Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşlar selam aranızda gerçek cbr ci kim varsa sözüm ona sorum ona arka tekere lastik metzeler 120 lik lastik takıcaz da benzini çok yermi sonra motor ilk kalktığı gibi hızlı ivmelenirmi? kötümü olur iyimi olur yazarsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur 35 almış olduğun ampul hakkında detay verebilir misin? Marka, model, nerden temin edebiliriz vs?
    ben bi tamirci arkadaşım var genelde italyan motor vb kaliteli motorların tamircisi onda taktırdım (çeşme'de)fakat ampullerin markasına hiç dikkat etmedim ama sizler için öğrenirim buraya not geçerim...parasına göre verdiği net ışık ve dayanıklılıktan memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:19 PM ----------

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motor son hızda yzf yı tokatlıyor
    onlarda kesici çip var diye biliyorum o sebepten öyledir ama bence biraz daha görüntüye kaçabilirlerdi cbr için...başlangıç motoru tamam da parası pek öyle söylemiyor
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı RedCarpet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse şuan tek eksigim eksozumdaki ezikler ve lastik kalınlaştırma meselesi.beyler barı burda biraz fikir verin kalın lastik ve eksoz konusunu nasıl halledebilirim.eksozum ezik ve hoş gözükmüyor tamiri varmıdır yoksa gidip bi preformans eksozmu alayım.lastiği nereden kaca bulabilirim ankaradayım ve bir tane dahi usta bilmiyorum cunku bu ilk motorum biliyosunuz.teşekkür herkeze keyifli sürüşler.
    Lastik konusunda genelde tercih ettiklerini duyduğum model michelin 130 luk pilot sport modeli fiyatından emin değilim ama 200 lira civarıydı sanırım. Eksozunun tamiri olur mu bilmiyorum görmeden ama olurda değiştiriceksen performans eksozu alman en mantıklısı çünkü orjinalinin fiyatı da yüksek.

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam aranızda gerçek cbr ci kim varsa sözüm ona sorum ona arka tekere lastik metzeler 120 lik lastik takıcaz da benzini çok yermi sonra motor ilk kalktığı gibi hızlı ivmelenirmi? kötümü olur iyimi olur yazarsanız sevinirim
    Gerçek cbr ciyim üzerime alındım demiyorum bu konuda iddalı değilim. Arka lastiği kalınlaştırdığında orjinaline göre max hızın düşeceği,bir miktar da olsa yakıt sarfiyatının arttacığı bir çok kişinin hem fikir olduğu noktalar. Zaten takanlar da bunu göze alarak taktıklarını söylüyorlar. Yine de gerçek cbr cı arkadaşlar yardımcı olucaklardır.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Motosikleti
    beyaz ampul takacaksanız ve gerçektende takılıyorsa philips diamon vision yada osram markalı ampulleri tercih ederim narvada var;)

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda genelde tercih ettiklerini duyduğum model michelin 130 luk pilot sport modeli fiyatından emin değilim ama 200 lira civarıydı sanırım. Eksozunun tamiri olur mu bilmiyorum görmeden ama olurda değiştiriceksen performans eksozu alman en mantıklısı çünkü orjinalinin fiyatı da yüksek.

Gerçek cbr ciyim üzerime alındım demiyorum bu konuda iddalı değilim. Arka lastiği kalınlaştırdığında orjinaline göre max hızın düşeceği,bir miktar da olsa yakıt sarfiyatının arttacığı bir çok kişinin hem fikir olduğu noktalar. Zaten takanlar da bunu göze alarak taktıklarını söylüyorlar. Yine de gerçek cbr cı arkadaşlar yardımcı olucaklardır.
    Dostum grenajları polisaj ile tamir edebilrdn sıfır gibi oluyor bcen grenajları cıakr ve macuncularda satılan plastik macundan cektir ki kırıldnda yapışıp aklsın aprçalar kırılmasın bundan sonrada tamir ettirmen daha kolay olur yeni grenaj almana gerek kalmaz

lastik için 120 takman performansı etkilemyior,Şayet bende var düz lastkli cbr125lerle nerdeyse aynı hatta otobanda gecıyor da kalkışta o kadar fark olmadıından anlaman imkansız 130luk taktıran arakdaşlar var ancak o zaman çekiş biras dusuyor cok az hissedıosun ondan dolayı ben 120 taktırmanı öneririm

Ampül için HIT Marka 5 tl ye gayet iyi aydınlatan farları tavsiye ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 PM ----------

Bu arada benm arka lastik ömrünü tamamlıyor ondan dolayı Metzeler lasertec taktıracagım ;)
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    kalkışta çok çok az bi fark olur, max hızdada 5-10km oynar ve bu hiç bir şey küçücük orjınal lastıkle gezmektense 120 yada 130 tak derim.benzinde lastıgın yere surtunmesı arttıgından oda az bişi artar...

ama h4 ampule gelınce takma derim bayağı benzin yakıo die duydum
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Arkadşalar bu arada full depo 320 km gitti daha içinde 1.4 litre benzn vardı nasıl iyimi performans ?

karma kullandm bazen devrli bazen cok az devrli.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 PM ----------

Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta çok çok az bi fark olur, max hızdada 5-10km oynar ve bu hiç bir şey küçücük orjınal lastıkle gezmektense 120 yada 130 tak derim.benzinde lastıgın yere surtunmesı arttıgından oda az bişi artar...

ama h4 ampule gelınce takma derim bayağı benzin yakıo die duydum
    Sen git CiTiTuFiftiAr topicine

Motosikleti
    honda pcx 125
    abi ya bu cbrler düz yolda 10ü geçemio diolar doğrumu hatta geçen bi cbr yi solladım e-5 te

Motosikleti
    gecmio birader gecmez bu CBR, Haysun - Kanuni deil

Motosikleti
    cbr_125
    dynner teşekkür ederım kardeşim ama tamirden pek anlamıyorum elime yüzüme bulaştırmaktansa bir ustaya yaptırıcam.zaten aldım 2 parca grenaj. bu akşam batıkentte bi ustaya götürdüm motoru bana en ufak arızalar ve kırıklar için komple değişim gerektiğini soyledi ve 400 lira işçilik istedi + masraflar 800 bulur dedi apıştım kaldım.iyi ve pratik çözümler üretebilen bir usta aranıyor ankarada haberiniz olsun.

Motosikleti
    o usta sana ne için 400 lira istedi açıklayıcı anlatırsan sevinirm

Motosikleti
    honda pcx 125
    o usta sana ne için 400 lira istedi açıklayıcı anlatırsan sevinirm
    adam motoru baştan yaratıo custom cbr yapcak heralde

Motosikleti
    cbr_125
    adama giderken amacım eksozu ve tekerleri değiştirmekti. + aldıgım 2 parca grenajı takacak ve diger grenajlarımdaki ufak cizikleri rütuşlattıracaktım. bunun içinde bütcem 300 _ 350 civarıydı ama evdeki hesap ustaya uymamış olacakkı usta motora soyle bi bindi baktı 400 lira alırım dedi.+ masraf deyınce bende sordum nedir + masraf?? grenajı almış getirmişim onu takacaksan diğer yerlerede rütuş yapacaksın olay bu ne masrafı?? ben ömrümde boyle bi usta degıl boyle bi adam gormedım

Motosikleti
    yani adam 2 teker deişcek eksozu deiştrcekmi el mı atcak blmıyorm 2 parca grenajı takcak 400 alcak. al işte örnek türk ustalık taslamak.

Arkadaşım 2 tekeri en fasla 30-40 liraya deiştrrsn. grenajları sen takarısn cok kolay vidalılar zaten. ekzostta kolay aslında bi ustaya git sor bu ne ya adam sanki full deişim yapoıo motora

Motosikleti
    cbr_125
    diyorumya ben boyle adam görmedim diye abartmıyorum.sordugun soruya bile cevap vermeyen cinsten bir adam.adamın tamahı yok yanı senden alacagı paraya.begenmıyosan git hesabı yapıyo maddi durumu iyi olsa gerek.

Motosikleti
    Arkadşalar bu arada full depo 320 km gitti daha içinde 1.4 litre benzn vardı nasıl iyimi performans ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 PM ----------

sen ciddimisin abi ya vay be bu demek olurki 10 tl lik benzinle 100 km yol gitmek demek e zaten today bu kadar gidiyor:D nasıl oluyor all aala o zmaan bizim todayler çok yakıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 PM ----------

120 lik güzel diyorsunuz ok peki 120 lik 600 RR ın lastikleri varya kabak gibi görünüyor o tarz 120 lik cbr 125 e varmı michelinin? yada ne blim başka markaların

Motosikleti
    o lastiklerden var ancak onlar pist alstigi ve ebat ince olduundan göt ata ata dönersin kavşakları

şöyle düşün senn motor hep dip gazda zorluorsun doal olarak fasla yakıyor normal kullanımda az yakar gene

Motosikleti
    o zaman o lastikden uzak dur diyorsunuz dişli al diyorsun o tamamdır peki kaç kuruş ortalama birde today için evet öyle valla demekki ondan çok yakıyor ama olsun ya oda güzel gene böylede yaksın yeter cbr 125

Motosikleti
    CBR 125

Gider. Bende 220 - 330 arası gidebiliyorum. Yoluna, hızına ve gazına göre değişiyor. Ayrıca 98 oktan alırsan, daha performanslı olur ama çok yakar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:29 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:28 AM ----------

o zaman o lastikden uzak dur diyorsunuz dişli al diyorsun o tamamdır peki kaç kuruş ortalama birde today için evet öyle valla demekki ondan çok yakıyor ama olsun ya oda güzel gene böylede yaksın yeter cbr 125
    130 bile takan var ancak bence120lik kalın gelebilir. En fazla 120lik, CBR'a göre ideal arka lastik ölçüsü 110 olmalı diye düşünüyorum. Pirelli MT75 tavsiye ederim. 70Euro civarında bir fiyatı var.

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı thecrasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gider. Bende 220 - 330 arası gidebiliyorum. Yoluna, hızına ve gazına göre değişiyor. Ayrıca 98 oktan alırsan, daha performanslı olur ama çok yakar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:29 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:28 AM ----------

130 bile takan var ancak bence120lik kalın gelebilir. En fazla 120lik, CBR'a göre ideal arka lastik ölçüsü 110 olmalı diye düşünüyorum. Pirelli MT75 tavsiye ederim. 70Euro civarında bir fiyatı var.
    1 depo ile 355 km gittim. Benzinliğin yanından geçerken alıyım dedim Yoksa eve gidecek kadar kalmamıştı. Bir ara hastalık olmuştu her depoda ölçüyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler