Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Merhaba arkadaşlar inşallah önümüzdeki aylarda ilk motosikletimi alacağım şu anda bir arabam var ama artık yakıt fiyatlarına can dayanmıyor. Ve motosiklete de merak sardım. Ateş bacayı sardı artık yani. Daha önce hiç motosiklet kullanmadım. Ama her gün aktif olarak araba kullandığım için en azından mantık kısmını biliyorum. Umarım motosiklette de başarılı olurum. :D

Bu güne kadar hep TVS Apache 150 düşündüm. Sebebi az yakması, güçlü olması, fiyatı ve görüntüsü. Fakat titreşim sorunu olması ve ikinci eli hep kafamı karıştırdı. Bir de soranlara Honda kullanıyorum demek vardı diyorum. Her gün vaz geçip her gün geri dönüyorum. :D

Bir diğer ihtimal ise tabiki CBR 125R. Sorun ise şu ki benim gibi bir üniversite öğrencisi için yeni kasalarının fiyatları fahiş kalıyor. Aslında istesem alırım alırım ama parası için bir kaç ay gecikmeli olur. Ve yatırıp kaldırmaktan da korkuyorum. Ne de olsa yeni başlayacağım. Motora yazık olabilir. Aslında olsun yazık ama yedek parça fiyatları açısından çekiniyorum.

Tam burada eski kasalarına bakıyorum... Öğrenirim, 125'likte hevesimi alırım, belki 1-2 yatırır kaldırırım sonra param olursa yeni CBR250R alırım diyorum. Tamam eski kasalar biraz daha cılızlar fakat ben de pek iri değilim. Boyum 1.72, kilo 62. Dolayısı ile motor bana saplanmış gibi görünmeyeceğim belli. Bu makinada çekincelerim ise yeni kasa ile farklarını bilmemem. Yani daha fazla yakar mı? İkinci eli nasıl? Yedek parçaları yenisi ile aynı fiyatlarda mıdır? Sorunlu aletler midir? Uzun yola gidilir mi? Titreşimi var mıdır?

Sonuç olarak bu 3 seçenekten hangisinin en ideal olduğunu düşünüyorsunuz? Ybr ve Cbf önermemenizi rica ediyorum. Kendileri hakkında yeterli bilgim var. Bilmediklerimi de siz tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Sabırla okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Riptalon, aynı durumdayız. Ben de üniversiteye bu sene başladım. Babam araba almayınca kızıp kendime bir doğan aldım 4bine, yani arabadan nefret ettim seni bilmiyorum. 1 hafta dayanabildim sadece. Arabaya bindiğimde içimden sanayiye gidesim geliyordu ki 1 haftanın 3 gününü orada geçirdim zaten. Motosiklet tecrübem yok scooter ve eski vitessiz motosikletler dışında. Ben 2 aydır bekliyorum paramı denkleştirmeye gidip alacağım inşallah. Korkma motosiklet çok hafif, yatıracağını sanmıyorum.TABİ ALIR ALMAZ TRAFİĞE ÇIKMAZSAN, YEDEK PARÇALARI PAHALI AMA YENİ MAKİNA NE KADAR MASRAF ÇIKARABİLİR Kİ? TRAFİK BİLGİN VAR GİBİ GÖRÜNDÜĞÜ KADARIYLA BİLEN BİRİYLE 2 SAAT ÇALIŞ HİÇBİR SIKINTIN KALMAZ ZATEN ÇOK KOLAY KULLANIMLI BİR MOTOSİKLET. ÇOK AZ YAKIYOR FORUMA BAKTIYSAN KANAAT GETİRMİŞSİNDİR. AMA MALUM ÖNÜMÜZ KIŞ YAĞMUR YAĞIŞ BİZİM İÇİN ZOR OLACAK VE SOĞUK. YENİ KASA ALMAKTAN KORKMA BENCE. İNŞALLAH BAYRAMA VEYA BAYRAMDAN SONRA ALIYORUM. TİTREŞİMİN ARKADA VE AZ OLDUĞUNU DUYDUM. UZUN YOLA GİDİLİR AMA NE KADAR UZUN BİR YOL? TABİ MOLA VERMEN GEREKECEK. BEN DE MOTOSİKLETTEN HİÇ ANLAMIYORDUM BU FORUMDAN GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM. YANLIŞIM VARSA ARKADAŞLAR DÜZELTİR ZATEN. KALİTE = HONDA.
    [B]Honda, hayat onda.[/B]

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motoru yatırıp parça fiyatlarından korkan arkadaşlar eski kasa almasın.eski kasanın fiyatları çok uçuk.Birkaç sayfa geride bitakım parça fiyatlarını yazdım.ben motorumu satmadan önce değiştirmiştim parçalar bedave denecek kadar ucuz yeni kasada.Ayrıca bu motorla uzun yola gidilir ama ne kadar gidilir diye bişey yok.Dünyayı bile gezersin,yeterki bakımını aksatma.Her türlü uzun yola gelir.Ben 9000 km boyunca kendim bir kere bile titreşim hissetmedim sürekli olarak.Artçı için hafiften olabilir.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren balatasını değiştirdim geçen anes motorda. benim motor 2011 3. ayda elimdeydi yani sitede yeni kasaya en erken sahip olan benim. o yüzden fren hidroliklrinide değiştiriyim dedim servise girmişken.

Diyolag ve olanlar şöyle.

+Ben: ben fren hidroliklerinide değiştirmek istiyorum
    - eleman: niye?
    + 1.5 yılı geçti bunların en geç 2 yılda bir değişmesi lazım
    - hiç gerek yok abi bence
    + yok yok değiştirin çok zahmetlimi bişeymi
    - yok abi ben fiyatını sorup geliyim uygundur yani
    + ok
    -15 lira
    + tamam değiştirin

Bi su alıp geldim, hızlıca döndüm bakmak içöin ne yapılıyor diye kapaktan ekleme yapıyor gizlice sanki

+ nooldu değiştirildimi? (gördüğümü farketti)
    - abi hiç eksilme yok rengide tertemiz bak gerek yok gerçekten
    + bu kimyasal bi madde sonuçta bir süre sonra özelliğini yitirir
    - Sen fazlada yol yapmamışsın(10k) kuryeler bi geliyo buraya 6 ayda rengi kapkara oluyo fren yağının onları değiştiriyoz ama senin gerçekten gerek yok yani gerçekten(kapagı açıp rengini gösteriyor

Serviste 2-3 motor bile yok bomboş ama adamlar 50 takla atıyor bir işi yapmamak için daha fazla uğraşamadım iyi dedim

Ön balata artı işçilik 68 tl alındı fiyat soracak olan varsa
    hocam bütün servisler böyle ya hele pendik güngör motor aman allah korusun, motorları düşürmek mi dersin 15-16 yaşında çocuklara iş yaptırımak mı dersin daha neler neler...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar inşallah önümüzdeki aylarda ilk motosikletimi alacağım şu anda bir arabam var ama artık yakıt fiyatlarına can dayanmıyor. Ve motosiklete de merak sardım. Ateş bacayı sardı artık yani. Daha önce hiç motosiklet kullanmadım. Ama her gün aktif olarak araba kullandığım için en azından mantık kısmını biliyorum. Umarım motosiklette de başarılı olurum. :D

Bu güne kadar hep TVS Apache 150 düşündüm. Sebebi az yakması, güçlü olması, fiyatı ve görüntüsü. Fakat titreşim sorunu olması ve ikinci eli hep kafamı karıştırdı. Bir de soranlara Honda kullanıyorum demek vardı diyorum. Her gün vaz geçip her gün geri dönüyorum. :D

Bir diğer ihtimal ise tabiki CBR 125R. Sorun ise şu ki benim gibi bir üniversite öğrencisi için yeni kasalarının fiyatları fahiş kalıyor. Aslında istesem alırım alırım ama parası için bir kaç ay gecikmeli olur. Ve yatırıp kaldırmaktan da korkuyorum. Ne de olsa yeni başlayacağım. Motora yazık olabilir. Aslında olsun yazık ama yedek parça fiyatları açısından çekiniyorum.

Tam burada eski kasalarına bakıyorum... Öğrenirim, 125'likte hevesimi alırım, belki 1-2 yatırır kaldırırım sonra param olursa yeni CBR250R alırım diyorum. Tamam eski kasalar biraz daha cılızlar fakat ben de pek iri değilim. Boyum 1.72, kilo 62. Dolayısı ile motor bana saplanmış gibi görünmeyeceğim belli. Bu makinada çekincelerim ise yeni kasa ile farklarını bilmemem. Yani daha fazla yakar mı? İkinci eli nasıl? Yedek parçaları yenisi ile aynı fiyatlarda mıdır? Sorunlu aletler midir? Uzun yola gidilir mi? Titreşimi var mıdır?

Sonuç olarak bu 3 seçenekten hangisinin en ideal olduğunu düşünüyorsunuz? Ybr ve Cbf önermemenizi rica ediyorum. Kendileri hakkında yeterli bilgim var. Bilmediklerimi de siz tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Sabırla okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim.
    Söylenecek çok sey var aslında ama elimden geldiğince söyleyeyim.

1- Yakıt Konusu : Şu anda kmde 0,112 kurus yakmatayım(2008 model 1-2 sayfa geride motorun resmlerı filanda var)
    2- Parça Konusu: Eski kasaların Parçaları derken(Grenajlar) Motorun kendi parası kadar. Full Grenaj Takımı Alt sakal sağ sol komple: 900 tl fiyat cıkarttılar.(değiştircemden değil sormak amaçlı sormustum. )
    3- Titreşim: Artçıya hiç sormadım. Ben öyle ahım şahım bir titreme hissetmedim.
    4- İkinci El : Temiz Bakımlı Olursa İkinci el motor neden düşünülmesin? 12000 Kmde Aldım ben motoru. Allaha Şükür Benım dısımda yaptıqım hatalar yüzünden bi sorun vermedi( Hatada Sinyalleri Led taktık. Motor uyum sağlamadı. sonucta Honda bızden akıllı aküyü yiyip duruyodu. meğersek bundanmıs. sımdı normal ampüllü ile devam.)
    5- Uzun yol Gidermi: Vallaha sabırlı isen ve ben çok hızı sevmıyom dersen dünyayı dolaşırsın. + Su soğutmalı motorsiklet.+düzde 120-130 çok rahat görürsün az bi rampada 140-150 görürsün. videolarda var zaten nette.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha

Merhaba arkadaşım. Bende öğrenciyim ve cbr125 hastasıyım. Fakat şöyle bir durum var. Aslında cbr125 alıcaktım ama dediğiniz gibi beni korkutan parça fiyatları oldu. Adı Honda olduğu sürece 2.elinde hiç bir zaman sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Allah'ın izniyle bugün Ybr125 aldım ve çok mutluyum. Neden Ybr dicek olursan; Cbf150 yağ yakan bir motor. Her ne kadar RACİNG hastalığı bende de olsa ufak motorla başlamakta fayda var. Bende scooter olsun vitesli olsun motor kullandım fakat ahım şahım bir motor kullanmışlığım yok. Kaldı ki sen scooter bile kullanmamış bir arkadaşımızsın. Yanlış anlama asla seni küçümsemiyorum fakat cbr125'in yada genelleme olarak Honda adı altındaki çoğu motorun parçaları pahalı ve el yakıcıdır. Bnun sebebi biraz kalitesinden, biraz adını duyurmasından, birazda kendini beğenmişliğinden kaynaklanıyor bence. Neden ne alaka dicek olursanız. Adamların kafasında ki düşünce şu bence, Benim adım HONDA, herkes beni kaliteli vb şekillerde tanımış herkes bana güveniyor motor alırken herkes ilk benim kucağıma geliyor. Çünkü adım var, ikinci elim sağlam, kaliteliyim. Bu kendine olan güveninden dolayı motosiklet satıyorlar. Fakat parça fiyatları dediğim gibi el yakıcı. Sen her ne kadar düşmem etmem desen de daha acemi bir kişiliğin olucak motor üzerinde. İllaki düşüceksin. Çünkü şuanda motor üzerinde viraj dönerken nasıl bir pozisyon alınacağını, viraja girerken vücüt,kafa,göğüs pozisyonunun nasıl olacağını bilmediğin için viraj dönerken yere bakıcaksın büyük ihtimalle ve aaa düştüm ahaaaaaa gidiyorum derken Allah korusun acı son. Sonra hem kendini maddi açıdan hemde manevi açıdan zarara sokucaksın. Bence bir süreliğine egolarını, zevklerini ve içinde seni cbr125 alman için tahrik eden sesi bir kenara bırak ve mantıklı düşün. Ben Ybr125 aldım mutluyum. 2.elide fıstık gibi. Her ne kadar Ybr, cbf önermeyin desende ben sana öneriyorum. Sonuçta o motor dünyada tek değil, sonuda gelmicek o motorun. Ybr ile yani işin özeti bir bakıma Ybr olmasa bile GRENAJSIZ bir motor ile başlamanı tavsiye ediyorum. Düşmem diye düşünme ne zaman neyin çıkacağını bilemezsin. Profesyonel 1000cc ve üzerinde ki motosiklet yarışçıları bile kaza yapıp ölürken motora yeni başlicak bir arkadaşımız, kardeşimiz olarak kendine çok güvenip hallederim, düşmem tarzında düşünme. Doğru sen hiç düşmezsin. Profesyonel olabilirsin, ama yollarda onca trafik canavarı ve tecrubesiz, 14-15 yaşında serseri tipler araba kullanırken kendine güvenip sonradan kötü bir durum olduğunda altından kalkamayacağın bir durum için cbr125 almaya yeltenme bence. Dediğim gibi Ybr al keyfine bak. Yıllarca Ybr sür demiyorum sana ama en azından bir 10.000/15.000 km kullan. Her ne olursa olsun. Motor önemli değil, parada önemli değil. Ailen için senin için para denilen kağıt parçası elinin kiridir. Fakat sen ailen için herşeyden önemlisin ve bence kendini önemsemelisin.

Mkync bence bu yazdıklarımı zahmet olmazsa sende bir oku. Sende genç bir kardeşimiz arkadaşımız ve motora gönül vermiş birisin. Hayat, yaşam o kadar ucuz olmamalı. Bence tekrardan bir düşün derim.

Kasadan başka ne farkları var anlamıyorum? CBR'a binen ölüyor da YBR'a binen ölmüyor mu?

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Mkync adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasadan başka ne farkları var anlamıyorum? CBR'a binen ölüyor da YBR'a binen ölmüyor mu?
    Tamam arkadaşım sen Cbr125 al. Polemik yapmicam. Boş yere ortam gerilmesin. Yazdıklarımdan birşeyler anlamak isteyenler anlicaktır. Hayırlısını dilerim hakkında. İnşallah kavuşursun istediğin motora.

Hayır polemik falan yok ortada. Honda'nın parça fiyatlarının pahalı olması olayından başka küçük farklar dışında bir farkı olmadığını düşünüyorum ben sadece. Teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Mkync adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır polemik falan yok ortada. Honda'nın parça fiyatlarının pahalı olması olayından başka küçük farklar dışında bir farkı olmadığını düşünüyorum ben sadece. Teşekkür ederim iyi dileklerin için.
    Benim ybr tavsiye etmem dreksiyon turu cbr125'ten daha fazla. Cbr125'ten daha hafif. Ben ybr125 öneriyorum. Honda'nın adı varsa Yamaha'nında adı var. Aldığın zaman elinde kalmaz. Düşürürsen hem maddi olarak hemde manevi olarak canın fazla yanmaz. Dediğim gibi dilerim istediğine kavuşursun.

kagy48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125/'12
    Arkadaşlar bende motorumu yeni sattım (2011 İnnova) şu aralar bekleyişteyim büyük ihtimal cbr 125 gibi duruyor yeni kasa. Motoru sürüp etmişliğim var o konuda sıkıntım yok.
    Fakat bence direkt olarak CBR 125 ile başlanmamalı. En azından 6 vitesli debriyajlı bir motor. Ve hacmine göre oldukça da kalıplı bir motosiklet.
    Daha önce vitesli motor sürmemiş bir adam kesinlikle trafikte strese girer vitesi karıştırır, motoru stop ettirir, gazı fazla açar birinci viteste motor altından kaçar vs...
    Bence insan trafikteyken motora hiç bakmamalı. Hissetmeli yani sesinden hızından. Acaba kaçıncı vitesteyim? Sinyal nerede? vs gibi şeylere kapılmamalı. Hele ki büyük şehirde yaşıyorsa.
    Diyeceğim o ki öncelikle bir scooter; mesela Spacy. Yanına da koruma demiri. Spacy ile düş kalk istediğini yap satacağın zaman demiri sök ve sat yani, yeter ki trafiği öğren

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Honda Raceing. Dönerken azacık yatıvercen üstüne Hondaaaaaaaaaaaaaaaaa C-B-R 125 RR
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım. Bende öğrenciyim ve cbr125 hastasıyım. Fakat şöyle bir durum var. Aslında cbr125 alıcaktım ama dediğiniz gibi beni korkutan parça fiyatları oldu. Adı Honda olduğu sürece 2.elinde hiç bir zaman sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Allah'ın izniyle bugün Ybr125 aldım ve çok mutluyum. Neden Ybr dicek olursan; Cbf150 yağ yakan bir motor. Her ne kadar RACİNG hastalığı bende de olsa ufak motorla başlamakta fayda var. Bende scooter olsun vitesli olsun motor kullandım fakat ahım şahım bir motor kullanmışlığım yok. Kaldı ki sen scooter bile kullanmamış bir arkadaşımızsın. Yanlış anlama asla seni küçümsemiyorum fakat cbr125'in yada genelleme olarak Honda adı altındaki çoğu motorun parçaları pahalı ve el yakıcıdır. Bnun sebebi biraz kalitesinden, biraz adını duyurmasından, birazda kendini beğenmişliğinden kaynaklanıyor bence. Neden ne alaka dicek olursanız. Adamların kafasında ki düşünce şu bence, Benim adım HONDA, herkes beni kaliteli vb şekillerde tanımış herkes bana güveniyor motor alırken herkes ilk benim kucağıma geliyor. Çünkü adım var, ikinci elim sağlam, kaliteliyim. Bu kendine olan güveninden dolayı motosiklet satıyorlar. Fakat parça fiyatları dediğim gibi el yakıcı. Sen her ne kadar düşmem etmem desen de daha acemi bir kişiliğin olucak motor üzerinde. İllaki düşüceksin. Çünkü şuanda motor üzerinde viraj dönerken nasıl bir pozisyon alınacağını, viraja girerken vücüt,kafa,göğüs pozisyonunun nasıl olacağını bilmediğin için viraj dönerken yere bakıcaksın büyük ihtimalle ve aaa düştüm ahaaaaaa gidiyorum derken Allah korusun acı son. Sonra hem kendini maddi açıdan hemde manevi açıdan zarara sokucaksın. Bence bir süreliğine egolarını, zevklerini ve içinde seni cbr125 alman için tahrik eden sesi bir kenara bırak ve mantıklı düşün. Ben Ybr125 aldım mutluyum. 2.elide fıstık gibi. Her ne kadar Ybr, cbf önermeyin desende ben sana öneriyorum. Sonuçta o motor dünyada tek değil, sonuda gelmicek o motorun. Ybr ile yani işin özeti bir bakıma Ybr olmasa bile GRENAJSIZ bir motor ile başlamanı tavsiye ediyorum. Düşmem diye düşünme ne zaman neyin çıkacağını bilemezsin. Profesyonel 1000cc ve üzerinde ki motosiklet yarışçıları bile kaza yapıp ölürken motora yeni başlicak bir arkadaşımız, kardeşimiz olarak kendine çok güvenip hallederim, düşmem tarzında düşünme. Doğru sen hiç düşmezsin. Profesyonel olabilirsin, ama yollarda onca trafik canavarı ve tecrubesiz, 14-15 yaşında serseri tipler araba kullanırken kendine güvenip sonradan kötü bir durum olduğunda altından kalkamayacağın bir durum için cbr125 almaya yeltenme bence. Dediğim gibi Ybr al keyfine bak. Yıllarca Ybr sür demiyorum sana ama en azından bir 10.000/15.000 km kullan. Her ne olursa olsun. Motor önemli değil, parada önemli değil. Ailen için senin için para denilen kağıt parçası elinin kiridir. Fakat sen ailen için herşeyden önemlisin ve bence kendini önemsemelisin.

Mkync bence bu yazdıklarımı zahmet olmazsa sende bir oku. Sende genç bir kardeşimiz arkadaşımız ve motora gönül vermiş birisin. Hayat, yaşam o kadar ucuz olmamalı. Bence tekrardan bir düşün derim.
    Arkadaşım sanırım benim yazdıklarımı okumadın ya da yanlış anladın. Ben zaten yatırıp kaldıracağım yazmışım, kendime güveniyorum dememişim. Ben ederim yaparım diye bir şey yok orda. Zaten kendime güvenmiyorum. Ama yaşı çok genç 17'ye girip motor motor diye ağlayanlardan değilim. O yaşları geçeli çok oldu. Yıllardır araba kullanıyorum ve yakıt masraflarından dolayı motosiklete geçmek istedim. Ama vermek istediğin mesaj doğru. İyi niyetlerin için sağol. Sadece beni yanlış anlamışsın.

Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşım sanırım benim yazdıklarımı okumadın ya da yanlış anladın. Ben zaten yatırıp kaldıracağım yazmışım, kendime güveniyorum dememişim. Ben ederim yaparım diye bir şey yok orda. Zaten kendime güvenmiyorum. Ama yaşı çok genç 17'ye girip motor motor diye ağlayanlardan değilim. O yaşları geçeli çok oldu. Yıllardır araba kullanıyorum ve yakıt masraflarından dolayı motosiklete geçmek istedim. Ama vermek istediğin mesaj doğru. İyi niyetlerin için sağol. Sadece beni yanlış anlamışsın.
    Hayır seni yanlış anlamadım. Söz gelişi sözün devamını getirme amacıyla tekrardan yazma gereği duydum. Fakat sen burda ben sırf şekil uğruna riske girerim diyorsun. Bak yukarıda kagy48 arkadaşımız ne güzel yazmış. Aceleci olma bence. Dediğim gibi motorların bir yere gittiği yok. Yeter ki sana birşey olmasın.

Bence şimdi linkini vereceğim video'yu izlemeni rica edicem.
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır seni yanlış anlamadım. Söz gelişi sözün devamını getirme amacıyla tekrardan yazma gereği duydum. Fakat sen burda ben sırf şekil uğruna riske girerim diyorsun. Bak yukarıda kagy48 arkadaşımız ne güzel yazmış. Aceleci olma bence. Dediğim gibi motorların bir yere gittiği yok. Yeter ki sana birşey olmasın.

Bence şimdi linkini vereceğim video'yu izlemeni rica edicem.
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    Verdiğin videoyu izlemiştim tabikide. Şekil uğruna riske girmem de sağlam olsun almışken tam alayım diyorum. Yoksa zilyon tane çin motoru var biliyorum Alacağım motoru bir kaç ayda elimden çıkartmayacağım. Hız sever değilim sabit 100 ile gitsin yeter. 125-150 de olsa uzun süre kullanırım. O yüzden biraz nokta atışı yapmalıyım. YBR'den neden vazgeçtin der isen temiz kullanılmış ikinci ellerin hepsi neredeyse 0 fiyatında. Yuvarlak farlı modelleri de gerçekten hoşuma gitmiyor. CBF'ler de zaten çeşitli sorunlar varmış vs.vs..

kagy48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125/'12
    Kardeşlerim bahsettiğim olay şu videoda ki olay. Adam sürmeyi bile bilmiyor. Defalarca kez deneyişten sonra güç bela kaldırıyor; ilerden gelirkende ''Eyvah bu motor çok gidiyor durduramayacağım sanırım! Bunun freni nerdeydi?'' tarzında bir strese giriyor ve o stres onu alıp tarlaya taşıyor. Sonuç olarak motor pert. Motoru geçtim SENİN KENDİ CANIN.
    Bence motorda 125lik 250lik 600lük çok farketmiyor kaza durumunda (tabiki 4 silindir makine ayrı)
    Diyeceğim o ki önce bir spacy al. 4-5 bin km bin, motor çok farklı bir olaydır. Spacy'i havada karada satarsın elinde kalmaz. Sonra uygun bir CBR alırsın. Hayırlı akşamlar

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı kagy48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşlerim bahsettiğim olay şu videoda ki olay. Adam sürmeyi bile bilmiyor. Defalarca kez deneyişten sonra güç bela kaldırıyor; ilerden gelirkende ''Eyvah bu motor çok gidiyor durduramayacağım sanırım! Bunun freni nerdeydi?'' tarzında bir strese giriyor ve o stres onu alıp tarlaya taşıyor. Sonuç olarak motor pert. Motoru geçtim SENİN KENDİ CANIN.
    Bence motorda 125lik 250lik 600lük çok farketmiyor kaza durumunda (tabiki 4 silindir makine ayrı)
    Diyeceğim o ki önce bir spacy al. 4-5 bin km bin, motor çok farklı bir olaydır. Spacy'i havada karada satarsın elinde kalmaz. Sonra uygun bir CBR alırsın. Hayırlı akşamlar
    Arda kardeş teşekkür ederim beni desteklemiş yardımcı olmaya çalışmışsın ama arkadaş kafasına CBR diye yerleştirmiş bir kere. Bize hakkında hayırlısını dilemek düşer.

Bu motosikleti kullanan arkadaşlarımın sözlerine ve altın elbiseli adamın bu motosikleti tanıtırken söylediklerine bakılırsa korkulacak hiçbirşeyi yok. Zaten önce başkasına bineyim sonra başkasına da şunu bunu yapalım derken boşuna masraf yapacağımı düşünüyorum. Buralardayız ben aldıktan sonra sıkıntı yaşarsam yazarım ve keşke sizi dinleseydim derim. Ama alacağım hayırlısı sağolun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandan beri ortalıkta yokum okul-iş derken kafamı kaşıyacak vakit bulamıyorum. Bugün pazar gününden yararlanarak 1-2 kare resim çektim. Motor hemen hemen 10bin km'ye geldi fakat 8 bin bakımına götüremedim bu hafta içinde boş vakit bulursam balıkesire bakım için götüreceğim büyük ihtimalle hava filtresi, ve ön fren balatası değişir bu zamana kadar tek yaptığım iş motorun yağını değiştirmek oldu. Ayvalık-İstanbul yolunda herhangi bir problem yaşamadım Çanakkale üzerinden geze geze 7 saat 10 dakikada İstanbul'a vardım. Önceki sayfalarda gideceğimi yazmıştım görenler bilir. Neyse bugunun fotoğraflarını paylaşım.

http://img7.imageshack.us/img7/4921/img2642tv.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/7282/img2644l.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/451/img2645w.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/818/img2660pb.jpg

http://img141.imageshack.us/img141/1052/img2662j.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/6863/img2668.jpg
    çok hoş maşallah.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Anlatmaktan dilimde tüy bitti.Yok ybr önerenler yok grenajsız olsun diyenler.YENİ KASA CBR 125 İN PARÇA FİYATLARI ÇOK UCUZ.O YÜZDEN GİDİP BU MOTOR GRENAJLI BEN DÜŞERİM FİLAN GRENAJSIZ MOTOR ALİYİM DÜŞÜNCESİ BANA GÖRE YANLIŞ.KULLANIŞ OLARAK YBR İLE DAĞLAR KADAR FARK YOK ARASINDA.BAŞLANGIÇ OLARAK EN KOLAY KULLANILACAK MOTOSİKLETLERDEN BİRİ CBR 125.

Herkes ezbere konuşuyo bu ne arkadaş.Altın elbiseli adam benim motoru test ettiğinde kendi de çok beğendi motoru tek sıkıntının lastikler olduğunu söyledi.Bi öğrenmişsiniz grenajsız alın başlangıçta diye.Adamın tarzı ss ise neden alsın ? sanki cbr 125 in tek grenajı 200 lira.62 lira sadece.kullanımıda aşırı kolay bi motor.daha bi kaç sayfa oldu parça fiyatlarını paylaşalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler