Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    kahraman 34 arkadaşım motorun km sine göre benzin tüketimini hesaplarsan yanılırsın,çünkü km saati %20 civarında fazla gösteriyor.motorun km de 74tl yakması demek kurşunsuz süperin fiyatı 2.768ytl oldugunu düşündüğümzde 100 km de 2.68lt yakıt tüketimi demektir ki sen fabrika katalok değerlerinin (2.8 lt) bile altında kullanıyorsun demektir.Buda pek mümkün olan bişey değil malesef...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    yalana borcum yok yaptığım km belli aldığım benzin belli tamam %20 km saati yanlış olabilir onuda siz hesaplayın ben km saatinde yazan degeri verdim kaldiki bence km saati o kadar yanlış değil otobüsün 15 km olarak gittiği yolu ben 16 km civarı olarak gitti görüyorum o da bi şey değil
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

XanaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bu Ne
    Arkadaslar Ben Bır Asya Motor Almayı dununuyorum sızce ne yapmalıgım asya motor sızce nasıl suan yonden benım cok hosuma gııtı gorunumu cok guzel hele su classıc tarzı olan bır harıka motor guclerınden emın degılım sızce uzun yola dayanabılırlermı acaba :

Motosikleti
    asya 150t1
    xanax,asyalar motor olarak ve servis yedek parça yeterliliği ve yaygınlığı olarak,benim fikrimce gayet güzel,hemde bu fiyatlarla.klasik modeli gayet güzel ama uzun yol düşünüyorsan heryere gidebilirsin fakat sürat olarak 70-80 km hızı düzyolda,50km hızıda yokuşlarda geçebilmen oldukça zor.motor teknik olarak bir problem çıkarmıyor ama hız bence bazen sıkıcı olabiliyor.diğer çinlerle kıyaslarsan asya al derim.

arkadaşlar bende de as 150 t1 var benzin ibreleri kesinlikle hatalı ama şunu söyleyebilirizz 330-370 km 1 depo benzin le gidiliyor ben 330 km yi gördüm bilgilerinize sunulur

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı XanaX adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar Ben Bır Asya Motor Almayı dununuyorum sızce ne yapmalıgım asya motor sızce nasıl suan yonden benım cok hosuma gııtı gorunumu cok guzel hele su classıc tarzı olan bır harıka motor guclerınden emın degılım sızce uzun yola dayanabılırlermı acaba :
    Sevgili arkadaşım, aynı soruyu Mondial'in ya da bu motorların muadili başka bir motorun forum sayfasında sorsan herkes kendi motorunu övecektir. Bu nedenle forumu oku, araştır, kendin karar ver derim.

Bu motorlar hakkında söylenebilecek en önemli şey, fiyat/performans 'ının optimum seviyede olduğudur.

125T almayı düşünürsen, motoru 150T1 lerden daha düşük ama ağırlığı da daha düşük olduğu için yokuşları da katır gibi, harika çıkıyor, hiçbir problemi yok. İlk ivmelenmesi normal bir otomobilden çok daha iyi. Her yere girip çıkıyor, problemsiz. 150T1 veya 150T düşünürsen onlar da iyi, ancak hangisini alırsan al, yüksek sürat bekleme, bu tip motorlarla (küçük tekerlekli) zaten fazla sürat yapmak pek akıl karı değildir.

Genelde rodaj süresini (ilk 1000 km) fabrikanın önerdiği kurallara kullanıcının uymasıyla en sağlıklı şekilde tamamlayan Asya'lar (125T de dahil) düz yolda 100 Km sürate rahat rahat ulaşıyor. Bu motorlar şehir içi için ideal ama tabii ki uzun yol da yapabilirsin. Ben serviste Doğu Anadolu'dan 700 km yol gelmiş bir arkadaş görmüştüm. Problem yok. Dediğim gibi, yüksek süratllerde gelemzsin , zaten bu tehlikeli olur ama sonuçta gelirsin. Ancak sürat ve muhteşem bir çekiş gücü bekliyorsan 8-10 bin YTL daha fazla vererek başka bir motor alman gerekecektir. Bu fiyata bu performans ve bu keyif mükemmel. Şehir içi için mükemmel motorlar bunlar. (Hatta şu konuyu da düşün: İstanbul trafiğinde ve yollarında Ferrari de aynı gider, Anadol da)

Ayrıca Asya'nın bir avantajı da binlerce kullanıcısının forumda ve mail grubunda bilgi alış verişi yapabilmesidir. Genelde hiçbir markanın böyle sağlam bir grubu yok. Yolda Asya'cılar birbirine selam verir, detek olur, problemlerini paylaşır ve sorun olduğunda sorunlara beraberce çözüm bulurlar. Özellikle bu konuyu da dikkate almanı şiddetle tavsiye ederim.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar Seneye T1 in 250 cc olanı gelecekmiş galiba bu siteden görebilirsiniz http://www.gmimotorsports.com/produc...s.shtml?gmi407

Bir de ben 150 T modelini almayı düşünüyorum seneye Ankara bayiisi ile fiyatlar
    hakkında görüştüğümde şu an için fiyatlarda bir artış yapılmayacağını piyasadaki
    rekabet ortamı devam ederse fiyatların sabit kalacağını söyledi.

Dükkanın önündeki bir 0km AS 150 T'yi incelerken arka tekerin gayet güzel bir
    şekilde döndürülebildiğini ancak sağa sola 0,5 cm kadar boşluk yaptığını fark ettim.
    Bu normal midir ? Bütün motorlar böyle mi benim bildiğim boşluk varsa rulmanlar göbek mili falan bozulur.

Motosikleti
    hız olarak dogru 100-110 km civarı en fazla sürrat ama bazı durumlarda değişiyor ben bu gün 130 gördüm ( yol biraz aşşagıya dogru meyilli 1-2 km düz yol ) şimdi bazıları sallama diyebilir ama inanmayan varsa gelir burda görür.rodajdayken 2 kişi binilmedi ve gerek olmadıkça rampa çıkmadım ve ortalama 50 km civarı kullandım şu anda 2000 km'de.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    AS 125 T nin max hızı 110 km dir. Çünkü bu motor 9500 rpm de 7,2 kw yani 10 hp
    veriyor.Bu motorun 7000 devirde 80 km yaptığını varsayarsak 9500 de 108 yapar.
    siz 130 km hız yapmaya kalktığınızda ki bu hızı vites boşta yokuş aşağı salarak yapamazsınız. Motoru 11500 devirde çalıştırmaya zorluyorsunuz. Milletin çinli
    motor diye aşağıladığı motor bu devirde çalışıyorsa gerçekten sağlamdır.

Motosikleti
    rampalarda en fazla 80 yapabiliyor ama dediğim gibi yol aşagıya biraz meyilliyse hafif bir gaz vererek kendi kendine hızlanamsını bekliyorum ondan sonra kademe kademe artırıyorum bi anda yüklendinmi en fazla 100-105 olabiyor

nvd27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    saLcano yy150-t4
    arkadaşlar bendede as125t var. bende rodajına dikkat etmeye çalıştım ama ilk gün! 110 gördüm.. sonra yapmadım bidaha hız. motorum 2 haftalık ve şuan 1700 kmyi geçti. ama katır gibi maşallah hiç bir sorun çıkarmadı. bende pendikteki damla motoru kullanıyorum.. tuzlada oturduğumdan dolayı hem yakın geliyor hemde oldukça memnunum.. adamlar orda memur gibi çalışıyor.. motorumun tek problemi işte yüksek hızda sürekli gidince 2-3 dk soradan gaz yemiyo.. yawaşlamaya başlıyo. başkada bi ciddi sorunu yok. ama hızından oldukça menunum.. 2 kişi max 130 gördüm,tek kişi ise 140ı bitirdm.. tekken resim çekemedim ama 2 kişi iken çekilmiş videom war yollayabilirm

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    orcunemre,bir depoyla en fazla 250 km yapıyor demissin ben kırmızının dibindeyken 254 kmde benzin aldım daha depoda 3,5 litre benzin vardı yani full depoyla 370 km gidebiliyorsun

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    ChatnoiR, aynen katılıyorum. Bu motorlar 160 bassa o minicik tekerlerle ve hafif kasayla bu süratlere çıkmaktan çekinmeyecek arkadaşlar var. Nasıl göze alıyorlar anlamak zor. Rüzgar, çukur, yerdeki bir taş ya da tozlu bir viraj anında sizi asfaltla tanıştırabilir, lütfen limitleri zorlamayın, sürat istiyorsanız daha mantıklı bir motosiklet kullanın. Allah korusun zevk yapayım derken canınızdan olmak da var.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    asya 150t1
    nurguldemirbay arkadaşım,km tahminimce t1 için bu tüketim değerini hesaplama metodun doğru ama kataloğunda 2.8 lt/100km olan bir motorun(aynı motoru bende kullanıyorum ve amac ne motoru kötülemek ne de kimseyi karalamak) ki bu tüketim değerini fabrika tezgaha bağlı bir motorla hasaplıyor ve optimum şartlar sürücü tek kişi ve max 70kg,hız daima sabit 80km/h,rüzgar hiç yok ve lastik sürtünmesi en az olan kaymak asfalt dediğimiz bir yol farzedilerek,ayrıca hiç dur-kalk,ara hızlanma,fren ve yokuş vs.yani olumsuz şartların hiçbiri hesaplanmadan eldeediliyor.otomobil kullanıyorsan bilirsin kılavuzunda şehirler arası yolda 5.5lt/100km. tüketim değeri verilen bir otomobil hiçbirzaman 7lt nin altına düşmüyor.Bu değere yaklaşsa bile ototest sürücüleri ve otomobil yazarları ve eleştirmenleri bunu hayretle karşılıyor.Şimdi bizim motorların verisi 2.8 iken senin verdiği değere göre11lt:370km=2.97lt/100km çıkar.daha öncede savunduğum konu bizim motorlarımızın km saatinin yüksek göstermesi yakıt hesaplarımızı yanıltıyor.Eğer ki otobanda km sıfırlama taşlarıyla ibre kıyaslaması yaparsan bana hak verirsin sanırım...

Motosikleti
    bende daha önceleri kms aatini laf kondurmuyordum ama zamanlan belli oluyor dün üşenmedim ve hesapladım 1000 metre olan yolu benim as150t 1200-1300 metre arası birşey gösterdi buda demektirki benim km'de7-7,5 ykr'ye gittiğimi sanarken birden 9-9,5 ykr arası birşeye gittiğimi farkettim buda 100 km'de 3,3 veya 3,4 litre benzin eder.daha aşağısı olmuyor

kahraman34, aynen öyle. daha önceki sayfalarda da dediğim gibi yaklaşık %20 fazla gösteriyor

Motosikleti
    asya 150t1
    t1 kullanan diğer arkadaşlarla yaptığımız sohbetlere göre bizim motorlar kullanıma,trafik yoğunluğu yokuş ve süratle tek ya da iki kişi kullanıma göre ortalama 3 ila 3.5lt tüketim var.bu değer 150t lerde motorun daha hafif olması sebebiyle mutlaka biraz daha düşük olacaktır.Bu tüketim de okadar çok değil bence.Motorun verdiği keyif,trafikteki rahatlık ve ekonomisi düşünülürse ve motorseverlerin veya iş için mecburitetten kullananların 1.5-2.5 milyarlira fiyat aralığında senelerce mobiletlere mahkum edildiğini düşünürsek,bu fiyatlara bu teknoloji ve bu performans bulunmaz fırsat.ben verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla aldığımı düşünüyorum.hepinize kazasız ve keyifli sürüşler dilerim(havalar soğuyor aman giyiminize dikkat!!!!)

Motosikleti
    orcunemre haklısın verdiğin paranın karşılığını hakkıyla alıyorsun bizim bi arkadaş ramzeyden 1,250 ytl'ye mobilet almış benim as150t'nin 1850 ytl olduğunu duyunca kafasını duvarlara vuruyordu adam baya bi pişman motorun havası bile yetiyor

Motosikleti
    asya 150t1
    dediğin gibi motorların havası yetiyor,ben uzun yolda da kullanıyorum,daha birkez dahi yolda bırakacak,aldığıma pişman edecek bir sorunla karşılaşmadım.parça desen hem mekanik hem aksesuar bolbol var fiyatlar ucuz daha ne istenirki...

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar bugün benim t1'in km saatini test ettim.ben önde eşim arkada 20 km yol yaptık ikimizin de km sayacı aynı kmyi gittigimizi gösteriyordu.sadece benımkı 200 metre fazla gostermişti bu da 200 kmde 2 km farkediyor demektir ki bunu hata bile saymıyorum.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler