Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da bu konuyu düşünürken aynı şey başıma geldi, hadi bakalım ne olacak şimdi. Otoburkaplan kardeşim için İnternette gezinip pek birşey bulamamıştım. Dün motoruma boy abdesti aldırdım, kontağı açtım, Hayırlı işleeeer, tarife aynen uyuyor. Otobur kardeşim sensör demişti ya, kafama takıldı abimin motorunu sehpaya aldık gerçekten hız göstergesi sensörle çalışıyordu+ABS+Devir saati+Takometre+normal saat nasıl oluyor derken dün kendi başıma geldi. sabah erkenden ilk işim arka sensörü söküp temizlemek oldu ama nafile, sele altındaki sensörün ucunu soketten çıkardım, ABS ışığı yanıyor, Takınca sönüyor. Olmadı göstergeyi dağıttım, son kanaatim gösterge içerisindeki elektronik kartta bir entegre veya bilmiyorum birşey yanmış olabilir. Anlamadığım için alt dudağımı büküp geri topladım. Cevabı bulana kadar herhalde alışmaya çalışacağız, başına gelen varsa ve paylaşırsa sevinirim.

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:09 ----------

Savaş abi kablo diagramını anlayamadım, nasıl bir malzeme?

Hocam merhaba,

Benim sorunum çözüldü ertesi gün.. Yaptıklarımdan hangisi yardımcı oldu bilmiyorum ama sırayla özetlersem ;

1. Tüm sigortaları söküp kontrol ettim (Problem yoktu).
    2. Arka ve ABS sensörlerini hem tekerlek hem de gövde içi soketlerinden söküp hava tuttum. Gözle bir su çıkışı saptamadım.Tekrar herşeyi topladım.
    3. Marş bastım, problem devam ediyordu.
    4. Dua edip gece yattım
    5. Sabah yine marş bastım, çalışıyordu

Bu duruma göre üç seçenek ortaya çıkıyor;

A) Farkında olmadan mübarek bir adam olmuşum (Çok düşük bi ihtimal )
    B) Suyu atılan ABS Sensörü, nemi de iyice kuruyunca normale döndü
    C) Sigorta söküp takma birşeyleri resetledi.

Araya zaman girmese ve direkt çalışsa bir de D seçeneği olarak kablo söküp-takma bir reset etkisi yapmış diyecektim.

Sonuç olarak elektronik devrelere girişmeden önce motora biraz zaman tanı ve yaptıklarımı tekrarla derim. Senin problemin de ıslanma sonrası olduğu için birşeyler kuruyunca normale dönebilir. Geceyi es geçme, malum mübarek aydayız
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Otoburkaplan kardeşim; Benimki de ilginç bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Ben de ilk önce sigortaları kontrol ettim herşey normal, Aynı şekilde ön arka sensörleri temizledim, olmadı, Göstergeyi kademe kademe söktüm hava tuttum nafile, artık böyle yaşamaya karar verdim derken gösterge fiyatlarını araştırdım 350 tl civarı, dursun bakalım derken eşimle birlikte Isparta ya 20 km olan Gönen deki abimin yanına gitmemiz gerekti. Motoru çıkarıp yan ayağına aldım, Kaskımı giyerken ne göreyim göstergelerin hepsi faal, çocuklar gibi sevindim ve motorumu seviyorum diyerek yola çıktık. 5 km kadar şehir içinde herşey güzel, anayola çıktık ekran yine gitti Km saati 80 km devir saati 4500 de dondu. yola devam keskin bir viraja girdim motoru sağa doğru yatırınca görüntü geldi, 1 km kadar gittim görüntü yine aynı şekilde dondu, tekrar sola bir viraj görüntü geldi, olayı yakaladım bir temassızlık var. Abimin yanına gelince motoru yan ayağına aldık bir müddet sonra görüntü tekrar geldi. Bu şekilde aradan 3-5 gün geçti. Dün tekrar örtüsünü açıp Sağ grenajın üstünden elimi sokup elime gelen kabloları sağa sola kurcalarken görüntü geldi. Konu netleşti temassızlık. Bugün yarın grenajı söküp kabloları tek tek elden geçireceğim. sanırım basınçlı su kablolara bir zarar vermiş. Şimdilik konu bundan ibaret gelişmeleri paylaşırım.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, sizlere bir kaç soru sormak istiyorum.
    Benim boyum 1.71, kilo 73. Şu anda 2011 CBR250R kullanıyorum.
    F650'ye geçme gibi bir düşüncem var. Fakat bu motor bana çok yüksek gelir mi?
    Bir de çok titreşim oluyormuş diye bir kaç yerden duydum, bu çok rahasızlık veriyor mu?
    Genelde şehiriçi kullanacağım. Yerde buz olmadığı sürece motorun tepesindeyim.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Beyler yok mu cevap verebilecek olan?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoburkaplan kardeşim; Benimki de ilginç bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Ben de ilk önce sigortaları kontrol ettim herşey normal, Aynı şekilde ön arka sensörleri temizledim, olmadı, Göstergeyi kademe kademe söktüm hava tuttum nafile, artık böyle yaşamaya karar verdim derken gösterge fiyatlarını araştırdım 350 tl civarı, dursun bakalım derken eşimle birlikte Isparta ya 20 km olan Gönen deki abimin yanına gitmemiz gerekti. Motoru çıkarıp yan ayağına aldım, Kaskımı giyerken ne göreyim göstergelerin hepsi faal, çocuklar gibi sevindim ve motorumu seviyorum diyerek yola çıktık. 5 km kadar şehir içinde herşey güzel, anayola çıktık ekran yine gitti Km saati 80 km devir saati 4500 de dondu. yola devam keskin bir viraja girdim motoru sağa doğru yatırınca görüntü geldi, 1 km kadar gittim görüntü yine aynı şekilde dondu, tekrar sola bir viraj görüntü geldi, olayı yakaladım bir temassızlık var. Abimin yanına gelince motoru yan ayağına aldık bir müddet sonra görüntü tekrar geldi. Bu şekilde aradan 3-5 gün geçti. Dün tekrar örtüsünü açıp Sağ grenajın üstünden elimi sokup elime gelen kabloları sağa sola kurcalarken görüntü geldi. Konu netleşti temassızlık. Bugün yarın grenajı söküp kabloları tek tek elden geçireceğim. sanırım basınçlı su kablolara bir zarar vermiş. Şimdilik konu bundan ibaret gelişmeleri paylaşırım.
    Ne varsa eskilerde var yine o kadar elektronik aksam yok 1 yıldır tripmetrem bozuktu kullanamıyordum içerisinden çark kırılmıştır diye düşünüyodum ama geçen gün Osram Nightbraker takarken birde gördümki tripmetreden çıkan klavuzumsu teli tutan iğne kalınlığında bir parça yok o yüzden yerinden çıkmış, hemen bir toplu iğne operasyonuyla çalışır vaziyete getirdim kendilerini

Beyler yok mu cevap verebilecek olan?
    hocam boyun yeterli lakin cbr250den daha titreşimli olduğu gerçek iki motoru kullanan birisi olarak yazıyorum bunu fakat manevra kabiliyeti ile kullanımı daha kolay olacaktır sehir içinde...
    ANGARAJ

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam boyun yeterli lakin cbr250den daha titreşimli olduğu gerçek iki motoru kullanan birisi olarak yazıyorum bunu fakat manevra kabiliyeti ile kullanımı daha kolay olacaktır sehir içinde...
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. İki silindirlisini de alamayacağıma göre, başka bahara kaldı BMW hayali..

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. İki silindirlisini de alamayacağıma göre, başka bahara kaldı BMW hayali..
    titreşime niye bu kadar takıldınız anlamadım zira türkiyede cbr250 kullanmakda pek farklı değil f650 kullanmaktan, bildiğiniz üzere yollarımızın hepsi patates tarlası.Ayrıca şehiriçinde kullanımı daha rahat F650'nin...
    ANGARAJ

Motosikleti
    GSR600 K9
    titreşime niye bu kadar takıldınız anlamadım zira türkiyede cbr250 kullanmakda pek farklı değil f650 kullanmaktan, bildiğiniz üzere yollarımızın hepsi patates tarlası.Ayrıca şehiriçinde kullanımı daha rahat F650'nin...
    Aslında doğru söylüyorsunuz, titreşimle ilgili abartılı benzetmeler yapmıştı bazı arkadaşlar. Belki onun etkisinde kaldım.
    Uzun yolda bu titreşim ne boyutta peki, mesela bazen 200 km'lik geziye çıktığım oluyor.
    Genelde cbr'la sağ elim uyuşuyor, crumpbuster aldım bunun için. Gayet faydalı oldu. Keşke deneme şansım olsaydı bu motoru.

Motosikleti
    Aslında doğru söylüyorsunuz, titreşimle ilgili abartılı benzetmeler yapmıştı bazı arkadaşlar. Belki onun etkisinde kaldım.
    Uzun yolda bu titreşim ne boyutta peki, mesela bazen 200 km'lik geziye çıktığım oluyor.
    Genelde cbr'la sağ elim uyuşuyor, crumpbuster aldım bunun için. Gayet faydalı oldu. Keşke deneme şansım olsaydı bu motoru.
    hocam ben 2000 öncesi bir F650 kullanıyorum ve kesintisiz olarak 250km yapıp normal günlük yaşantıma devam edip herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmıyorum tabi bunun içinde sürüş konforunu arttıracak şekilde yolculuk etmekde var haliyle arkama çanta bağlayarak yaslanarak gidiyorum vs. ama normalde de herhangi bir problemle karşılşamadım rahatsızlık olarak bizim modeller için uzun seyahatlerde ideal sürüş hızı 120-130 civarı ondan sonra titreşim kendini gösteriyor malesef...
    ANGARAJ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    crumpbuster denen aletin takılı kalıp kazaya sebebiyet verme durumu var mı..sanki öyle bişey duymuştum...çalışma prensibi nasıl...el elciğe değmiyo mu da el uyuşmuyo...

Motosikleti
    GSR600 K9
    hocam ben 2000 öncesi bir F650 kullanıyorum ve kesintisiz olarak 250km yapıp normal günlük yaşantıma devam edip herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmıyorum tabi bunun içinde sürüş konforunu arttıracak şekilde yolculuk etmekde var haliyle arkama çanta bağlayarak yaslanarak gidiyorum vs. ama normalde de herhangi bir problemle karşılşamadım rahatsızlık olarak bizim modeller için uzun seyahatlerde ideal sürüş hızı 120-130 civarı ondan sonra titreşim kendini gösteriyor malesef...
    250 km kesintisiz kullansam daha ne isterim CBR'da da öyle 120 ideal hızı. Zaten fazlasına da gerek yok uzun yolda bence.
    Genelde ya elim ya da sağ kalçam uyuşuyor. İlanlara bakınmaya devam o zaman. Düşük km'li temiz bir tane bulursam ciddi ciddi düşünüyorum bu motoru.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crumpbuster denen aletin takılı kalıp kazaya sebebiyet verme durumu var mı..sanki öyle bişey duymuştum...çalışma prensibi nasıl...el elciğe değmiyo mu da el uyuşmuyo...
    Şehiriçinde kullanımını tavsiye etmiyorlar, farketmeden gazı açabilirsiniz çünkü. Çalışma prensibini anlatan bir video var..
    Uzunyola çıkacaksanız kullanmanızı tavsiye ederim. Uyuşma problemini büyük ölçüde engelledi.
    Bu parça sayesinde gaz kolunu tam olarak sıkmanıza gerek kalmıyor. Böylece uyuşmayı engelliyor.
    Daha rahat oluyor eliniz. Sabit bir hızda gitmek içinde çok etkili, elinizi bu parçaya yaslamanız yeterli.

erro bunu beğendi.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    ha ha crumpbuster miymiş bunun adı 5 aydır kullanıyorum,gaz kolu diye isimlendirmiştim ben bunu,
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha ha crumpbuster miymiş bunun adı 5 aydır kullanıyorum,gaz kolu diye isimlendirmiştim ben bunu,
    Aslında ingilizce manası kramp kovucu gibi bişey

Yalancı gaz koluda olur, akıllıca düşünülmüş. Çok işe yarıyor, şehiriçinde de kullanıyormusunuz?

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

Beyler şu motor nasıl sizce? Yorum yapabilirmisiniz genel olarak?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95837078/detay

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    can bence motor temiz görünüyor..yaklaşık bir ay gibi bir süre f650gs alacam diye kendimi şartlandırdıktan sonra kısmetim dl650 imiş.ancak bu başlığı baştan sona 2 defa okuyan biri olarak kendi çapımda diyebilirmki motor temiz ancak fiyat biraz fazla gibi geldi.ben herşey ile orjinal 2004 model 18.000 km de olan gri renkli bir modelini 13.000 tl ye kadar pazarlık yapmıştım ancak fırsatım olmadı bir türlü gidemedim.sonra eleman satmış,belki gidebilseydim motorum o olurdu..nasip kısmet işleri bunlar..umarım temiz bir tane denk gelir..

bu arada motor arayışında olduğum zaman zarfında bana cevap vererek yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma teşekkür ederim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can bence motor temiz görünüyor..yaklaşık bir ay gibi bir süre f650gs alacam diye kendimi şartlandırdıktan sonra kısmetim dl650 imiş.ancak bu başlığı baştan sona 2 defa okuyan biri olarak kendi çapımda diyebilirmki motor temiz ancak fiyat biraz fazla gibi geldi.ben herşey ile orjinal 2004 model 18.000 km de olan gri renkli bir modelini 13.000 tl ye kadar pazarlık yapmıştım ancak fırsatım olmadı bir türlü gidemedim.sonra eleman satmış,belki gidebilseydim motorum o olurdu..nasip kısmet işleri bunlar..umarım temiz bir tane denk gelir..

bu arada motor arayışında olduğum zaman zarfında bana cevap vererek yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma teşekkür ederim..
    Yöruk dostum iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim.
    İsmini goremiyorum, telefondan giriyorum suanda.
    Bizim oglan çöreklendi pc'ye

Motor banada temiz geldi, en azindan durust biri oldugu belli ilan aciklamasindan. Km'si fazlami acaba?

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    benim şahsi düşüncem bakımları düzenli olduğu sürece enduro motorlarda bir yere kadar km önemli olmuyor.yani avrupada asıl binilecek motorun 30-35 bin km den sonra olanlar olduğunu söylüyor forumlar.hatta 15-20 bin km deki motorlara "deaf" yani sağır motorlar diyorlar.km dediğim gibi çok abartı olmadığı sürece ki bunda çok abartı değil sonuçta 7 yaşında motor ve az yakan bir motor bu kadar binilmesi normal.asıl km ile oynanıp düşük km de görünenlerden korkacaksın.etrafta yamyam çok dikkat etmek gerek. ismim ilker bu arada bende de bir oğlan var ama daha çöreklenecek yaşta değil
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    GSR600 K9
    benim şahsi düşüncem bakımları düzenli olduğu sürece enduro motorlarda bir yere kadar km önemli olmuyor.yani avrupada asıl binilecek motorun 30-35 bin km den sonra olanlar olduğunu söylüyor forumlar.hatta 15-20 bin km deki motorlara "deaf" yani sağır motorlar diyorlar.km dediğim gibi çok abartı olmadığı sürece ki bunda çok abartı değil sonuçta 7 yaşında motor ve az yakan bir motor bu kadar binilmesi normal.asıl km ile oynanıp düşük km de görünenlerden korkacaksın.etrafta yamyam çok dikkat etmek gerek. ismim ilker bu arada bende de bir oğlan var ama daha çöreklenecek yaşta değil
    Memnun oldum İlker Bey. Oğlanı uyuttuk, meydan bize kaldı. allah hepsini nazarlardan korusun.
    Evet söylediklerinizde haklısınız, düşük km'lilere hep şüpheyle bakmak lazım. Çok bildik bir motor olmadığı sürece.
    Hayırlısı bakalım..

Motosikleti

ilker hocam motorun hayırlı olsun bayadır arayışta beklemedeydin benim gözlemlediğim bi fotoğraf falan koyda gözümüz şenlensin biraz
    Allah kaza bela vermesin
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650GS 2006
    Herkese merhabalar.
    Yeni merak sardığım motosiklet dünyasına 2006 model F650 GS alarak girdim... Bir çok kişi daha küçük bir motorla başlamayı tavsiye etse de, hem ciddi bir kurumdan 2 ay ders almam hem de 188 cm ve 105 kg ölçüleriyle düşük cc'li motorlar üzerinde komik durmam sebebiyle ilk motorum BMW F650GS oldu. 3 ay önce aldığım motoruma işimin yoğunluğu sebebiyle ancak hafta sonları ve kısa mesafelerde binebildim ama önümüzdeki günlerde daha aktif bir şekilde kullanmak istiyorum. BMW resmi sitesinde 2007 sonrası modellerin kullanıcı klavuzlarını bulmak mümkün ama benim motorumun kullanıcı manuelini internette bir türlü bulamadım. 2006 model F650 GS kullanıcı manuelini nasıl bulabilirim? Yardımcı olabilecek biri var mı?

beyler ilk motor olarak tavsiye eder misiniz..şehir içi kullanim için uygun mudur..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı korayozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.
    Yeni merak sardığım motosiklet dünyasına 2006 model F650 GS alarak girdim... Bir çok kişi daha küçük bir motorla başlamayı tavsiye etse de, hem ciddi bir kurumdan 2 ay ders almam hem de 188 cm ve 105 kg ölçüleriyle düşük cc'li motorlar üzerinde komik durmam sebebiyle ilk motorum BMW F650GS oldu. 3 ay önce aldığım motoruma işimin yoğunluğu sebebiyle ancak hafta sonları ve kısa mesafelerde binebildim ama önümüzdeki günlerde daha aktif bir şekilde kullanmak istiyorum. BMW resmi sitesinde 2007 sonrası modellerin kullanıcı klavuzlarını bulmak mümkün ama benim motorumun kullanıcı manuelini internette bir türlü bulamadım. 2006 model F650 GS kullanıcı manuelini nasıl bulabilirim? Yardımcı olabilecek biri var mı?
    hayırlı olsun hocam...bi gün denk gelirsek incelemk isterim ki kendisi listemde olan bi motor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler