Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    yunus toplantılarda havan 1500 de burda çok eziyolarmış la seni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 6lı ledli sis farı aldım kontrol ünitesi ile. Ama açma kapama düğmesi bulamadım gönlüme göre yağmurdan yağıştan etkilenmeyen. Sizin düğmelerin su geçirme durumu nedir ve düğmelerin ışıksızı varmıdır? Ve bu düğmeleri hangi firma üretiyor?
    (Su içinde sergiliyorlar diye yazmışsınız. Yağışta uzun süreli kullandınızmı?)
    Öncelikle yeni farların hayırlı olsun. Su almadığı tecrübe ile sabittir. Hangi firmanın ürettiğini bilmiyorum.Işıksızı da sanırım vardı.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunus toplantılarda havan 1500 de burda çok eziyolarmış la seni
    yok la olurmu öle şey
    ANGARAJ

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık, stoplar güzel olmuş.

Sislerde öyle ancak görünürlükte çok etkili olmayabilir lakin tek led, ama emeğiniz harika, elinize sağlık.

Stop içinde bir tavsiye, malum şerit ledler genelde tek çipli satılıyor ancak araştırılırsa bulunması zor değil, 3 çipli şerit ledlerde var.
    örneğin benim 48lt coocase çantamda

0-0-0 0-0-0
    0-0-0 0-0-0

şeklinde 6 sağ, 6 sol tarafa (3cm den kesiliyor malum her birine 2 tane 3er cmlik parça), tek ledli olsa 6 ledli olacak her bir tarafım ama 3çipli kullandığım için parlaklık olarak 18led e eşit diyebiliriz. (teknik olarak tabi ki o kadar değildir ancak tek çipli 6 ledle 3 çipli 6led in parlaklıkları çok bariz farklı onu diyebilirim)
    Canekin, sizinle aynı çantadan ben de aldım. Sanırım tavsiyenize uyup söylediğiniz şekilde ledleri değiştireceğim, çanta çok güzel de üzerinde gelen kendi ledleri oyuncak gibi. Ledli haliyle resmini ekleyebilirseniz çok sevinirim.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    elcik korumalar orjinal bmw f 650 gs için olanlardan.resimdeki 2 numaralı parça 2 adedi 109 tl kdv li.
    7,5 cm metrik 6 civata piyasada tonla,3 numaralı karşılıkta çoğu tamircide var çıkma yada sıfır.
    bu arada su devirdaim keçelerini,fren,yada debriyaj balatalarını,yağını filtresini,ön amortisör yağlarını değiştirmek isteyen olursa istanbul anadolu yakasındayım,hafta sonları yardımcı olurum.beraber yaparız.
    elimde 10 kg kadar sea/10w mobil amortisör hidrolik yağı var.

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fic...aspx?vid=51604

UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    @yurdukoru: şuan telefondan giriyorum,pcye ulaştığım da en kısa zamanda ekleyeceğim fotoğrafları.
    Led leri değişmek şart.daha önceki mesajda yazmıştım ama tekrar yazayım.
    Kırmızı 3çipli smd şerit led alın.toplam 12led tam sığıyor. Her 5cmde bir kesilse 60cm işinizi görür.
    karaköy den alın.başka yerlerde 3 çipli yi pahalı satıyorlar.

İçindeki eski mantar ledleri çıkartıp direkt bunları bağlayabilirsiniz.

@uğur1000 : artik bir GS alabilirsem en çok size salça olacağım gibi zaten
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elcik korumalar orjinal bmw f 650 gs için olanlardan.resimdeki 2 numaralı parça 2 adedi 109 tl kdv li.
    7,5 cm metrik 6 civata piyasada tonla,3 numaralı karşılıkta çoğu tamircide var çıkma yada sıfır.
    bu arada su devirdaim keçelerini,fren,yada debriyaj balatalarını,yağını filtresini,ön amortisör yağlarını değiştirmek isteyen olursa istanbul anadolu yakasındayım,hafta sonları yardımcı olurum.beraber yaparız.

http://d1204.hizliresim.com/w/j/4jrm1.png
    çifti 109tl ama nerde olduğu hala belirsiz hayır özel bi klube üye olanlara falan söylüyorsan gerekeni yapalım uğur hocam nerde bu elcik korumalar 109tl hemde kdvli?? linkini verdiğiniz yerden mi aldınız siz? birde keşke yakın olsak bende amortsorkeçeri yağı değiştiricem bu yakınlarda iki kolda girişir hallederdik..

evet adeti 24.62$ burda
    ANGARAJ

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canekin, sizinle aynı çantadan ben de aldım. Sanırım tavsiyenize uyup söylediğiniz şekilde ledleri değiştireceğim, çanta çok güzel de üzerinde gelen kendi ledleri oyuncak gibi. Ledli haliyle resmini ekleyebilirseniz çok sevinirim.
    Selamlar, pc de 2 fotoğraf bulabildim sadece ancak aynı çantaya sahip biri olarak farkı rahatlıkla anlayabileceğinize eminim.

2 fotoda da sadece park olarak yanıyor yani frene basılmış halde değil. ilk fotoda cbf 150 lerin klasik alternatöre bağlı elektrik sisteminden ötürü rölantide aydınlatma biraz zayıftır.
    2.fotoda eşimde gözüküyor zaten biraz gaz vermesi için görevlendirilmişti kendisi

görüldüğü gibi akkor ampüllü tek stoptan daha parlak yanıyor çantadakiler.

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

buarada arkadaşlar 2001 model 2003 trafik çıkışlı "çift bujili" diye bir model tabiri var mı?
    ben bir çok f650 sitesine baktım. heryerde 2004 sonrası için çift buji gösteriyor. yanılıyor muyum ?
    ilan bu : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1406206/detay/

evime de yakın diye aradım ancak ilanda yanlış vermişim 2001 model ama 2003 trafik çıkışlı dedi. ve buda çift bujili dedi, 2004 öncesi de var falan filan dedi bende diretmedim ama dediğim gibi 2004 önce çift bujili üretim yok diye biliyorum.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    YUNUS: Kusura bakma ya,kafamda hep istanbul olduğundan yer söylemek aklıma gelmemiş.borusan istinyeden aldım netten telini bulusun,motosiklet yedek parçadan elif hanımla görüş hesaba havale yap kargoyla yollarlar.özellikle resimdeki 2 numaralı plastiği istediğini belirt.2 adet tabi karşılıkları civataları var bende dersin.

CANEKİN: 2001 modellerdede 2 bujili olanları var,1-2 ay önce aldık arkadaşıma.ilandaki motorda
    1-arka çanta
    2-ön çamurluk
    3-en az 1 sezonluk lastik
    4-arka çamurluk (çamur sıyırıcı)
    5-en fazla 2 yaşında orjinal akü
    6-sağlam arka amortisör
    7-orjinal aynalar ve birde tur camı varsa fiyat ideal bana göre.

bu günde kontak gidip gelmeye başladı bi gazla söktüm hemen,160 tl gibi bir fiyatı olan kontak adaptörü ellerimde fazla dayanamadı möleküllerine kadar ayrıldı.çıka çıka paslanmış yuvasında çalışamayan 2 adet yay yüzünden temassızlık problemi çıktı,yayları temizledim az daha uzattım,yağladım taktım 1 saatte yeni kontak hazırdı,
    hemide badava

Motosikleti
    NC700x
    CANEKİN: 2001 modellerdede 2 bujili olanları var,1-2 ay önce aldık arkadaşıma.ilandaki motorda
    1-arka çanta
    2-ön çamurluk
    6-sağlam arka amortisör
    Teşekkürler Uğur bey, ilanda 2004 yazıp telefonda böyle konuşunca araç sahibi hoşuma gitmedi tabi görmek lazım ama bir de dediğim gibi yabancı sitelerde vs. 2004 öncesine rastlamamam bir de şu aşağıdaki gibi bir kaç linkte 2004 ten sonra bmw çift bujileri üretmeye başladı gibi ibareler zihnimi karıştırdı.
    http://faq.f650.com/FAQs/F650History...rical Overview

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_F650_single

Motosikleti
    bu konuda benim düşüncem. çok fazla 2004 öncesi 2 bujili motor var,buda bmw nin o zamanlar dual spark ı test etmek amacıyla ürettiği motorlar olabilir.bütçen ne kadar yüksek bilemem ama sahibinden.com da yüksek model bir sürü motor var.tabi fiyatlar uçmuş zira sezon açıldı 4-5 ay böyle gider inme olmaz.

Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    @ cantekin:

Çift bujili olanların motor yan kapağında yazıyor, ilanda resim olmadığı için anlamak zor. Ancak ben de 2004 ten itibaren çift bujili diye biliyorum.

Motosikleti
    NC700x
    bu konuda benim düşüncem. çok fazla 2004 öncesi 2 bujili motor var,buda bmw nin o zamanlar dual spark ı test etmek amacıyla ürettiği motorlar olabilir.bütçen ne kadar yüksek bilemem ama sahibinden.com da yüksek model bir sürü motor var.tabi fiyatlar uçmuş zira sezon açıldı 4-5 ay böyle gider inme olmaz.
    ben kasım dan beri takipteyim ve piyasa hiç değişmedi diyebilirim. Lakin o zamanlar alma ihtimalim daha düşüktü, şimdi gittikçe yaklaştık.

normalde bütçe 12000 civarı o nedenle biraz kısıtlı kalıyorum ancak 1-1.5 daha zorlasak diye düşününce sahibinden de :

fotoğraflarına bakınca temizliği konusunda pek fikir sahibi olamadığım bu ilan :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-f650-gs/detay

en orijinal duran ancak km ve fiyat bakımından biraz aklımda tezat kalan ilan(cidden temiz duruyor) :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81041376/detay

km sine rağmen sararan ön camı vs. durumlardan yatmış(kapalı kalmış) motor havası var,yinede dürüst duruyor ancak fiyat yüksek geliyor bu yaş bu km ve kozmetik olarak bakımsızlık : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80575035/detay

ve içlerinde en çok albenisi olan neredeyse aksesuarsız ama tertemiz görünen bir dakar :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...iz-dakar/detay

Motosikleti
    NC700x
    not : yalnız şimdi fark ettim son ilandaki dakar ın temiz görüntüsü ve kmsi dışında hiç bir avantajı yok. arka çamur sıyırıcı, orta sehpa ve motor koruma demiri yok, kelimenin tek anlamıyla "bomboş".

Motosikleti
    ilk motor zaten 2001 civarı bi model kesinlikle 20004 değil,tek bujili yan kapaklarda yazısı yok,ön gaga düz,bmw amblem plastikleri2004 öncesi,koruma demiri ve camda öyle.sezon itibari ile max 10.000 e alınır.
    ikinci siyah güzel eksisi,km biraz fazla,bagaj küçük,ön lastik bitik ,arka belli olmuyo,marş dişlisi ve devirdaim takımı,ön keçe isteyebilir.disklere bakmak lazım,bence yinede 12.500 e alınır.
    üçüncüye bakmaya gerek yok bence.
    dakarda zaten saydıkların orjinalinde de bulunmaz sonradan takılır.ama benım boyum 1.82 yinede dakar bana yüksek geliyo.parmak uçlarım dokunuyo yere.12.000 alınırsa tadından yenmez yinede.en temizi bence dakar.

Motosikleti
    Şu an yok.

http://d1204.hizliresim.com/w/j/4jrm1.png
    Uğur kardeşim valla üşenmeyip bir gün buradan İstanbul'a basıp müsait olduğunuz bir günde sizden yarım gün gs kursu almayı çok isterim. Hatta bir gün bize uygulamalı ders bile verebilirsiniz, ciddiyim. Sizin gibi bilgili arkadaşlardan öğreneceğimiz çok şey var. Çoğu sözde usta bile bu saydıklarınızı beceremiyorlar.

Motosikleti
    NC700x
    ilk motor zaten 2001 civarı bi model kesinlikle 20004 değil,tek bujili yan kapaklarda yazısı yok,ön gaga düz,bmw amblem plastikleri2004 öncesi,koruma demiri ve camda öyle.sezon itibari ile max 10.000 e alınır.
    ikinci siyah güzel eksisi,km biraz fazla,bagaj küçük,ön lastik bitik ,arka belli olmuyo,marş dişlisi ve devirdaim takımı,ön keçe isteyebilir.disklere bakmak lazım,bence yinede 12.500 e alınır.
    üçüncüye bakmaya gerek yok bence.
    dakarda zaten saydıkların orjinalinde de bulunmaz sonradan takılır.ama benım boyum 1.82 yinede dakar bana yüksek geliyo.parmak uçlarım dokunuyo yere.12.000 alınırsa tadından yenmez yinede.en temizi bence dakar.

Valla Uğur bey yorumlarınız cidden değerli benim için, çok teşekkür ederim.
    Benimde boy 1cm le sizden önde demek ki bende ancak idare ederim

doğrudur dedikleriniz dakar da standart ta yoktur ama kardeşim bu kadar mı boş satın alınır bir makina, ilk alımda
    hele ön-arka çamurluk eksiği baya bozdu beni

neyse aklımızın bir köşesinde bunlar haftaya alım durumum umarım daha belli olacak hayırlısı.

tekrar tekrar teşekkürler ilginiz için.

Motosikleti
    YUNUS: Kusura bakma ya,kafamda hep istanbul olduğundan yer söylemek aklıma gelmemiş.borusan istinyeden aldım netten telini bulusun,motosiklet yedek parçadan elif hanımla görüş hesaba havale yap kargoyla yollarlar.özellikle resimdeki 2 numaralı plastiği istediğini belirt.2 adet tabi karşılıkları civataları var bende dersin.

1-arka çanta
    2-ön çamurluk
    6-sağlam arka amortisör

bu günde kontak gidip gelmeye başladı bi gazla söktüm hemen,160 tl gibi bir fiyatı olan kontak adaptörü ellerimde fazla dayanamadı möleküllerine kadar ayrıldı.çıka çıka paslanmış yuvasında çalışamayan 2 adet yay yüzünden temassızlık problemi çıktı,yayları temizledim az daha uzattım,yağladım taktım 1 saatte yeni kontak hazırdı,
    hemide badava
    çıkmasınının çiftini 75'e buldum ve hemen aldım bakalım gelince fotoğraflar koyarım
    ANGARAJ

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Arkadaşlar arka çanta topcase ve taşıyıcı demiri arıyorum. Satan veya gören bana bilgi verebilir mi?
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur kardeşim valla üşenmeyip bir gün buradan İstanbul'a basıp müsait olduğunuz bir günde sizden yarım gün gs kursu almayı çok isterim. Hatta bir gün bize uygulamalı ders bile verebilirsiniz, ciddiyim. Sizin gibi bilgili arkadaşlardan öğreneceğimiz çok şey var. Çoğu sözde usta bile bu saydıklarınızı beceremiyorlar.
    arkadaşlar,ben motosiklet ustası değilim bu özellikle bilinsin.ama 25 senedir bu makinaların üzerindeyim,mekanik ve elektirik bilgim iyidir,aslında üşengeç ustalar yüzünden kendi kendimin ustasıyım denebilir.eski ustalar tamir etmeye çalışırlardı yeni ustacıklar at eskiyi tak yeniyi ustası olmuşlar.
    f650 gs ninde aslında çok basit ve etkili bir mühendisliği var.çoğu motordan daha basit,geçen forumların birinde yağ değişirken kullanılan bi maddeden bahsediliyordu sözüm ona yağ boşaltıldıktan sonra bu maddeyi motora koyup 1-2 dk çalıştırıp boşaltılınca içindeki eski artık yağında motordan atılması sağlanıyormuş,ve bunu öve öve bitirememişler forumdakiler.
    ben yıllardırmotorlarıma ve şimdi kullandığım gs dede 1 kg fazla yağ alırım.tüm eski yağı boşaltıp 1 kg fazla yağı joyar 1 dk çalıştırır.içinde kalan eski yağıda bu 1 kg ile boşaltır,yeni yağı öyle koyarım.ama adamlar.memet ali yi ali memet yapıp,bunu kullan daha iyi deyince yere göğe sığdırılamıyorlar.
    :tuhaf milletiz vesselam.elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışırım.kurs vermek bana düşmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler