Oylamaya katılıyorum. V-Strom
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    al burgmanı bak dalgana gerisi boş,
    piaggio dan sonra seni baskası kesmes, kimileri ona yürüyen koltuk desede o bence bir efsane...

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili dostum sen zaten kararını vermişe benziyorsun ama yinede düşün bencede dl650.bunu yazarken varsayımla değil gerçek bir dl 1000 kullanıcısı olduğumdan yazıyorum.

bügüne kadar burgmanda kullandım race makinada kullandım birçok motorum oldu ama bana en keyif vereni dl vstorm oldu.sana kolay gelsin
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar heralde ben suzukiyi arayıp bir test sürüşü ayarlayacağım ve büyük ölçüde beni etkileyecek şeyin o olacağını sanıyorum. 1-2 saatlik bir test sürüşü herşeyi ortaya çıkarabilir gibime geliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)