Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birilerine lazım olur diye yazıyorum. Hava malum yağmurlu diye amortisöre çok çamur bulaşmıştı bende temizlemek için benzinliğe girdim ve su tuttum arka amortisöre bol bol ve inanılmaz bir gıcırtı başladı. Ustama gittik ve arka çamurluğu söküp amortisörün bağlantı noktalarına ve maşanın gövdeye bağlandığı yere sıvı gres sıktık gıcırtılar kesildi şükür.
    hocam Allah razı olsun bu ve bu tarz tecrübeler hepimize lazım paylaştığın için teşekkürler
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam Allah razı olsun bu ve bu tarz tecrübeler hepimize lazım paylaştığın için teşekkürler
    amin kardeşim Allah hepimizden razı olsun.
    Malatya CBR bunu beğendi.

Bir hız denemesi yapılmış 125cc ile https://www.youtube.com/watch?v=KC0Nv1BhfEc

Alıntı nigraleon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hız denemesi yapılmış 125cc ile https://www.youtube.com/watch?v=KC0Nv1BhfEc
    ne diyelim,helal olsun. ben henüz yokuş aşşağı bile max 125i gördüm.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diyelim,helal olsun. ben henüz yokuş aşşağı bile max 125i gördüm.
    149 yaptım bende en son bayağı bi yokuş aşağıydı ama :D
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

Motosikleti
    CBR 125R
    aman arkadaşlar bunları izleyip gaza gelmeyin bardak kadar silindir motoru geçtim size bişey olmasın. 110-120 son hızıdır bu motorun.

SalihB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    arkadaşlar merhaba ismim Salih 23 yaşındayım forumda ve tabiiki motor dünyasında yeniyim bursada oturuyorum. 1-2 sürüşüm dışında motorla tecrübem olmadı ehliyetimde yok.Cbr 125 almaya karar verdim. sıfır almayı düşünüyorum burak sürücü kursu varmış vitesli motor kursu veren hafta içi orasıyla görüşmeyi düşünüyorum. değerli tavsiye ve önerilere ihtiyacım var hem sohbetimizi edelim varsa bursalı arkadaşlarla görüşelim hem karşılıklı bilgi alışverişinde bulunalım
    Oyuna 2 kap ile başlarsın. Biri şans dolu, diğeri boş. Amaç; dolu kaptaki şans bitene kadar, boş kabı deneyim ile doldurmaktır.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı SalihB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ismim Salih 23 yaşındayım forumda ve tabiiki motor dünyasında yeniyim bursada oturuyorum. 1-2 sürüşüm dışında motorla tecrübem olmadı ehliyetimde yok.Cbr 125 almaya karar verdim. sıfır almayı düşünüyorum burak sürücü kursu varmış vitesli motor kursu veren hafta içi orasıyla görüşmeyi düşünüyorum. değerli tavsiye ve önerilere ihtiyacım var hem sohbetimizi edelim varsa bursalı arkadaşlarla görüşelim hem karşılıklı bilgi alışverişinde bulunalım
    merhaba salih hoşgeldin. İlk motorunu sıfır alma düşürdüğünde falan makine çizilir çok üzülürsün. Bir de sıfır motora rodaj yapmak gerekir 1000 km boyunca sen daha yeni olduğun için rodajı sağlıklı yapamazsın ve motorun sıkıntı çıkarır. Sıfıra vereceğin parayla tertemiz bir ikinci el ve bir takım lastik alırsın benim görüşüm. Sıfır motorun üstünde gelen lastiklerle fren tutmuyor bildiğin.

Motosikleti
    CBR 125R
    hoşbuldum. işin aslı bayağı niyetine girdim sıfır istiyorum birkaç kitap ve ekipmanda araştırdım. ehliyetin ardından sürüş eğitimi almayı planlıyorum. rodajı hatırlattığın iyi oldu bu süre içinde onuda iyice öğrenirim. bu ve bu tarz bilgilere hatırlatmalara ihtiyacım var teşekkürler
    Oyuna 2 kap ile başlarsın. Biri şans dolu, diğeri boş. Amaç; dolu kaptaki şans bitene kadar, boş kabı deneyim ile doldurmaktır.

bende bursadayım. aşağı yukarı aynı durumdayız. hatta benim hiç motora binmişliğim yok. benim sevdiğim tarz ise enduro, yalnız malum motor konusu derya deniz. yardımcı olacak birisi olsa süper olacak.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkdaşlar bende de CBR-125 R 2005 Model var benim motorun önde çekme var sizdede varmı 1.vites çok zorluyor gibi motoru birde 2005 model için orjinal parçaları netten hangi siteden bulablirim

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı virtue100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bursadayım. aşağı yukarı aynı durumdayız. hatta benim hiç motora binmişliğim yok. benim sevdiğim tarz ise enduro, yalnız malum motor konusu derya deniz. yardımcı olacak birisi olsa süper olacak.
    küçük cc enduro yok zaten önce bunu al öğren sonra enduroya geçersin. ikinci el temiz cbr isterseniz yardımcı olurum.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük cc enduro yok zaten önce bunu al öğren sonra enduroya geçersin. ikinci el temiz cbr isterseniz yardımcı olurum.
    yardımlarınızı bekliyorum-z 2. el çok daha mantıklı olacak temiz güzel bir cbr125 arıyorum 1 - 1.5 sene kullanıp bu arada iyice öğrenip hızlıca elden çıkartabileceğim bir motor istiyorumki maddiyat düzeldiği gibi değiştircem

Fren modülü kullanan var mı? Bilgi verir misiniz

Motosikleti
    Rks titanic 150
    İyi günler herkese
    Arkadaşlar 2007-2010 arası 4 4500 e bir cbr 125 r mı alayım yoksa 2013 model falan bir tvs mi?
    cbrnin sorun çıkartmasından korkuyorum bu modelde 20-30 bin km arası kullanan varsa arıza çıkartıyor mu çok bilgi veren olursa sevinirim.
    Malatya CBR bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı Mhdrift41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese
    Arkadaşlar 2007-2010 arası 4 4500 e bir cbr 125 r mı alayım yoksa 2013 model falan bir tvs mi?
    cbrnin sorun çıkartmasından korkuyorum bu modelde 20-30 bin km arası kullanan varsa arıza çıkartıyor mu çok bilgi veren olursa sevinirim.

Güncel soruuuu

Atormentado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 Sfc Snappy x -- Yamaha Yzf r25
    Selamin aleykum arkadaslar size bir sorum olcak 1.5 senedir 100 cc cup suruyom yas 19 hala lise öğrencisiyim 😆😆 Daha once 500 km kadar ybr 30 dk kadar cbr 250 kullandım cbr 125 almayi dusunuyorum motordan cabuk sıkılma gibi bi durum olurmu

Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel soruuuu
    Dostum motor deneyimim yok lakin bunlar ömrü olan araçlar parça sıkıntısı çıkarır ki kaç yıllık almayi düşünüyorsun daha yeni tvs daha az sıkıntı çıkarır ve satarken daha rahat satarsınız gibi

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Mhdrift41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese
    km sorun değilde o kadar cılız motor alacağına apache al daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı Atormentado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamin aleykum arkadaslar size bir sorum olcak 1.5 senedir 100 cc cup suruyom yas 19 hala lise öğrencisiyim 😆😆 Daha once 500 km kadar ybr 30 dk kadar cbr 250 kullandım cbr 125 almayi dusunuyorum motordan cabuk sıkılma gibi bi durum olurmu
    Tamamen sana bağlı ama o kadar da sıkıcı değil.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Enjeksiyonlu olmasi, arka freninin disk olmasi, daha spor görünüşte olmasi sebebiyle, z-one-s 180 i satip 2008-2009-2010 model civarı.
    25.000 km civari bir cbr almayı düşünüyorum.Alsam sorun cikarir mi diye kuşkum var sonuçta 6 senelik motosiklet.Bendeki z-one-s sorunsuz çok memnunum şu an 15 aylık falan motosiklet.Pişman olurmuyum başımı ağrıtır mı eski cbr?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler