Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sayman55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS, F800 R, VERSYS 650, CBF 150
    Merhaba Savaş Hocam; Samsundan S.O.S.!!!! en ekonomik şakilde krank&kol, yataklar ce conta setini nereden temin edebilirim? Borusan (samsun şubesi Kosifler) 1.050 euro fiyat çıkardı ve 15 gün gibi bir temin süreci verdiler, buna alternatif arayışı içindeyim, yardımcı olursanız memnun olurum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı sayman55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Savaş Hocam; Samsundan S.O.S.!!!! en ekonomik şakilde krank&kol, yataklar ce conta setini nereden temin edebilirim? Borusan (samsun şubesi Kosifler) 1.050 euro fiyat çıkardı ve 15 gün gibi bir temin süreci verdiler, buna alternatif arayışı içindeyim, yardımcı olursanız memnun olurum....
    Merhaba, aşağıdaki linke bir bakın. Umarım işinize yarar.
    http://www.motorworks.co.uk/vlive/Sh...=15&M=65&Ct=BA
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sayman55 Bempar.com.tr dan da bir fiyat alırsan iyi olur,

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    sevgili BMW kullanıcıları madem bende bir soru sorayım şu aşşağıda verdiğim linkteki 3. ürün bizim yani 2000 öncesi f650lerdeki arka tekerin üzrinde olan çamurluk parçasımıdır? resmini koymamışlar malum

yani bu parça mı? o ise hemen siparişi geçeceğim

http://www.motorworks.co.uk/vlive/Sh...BA_15_60_MA_70
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili BMW kullanıcıları madem bende bir soru sorayım şu aşşağıda verdiğim linkteki 3. ürün bizim yani 2000 öncesi f650lerdeki arka tekerin üzrinde olan çamurluk parçasımıdır? resmini koymamışlar malum

yani bu parça mı? o ise hemen siparişi geçeceğim

http://www.motorworks.co.uk/vlive/Sh...BA_15_60_MA_70
    "3 parçalı arka çamurluğun sol parçası" diyor,

Motosikleti
    savaş abi o zaman ordaki en alttaki 3 parçanında siparişini geçince tamamlanmış olacak anladığım kadarıyla doğrumuyum?
    peki burdan sipariş geçen oldu mu kaç günde geliyor?
    ANGARAJ

naregatsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    metzeller tourence ön arka iç lastikler dahil 640 tl fiyat aldım.Aynı yada benzer kalitede ürünü daha uygun fiyata bulabilrmiyim.
    ön:100*90*19
    Arka130*80*17

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    Alıntı naregatsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeller tourence ön arka iç lastikler dahil 640 tl fiyat aldım.Aynı yada benzer kalitede ürünü daha uygun fiyata bulabilrmiyim.
    ön:100*90*19
    Arka130*80*17
    Arka130*80*17[/QUOTE]
    bir hafta önce lastikleri değiştim. aslında lastiklerim görünüş olarak iyi durumdaydı; lastik diş derinlikleri vs. iyi görünüyordu, fakat beş yaşına gelmişlerdi.
    michelin anakee lastik taktırmayı düşünüyordum, ama baktım ki; iş, güç derken pek mümkün olmuyor yoldan çıkmak, ben de michelinin 150/70 rr 17 ve 110/80 r 19 lastiklerini taktırdım. asfalt performansı, viraj kabiliyeti çok iyi oldu ve titreşim azaldı. evet, evet titreşim biraz azaldı; tuhaf
    "metzeller tourence ön arka iç lastikler dahil 640 tl fiyat" ben de aynı fiyatı almıştım. michelinin görünüşleri daha çok hoşuma gittiği için tercihim michelinden yanaydı. şu anda üzerinde bulunan lastiklerin çok yakıştığını düşünüyorum. (arka lastik ebatı daha geniş) yaklaşık aynı fiyata taktırdım.
    motosikletinizi ağırlıklı olarak asfalt zeminde kullanıyorsanız size de tavsiye ederim.
    selamlar..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abi o zaman ordaki en alttaki 3 parçanında siparişini geçince tamamlanmış olacak anladığım kadarıyla doğrumuyum?
    peki burdan sipariş geçen oldu mu kaç günde geliyor?
    emin değilim ama onlardan birisi zincir koruyucu ,diğeri orta parça sanki takım olmaz bu durumda emin olmak için motorworks a bir mail atabilirsin.
    niye ikinci elden aramıyorsun bunları,özellikle polis çıkması motorlardan artan bir sürü parça var,bulabilirsin.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Ben de 2 ay önce aranıza katıldım, çoktur okuyorum fakat yazmamıştım. Bu sefer yazayım dedim.

Hepinize iyi sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    BMW F 650GS
    Savaş Bey Konu başlıklarıni baktım fakat bulamadım. Ön arka lastik basınçları ne olmalıdır? Oneriniz icin teşekkurler.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin değilim ama onlardan birisi zincir koruyucu ,diğeri orta parça sanki takım olmaz bu durumda emin olmak için motorworks a bir mail atabilirsin.
    niye ikinci elden aramıyorsun bunları,özellikle polis çıkması motorlardan artan bir sürü parça var,bulabilirsin.
    abi ikinci el sahibinden de 1 kişide buldum oda 200 lira fiyat istedi sağolsun bildiğin gördüğün duyduğun bir yer varsa ordan isteyelim hemen
    ANGARAJ

Motosikleti
    Nx250- F650- ps150- delight- cbf 150
    @Priapi
    Benim Yazandan gordugum kadarı ile ; tek kisi on 27 arka 30, cift kisi on 30 arka 33 psi.

Savas bey ; ContacSpreyle cozulmeyince, Abs buttonunun bulundugu plastik parcayı cıkardım, iki adet kablo baglı biri lehim yerinden cıkmıs, lehim le tutturdum sorun duzeldi, yalnız 3 degilde 4-5 saniye basınca kapatıyor gibi. Bilgi icin tesekkur ederim.

Lastik degistirme arifesindeyim lastiklerim 2007. piyasada stoklar dukenmis, metzeller exp tourance, bridgestone, trailwing veya batte wing gib modeller tukenmis, onerileriniz olabilir mi?

erdibasak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok...
    arkadaşlar merhabalar, benim size küçük bir sorum olacak. 2. el motosiklet alınacağı zaman yetkili servisler, arabaların yetkili servisleri gibi eksper raporu veriyor mu acaba? çünkü kendim anlamıyorum o kadar fazla, hiçbir ustaya da güvenmiyorum. bmw yetkili servisleri bakar mı acaba?
    Ömrüm, hayatım... Başak'ımmm...

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı usas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Priapi
    Benim Yazandan gordugum kadarı ile ; tek kisi on 27 arka 30, cift kisi on 30 arka 33 psi.

Savas bey ; ContacSpreyle cozulmeyince, Abs buttonunun bulundugu plastik parcayı cıkardım, iki adet kablo baglı biri lehim yerinden cıkmıs, lehim le tutturdum sorun duzeldi, yalnız 3 degilde 4-5 saniye basınca kapatıyor gibi. Bilgi icin tesekkur ederim.

Lastik degistirme arifesindeyim lastiklerim 2007. piyasada stoklar dukenmis, metzeller exp tourance, bridgestone, trailwing veya batte wing gib modeller tukenmis, onerileriniz olabilir mi?
    Hocam F650 ST kullanıyorum
    daha bugün lastik araştırmaya başladım. Benim lastikler de 2007. Önümüzdeki bahara kadar vakitleri var ama değiştirsem olur falan diye düşünüyorum.
    Buz motor ile iletişime geçtim.

Benim lastikler

Ön: 100/90 - 18
    Arka: 150/70 - 17 (orjinali : 130/80 - 17)

Bana gelen cevap mail'i

saygın hocam yine bildiginiz lastik size michelin pilot activi tavsiye edecegim yalnız ön 100*90*18 degilde 110-90-18 olarak var elimizde yanak yaklaşık 1 cm genişleyecek yol tutuş viraj konularında sıkıntı yaratmaz son süreçte fabrikasyon degerlerde 110 a döndü zaten arka lastik olarak 130 -140 -150 üç seçenekte mevcut 150 belki biraz agır gelebilir o nedenle tercih sizin olmak üzere 140 ebadı tavsiye ederim ön lastik fiatı 320 tl arka 130 olursa 270 140 ebat olursa 280 150 ebat olursa 300 bunlar liste fiatı peşinde %10 iskontosu var liste fiatını world finans ve bonusa 6 taksit yapabiliriz orya kargo olursa kargo bize ait burda taktırısanız sökme takma balans hizmetimiz var 30 tl ücreti var selamlar kazasız belasız
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Nx250- F650- ps150- delight- cbf 150
    Saygın bey bilgiler icin tesekkurler, ben biraz daha disli bir lastik dusunuyorum, toprak yollarıda sevmem nedeni ile...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    necdetbuz@hotmail.com

adresinden necdet beye ulaşığ isteklerinizi anlatırsanız yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı priapi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş Bey Konu başlıklarıni baktım fakat bulamadım. Ön arka lastik basınçları ne olmalıdır? Oneriniz icin teşekkurler.
    Kitabında ön:31 arka :34 yazıyor.ben öyle kullanıyorum.
    Bende bir sorunumu yazayım.Benzin istasyonlarındaki hava istasyonlarında lastiklere bir türlü hava basamıyorum.Hortum ucundaki metal kısımlar uzun olduğu için bir türlü sibopun ucuna denk gelmiyor.Siz bu işi nasıl hallediyorsunuz?

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitabında ön:31 arka :34 yazıyor.ben öyle kullanıyorum.
    Bende bir sorunumu yazayım.Benzin istasyonlarındaki hava istasyonlarında lastiklere bir türlü hava basamıyorum.Hortum ucundaki metal kısımlar uzun olduğu için bir türlü sibopun ucuna denk gelmiyor.Siz bu işi nasıl hallediyorsunuz?
    Lastik hava basınçları arka maşa veya o civarda bi yerde yazması lazım.. Motorun üzerinde bütün ince ayarlar yazıyor bildiğim kadarıyla. En azından ST'de öyle..
    Bu arada, lastik şişirme konusunda, o benzincilerdeki zamazingolar ön tekerlekte uygun yeri denk getirince oluyo, arka tekerlek için olmuyor, onu da zamazingoyu direk tersinden (hortumlu tarafından) cant telleri arasına geri geri park ettirmek sureti ile şişirilebiliyor.

Saygılar.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hava basınçları arka maşa veya o civarda bi yerde yazması lazım.. Motorun üzerinde bütün ince ayarlar yazıyor bildiğim kadarıyla. En azından ST'de öyle..
    Bu arada, lastik şişirme konusunda, o benzincilerdeki zamazingolar ön tekerlekte uygun yeri denk getirince oluyo, arka tekerlek için olmuyor, onu da zamazingoyu direk tersinden (hortumlu tarafından) cant telleri arasına geri geri park ettirmek sureti ile şişirilebiliyor.

Saygılar.
    teşekkür ederim.Ön tekerleği anladım ama arka tekerleği nasıl şişireceğimi tam olarak anlayamadım.Biraz açarmısın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler