Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1.5 beygır ve bıraz gusel bı ses ıcın 800 ytl ye yakın para verılmesının cok bı manası yok bence..
    not:1.5 beygır dynoda gozuken kazanc..
    dolayısıyla ruzgar agırlık vs gıbı sartlar eklenınce sanırım bıraz daha dusuk olur..
    motor girl in sesı cıkmıo ejhehehea reyzınk alcam eeaheahaeh
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Efet honda bayiinde görmüştüm arrow egsozları fiyatları sitede 275euro diyor ara boru içinde 150euro demiş yane komple sistem 425euro mu?Çok gereksiz bir fiyat kanımca...Neticede getirisi bana kalırsa sesten başka bişe deildir..Yine de görmedim duymadım bilmiyorum..O para için çok gereksiz...

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4032195

İlandaki arkadas uygulamış...Acaba nasıl görmek lazım...
    AKIN FİDAN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtemelen sadece tüptür bu üzerindeki...
    Komple egzos Cbr'a farkettiriyor orası kesin... Fakat cbr'a değer mi orası tartışılır...
    Yani 800 ytl vermek yerine 2.000 verip Cbf250 aldığınızda zaten egzos'dan aldığınızın 5 katını cbf'den alıyorsunuz...

Ben de çok kararsızım şu an , Cbf250 mi yoksa Cbr'a devam mı bilmiyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden tavsiye etmiyorsun?
    Sen CBR 125 kullanan bir vatandaşsın. Eğer "cbr kullanırken ss makinalardan hoşlanmadığımı anladım" diyorsan tamam istediğini al cbf 250 de güsel seçim, çok dayanıklı ve güsel bir motor ama bana göre tek kusuru önündeki ampül farı Yani sana şu sebeble tavsiye etmiyorum, SS kullanan ve SS veya ST yolunda yürüyecek bir insan olarak düşündüğüm için tavsiye etmedim yoksa makineye bir falım yok yani. ;)

yani CBR 125 ss bir makina, görünüşü ile mükemmel ve gerçek bir ss gibi yorucu değil

Benim motosiklet felsefem şu;
    Motosiklet = Tip,Şekil,Görünüş = Sağlamlık

-------------------------

Ha bu arada GTR 250R hiç kullanmadım sadece aklıma ilk o geldi diye söyledim.
    Soda Ayran Cool

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Ben egzos konusunda kararsız kaldım.... Arrow leovince yada ercan egzos...

Sezon açıldı ve güçlü aletleri görünce dayanamıyorum daha tecrübe kazanmam için CBR' ile devam etmeliyim... Motorda bişiler yapmak amacındayım

Az önce 425€ egsoza değmez dediniz aslında haklısınız ama ne yapabilirim değişiklik için....
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sezon açıldı ve güçlü aletleri görünce dayanamıyorum daha tecrübe kazanmam için CBR' ile devam etmeliyim... Motorda bişiler yapmak amacındayım

Az önce 425€ egsoza değmez dediniz aslında haklısınız ama ne yapabilirim değişiklik için....
    valla ertech haklısın kardes hafta sonu r1 geldi ışıklarda yanıma bakıştık şöyle dedim abi ben gazı acmıcam buyur sen.güldü.seninde olur inşallah dedi.dayanamaman normal anlıyorum seni ama egzoslar da cok pahalı bilmem ki değer mi ne yapmalı?iyi düşün.ama maddi durumun da elveriyosa takıl kafana göre bidaha mı gelicen dünya ya dimi
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Valla aslna bakarsan ben cbr ile mutluyum diyorsan deiştirmeyi düşünmüyorsan bununla idare etmem lazım diyorsan.Git full performans egsoz al..Sora ön-arka lastik deişimi yap.orjinal lastiklerin yol tutuşları hiç iyi deil.Çok çabuk kayma yapıyor.Ciddi anlamda yol tutuşu iyi lastiklere ihtiyacı var.Sora şöle sağlam bir tankpad-jant kenarlarına motorun rengine göre şerit... :-) AAA neler yazdım ben böle kendim uygulamayı düşündüğüm şeyleri döküvermişim birden...Evdekiler cbr'ı alınca 2sene yenisini istemeyeceksin ona göre dediler..Çok paran varsa üstüne ekleyip alırsın dediler ne istiyorsan.Bende de olmayacağına göre takılacağım 1,5-2sene alacağım cbr ile..Bakalım bende ufak ufak masraf yaparım...Değecek mi göreceğiz...Şöle bir de performans hava filtresi..Ayrıca son hızı arttırmak için dişli deişimi bile olabilir...performans bujileri.hmmm...aklıma gelmiyor şimdilik bu kadar.
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    vaRRdı
    Bende şunları yapmak istiyorum ; Komple performans egsoz, performans hava filtresi, jant reflektörü (fosforlu sarı fosforlu yeşil gibi duranlardan), CBR CUP camı siyah, kuyruktaki tutma yerini siyaha boyayacağım, daha kaliteli lastikler (metezler, pirelli), tankpad (görkem unutmazsa ), harris silikon elcikler

Ama sezon sonu değiştirmeyide düşünüyorum...

Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok suspect farketmez.

özgür sana z750 yakışır
    ona keeway sl yakışır z750 benim

Eğer çakma egzos istiyorsan süper egzos yapan bir adam var yoshi taklidi yapıyor ama birebir... ona yaptırabilirsin... ama ben yinede ya hep ya hiç derim... ya yaptırma yada leo&arrow
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bende şunları yapmak istiyorum ; Komple performans egsoz, performans hava filtresi, jant reflektörü (fosforlu sarı fosforlu yeşil gibi duranlardan), CBR CUP camı siyah, kuyruktaki tutma yerini siyaha boyayacağım, daha kaliteli lastikler (metezler, pirelli), tankpad (görkem unutmazsa ), harris silikon elcikler

Ama sezon sonu değiştirmeyide düşünüyorum...
    Elcikler ve cam haricinde aynılarını demiştim...Bence çok yakışacak...Sağlam masraf yapacaksın eğer düşündüklerini yaparsan.Belki de 1sene daha cbr'a binmeye zorunlu kalabilirsin..Tahminen 1000-1500liraya mal olabilir çünkü sadece arrow full 425euro..lastikler ön-arka 300-400 olabilir tahmin ettim sadece hiç bir fikrim yok.Sadece geçende arkadas gt250ye arka lastik almış metzeller mt1 sanırım 500ytl imiş...cbr için bu kadar para istemezler sanırım kaliteli lastiklere...
    AKIN FİDAN

60€ pirelli mt75 ve 110€ pirelli sport demon.... cbr'a en çok yakışan lastikler

Komple egzos : 800ytl
    Hava filtresi : 90 ytl
    Jant Reflektörü : 20 ytl
    Ngk Iridyum Buji: 40 ytl
    CbrCup Camı: 130 ytl
    Arka lastik : 200 ytl
    Tankpad: 25 ytl
    Elcik : 50 ytl
    Depo kapak cover: 40 ytl

Toplam 1.400

ErTech

Eğer motorum bozulmasaydı şu an çok farklı bir çalışma görecektiniz motor üzerinde... Fakat ne yazıkki bozuk :( Motor çıkar çıkmaz çok farklı bir motor geliyo

Motosikleti
    vaRRdı
    arrow için 650 ye anlaştım ama hala kararsızım,
    hava filtresinin o kadar olacağını düşünmüyordum
    arka lastik biraz bekleyebilir
    CBR cup camında ısrarlıyım
    reflektörde de ısrarlıyım
    tankpad senden zaten (şaka tabiki)
    elcikte abartıymış oda beklesin

Görkem

hadi bakalım hayırlısı... çıksın artık şu motor yol yapalım yawww... olmuyoo böylee şehir içi şehir içi

ErTech

Çıkar çıkmaz yollardayız abi... Ben de patladım buralarda...
    Evet haklısın ben 48€ gibi düşündüm hava filtresi 48$ olacaktı...

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple egzos : 800ytl
    Hava filtresi : 90 ytl
    Jant Reflektörü : 20 ytl
    Ngk Iridyum Buji: 40 ytl
    CbrCup Camı: 130 ytl
    Arka lastik : 200 ytl
    Tankpad: 25 ytl
    Elcik : 50 ytl
    Depo kapak cover: 40 ytl

Toplam 1.400

ErTech

Eğer motorum bozulmasaydı şu an çok farklı bir çalışma görecektiniz motor üzerinde... Fakat ne yazıkki bozuk :( Motor çıkar çıkmaz çok farklı bir motor geliyo
    Bide bu liseteye ön lastik ekle de 1500ytl yap onu düz olsun Sağlam ön lastikle kuyruk kaldırılır rahat rahat
    AKIN FİDAN

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    lastık degısımı harıc hersey ok
    ama ıste o parayı bulsam cbfe gecerım..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

arkadaşlar naparsınız iyimisnz.. kafam bozuk benim yaa motor teknik bölüme de yazdım.yavaşlarken devir takılı kalıyor 4000 de.sanki bişey tutuyor burakmıyor saçma sapan bagırıyor

Jigle telini kontrol ettinmi? Gaz da takılı kalıyor olabilir... Bağırmasa elektronik sorun derdim... Ama en iyisi sen hemen servise göster

Sıcakken rolanti ayarıyla oyna... Mesela 4.000'de takılıyken; belki rolanti vidasındadır sorun... Bak bakalım... Vidada sorun yoksa karburatordedir...

benim jiglede garip yaa sabah çekince motr çalışmıyor.çallışıncada deviri çok düşürüyor.
    evet rolantyi sıcakken düşürme fikrin güzel.onu uyguladım.ışıkta bekliyordum devir yine takılı kaldı hemen elimi sokup vidayı çevirdim bikaç tur biraz bekledim yine düşmedi stop ettim motru mecburen.
    rolanti vidasından diyelim proplem , ozaman neden çalışr çalışmaz yükselmiyoda tin tin sayıyor
    ben servise gider

movistar

O zaman rolanti vidasından problem derim ben... Gaz telinden olsaydı rolanti ayarını çok düşürdüğünde kendiliğinden stop ederdi... Problem rolanti vidasında , e doğal olarak da karburatorde... Bizim cbr'ın bu rolanti vidası biraz lanet birşey...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler