Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Burgman vs V-strom

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Aslında bu tip başlıklara yazmamaya gayret gösteriorum ama klasik yaklaşımlar olunca ve konu BUrgman olunca dayanamadım..
    Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim..
    Sen en doğru kararı zaten vermişsin..Birincisi; Türkiye de servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamadan ve dahası fazla para ödemeden olası ihtiyaçlarını giderebileceğin bir markayı; SUZUKİ yi seçtiğin için tebrikler..
    İkincisi her iki motoruda yerinde deneyerek almaya karar vermen zaten nekadar bilinçli bir motosikletçi olduğunu gösteriyor..
    Ama bazı yaklaşımlara gülmeden geçemiyorum..Özellikle scooter ları motosiklet sınıfına sokmamaya çalışanlar, vitesli-vitessiz karşılaştırmaları vs. Ha bide ölümüne motosiklet milliyetçileri var..onlar zaten komik.. Bu konudaki en güzel açıklamayı Dartmaul arkadasım yapmış.. "Eğer vitesi yok diye motosiklet saymıyorsak otomatik vitesli arabalara ne dicez at arabasımı oturgaçlı götürgeçmi???" anca bu kadar olur..
    Neyse dedim ya en doğru kararı zaten sen vermişsin..Dene ve kullanım amacına en uygun olanı al..
    S&S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    herkes icin konusamiyacagim ama en azindan ben motosiklet mi degil mi ayrimini sadece aracin düz vites veya otomatik vitesli olmasina dayanarak yapmiyorum. ayrimi o sekilde yapsam ilk vespalari motosiklet, yenilerini de scooter yapmis olurum.

scooter motosiklet degildir. buradaki scooter kullanicilarini kizdiriyor ve üzüyorum belki ama aci gercek bu. aksini idda edenlerde nedense sadece scooter sahibleri ...
    gidin bütün üretici sayfalarina bakin. SUZUKI'nin sayfasina bakin. adamlar ürünlerini cesitli siniflara ayirmislar. BURGMAN'i SCOOTER ve V-STORM'u MOTOSIKLET bölümlerinde bulacaksiniz.

scooter nedir? motosiklet nedir?
    ciddi bir tanimda bulunacak olursak scooter ve motosiklet arasindaki farklar oturma ve motorun pozisyonu, vites kolunun poziyonu ve bagaj oluyor. scooterlerde motorun "üstüne" oturuluyor ve ayaklar icin ayri ("özel") düz bir bölüm var, yani sandalyeye/koltuga oturur gibi oturuluyor. motosikletlerde ise motor iki bacagin arasinda veya sürücünün önünde yer aliyor ve sürücü daha cok motorun üstüne yatiyormus gibi oluyor.
    motosikletlerin vitesi (sol) ayak pedaliyla degistiriliyor, scooterlerde ise gidon üzerindeki bir mekanizma ile. otomatik vites olup olmamasi scooter-motosiklet ayrimi icin yeterli degil.
    motosikletlerin cok kücük bagajlari vardir - genelde sadece ufak bir tornavida seti ve ufakcik bir saglik cantasina yetecek kadar. scooterlerin ise entegre bagajlari en azindan bir kask alacak kadar büyük oluyor. dünyanin en büyük ve en güclü scooteri olan BURGMAN'da allah bilir daha nelere yer vardir.

isterseniz basitlestirelim. iki tekerlekli olup motor gücüyle ilerleyen hersey motosiklet olsun. alin size cesitli motosiklet örnekleri:

v.b.

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes icin konusamiyacagim ama en azindan ben motosiklet mi degil mi ayrimini sadece aracin düz vites veya otomatik vitesli olmasina dayanarak yapmiyorum. ayrimi o sekilde yapsam ilk vespalari motosiklet, yenilerini de scooter yapmis olurum.

scooter motosiklet degildir. buradaki scooter kullanicilarini kizdiriyor ve üzüyorum belki ama aci gercek bu. aksini idda edenlerde nedense sadece scooter sahibleri ...
    gidin bütün üretici sayfalarina bakin. SUZUKI'nin sayfasina bakin. adamlar ürünlerini cesitli siniflara ayirmislar. BURGMAN'i SCOOTER ve V-STORM'u MOTOSIKLET bölümlerinde bulacaksiniz.

scooter nedir? motosiklet nedir?
    ciddi bir tanimda bulunacak olursak scooter ve motosiklet arasindaki farklar oturma ve motorun pozisyonu, vites kolunun poziyonu ve bagaj oluyor. scooterlerde motorun "üstüne" oturuluyor ve ayaklar icin ayri ("özel") düz bir bölüm var, yani sandalyeye/koltuga oturur gibi oturuluyor. motosikletlerde ise motor iki bacagin arasinda veya sürücünün önünde yer aliyor ve sürücü daha cok motorun üstüne yatiyormus gibi oluyor.
    motosikletlerin vitesi (sol) ayak pedaliyla degistiriliyor, scooterlerde ise gidon üzerindeki bir mekanizma ile. otomatik vites olup olmamasi scooter-motosiklet ayrimi icin yeterli degil.
    motosikletlerin cok kücük bagajlari vardir - genelde sadece ufak bir tornavida seti ve ufakcik bir saglik cantasina yetecek kadar. scooterlerin ise entegre bagajlari en azindan bir kask alacak kadar büyük oluyor. dünyanin en büyük ve en güclü scooteri olan BURGMAN'da allah bilir daha nelere yer vardir.

isterseniz basitlestirelim. iki tekerlekli olup motor gücüyle ilerleyen hersey motosiklet olsun. alin size cesitli motosiklet örnekleri:

v.b.

Dediğim gibi şu anda atomu parçalamaktan zor iş yapıyoruz buraya yazarak. Diyelim Suziki ikisini ayırmış sitesinde, acaba bu ayrım ikisini başka birşey saymalarındanmı yoksa aşırı derecede ilgi çeken scooterlara sayfadaki erişimi hızlandırmak içinmi, gidip sorsak daha sağlıklı olur giibime geliyor. Ayrıca ayırmayanlara ne diyeceğiz? O zaman ayıran firmalarınki scooter ayırmayanlarınkine motosikletmi diyeceğiz?
    Gelelim oturma pozisyonu ve bagaj yüzünden yapılan ayrımlara. Vosvoslarında bagajı önde, yada birçok cupe nin bagajı yok gibi birşey yada sanırım lobbargini F1 di sürücü ortada oturuyor sağda yada solda değil, arkasında da 2 kişilik yer var, yani araba 3 kişilik, e şimdi bunlar ne o zaman. Eskiden arabalarda vites direksiyon direğinden kolla değiştirilirdi, hatta 4 vites bile değil 3 vitesti birçoğu, demekki onlarda araba değil.
    Son olarak oturma pozisyonu: Derbi GP1,250, Kanuni Deer 152, Gilera Nexus 500 ve yeni çıkan GP 800ü, e bunlarda da bacak aranda gövdenin bir parçası var, o zaman bunlar kesinlikle motosiklet.
    Biz iki tekerlekli herşey motosiklet demiyoruz, öyle olsa iki ayağına paten takanada motosikler dememiz gerekir.
    Aslında boşuna tartışıyoruz, benim sacooterımı kullanmam için A2 motosiklet ehliyeti gerekiyor, ruhsatımı açıp bakıyorum orda motosiklet yazıyor

Gelelim başlığı açan arkadaşın sorusuna, aslında elma ile armut karşılaştırması gibi olacak ama... Outdoor sporlarla uğraştığım için enduro her zaman gönlümün sultanı olmuştur, ama istanbulda yaşadığım için ve ardçımın rahatını düşündüğüm için scootera biniyorum. Kısacası kullanım amacına göre seçim yada paraya kıyıp ikisini birden olmak lazım
    Think Darkside

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili dartmaul bosuna paralama kendini..
    Fikri sabit kötü bişidir...İnsanoğluna hep zarar verir..Bu nedenle ben arkadaşlara hayırlı başarılar diliyorum..
    S&S

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

budur hocam.
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelelim oturma pozisyonu ve bagaj yüzünden yapılan ayrımlara. Vosvoslarında bagajı önde, yada birçok cupe nin bagajı yok gibi birşey yada sanırım lobbargini F1 di sürücü ortada oturuyor sağda yada solda değil, arkasında da 2 kişilik yer var, yani araba 3 kişilik, e şimdi bunlar ne o zaman. Eskiden arabalarda vites direksiyon direğinden kolla değiştirilirdi, hatta 4 vites bile değil 3 vitesti birçoğu, demekki onlarda araba değil.
    sen inatla arabayla motosiklet/scooter karsilastirmasi yapmak istiyorsun anlasilan.

o zaman niye birine kamyon öbürüne araba veya otobüs diyoruz? birinin "bagaji" cok, digerinin minder saysisi yüksek ivir zivir. hosuna gitse de gitmese de bu ayirimlar var. sen inatla scooterine motosiklet demek istiyorsan de, bu yinede onu motosiklet yapmayacak.

"lobbargini" neyin nesi?

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    sen inatla arabayla motosiklet/scooter karsilastirmasi yapmak istiyorsun anlasilan.

o zaman niye birine kamyon öbürüne araba veya otobüs diyoruz? birinin "bagaji" cok, digerinin minder saysisi yüksek ivir zivir. hosuna gitse de gitmese de bu ayirimlar var. sen inatla scooterine motosiklet demek istiyorsan de, bu yinede onu motosiklet yapmayacak.

"lobbargini" neyin nesi?

otobüste 40 tane adam taşırsın, kamyonda ise 5 ton yük, scooterda ise en fazla iki kişi biner toplam ağırlığın 250-300 kilodur, motosikletede en fazla iki kişi binersin toplam ağırlığın gene 250-300 kilodur. Benim yada senin birşey yapmana gerek yok bütün dünyada resmi adı bunun motosiklettir açıp resmi belgelere bakmak yeterli, ama sen farklı birşey olarak görmek istiyorsan gör, dünya böyle görsün sen öyle...

lamborgini demek istemiştim tashih var.
    Think Darkside

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    lamborgini demek istemiştim tashih var.
    yani aslinda LAMBORGHINI demek istedin.

neyse hocam, dedigim gibi sen scooterlere motosiklet de, resmi belgelerde de motosiklet yazsin, suzuki burgman'a ("kolay bulunsun diye") scooter desin, ben de scooter'e scooter diyip motosikletten saymayim. herkes mutlu olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir DL kullanıcısı olarak bu söylenenlere gülüp geçmemek elde değil.
    Şehir içinde DL ile yaşadığım sıkıntılar, burgman ile bitti artık aralardan daha rahat geçiyorum... DL ile bayağı sıkıntı çekiyordum çünkü gerçekten büyük motosiklet. DL'nin son sürati 190 km civarı, ancak düz şanzumanın verdiği tat uzun yolda apayrı, fakat bu Burgmanda şehir içinde avantaj haline geliyor.
    Uzun yolda sıkıntı yerine küçük tekerleğin getirdiği ataklık avantajını kullanıyor... AN-650'nin son sürati de aşağı yukarı aynı yani DL'den kalır yanı yok.

Bunların hepsini gözden geçirip öyle karar ver derim.

Ha scooter motosiklet değildir safsatalarına da gülüp geçin lütfen, daha önce de bunu söyleyenler oldu ama aramızda pek barınamadılar. motosiklet motosiklettir, biz çinli, pizzacı, scootercı, endurocu, cruisercı diye ayırım yapmıyoruz. Benim ruhsatımda scooter değil, motosiklet yazıyor ve TC kanunlarına göre A2 motosiklet ehliyetiyle sürmem gerekiyor...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha scooter motosiklet değildir safsatalarına da gülüp geçin lütfen, daha önce de bunu söyleyenler oldu ama aramızda pek barınamadılar. motosiklet motosiklettir, biz çinli, pizzacı, scootercı, endurocu, cruisercı diye ayırım yapmıyoruz. Benim ruhsatımda scooter değil, motosiklet yazıyor ve TC kanunlarına göre A2 motosiklet ehliyetiyle sürmem gerekiyor...
    tabii ki öyle diyip aldirmamaya bakacaksiniz. aksi takdirde türkiye'de henüz cok genc ve kücük olan motosiklet camiasi iyicene kücülecek. ama benden söylemesi, ileride sizde bu ayrimi yapacaksiniz.

avrupada yolda rastladigin motosikletliye selam verirsin. ama bunu belli kurallari vardir. mesela scooterlere selam verilmez. 250cc ve kücük motorlara selam verilmez. yogun trafikte selam verilmez. vites degistirmek üzereyken selam verilmez. isikta yan yana duran motorcular kisa da olsa birbirlerine bir merhaba-merhaba derler. ivir zivir. neden? cünkü buralardaki camia belli bir boyuta gelmis ve belli gelenekler oturmus durumda. neden anlamam ama scooterler birbirlerine selam vermiyorlar. bence yazik ediyorlar ...

yavasca gereksiz hale gelen bu tartismayi bitirmek gerekiyor. ama son olarak "sabit fikirli" zirvaligina birsey söylemek istiyorum. bana sabit fikirli diyip tartismaya tek (!) bir argüman ("ruhsatta motosiklet yaziyor") ile giren elemanlar aceba kendilerini cok mu esnek zannediyorlar? su koca T.C.'de hersey yolunda da, hic sacma sapan is yok da biz hayatinda belki hic scooter veya motosiklete binmemis birinin siniflandirmasi sonucu olusturulan ruhsata bakarak, üreticinin kendi siniflandirmasini bile bos vererek, sonuca varacagiz, öyle mi?

neyse, dedigim gibi. herkes istedigine binsin ve istedigi ismi taksin. eninde sonunda ikisi de herbirimizi A'dan B'ye götürebiliyor. kimin gönlünde ne yatiyorsa, bütcesi neye yetiyorsa onu alsin ...

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ya walla sorduğuma pişman oldum yani bir anda polemike dönüşmüş olay ben daha fazla bilgi almak için böyle bir forum başlığı açtım yardım edip yorum yapan herkese teşekkür ederim. ben ikisinide sürmeden karar vermeyeceğimi anladım ama çünkü çevremde motosiklete sadece güç olarak bakan insanından sadece konfor olarak bakan insanlar var bende bu ikisini bir arada istiyorum bu yuzden baya kafa karıştırabiliyor insanlar.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikisinide sürmeden karar vermeyeceğimi anladım ama
    iste bu her zaman yapabilecegin en iyisi!!! daha önce de denilmisti ...

bir arkadasim honda hornet 600 ile suzuki gsr 600 arasinda karar verme asamasindayken gitti ikisiyle de bir test drive yapip öyle karar verdi. "neden bunu aldin?" diye sordugunda da cevap harika: "ikiside cok iyi motosiklet ama bunun üstünde kendimi daha rahat hissettim".

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Predator23rd,

tam olarak ne anlatmaya ve ne ispatlamaya çalıştığını anlayamadım.

Diğer arkadaşlar sccoter motosiklet midir değilmidir diye bir tartışmaya girmişler senle ama benim kendimi öyle gereksiz bir tartışmanın ortasında bulmaya niyetim yok.

Ben başka bir noktaya takıldım. Avrupa ile ilgili birçok genelleme yapmışsın ama Avrupayı bilmiyor değiliz. Söylediklerinin çoğuna katılmıyorum, tabii Avrupa değil Viyanadan bahsediyorsan, hayatımın bir bölümünü orada geçirmiş ve hala da yılda en az 3-4 defa ziyaret eden biri olarak, hemen söylemek isterim ki Viyana öyle pek Motosiklet şehri değildir.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Valla allaha şükür bizde az buçuk avrupa gördük (gerçi hala bi lamborgHini yi doğru dürüst yazamıyoruz ama demekki istenildiğinde anlaşılıyormuş...) benim orda gördüğüm motorların CC lerine göre ayrıldığı, çevre yollarının otobanların girişinde bir motor resminin yanında motor hacmi yazıyor. 150CC diyorsa en az bu hacimdeki motorlar bu yola girebilir, 250cc yazıyorsa aşşa hacimdekilere kusura bakmayın kardeşim siz bura giremessiniz diyor, başkada bişi yok.
    Motorun bol olduğu yerde millet pek selamlaşmıyor ister scooter ister diğer türler olsun, aynı marka-model görülünce işler değişiyor tabiki.
    Mesleğim gereği asla ön yargılı ve sabit fikirli olamıyorum istesem bile ama illaki birilerine bişiler öğretmeye çalışıyorum, bu yüzdende gereksiz polemiklere giriyorum neyazıkki, biraz daha yaşlanınca oda bitecek inşallah, selametle...
    Think Darkside

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Mesleğim gereği asla ön yargılı ve sabit fikirli olamıyorum istesem bile ama illaki birilerine bişiler öğretmeye çalışıyorum, bu yüzdende gereksiz polemiklere giriyorum neyazıkki, biraz daha yaşlanınca oda bitecek inşallah, selametle...
    tartismada "hayir, scooterlerde motosiklettir" diyip bunu da elle tutulur hicbir argümanla savunmaman bende farkli bir izlenim birakti ama.

bu ettigin lafta hic "tartisiyorum" veya "tartismaya giriyorum" dememissin zaten. sadece "ögretmeye calisiyorum" ve "polemiklere giriyorum" var. yani zaten bildiginin dogru olduguna ve degismesi gerek olmadigina inanmissin (ki iste buna sabit fikirli derler!) ve tartisma yerine herseyi "gereksiz polemik" olarak görüyorsun.

Motorun bol olduğu yerde millet pek selamlaşmıyor ister scooter ister diğer türler olsun, aynı marka-model görülünce işler değişiyor tabiki.
    evet, tabii ki cok fazla motor oldugunda millet selamlasmayi kesiyor. eninde sonunda sürekli selam vereceksen tek elle kullanmak zorunda kalirsin ki bu da sehir icinde imkansiz.

benim orda gördüğüm motorların CC lerine göre ayrıldığı, çevre yollarının otobanların girişinde bir motor resminin yanında motor hacmi yazıyor. 150CC diyorsa en az bu hacimdeki motorlar bu yola girebilir, 250cc yazıyorsa aşşa hacimdekilere kusura bakmayın kardeşim siz bura giremessiniz diyor, başkada bişi yok.
    bu bana ilginc geldi. nerede böyle bir uygulama var? merak ettim, arastiracagim ...

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    İlk sayfanın ilk mesajına cevaben: Uzun yol DL 650 ABS vs. ama benim de gözüm Burgmanda hala kararsızılığını anlıyorum.

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    tartismada "hayir, scooterlerde motosiklettir" diyip bunu da elle tutulur hicbir argümanla savunmaman bende farkli bir izlenim birakti ama.

bu ettigin lafta hic "tartisiyorum" veya "tartismaya giriyorum" dememissin zaten. sadece "ögretmeye calisiyorum" ve "polemiklere giriyorum" var. yani zaten bildiginin dogru olduguna ve degismesi gerek olmadigina inanmissin (ki iste buna sabit fikirli derler!) ve tartisma yerine herseyi "gereksiz polemik" olarak görüyorsun.

evet, tabii ki cok fazla motor oldugunda millet selamlasmayi kesiyor. eninde sonunda sürekli selam vereceksen tek elle kullanmak zorunda kalirsin ki bu da sehir icinde imkansiz.

bu bana ilginc geldi. nerede böyle bir uygulama var? merak ettim, arastiracagim ...
    Nasıl savunamadım anlamadım, ortaya bir iddia atıyorsun bende bak bu öyle değil böyle deyip örneklerle karşılaştırma yapıyorum ama sende yetersiz bir izlenim bırakmak enteresan, tabii bence sen savunamıyorsun fikrini
    Arada böyle bir iddia ortaya atıldığı ve defalarca tartışıldığı elde bilimsel gerçekler olduğu için üzerine gelen diğer tartışmalar polemik oluyor, ha eğer tezini daha iyi savunabilseydin ortaya gerçekçi veriler koyabilseydin o zaman ayrı, o gerçek bir tartışma olurdu.
    Eğer vitesli motosiklet daha havalı daha kaslı daha acayip dersen o farklı bir bakış açısı olurdu, tabii bu seferde endurosu chooperı race i diye uzar gider.

İngilterede allattığıma benzer bir uygulama var ama detaylarını net hatırlamıyorum, İtalyada ise tam anlattığım gibi yollarda herşey motor hacmine göre.
    Think Darkside

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    ............................................

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    hocalar, siz az buz inatci insanlar degilsiniz valla. benim dediklerimi kendi kafaniza göre yoruyorsunuz. halbuki cok acik ...

ben kimseye su sartlar altinda motorcu olursun, su sartlar altinda motorcu olmazsin demedim. dedigim SCOOTERlerin motosiklet olmadigi. bundan scooter'e binen motorcu (ki bu bana göre cok farkli birseydir ve kullandigin alete bakmaz) degildir sonucunu sizler cikariyorsunuz.

ayni sekilde dartmaul kafasina göre benim düz vites - otomatik vites ayrimina göre motosiklet - motosiklet degil dedigimi zannediyor, ki bunu da hicbir yerde söylemedim. üstüne motosiklet dünyasinda ne örnek versek hemen arabalarla karsilastiriyor.

kardeşim motor kullanmak öyle kolay bir yetenek değil... çoğu insan motor kullandığını sanarak geçiri günlerini ama bilmez ki asıl onu kullanan motordur...
    freckin' awesome!!! simdi ben diyorum ki aceba sen motoru kullanan misin yoksa motoru kullandigini zanneden yoksaaaa motorun sana sanki onu kullaniyormussun ayagi yapiyordan aslinda yine motor tarafindan kullanilan misin?

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhabalar,

Valla senin bu yazini okuyan herkes RS151 in dışında bir motosikletin olduğuna inanmaz
    Scooter'ı o kadar övüyor ve Km yapıyorsun ki, diğeri/lerine binme zamanın dahi olmamalı

Bence: Uzun yol + konfor için Touring ya da Enduro tercih edilmeli

Selamlar,
    Özer

Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh be ellerine sağlik

scooterin rahatlıgını, vitez atmadan (öne arkaya sallanmadan) ücarcasına gitmenin zevkini sana hicbir vitezli motor veremez. sehir ici ve otoyollar icin harika, hem konforlu hemde bir sürü eşya koyacak yerin olur.
    fakat, ben dağ tas cikarim, 60 km/h ile köy yollarını zorlarım, şehir icinde dakkikada iki vitez atarim dersen sana bir gezi-enurosu daha iyi gider.

haa bana "senin niye big-scooterin yok" diye sorarsan: ben dağ tas cıkmasını seviyorum ve şehir icinde genellikle (bir sende 16 bin km) kimsenin beyenmediği cin mali scooterimi kulaniyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)